Zákon gangu

• Česko Zákon gangu (viac)
Rozhovor 7 - Theo Rossi
USA, (2008–2014), 79 h 33 min (Minutáž: 39–81 min)

Tvorcovia:

Kurt Sutter

Charlie Hunnam, Katey Sagal, Mark Boone Junior, Ron Perlman, Kim Coates, Tommy Flanagan, Theo Rossi, Maggie Siff, Winter Ave Zoli, Johnny Lewis, Emilio Rivera (viac)

SoA je motorkářský gang působící ve fiktivním americkém městě Charming u mexických hranic. Gang vedený Clayem (Ron Perlman) a jeho nevlastním synem, hlavním hrdinou, Jaxem (Charlie Hunnam). Živí se převážně obchodem se zbraněmi. Seriál mapuje působení gangu, obchody se zbraněmi, Jaxovy pochyby o směřování gangu, osobní spory mezi členy, do kterých zasahuje v neposlední řadě rodina. Největší hrozbou pro SoA je však agentka ATF a místní zástupce šerifa. (Sonnik)

JackieBliz

Páni to je jízda, při které se podíváme do zákulisí gangu. Sex, drogy, násilí a pevné pouto. A mašiny. A herci. Tenhle seriál je pro mě jako dělaný. Překvapuje mě. ()

Elvis1994

Nevim jak ostatním ale muj nazor je je jasnej , tenhle serial ma koule ! Jednou sem kvuli tomu musel jit ve 4 rano spat , protoze me to tak chytlo ze kdyz se neco staol hlavni postave tak sem se musel koukat dal a bylo mi jendo kolik hodin je ale musel sem vedet jak to dopadne. ()

gacie

V seriálu se mi nejvíce líbily dvě postavy. Jaxova stará (doktorka) a agentka ATF - Stohlová (člověk nikdy nevěděl, co si ta "mrcha" zase vymyslí, aby je dostala). Ale nakonec ji dostali Sons. Někde jsem četla, že je tento seriál hodně feministický a musím souhlasit. ()

pk1w5

Pořádná motorka, kožená vesta a tvrďácký gang. Prostě to, o čem sní každý malý kluk, a když se k tomu ještě přidá bratrství, láska, dobrá zápletka a pořádná akce, vznikne tohle unikátní dílo, které jsem si po několika dílech naprosto zamiloval. Seriál se skvělým dějem, se spoustou nečekaných zvratů a hlavně s naprosto skvělým obsazením. ()

Dacsus

Prvé dve série za 5, ale tretia, to je vyslovený des - vykonštruované a samoúčelné scény, doslova séria až neuveriteľných situácii, debilné dialógy, no katastrofa. A hlavný motív je ukradnutý fagan! WTF?! ()

moudnik

Nejdrsnější, nejkrvavější seriál plný tajemství, zrady a pomsty. Kam se na něj hrabou podobné. Mé sympatie i antipatie k jednotlivým postavám se měnily téměř v každé ze sedmi sérií. Aby se to divákům stalo, to se musí safra umět jednotlivá dramata a akční scény vymýšlet a točit. Klobouk dolů před tvůrci i představiteli klíčových postav seriálu. Obdivuji ty diváky, kteří trpělivě seriál sledovali po jednotlivých dílech a netrpělivě čekali na každé další pokračování týdny i roky. Viděl jsem všechny série ve 14 dnech a napětím ani nedýchal. V hlavním panelu je špatně uveden počet episod. Není jich 79, ale 92. 7 sérií, z toho 6 po 13 dílech a jedna se 14 díly. Ač jsem na motorce nikdy neseděl, nevadí. Není to o motorkách, ale o drsném světě plném intrik, nenávisti, zbraní, drog, ale i lásky a přátelství. ()

Bukelos

Kdyby nebylo seriálové postavy Gemmy, tento seriál by měl maximálně tak 3 řady. Ty zbylé čtyři řady jsou v podstatě jen o následcích Gemminých průserů, prohřešků, lží a různých zatajení ve smyslu: "neřeknu mu/jí to, má toho hodně takže ho/jí tím ochráním" zatímco je to právě naopak. Podle tohoto návodu se vlastně sere pomalu ale jistě děj celého seriálu, kdy se udělá jeden krok kupředu k nápravě věcí, zatímco další dva kroky jdou dozadu páč se něco dalšího posere. A to hlavně kvůli Gemmě. Herečce Katey Sagal blahopřeji k perfektnímu ztvárnění postavy, kterou z celého srdce nenávidím a to asi byla v tomto dramatickém seriálu o motorkářích co kšeftujou se zbraněmi a jejich klub je "vždy" na prvním místě, ta hlavní pointa. ()

