Zákon gangu

• Česko Zákon gangu (viac)
Rozhovor 1 - Kim Coates
USA, (2008–2014), 79 h 33 min (Minutáž: 39–81 min)

Tvorcovia:

Kurt Sutter

Charlie Hunnam, Katey Sagal, Mark Boone Junior, Ron Perlman, Kim Coates, Tommy Flanagan, Theo Rossi, Maggie Siff, Winter Ave Zoli, Johnny Lewis, Emilio Rivera (viac)

SoA je motorkářský gang působící ve fiktivním americkém městě Charming u mexických hranic. Gang vedený Clayem (Ron Perlman) a jeho nevlastním synem, hlavním hrdinou, Jaxem (Charlie Hunnam). Živí se převážně obchodem se zbraněmi. Seriál mapuje působení gangu, obchody se zbraněmi, Jaxovy pochyby o směřování gangu, osobní spory mezi členy, do kterých zasahuje v neposlední řadě rodina. Největší hrozbou pro SoA je však agentka ATF a místní zástupce šerifa. (Sonnik)

kukentipla

O čem to je? Sons of Anarchy je motorkářský gang. V jeho čele stojí postarší vůdce za jehož zády nebezpečně vystrkuje růžky mladá krev. Co já NATO? Poměrně nekompromisní seriál, z prostředí drsných chlapů (a žen). Příběh se rozjíždí pomaleji a graduje v předposledním díle. Postavy byly obsazeny bandou těch nejdrsnějších herců, jimž z úst létají dialogy ostré jak břitva. Několikrát jsem zatoužil nasednout na motorku, přibrat nějakou kočičku a postřílet pár grázlíků. Závěr první sezóny pak slibuje pekelnou jízdu. ()

JM87

K tomu se prostě nedá vyjadřovat jakkoliv negativně. Mohl bych hodinu psát o tom, co mě na tomhle seriálu chytlo, ale to se mi nechce. Snad jen, že to stavím hned vedle Sopranos a Boardwalk Empire, to sou genialní serialy. A tenhle se jim vyrovná. Dokonce mám pocit, že tam sou někde občas i společní režiséři. Jinak nejlepší charaktery sou Chibs, jakožto hajzl od pohledu, ale dobrák od kosti. Opie, ten má prostě styl a starej vyřízenej policajt Wayne, taky dobrák od kosti. Chvíli trvalo než sem to uvěřil Ronu Perlmanovi, ale teď už si s tím nedělám vůbec hlavu. Skvělé! ()

Patrac999

Sopranos o motorkářích se skvělým obsazením a i scénářem. Závěr 3. série mě sice po očekávání z konce 2. trochu zklamal, ale pořád se jedná o jeden z nejlepších seriálů vůbec. Po konci 5. série se stále drží vysoká kvalita, ale už by to chtělo nějak zakončit. ()

Ondra603

Líbí se Vám bublající rachot Harley Davidson Dyna,drsní, upocení hoši v kožených džískách, tucty naivních pornohereček ? Seriál přesně pro Vás. Klub=rodina, rodina=klub. Po shlédnutí traileru jsem si říkal: co tam ksakru dělá Pearlman…a Sagal??? Ale už vím proč, protože to funguje a zatraceně dobře. Každý díl a každou serii jsem hltal a čekal jen na to kdy bude další a chuť oblíct si džíšku s vyrazit s chlapy ze Son sof ťarchy a někomu pořádně natlouct byla ještě větší. Nemůžu se dočkat 4 sezóny. Originální seroš. ()

Maslord

Sons of Anarchy som začal sledovať po tom ako som dostal typ od kamaráta. Žiaľ očakávania boli oveľa väčšia a nenaplnili sa. Seriál sa síce snaží aby v ňom bolo všetko čo má mať, ale tým sa stáva len podivuhodnou telenovelou. Na jednej strane je hlavný hrdina Jax člen gangu a na druhej sa snaží byť tak super etický, až to vôbec nedáva zmysel. Ak to mal byť seriál o gangstroch nemali sem miešať trápnym spôsobom romantiku a pocity, ktoré sem vôbec nepatria. Každopádne jedna séria úplne stačila, ďalšiu by som pozeral len pri pocite nudy, ale keďže pozerám dosť iných seriálov nepredpokladám, že sa to skutočne stane. Verím, že moju mienku o seriály neovplyvnilo, že som ho pozeral dabovaný, ale to asi dej neovplyvňuje. Napriek tou pre snahu nie zamýšľané 3 ale 4 hviezdičky. ()

