Poltergeist

• Česko Poltergeist (viac)

Z čoho máte najväčší strach? Pokojný život rodiny Bowenovcov sa navždy skončí, keď sa v okolí začnú diať podivné veci, ich dom na predmestí napadnú rozhnevaní duchovia a všetkých obyvateľov prenasledujú zlé sily. Keď desivé bytosti začnú svoje útoky stupňovať a unesú najmladšiu dcéru, musia ostatní členovia rodiny spojiť svoje sily, aby ju zachránili, skôr než navždy zmizne v inej dimenzii. (TV JOJ)

Bad Guy

Poltergeist se snaží být moderní, inovující a originální snímek. Bohužel není tomu tak. Ve srovnání s původní verzí je tahle novinka horší ve všech směrech. Upřednostňuje rychlé a krátkodobé lekačky před trvajícím a nekonečným strachem a to je zásadní chyba. Nicméně jako béčkový horor může poskytnout i špetku zábavy. Více v recenzi: Poltergeist ()

Herzeleid

Pohádka o tahání řepy zkombinovaná se Signal festivalem a k tomu několik "bububu" klišé momentů, kterých se ale neleknete, jelikož máte spadlou bradu údivem, co že vám to tvůrci servírují. Hodně přehnané, hodně mimo. ()

Jaro.Krafcik

Remake poltergeista dopadol ako dopadol a viacerí ho odsudzujú hlavne vďaka skvelému originálu na ktorom sa podieľal veľký Spielberg. Netflix dokonca pridal aj český dabing. Horor som dlho nekomentoval tak teraz to bolo potrebné. Čo sa týka ale celkového dojmu dal sa pozrieť a nie je to nič katastrofálne. 3* ()

zolo23

Keď Vám horror nenaženie pocit strachu alebo sem-tam mrazenie po tele, tak je niečo zlé. Gil Kenan to posral na celej čiare. Práve tu je príklad toho, akým dôležitým faktorom je vo filme samotný režisér. Viac som sa bál v jeho predchádzajúcom animáku (!!) Monster House, kde práve atmosféra robila film výnimočným. Jediné dobré scény boli snáď len s tými klaunami, ale tých sa bojím už od malička, takže nič.... ()

jefff

Pravdou je, že remake původního Potergeista není nic moc objevného a po filmařské stránce jde o standard. Ale alespoň o slušný standard. Herecky průměrné, režijně jakž takž zvládnuté...jen finále mohlo být údernější a v průběhu filmu víc zapamatovatelných děsivých scén. Takto vyšel nový remake tak napůl. ()

Jello Biafra

Vydarený remake, ktorý na fanúšikov starej klasiky z roku 1982 pomrkáva mnohými odkazmi. Veľmi mňa potešila vizuálna stránka filmu ale hlavne herecké obsadenie, pretože Sam Rockwell a Jared Harris majú skvelé charisma a možno aj vďaka nim som si tento remake užil. ()

jenik71

Mezi horory je to zcela tuctová záležitost. Původní film překonává tato předělávka jen v efektech a tricích, jinak není moc co obdivovat. Všechno ostatní je horší než slavnější předloha, přesto se to vidět dá, i když výsledek mohl být rozhodně zajímavější. Za mě 50%. ()

KR4T4S

Vpodstatě ne úplně zlé - lekačky funkční, obludky zábavné tím správným hororovým způsobem, dětští herci stravitelní, 3D povedené. Jen ten příběh, rodinné hodnoty, rating PG-13, rozhovory začly drhnout až cca posledních 20min (byli jsme manželé nebo děti na pohovce). originál jsem neviděl, tohle už asi nikdy znova neuvidím. 45% hlavně za to, že to nebyla nuda a vyloženě k smíchu. Políček promítači za vypnutí při první sekundě potitulkové scény. Rockwell má na lepší role. ()

James87

Pořád to samé dokola a dokola. Jedna puberťačka a dvě další děti, kterým nikdo nevěří. Stěhování do jiného domu a potom zase hurá pryč. Sice znám horší, ale také znám mnohem lepší. Nebýt toho stromu, který vás venčí v koruně stromu, mohlo to být zase o chlup lepší. ()

herr_carter

Klady = shlédnuto ve 3D, kde většina z efektů byly zcela dominantní a zachraňovaly klopýtání všech dospělých herců. Obě dvě menší děti, především pak nejmenší dcerka, herecký výkon za jedna z hvězdičkou....zápory = celková jednoduchost a lacinost, opět jeden z filmů, kde se nešťastně v polovině filmů objeví tlupa dementních vymítačů, kteří vypadají, že si na lovce duchů pouze hrají a ještě si u toho dělají prču. Taktéž mi po celou dobu filmu, podobně jako trn v patě, způsoboval bolest Sam Rockwell, který se prostě do tohoto žánru absolutně nehodí....Pokud jde na tenhle film člověk bez jakýchkoliv nadějí a nasadí si brýle, pak to pro něj musí být prostě průměrná podívaná se sem tam celkem dobrými lekačkami. Jinak ale nic víc, nic míň..................moje hodnocení = 6 z 10. ()

netahlo

Jedna velka digitalni curakovina s prisernym obsazenim. Natocit 33 let po originale a v dnesnich podminkach takovej blabol, to uz chce velkou davku neumetelstvi. ()