Soth

Jako kazdy delsi serial, i tenhle je tupost hodnotit, aniz by ho divak videl cely. Za mne peknych 75% - za zahrane postavy (Gemma, Tig, Chibs a Wayne mi prisli nejlepsi); napady jak prelstit konkurenci, zakon a casto i blizniho sveho a vyber hudby (nastupni scena z vyletu na Smaragdovy ostrov je proste narez). V provedeni a castecne i obsazeni je citit provazanost tvurcu se serialem the Shield, ale na skodu to neni. Neni to ani Wire, ani Fargo, ale zabava to byla nadprumerna! ()

Saxos

Delší odmlka v komentářích byla způsobena zopakováním všech 7 řad /roky 2008-2014/ Sons of Anarchy Motorcycle Club, Redwood Original. Postřehy: nejlepší motorkářský počin; každá série zrála, jak archivní vínko; pozor na nevhodnou kérku - zde se o tom přesvědčí vyhozený člen i napravená slušňačka z vedení nemocnice; mimino s bleděmodrou čepičkou se znakem SoA bylo boží; Clay byl pěkně nesympatickej a tři killy členů First9 mu taky moc nepřidali na oblíbenosti; máma Gemma taky moc bodů nesbírala; ve 4. sérii přijdeme o Opieho a později ho následuje i Bobby Elvis - to se hodně lidem nelíbilo; vedení klubu chudáka Jacksona "Jax" Tellera pěkně semlelo, přišel vlastně o vše. ()

Facik.

Jeden z nejlepších seriálů co sem kdy viděl, možná úplně ten nejlepší!! První serial který si po x letech pouštím znova. Když ve 13 díle 3 série začne hrát Hey Hey, My My - Battleme skáču oknem stejně jako před lety. Miluju tu písničku, ten seriál, miluju Jaxe. Chci SoA vestu, chodit sní nakupovat do penny rohlíky a každýho kdo se na mě křivě podívá kopnout do držky! ()

Franki69

Tak nebudu první, kdo tady napíše že na nějaký storky amerických bikerů drsnějších mravů a oděných do kůže se smrťákem na zádech léta zvysoka kašlal. A pak jsem se takhle na začátku února 2021 při korona home office koukl na první díl, pak teda na druhej..…a když byl únor v polovině, měl jsem husí kůži a mrazení po poslední epizodě sedmé řady. No to byla jízda!!! Až jsem se trošku zastyděl, jak dlouho jsem přezíravě přehlížel červený žebříček ČSFD, obsazení a taky tvůrčí tým v čele se scénáristou (a hercem). I když mi teda občas neušly na akcích, kde s kapelou hrajeme, pěkný trička Sons Of Anarchy s logem Mr.Mayhema (prostě jsem si myslel, že je to logo nějaký kapely). Řeknu to takhle. Jestli vás obecně baví akční filmy všeho žánru, máte rádi filmy a seriály věnované prostředí organizovaného zločinu, nevadí vám motorkáři a s tím spojená kultura a ještě posloucháte tu a tam nějaký ty ostřejší americký rockový a country bandy…Pak se do toho pusťte, už to neodkládejte. Doporučuju v originál znění!! Český dabing jsem zkusil…a kouzlo bylo pryč. Dávám 100%. Nechtěl jsem mnoho a dostal jsem všeho vrchovatě!! ()

sromhrom84

Jestli máte rádi přestřelky, intriky a americké prostředí, tak vás série o motorkářích z fiktivního města Charming ohromí od samého začátku. Stupňující se napětí bude dále vaši zvědavost už jen prohlubovat. Každý díl totiž přináší nespočetně mnoho akčních scén, poněvadž na každém rohu čeká na protagonisty nebezpečí nejen v podobě kartelů a dalších gangů, ale také policie, která jim dennodenně “šlape na paty”. Později se postavy ocitají v nebezpečí také mezi svými vlastními “kumpány”, intriky jsou tak jejich denní chleba. Hlavní hrdina, Jax Teller, je toho příkladem, protože se snaží pro svůj motorkářský klub dělat jen to nejlepší. Později ale zjišťuje, že nebude tak snadné vypořádat se s okolními problémy, natož udržet v pořádku vztahy v rodině. Celkově je seriál velmi působivě zpracovaný. Akční scény, vypočítavé postavy a překvapivé obraty v ději donutí diváka okamžitě pokračovat další epizodou. ()

