Súkromné pasce

• Česko Soukromé pasti (viac)
Česko, (2008–2011)

Zdena Studenková, Jan Budař, Martha Issová, Josef Polášek, Marek Daniel, Miroslav Etzler, Klára Issová, Roman Zach, Vilma Cibulková, Aňa Geislerová (viac)

Ty nejhorší pasti si na sebe stražíme sami. Někdy s pomocí našich blízkých. A těm zase pomáháme my. Soukromé věci jsou složité a nikde se to neučí. Navíc býváme zmatení. Nemluvě o tom, že doba je rychlejší než my a všechno se mění – než si s něčím poradíme, je to jinak. (TV Nova)

Recenzie používateľa Likan7 k tomuto seriálu (19)

Súkromné pasce (2008)

TV Nova se pochlapila a vstoupila do vod, které do této chvále obývala jen Česká televize. A výsledek není úplně tak špatný, jak by jste na první pohled čekali. Soukromé pasti mají několik dobrých a pár vynikajících dílů, které Vás baví od začátku do konce, až si několikrát řeknete "tyvoe" a cítíte knedlík v krku. Hlavně druhá, zkrácená, série je mnohem lepší než ta první která má bohužel dobré snad jen 3 díly. Celkové hodnocení seriálu je tedy pak trochu zkreslené, protože se průměrují průměry 12 epizod na jedné straně a 4 na druhé. Ale díly jako Něžný vetřelec, Nezabiješ nebo velmi smutný Útěk jen tak nezapomenu a rád si je pustím někdy znovu. ()

Season 1 (2008) (S01)

První série Soukromých pastí se moc nevydařila. I když série začala skvěle, je poněkud smutné, že vrchol a nejlepší díl série přišel hned prvním dílem. Skvostná Vilhelmová tomu dala korunu. I když je nejznámější Tatínkova holčička, která získala i několik ocenění, jsou 3 (ještě s Exmanželkou snadno a rychle) skvělé díly na 12 kousků málo. ()

Něžný vetřelec (2008) (S01E01)

V životě to není jako ve filmu. Přesně o tom, podle mě, budou Soukromé pasti a Něžný vetřelec mě v tom utvrdil. Naprosto precizní Vilhelmová v roli takový tý "bi*ch", co chce jen kariéru prakticky nesleze ze scény a její promluvy k sama sobě, respektive divákovi, byly hodně silný. Tohle dokáže jen herečka s velkým H. ()

Fajn brigáda (2008) (S01E02)

Největší problém Fajn brigády je samotná Sanda Nováková. Tam, kde v Něžném vetřelci excelovala Vilhelmová, to Nováková totálně neutáhne a film, nebo spíš díl, ztrácí z toho nejzákladnějšího důvodu, v hlavní postavě. K tomu mi přišlo, že, na rozdíl od prvního dílu, byl tady šíleně táhlý úvod, než se něco začalo dít. Konec je pak sice předvídatelný, ale hlavně nechtěně vtipný. ()

Jiná láska (2008) (S01E03)

Zatím nejslabší Soukromé pasti. Nemůžou za to ani tak nesympatičtí herci, ale i scénář, protože změna orientace manželky proběhla, nekecám, za 5 minut a než jsem se nadál už byla ve třídě na zemi. Příběhově bohužel slabší, protože jednoduše se příběh za 59 minut posunul jen minimálně, a ani finální "šok" nebo spíš rozseknutí bylo takové nijaké. ()

DNA jako důkaz (2008) (S01E04)

Tak jestli byla Jiná láska nejslabší díl, tak to teď můžu říct o Dna jako důkaz. Příšerně otravný postavy, dvou sekundová scéna Vořískové ve spodním prádle to nezachrání. Ani po stránce příběhové se jedná o jeden velký fail. Nuda, která je spíš občas nechtěně vtipná, než vážná. ()

Láska v moll (2008) (S01E05)

Celkem nezajímavý příběh zachraňuje můj oblíbenec, pan Bartoška a jeho nezaměnitelný herecký a hlasový projev. Přesto se nemůžu zbavit dojmu, že až TAKHLE vážné role Bartoškovi nesedí. Jak mě na začátku Soukromé pasti bavili, tak bohužel poslední díly jsou přinejlepším průměrné. ()

Malý terorista (2008) (S01E06)

Komediální nádech Soukromým pastím nesluší. Pokud jsou ostatní díly drama, tak tady se jedná o oddychový díl, kde je největší problém zastoupen v malým žárlícím klukovi, co se nechce dělit o tatínka a potenciálnímu vetřelci dělá ze života peklo. Pocitově určitě nejslabší díl. ()

Tatínkova holčička (2008) (S01E07)

Tatínkova holčička je širokou veřejností považovaný za vrchol celého cyklu Soukromých pastí. Vůbec nesnižuji herecký výkon Miroslava Etzlera, ten byl v roli úchylného otčíma opravdu přesný, mě ale v tomto dílu chybí nějaký finální šok. Osobně jsem byl přesvědčený, že film skončí tím jediným tragickým východiskem, ale místo toho skončil tak nějak bez konce. Což o to, mrazivý ten závěr je a když nad tím budete přemýšlet, tak je i dost tragický a smutný, ale chybí mi tu ten wow efekt, který by tento díl jen podtrhl. ()

Ukradená spermie (2008) (S01E08)

