Dá se muž vmanipulovat do ženské představy o životě? Jakub je na začátku slibné kariéry fotografa, miluje Petru. Nestarají se o blízkou budoucnost, jsou mladí a na začátku. Mezi ně však vstoupí ambiciózní Anežka, která se rozhodne žít život s Jakubem. Dokáže Anežka zatlačit Jakuba do své představy o životě? Dokáže se Jakub ubránit? A na jak dlouho? (TV Nova)

NinonL

Jakub je schopný fotograf s velkou budoucností. Jen nesmí brát každý kšeft, byť za velké peníze, protože to nevypadá dobře v CV. To mu vždy doporučuje jeho kamarád, který mu shání zakázky. Jakub chodí s Petrou a jsou spolu šťastni. Jenže Petra musí odletět do Barcelony a na Jakuba si brousí zuby pohledná Anežka. Odolá Jakub jejím svodům? Odpověď už asi většinu z vás napadá. A bude muset brát úplně všechno. Třeba i fotit odporné politiky. ()

Pierre

Dřive  jsem domácí televizní seriály vlastně docela sjížděl, ale v posledních letech se ze mě stal docela neseriálovec. U Soukromých pastí mě dle docela dobré pověsti  ale zajímalo, jestli TV Nova dokázala vážně  po komediálním Comebacku vyprodukovat něco nadějného i ve vlastní dramatické tvorbě, která se jinak objevuje maximálně na ČT. Také jsem chtěl vidět něco z Bárou Polákovou než se z mladistvé blonďaté herečky stala osobitá zpěvačka (byla skvela v Definici lásky a jako blonďatá Monika v seriálu Neviditelní)a  zde dostala jednu z nepočetných větších rolí před kamerou z tohoto období mimo navázující seriály. I když nemám rád zaflákání si hodnocení hvězdičkovaním epizod, zde udělám vyjímku, když jde nenavazující o filmeček z jednoho spojujícího cyklu. Děj tady asi nikdo nenařkne z přehrané originality. Ale já si to pustil už skoro před jedenáctou před spáním, jen na zkoušku, že kdyžtak vypnu a půjdu spát...a vyjeveně jsem u toho vydržel a dojížděl až okolo půlnoci.  Možná televizní oddychovka, ale musim říct, že do příběhu o intelektuálně zaměřeném fotografovi rozkročeném mezi dvěma ženami a následně potýkajícím se svoji nevěrou i související ztrátou iluzí a vlastního budovaného světa jsem se ponořil a ještě teď ve mě doznívá. Zajímavě  ukázano, kam až může člověka život nepředvídatelně zavést. Hlavní role obsazena Dykem pro mě není zrovna ideální představa. Je to takový pavouk,  ale ke konci to zahrál dost dobře. Bavil mě Mádl. Polákové to velmi  slušelo a ty blbé blondýny ji prostě dost šly, i když v první polovine její postava působí spíše jako  záhadná provokatérka a ke konci budí zase dokonce i lítost.   Nedostatek bych možná shledal v jisté zkratkovistosti. Jako by se tento zajímavý psychologický příběh prostě muselo vejít do těch určených  televizních 75 minut. Mám dojem, že jsem ani nemrkl a už tato dramaticka jízda skončila. Stejně si myslím si, že v ryze filmové podobě by tomu nějaká ta minutka na víc prospěla, takhle to nebylo úplně stoprocentě dočtrnuté, což tedy právě trochu odnešla plošší postava Polákové (Anežky.)  Také jsem nejspíš úplně nepobral samotný závěr, ale scéna v porodnici na mě naopak dost zapůsobila.   A ve výsledku mělo i to nedokreslení Anežky svůj zajímavý význam a musím říct, že jak se mi tento televizní film rozležel v hlavě, čím dál víc si velmi silně zahrávám i se čtvrtou hvězdu, kterou na konec tedy uděluji.   Tohle je moje žena. Jmenuje se Anežka. Mám pocit, že je to jedinný, co o ni vím. Jak se stalo, že jsem právě s ni? Právě tady? Tohle přece nejsem já.  ()

Arsenal83

Ja som teda na tých fotografiách nič nevidel. Ja tejto brandži celkom nerozumiem, čo odlišuje túto akože umeleckú fotku od bežnej? Väčšinou klasické zachytenie momentu, čo dnes už dokážeme pomaly na každom mobile. A aktoch ani nehovoriac. Herecky tu Mádl strašne prehráva, Poláková je tradične šeredná, Dyk vychrtlý a jeho postava je dick. Príbeh ale celkom zaujal a priniesol silné ponaučenie, takže hodnotenie nakoniec musím dať vyššie. ()

NinadeL

Jen málokdy je šance, abych nezlomila hůl nad něčím, kde se realizuje Dyk a Mádl vedle sebe. Ale překvapivě tento příběh Soukromých pastí patří mezi ty povedené. Realisticky načrtnuté drama mezi zásadními životními otázkami řeší obvyklé životné hledání a pojmenovávání si svého místa na slunci. Dva způsoby prožití života nabízejí dvě dívky, každá je logicky jiná. Obě jsou ale hezké, mladé a milující, stály by tedy za zvážení obě. Řízením osudu na čas vyhraje ta, která přemýšlí konvenčněji, ale mladý umělec, ačkoli představuje umělce nikoli bohémského, ale naopak zodpovědného, potřebuje vedle sebe polovičku otevřené mysli, s nadšením pro kumšt, nesvázanou materiálními jistotami. Je dobré vědět, že takto zralou bilanci je možné sledovat i v rámci tvorby čistě komerční televize. ()

bubun odpad!

V podstatě už první záběr mi měl naznačit, že mě to bude srát. Plus plejáda nesympatických herců (Polákováááárgh, Podzimková, Dyk) hrající nesympatické postavy... btw Poláková tancuje jako kdyby měla nějaký nervový záškuby, ovšem parta komparzistů má hrát, jako že se jim to líbí, tak jsem možná mimo já. Nejvíc mě pobavila Dykova hodnotící hláška:"Uznávaný básník a SITUACIONISTA..." Co to sakra je? A poučení? - A takhle to ty běhny dělaj. A když je Dyk debil, pardon, postava, kterou hraje, tak se holt nemůže divit. K tomu všemu otravná hudba. Poznámka na konec: když jde Dyk na výstavu maleb své expřítelkyně a soustředěně na ně zírá, už jsem čekala, že se za jeho zády objeví Munzar se slovy: "Máš tejden zpoždění..." ala Dnes v jednom domě https://www.youtube.com/watch?v=e3zhNpmA1oM&ab_channel=skolnikrasneradio ()