Stanley619

Na tomhle seriálu mi vadí jenom jedna věc, jak jsou všichni úplně pozérsky drsní. Hlavně teda blonďáček Charlie Hunnam, který je přesně ten typ do romantických komedií. Jinak je to celkem dobře zpracovaný seriál a ten masivní vyřezávaný stůl Sons of Anarchy, ou, to moje truhlářské oko dokáže ocenit. 68% ()

Mr.curry

První dvě série na výbornou, od třetí už jde úroveň dolů - zápletka se opakuje, prostředí se omrzí a ani přesun do Irska nic nezachrání. Nicméně Katey Sagal ze sebe vydala maximum, Ron Perlman se pro tuto roli snad narodil a Henry Rollins coby nácek hraje tak uvěřitelně, že chvílemi i pobaví. K tomu připočtěme skutečně vynikající soundtrack a dunění motorů a čtyři hvězdičky jsou zasloužené. ()

petikacka

Jo, tak tenhle seroš mě naprosto nadchnul...Ovšem čím déle jsem sledovala další a další série, tak jsem na sobě pozorovala jak se mi mění mé myšlení směrem k hrubé síle až jsem se začala bát sama sebe a byla jsem ráda, že to skončilo...Je to příliš nebezpečné a šílené...Ovšem na koukání je to sqělé a plné napětí...Za mě 85% ()

hunterDave

Tomuhle seriálu musím přiznat perfektní prostředí a vynikající zápletky. Např. intriky agentky Stahlové nebo sofiina volba v 5. sérii, když si Jax musí vybrat koho nechá zabít, jsou geniální. Jedna věc, která mě ale na tomhle seriálu brutálně srala jsou nesmyslně dlouhý sentimentální záběry na konci epizod, podobně jako u ztracených. Postupem času se to zhoršovalo, až to dospělo do bodu, kdy pokaždý, když epizoda končí se mi z toho chce blejt. Další co mi trochu vadilo je obsazení, Charlie Hunnam mi prostě do postavy Jaxe nesedí. Možná je to z části proto, že chodí jak postiženej cikán, kterymu někdo otevřel lebku, vyndal obsah a místo něj mu do ní vysral pětikilový černý hovno. Jax by měl mít charisma zarostlýho jižanskýho motorkáře a ne negra z gheta. Ale tohle se dá překousnout. ()

Druury

Nektery komentare nemaji oduvodneni. To ze se nekdo podiva na 2 epizody a konci je jeho pravo, ale hodnotit to a hanit to uz ne. Je potreba vytrvat a poznat charaktery jednotlivych postav. porozumnet jejich vztahu. Pro me je tenhle serial jednou z nejlepsich veci a to tim, ze je uplne jiny. Kdo byl nekdy v oaklandu, kde se odehrava tenhle pribeh, tak pochopi, ze to takhle opravdu chodi. V okoli Oaklandu v Californii je takovych gangu plno! ()

godycz

banda kokotu. posledni sezona se mi uz hnusila. toho bezduvodneho nasili, ktere bylo zbytecne zabirano hodne zblizka, doprovazeno covery hitu (napr. bohemia rhapsody) mi nedelalo dobre na curaka. ten odklon od zacatku je brutalni. ()

Game90

Na seriál som narazil nedávno, keď som si všimol spin-off seriál Mayans M.C. Tak som sa pustil do SOA a neľutujem. Neskutočný seriál z motorkárskeho gangu. Po trochu slabom začiatku sa to rozbehlo.....***** ()

Luk Skywalker

První dva díly nic moc, pak se to zlepšilo a řekl bych, že je to kvalitní seriál o jednom motorkářském gangu. Hlavně mě baví to vykreslení malého městečka, ve kterém se všichni znají a jejich vztahy (šéf místní policie a gang). ()

