Dana není v manželství s Ivanem spokojená. Ivan v Praze vlastní firmu, kterou spravuje Dana. Sám na Vysočině, kde má statek, chová koně. Má jich už přes padesát a peníze pro něj znamenají jen prostředek, jak si pořídit vše, co chce. To také vštěpuje svému synovi. Danu však často peskuje a dělá si z ní služku. Jeho náklonnost k ní je jen a jen praktická. Pracuj, starej se o koně, o firmu, o mě, teď chci sex, teď jdeme tam a teď mi zazpíváš. Daně chybí něha a láska, ale netroufá si cokoliv změnit. Dana si pozve spolužačky ze školy, aby si udělaly dámskou jízdu. Ivan je sice proti, protože jejími kamarádkami pohrdá, ale nakonec souhlasí. V den večírku jde do hospody, a když se vrátí, celý večírek, bez ohledu na Danu, ovládne. Jednoho dne Ivan zavolá, aby nejezdila, že je nemocný... (TV Nova)

troufalka

Ne každá žena si vezme bohaté podnikatele a ne každé manželství končí kvůli nevěře. Místy zdlouhavé, ale jako epizoda televiizního seriálu to není špatné. ()

Arsenal83

Manželstvo alebo život je otázka pre niekoho jednoduchá, veď kto by si nezvolil život, ale u mnohých prachy hrajú väčšiu rolu ako osobné šťastie. V tomto príbehu sa mi otváral nožík vo vrecku. Takého dementa, akého tu hral Vaculík, ten sa nemal ani dožiť tých päťdesiatin. Kostková to zahrala excelentne a také ženy by mali nabrať odvahu čo najskôr a namachrovaných hajzlov si ani nebrať. Nie všetko sú peniaze. Podľa mna ide o najlepší príbeh alebo jeden z najlepších v rámci Súkromných pascí. ()

Likan7

Obyčejný příběh o konci jednoho manželství. Celou dobu jsem jen čekal, jestli je TOHLE ten nosný příběh nebo se stane něco, co by stálo za zmínku. Jenže najednou byl konec a ve mě zůstalo jen konstatování, že jsem nikdy neviděl ošklivější Terezu Kostkovou, která je jinak nádherná ženská. Jediné zajímavé na tomto dílu je fakt, že se můžete prát sami se sebou a přemýšlet, kdo za to vlastně mohl. Manžel, pedant, nebo manželka? Na první pohled to vypadá jednoznačně, ale pokud se nad tím zamyslíte, možná to není tak úplně pravda. ()

NinadeL

Bohužel příliš divadelně (= teatrálně) ukotvené vyprávění o krachu jednoho manželství. Nač to rámování nerealistického svěřování v salónu krásy? Navíc v salónu krásy, který je nesmyslně situován do nejatraktivnější části pražského paláce Lucerna? Tereza Kostková vypráví a poučuje kosmetičky o tom, jak je dobré se rozloučit s manželstvím, které vás jenom vysává. Žádný překvapivý zvrat, jen ilustrování oblíbeného příběhu, který byl opotřebovaný už na stránkách prvorepublikového Krásného románu. Ale samozřejmě, že oči jí otevřel idealizovaný nový protějšek a ona v momentě pochopení automaticky zkrásněla (= maskérka zvolila večerní líčení i pro denní rutinu). Nuda. ()