Elissabet

Já osobně nemám žádnou zkušenost ohledně Shieldu, který se tady hodněkrát zmiňuje, ale SoA jsou pro mě rozhodně jedním z nejlepších seriálů vůbec. Na všechny herce jsou role jak ušitý a Katey Sagal padne Gemma úplně jako Peggy, prostě nádhera. Hláškuje se, převážej se zbraně, sem tam se někdo sejme, ale to už k MC patří. Jesus Christ! (mimochodem to se v seriálu opakuje dost často a podle mého průzkumu to Jax v jednom díle za půl hodiny řekl 7x :)) ()

veere

Edit: I. serie ***** II. serie **** III. serie ***** Naivní představa jak funguje motorkářský klub, nemluvě o gangu překupníků zbraní. Přesto (to píšu u seriálu nějak moc často) je to hodně líbivé, parádní muzika, postavy poměrně přesvědčivé a geniální výkony Charlie Hunama (toho mam rad od Green street Holligans) a Mrs. Futurama Katey Sagal. A poslední díl III. serie v podstatě nemá chybu. ANARCHY ! ()

bystroocko

Dávám zhruba 70%, protože je to na první pohled skvělej seriál, ale po delší době člověk přijde na to, že může sledovat se zábavou a zájmem jen chování hlavních postav, dějové linie bývají vcelku nezajímavé, ale většinou diváka udrží. Co mi vadí je, že se v seriálu vyskytují jen dvě tři hlavní dějové linky, a průšvihy utvářející dějové pozadí jednotlivých epizod se v dalších epizodách návazně neřeší. ()

bigbebi

Díl od dílu si říkám, tak už konečně příjde díl, který mě posadí na prdel. A ono prořád jedno velké, nabubřelé nic.Já opravdu nechci křivdit snaze udělat seriál nějak jinak z jiného a přitom atraktivního prostředí. Ale tady se to nějak míjí účinkem. Parta pubertálně zastydlých rádobychlapáků a magorů, ketří si v jedné americké prdeli dělají co chtějí,hrají si na právo a spravedlnost a k tomu jim sekunduje dementní policajt a další šablonovité postavy. Kdy už konečně začne něco, kde se nebudou jenom promenovat pitomci chodící stále v jedněch černých vestách s nášivkou na zádech? Prý druhá řada je lepší. To doufám. ()

zekon

Narazil jsem na seriál náhodou, když jsem jej zahlédl na Primě. Zkusil, rozdíval se u 1. sezóny a pak už to hltal rychle jeden díl za druhým. Naprosto neotřelý seriál s dobrými postavami a skvěle zahraný. Chápu, že jde o fantasmagorii, což je nutno zkousnout, že se přesouvají motorkáři patrně na létajících talířích, že jsou některá řešení směšná, ale baví to. Motorkáře já rád a líbí se mi ten styl. Každopádně stojím za tím že 13 dílem 3 řady měl seriál se štítem skončit. Mám obavu že jej potká to co ostatní, propad a výtok do stoky. 5.řada Dívatelné stále,jenže čím dál větší pocit z natahování a opakování. Zmizí jeden policajt, FBI, DEA, kdokoli kdo je honí a přijde další. Doválčí s jednou stranou a začnou s druhou. Herce už to asi taky nebaví tak mizí jeden za druhým.s07 Tak sedmá řada naplňuje obavy. Přijde mi že autoři už neví kudy kam a díky sledovanosti vymýšlí hovadiny a kombinují. Dostávají se do nesmyslů a ruší veškeré charaktery postav v zájmu udržení sledovanosti. Jestli nepřijde finále seriálu 13 dílem tak bude asi propad bez konce. ()

Radoušek

SOA je jeden z nejlepších dramatickejch seriálů poslední doby. 1.sezóna byla slabší, 2. už ukazuje že tvůrci se teprve rozjíždí. 3. a zatím i 4. už je TOTÁLNÍ NÁŘEZ. Všichni herci hrají jako o život v čele s Hellboyem :-). ()

haasha

Po tom, jak jsem druhý díl přetrpěl, jsem už nic moc nečekal, ale vyplatilo se. Od třetího dílu se to rozjede a minimálně do konce třetí řady moc nezpomaluje. Hroznej nářez. ()

Nový western od tvůrce Zákonu gangu dostal zelenou

Nový western od tvůrce Zákonu gangu dostal zelenou

20.10.2022

Kurt Sutter svoji tvůrčí štaci u stanice FX zakončil nešťastně, když byl vyhozen poté, co se údajně nechoval ke svým kolegům a podřízeným úplně nejlíp. Autor seriálů The Bastard Executioner, Zákon… (viac)

Tvůrce Zákonu gangu chystá westernový seriál

Tvůrce Zákonu gangu chystá westernový seriál

01.12.2021

Kurt Sutter, scenárista a tvůrce kultovního seriálu Zákon gangu, oznámil nový seriál. Ten tentokrát vytvoří pro streamovací službu Netflix, ponese název The Abandons a bude se jednat o westernové… (viac)

Charlie Hunnam najde psího kámoše

Charlie Hunnam najde psího kámoše

25.05.2020

Málokterý herec by si zasloužil více práce než právě Charlie Hunnam. Hvězda seriálu Sons of Anarchy, nebo snímků Král Artuš: Legenda o meči či Gentlemani za sebou doposud nemá jediný komerční hit, v… (viac)