Poltergeist

• Česko Poltergeist (viac)

Z čoho máte najväčší strach? Pokojný život rodiny Bowenovcov sa navždy skončí, keď sa v okolí začnú diať podivné veci, ich dom na predmestí napadnú rozhnevaní duchovia a všetkých obyvateľov prenasledujú zlé sily. Keď desivé bytosti začnú svoje útoky stupňovať a unesú najmladšiu dcéru, musia ostatní členovia rodiny spojiť svoje sily, aby ju zachránili, skôr než navždy zmizne v inej dimenzii. (TV JOJ)

Nivenx

Další z řady remaků, který je úplně zbytečný. Film čerpá z původní pecky, ale místo atmosféry sází na novější efekty a stratí se v řadě stupidních remaků, které zabodovat nemůžou! ()

majo0007 odpad!

Kto videl originál, bude sa nechápavo a neveriacky držať za hlavu. Dalo sa toto ešte viac sprasiť? Nie! Na tom filme je proste otrasné všetko - počnúc "hereckými" výkonmi (a to aj vrátane Rockwella!), končiac CGI bubákmi, ktoré asi programovalo 10ročné decko. Originál Poltergeist sa považuje za prekliaty film (zopár ľudí zo štábu zomrelo za neurčitých okolností, vrátane Heather O'Rourke). Nehnevajte sa, toto prajem každému, kto sa podieľal na remaku! ()

Prometheus69

Velmi slušná překvapivá úroveň strachu která možná v mnoha ohledech překonává originál.. Namísto roztomilé laxní blondýnky, tu sice máme trochu rozporuplnou černovlásku která chvílemi vypadá že to s nimi i trochu peče. :D Oni se-mnou mluví ti hodní sousedi od vedle, to nevadí že jsou trochu už pár let zeschlí B). Jako že vůbec nechápu občas to dětské myšlení.. a že se děti bojí opravdu všeho, zejména bubáků ve skříni a né že je budu ještě vyhledávat a otvírat jim dveře! Ale budiš.. jelo se podle ještě podivnějišího originálu.. takže trochu té podivnosti ve scénáři přežiju. Ale stále je toho dost originálního co může nové zpracování kultovního hororu nabídnout. Například místo kam se vůbec před tím nevydali. Naopak jí slušně odbyli.. a to Naprosto vymazlený Purgatoryword.. "velmy připomínající Burnig Blood:)" A velmi rozvinutý konec... i když se Cementery party na zahradě moc nekonala... ten dům zřídily ve finále velmy skvostně. :) Bohužel naprosto otřesný a nic neříkající trailer to opět už dopředu zabil... Takže nemá cenu se tady rozepisovat o kvalitách a nekvalitách filmu, čím mě uchvátil a čím ne. Stejně to nikoho nepřesvědčí. Za mě to bylo prostě perfektní. Lekací scény, monstra - triky... jak to odsejpalo, dětičky... jako že tenhle faktor zrovna nemám rád, pač to značí to že se tvůrci akorát budou držet zpátky a tlačit na rodinné hodnoty. Ale ve chvíli kdy mlátivá vrba vymlatí z toho kluka málem život... že už si říkáte a je po něm! Se to konečně zvrhle rozjede, Kdy se z tím tvůrci vážně šaškoidně neserou... a jdou rovnou na věc. :D Jediný co jsem tak nějak nepochopil byli ty klauni? A proč zrovna tuhle nedůležitou část... použily tvůrci jako maskota. Taktéž soundrack se hodně povedl.. kdy se nejedná jen o nějakou spleť strašidelných zvuků které někdo pospojoval do jednoho celku zahradníma nůžkama jako v případě originálu, ale zkutečně děsivou hudbu která ve vás vyvolá mírné mrazení. :) No a co se týče té humorné stránky... ČSFD je jen párek sucharů.. co je natolik ujetej na nostalgii, že neváhá srážet dobré filmy jen proto že si někdo dovolil udělat Reamike. k tomu se nedá moc co říct. Proč film vidět, tedy ještě jste to neviděli v origin? 1) Nebojte se veverek! a to by jste se v něm krve Nedovrtal! 2) Vrba mlátivá. 3) Vítejte v očistci! 4) Klepání na pekelnou bránu.. Za malí peníz slušná písnička.. která přece jen něco vydělala... takže mohu doufat v případné pokračování "asi jediný zde" Jen doufám že pod jejich domem taky není nějaká pěkná vlhká a temná útulná jeskyňka... to by byl asi hodně špatný krok spět. To že se ta brána objevila právě v té skříni, mělo své opodstatnění... doufám že se ještě k tomu někdy vrátí a trochu to rozvinou... třeba v dalším Remaiku. :D ()

URBAN

Není to špatné. Je to prostě jen klasický horor, který nemám zrovna v oblibě. Jako rychlokvaška pro holky na párty dobrý, ale nic víc to není. ( 26.9.15/PC ) ()

panMartin odpad!

Ježiš, to bylo utrpení.. Opravdu jde o jeden z nejhorších remakeů co jsem viděl. Pořád to samé dokola a dokola. Jedna puberťačka k tomu dvě další děti, který se na první pohled chovaj divně. Stěhování do jiného domu který se nikomu nelíbí, nejde otevřít skříň, pomalý záběr na schodiště . O napětí scénáři nebo hereckých výkonech a atmosféře se nemá cenu vůbec bavit. Tohle nemá šanci vyděsit ani malé dítě. Obrovské zklamání a absolutní ztráta času. ()

Sabrewulf odpad!