Dromed

Už původní Spielberguv film mě moc neba takže jsem nic extra nečekal. Přiznejme si rodina co se nastěhuje do strašidelného domu byla provařená už v osmdesátých. Takže nic hlubokého, překvapivého ani nijak jinak přísnèho. Ale natočeno to bylo precizně a poctivě. V některých scénàch šel poznat Raimiho rukopis a přiznám se párkrát jsem si hrknul do textilu. ()

sedm.1

Originální verzi Poltergeist neznám, takže nedokážu posoudit, kolik si toho z ní tento remake vypůjčil, každopádně krom postávání malé holčičky před zrnící televizí toho ale asi moc nebylo, jinak by totiž ani původní film nemohl dosáhnout takového věhlasu. Nový Poltergeist je každopádně fakt docela bída, která sice vyloženě neurazí a v několika ohledech dokonce i lehce zabloudí do výraznějších vod, jako celek ale o moc velkou zábavu nejde. Hlavní problém je asi v zápletce, která prostě nesnese přísnější měřítka. Přišlo mi to celé jako poslepovaná vykrádačka scén z již existujících duchařin, a nemám tím samozřejmě na mysli jen svého originálního předchůdce, ale chyběla mi tu prostě větší dějová kompaktnost, určitě i větší nápaditost, jistě i výraznější tempo a ne jen jemné přešlapování na místě, a v závěru pak i nějaké to působivější vyvrcholení a ne tlesknutí do prázdna. A k tomuto typu filmu by se ještě určitě hodilo navození působivější atmosféry a vlastní stylovosti a třeba i nějaký ten moment, který by filmu dodal pořádný koule. To vše jsem zde zkrátka postrádal a právě to vše dělá z nové verze Poltergeist opravdu hodně všední a mdlou podívanou. Co jí naštěstí trochu pomohlo vylepšit výsledný dojem, bylo slušné obsazení, především tedy co se dětských představitelů týče, naopak postava Jareda Harrise se sem krutě nehodila, ikdyž na druhou stranu, zahrána byla asi nejvýrazněji. Zmínit pak mohu ještě v několika scénách poměrně slušně navozené napětí a vhodný hudební doprovod. Poltergeist 2015 každopádně díru do světa právem neudělal, divák u toho sice nudou neusne, ale ze sedačky ho to také zrovna nezvedne. Spíš tedy slabota a jemné zklamání, ikdyž se tedy musím přiznat, že u mě by nezabodoval tedy asi ani originál. ()

Forsberg11

Toto je taký lajt horor pre celú rodinu na unudený sobotný večer. Pekne to odsýpa, stále sa niečo deje, tam to vŕzga, tam to lieta tam to vťahujej deti do skrine. Nič, čo by som už niekde inde nevidel, miestami americky otravné a miestami až príliš neoriginálne. Priemerný horor, ktorý ale neurazí a pre človeka, čo vidí horor raz za pol roka je to slušne spracovaný a znesiteľný kúsok. My ostatní na to tak do troch mesiacov zabudneme... 50 %! ()

Sajuska1991

Vtipná hrůza ... typické béčko no ... strom tam omotá kluka a mlátí s ním hlava nehlava, šílený veverce svítí očíčka ... Prostě byla jsem donucena 14ti letým bratrem ! :-D ()

KoRner

Detská fantasy rozprávka bez atmosféry a veľmi zlými postavami. Tie postavy akoby ani nerozmyslali, ale čakali čo nové im scénar prinesie, niečo ako policia, či priatelia tu neexistuje. Doma máte dieru do iného sveta a neviete si poradiť? Zaklad je ostať v ňom a nikomu o tom nepovedat, veď take čosi je v starých domoch úplne bežné. ()

bari68

Recyklácia všemožného, nezáživné, nenápadné, nestrašidelné. Reinkarnácia slávneho a kultového príbehu sa tu nestala. ()

Han22

SPOILERY: Občas se ještě kouknu na nějaký novější film. A nepřestává mě fascinovat potřeba Hollywoodu točit remaky. Může to dopadnout dvěma způsoby - tvůrci to překopou a naserou všechny pamětníky a nebo to zkopírují scénu od scény a unudí pamětníky k smrti. Kenanův remake zvolil druhou variantu, takže rodinka má stejný počet členů, je tu stejný dům a nechybí žádná z podstatných scén (TV, skříň, klauni, strom, lano, mrtvoly). Změny? Místo trpasličí vědmy je tu televizní lovec duchů, všichni mají moderní technologie (dočkáme se i dronů) a máme tu pěkně CGI strávnění "druhé strany". Ale jinak jakoby to vypadlo z 80. let. Tuhle éru mám rád, stejně jako originál, takže jsem se slušně bavil, občas mi zatrnulo (vrtačka), ale stejně nechápu proč to točit? ()

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

06.12.2022

Snímek Krotitelé duchů: Odkaz z loňského roku slavil u fanoušků série úspěch. Režisérovi Jasonu Reitmanovi se v něm podařilo představit nové postavy a navodit silnou dávku nostalgie k originálu. S… (viac)

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných

05.01.2014

Nejspíš dobře víte, že je současný Hollywood semeništěm nepřeberného množství remakeů a rebootů. Zvláštní zálibu v nich má studio MGM, které spoluprodukuje Hobity nebo Bondovky a i jinde se snaží… (viac)