Hapretor

Jak hodnotit seriál, když jsem viděl jen první díl a dál se už nehodlám dívat ? - Asi tedy velmi subjektivně jen podle prvního dílu. Ani jedna postava mi nebyla sympatická. A to nejsem žádnej moralista. Jax chodil jak namrdanej kačer, ale vypadalo to fakt "drsně" - Ch. Hunnamovi sem tu roli opravdu nezáviděl. Hlídat si tak kreténský styl chůze, to mu už muselo zůstat. Ron Pearlman je pro takovou roli už starý - a celkově souhlasím s těmi, co píší, že seriál, ehm, ten první díl, se snaží vypadat tak drsně, až je trapný. Nemám absolutně zájem sledovat osudy tupých hovad, která se mlátí navzájem, vraždí, a když jsou těhotná, tak fetují, kouří a chlastají. Myslím si - o motorkářích vím úplné hov . . - tedy se jen "domnívám" - že člověk v reálu, který opravdu žije tímto stylem, by plakal, nebo se nasral. Vedle nudných a nicneříkajících dialogů šla poslouchat jen průvodní hudba. A ano, Shield je oproti tomuto unikát. (má cenu to vůbec srovnávat ?). Ten sem shlédnul jedním dechem. ()

MickeyStuma

Drsný seriál o životě motorkářů, kde se řeší kdeco. Soukromé věci, vztahy mezi sebou, mezi gangy, kšefty, rvačky, policajti, zkrátka vše, co takový seriálový počin má mít. Postavy se různě vyvíjejí, takže ne všechny díly přirozeně nadchnou. Ale tak to má být. Není to monotónní a přeplácané. Jednou to má atmosféru takovou, jindy jinakou. I na citovou stránku se tu našlo místo. Seriál považuji za velmi povedený. ()

montongery

Tenhle seriál je snad synonymum pro American OG. Neuvěřitelně chytlavě popsaná různá prostředí kriminálních gangů v USA se zaměřením na drsný motorkářský gang. Baví mě, jak je zde vidět celou dobu napětí mezi motorkářskou subkulturou, kterou SoA měla původně představovat, vs. motorkářským gangem. Ale jinak asi typické a stereotypní představení drsných motorkářu, které ale v tomto provedení strašně baví a člověk může seriál vidět víckrát. A i když je seriál určitě v hodně věcech nadnesený a nereálný, tak podle ohlasů z USA a i mé krátké zkušenosti z Californie, bych se nedivil, kdyby gangy v USA fungovaly víc než podobně. Jinak musím vyzdvihnout geniální casting, kdy každému herci role sedla jak ulitá a s jedinou postavou nejde mít nejmenší problém, dále povedou technickou stránku seriálu a super příběhové linky a zápletky ve všech sérií. Taková moderní a gangsterská Hra o trůny. ()

Nový western od tvůrce Zákonu gangu dostal zelenou

Nový western od tvůrce Zákonu gangu dostal zelenou

20.10.2022

Kurt Sutter svoji tvůrčí štaci u stanice FX zakončil nešťastně, když byl vyhozen poté, co se údajně nechoval ke svým kolegům a podřízeným úplně nejlíp. Autor seriálů The Bastard Executioner, Zákon… (viac)

Tvůrce Zákonu gangu chystá westernový seriál

Tvůrce Zákonu gangu chystá westernový seriál

01.12.2021

Kurt Sutter, scenárista a tvůrce kultovního seriálu Zákon gangu, oznámil nový seriál. Ten tentokrát vytvoří pro streamovací službu Netflix, ponese název The Abandons a bude se jednat o westernové… (viac)

Charlie Hunnam najde psího kámoše

Charlie Hunnam najde psího kámoše

25.05.2020

Málokterý herec by si zasloužil více práce než právě Charlie Hunnam. Hvězda seriálu Sons of Anarchy, nebo snímků Král Artuš: Legenda o meči či Gentlemani za sebou doposud nemá jediný komerční hit, v… (viac)