Marek Daniel je skvělý jako Blaník. Komediální role mu sedí jak ulitý, má pro to prostě obličej a výraz, ale jakmile po něm chcete aby hrál vážné role a k tomu ho ještě omladíte, vypadá to prostě šíleně divně. Při sledování Ukradené spermie jsem nevěděl, jestli se mam tomu smát nebo kroutit hlavou. Možná to je tím, že nejsem ženská, se kterou cloumají hormony, ale to je už na tvůrcích, aby z toho udělali dobrý díl. Ne tohle. ()

Smím prosit o lásku? (2008) (S01E09)

Je s podivem, že některé díly Soukromých pastí jsou tak skvělé, až dechberoucí, a pak přijde Ukradená spermie nebo nejnověji Smím prosit o lásku? Neříkám, stát se to v reálném životě, je to určitě pro člověka nepříjemné, ale udělat z toho díl pro tento cyklus není dobrý. ()

Tři do páru (2008) (S01E10)

Pasti se potápí ke dnu. Jak skvěle seriál začal a hned od úvodu stál na pevných základech, Tři do páru jen potvrzuje klesající kvalitu tohoto rádoby drama seriálu, který je v poslední dílech opravdu víc vtipný než zajímavý. Jako jo, Táňa Pauhofová je neskutečně krásná a sexy herečka, ale její smyslný kukuč nezachrání jinak fádní epizodu, která je ve finále úplně o ničem. Alespoň, že skončila tak, jak jsem doufal. ()

Riskantní interview (2008) (S01E11)

Téma bylo po několika dílech opět zajímavé, jen celý díl v posledních 20 minutách zklouznul do zvláštních vod a celé vyústění je takový nijaký. ()

Exmanželkou snadno a rychle (2008) (S01E12)

Finále "první" řady se celkem vydařilo. I když se nejednalo o nějaké závažné téma, může to potkat kohokoliv z nás. Partner přijde domů a řekne, že se chce rozvést. Zamává to s kdekým. Pokud se nepletu, tohle je jediný díl, který končí vyloženě šťastně. I když šťastně, šťastně jen pro hlavní ženskou postavu, chlap to celkem projel :-) ()

Season 2 (2011) (S02)

Nevím jestli se tomu dá říkat "druhá série", spíš takový dovětek Soukromých pastí. S přehledem se jedná o ty nejlepší díly z celého seriálu. Tvůrci se zaměřili na zajímavá témata a netradiční příběhy, kde účinkují dobří herci. Je věčná škoda, že se dvojka dočkala jen 4 dílů. ()

Nezabiješ (2011) (S02E01)

Vynikající díl. Možná lepší než Něný vetřelec. Naprosto bezkonkurenční Langmajer, kterýmu ty vnitřní boje a rozervanost způsobený osobní tragédií prostě věříte. Neméně zajímavá postava je ale i detektiv vyšetřující obě vraždy. Celou dobu jsem cítil knedlík v krku a finální pointa mě opravdu potěšila, až jsem si řekl "tyvo*e". Hutný, plíživý, smutný, tragický. Takové by měly být Soukromé pasti. ()

Manželství nebo život (2011) (S02E02)

Obyčejný příběh o konci jednoho manželství. Celou dobu jsem jen čekal, jestli je TOHLE ten nosný příběh nebo se stane něco, co by stálo za zmínku. Jenže najednou byl konec a ve mě zůstalo jen konstatování, že jsem nikdy neviděl ošklivější Terezu Kostkovou, která je jinak nádherná ženská. Jediné zajímavé na tomto dílu je fakt, že se můžete prát sami se sebou a přemýšlet, kdo za to vlastně mohl. Manžel, pedant, nebo manželka? Na první pohled to vypadá jednoznačně, ale pokud se nad tím zamyslíte, možná to není tak úplně pravda. ()

Útěk (2011) (S02E03)

Útěk je s přehledem nejsmutnější díl Soukromých pastí. On totiž nemá špatných postav, jen obětí. Ať už se bavíme o Mádlovi, který se jen snaží pro kamaráda sehnat dobrý kšefty, přítelkyni, která je odstavena na vedlejší kolej, nebo Polákové, která může být sice obyčejná hloupá holka, ale ve finále si uvědomíte, že se nepřetvařuje a snaží se jen o milující rodinu. Na konci jsem se bál, že by to mohlo skončit....tak, jak jsem se obával :-) ale konec ve mě naopak zanechal působivý dojem. ()

V síti (2011) (S02E04)

Jak jsem se v minulém dílu obával dobrého konce, tady jsem jim ho naopak přál. A tentokrát zase marně. Hádek je v roli úchylého ajťáka excelentní, je natolik zápornou postavou, a spolubydlící pravým opakem, že přejete, aby se na konci všechno vyřešilo, hodní byli spolu a zlý ideálně v base. Na závěr nesou Soukromé pasti i zamyšlení co všechno dáváme na internet, a v dnešní době to myslím platí 2x tak moc jako v roce 2011. Já bych všechny ty fejsbůky zakázal! ()

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

16.08.2017

Cynismus Humphreyho Bogarta, šarm Roberta Mitchuma, křehkost Lizabeth Scott, rafinovanost Alfreda Hitchcocka, temné příběhy z Mexika, napínavé filmové jízdy noirovými vlaky a standard v podobě… (viac)