Klasický případ drtivé většiny předělávek kultovních hororů - megasranec. Na filmu mě neuvěřitelně iritoval ten malý fakan, respektive jeho představitel, který vůbec neuměl zahrát strach, polekanost (v originále pamatuju uvěřitelně vytřeštěné oči, či ubrečený výraz). Ty vole, na něj zaútočí hračka klauna, strom ho chytne za nohy a odtáhne ven, kde s ním v koruně cloumá a fakan,když je potom s rodiči, neutíká pryč, NEBREČÍ (!!!), prostě nedělá nic, co by děcko v jeho věku po takovém zážitku dělalo (pokud by rovnou neomdlelo, nebo se strachy neposralo, nezbláznilo) a on o pár minut stojí s rodiči zpátky v domě a tváří se, jako kdyby vylil na koberec kečup a čekal, jestli nedostane na zadek. Uff !!!!!!! A druhá věc je ta, že zatímco v originále byla atmosféra a napětí budovány pomalu, aby to vygradovalo, tady pochopitelně všechno konzumně zbrkle, neuběhla snad ani polovina filmu a už to vypadalo jako nějaké finále (napadení všech tří děcek). Úplně mi bylo líto Rockwella, jak se ztrapňuje v takovém zbytečném filmu. Ble. ()

tatanapope odpad!

Ze začátku to působilo napínavě , člověk od toho měl velké očekávání , než se nastěhovala rodina do nového domu a děj začal .Tak neskutečně trapný a kýčovitý film to se jen tak nevidí . Začátek filmu : Manželský pár - spisovatelka , právník (neskutečně originální ) nu nic , ale když si ta malá začala povídat z ala poltergeistem , co už je sama o sobě neskutečná blbost tak veškeré očekávání od filmu zmizeli . Myslela jsem , že už víc zklamaná z filmu být nemůžu , ale scénáristé se překonali a i toto se jim úspěšně podařilo . Lidi by neměli točit filmy o něčem o čem ví kulový , kdyby se to jmenovalo duchové , pak by to dávalo aspoň trochu smysl , přesto byl film strašidelný asi jako Maková panenka a ty efekty nebyli dobré a ještě byli přeplácané . Tak že můžu jen podotknout : Ufff , mám to za sebou a hurá s tím do koše . :D ()

viperDavid

Dobrá blbost :) Tak špatně zahrané, hlavně Sam Rockwell neuvěřitelně zklamal. Je vidět, že se moc nesnažil, normálně mu to jde rozhodně líp. Jinak taková mírumilovná podíváná,rozhodně žádný horor ani thriller jak se píše ()

LiborGondek

Horory nemiluji a ani je nevyhledávám, ale Poltergeist mě celkem zaujal. Zřejmě jako trest za přílišné očekávání jsem byl prakticky hned zklamaný, že se děj vyvíjí zhruba tak, jak jsem sám očekával. Na druhou stranu, ačkoliv snímek příliš originality nepobral, musím uznat, že definici tohoto žánru splňuje na výbornou. Toho lovce duchů z televizní reality show si ale mohli odpustit. Jinak docela dobrý. 55% ()

ecceHOMMO

S týmto remakem to nevidím tak hrôzostrašne. Nejde síce o nič výnimočné, dokonca sa vezie na tej klasickej hororovej vlne, ktorá nenadchne ani neurazí a v priemernosti sa stratí a z povedomia vyfučí, ale...**/*** ()

Ryuuhei

Na to, jaká je původní verze břečka, tohle dopadlo dobře. Místy skutečně děsivá (strom bušící na okno mě doslova přitlačil do postele), kreativní výprava do poněkud zvráceného astrálního světa za záchranou malé (a až nechutně roztomilé) holky. Až nadupaná, akční jízda, která z nejprve až nudného vzezření klasické duchařiny udělala něco víc. Sice teda dost přehnaného, ale těžce popkornového, u čeho prostě nešlo zejména v poslední části nedržet palce. Tato reinkarnace původně nudné srajdy s úchylným dědkem v jedné z důležitých rolí se mi nakonec sakra líbila. Celé by to bylo tak na 3*, ale nelíbí se mi zdejší hodnocení natolik, že tu hvězdu navrch přidám. Ať už to bylo jinak sebehloupější. ()

Sfinkter

Spíše jeden z povedených remaků, původní snímek byl více fantasy a scifi, zde se dostáváme opět ke klasickému hororu a tvůrcům se většina věcí zdařila. ()

LUKICKK

Celkem scary ze začátku, pak jen nahánění dítěte ve světě mrtvých, nikdo neumřel a to tomu dost ubírá, ale bylo to aspoň kvalitně natočený. ()

rockwoman

Filmový návrat na jedno zkouknutí, který vyšuměl z mé hlavy rychlostí blesku. Díky bohu za starý = dobrý Poltergeist z roku 1982 s nezapomenutelnou Heather O'Rourke. ()

uiu

Za mě solidní 4 hvězdy a žádný průser se teda podle mě nekoná. Sice to není horor roku, ale příjemně vyděsí a z originálu si bere jen některé prvky, takže úplný remake to není. Vidím, že je tu spousta zastánců Spielbergova dílka z roku 1982, ale za sebe musím říct, že jeho film byla pro mě rodinná komedie. ()

venison

Trošku jsem se tohoto filmového počinu obávala, ale musela jsem nakonec uznat, že příjemně překvapil.. Do klasického bacího hororu to mělo daleko - sem tam nějaká dobrá lekačka, ale nějaké napětí a konstantní bububu dojem z toho nečekejte.. Hezky rwžijně zpracováno, spousta odlehčeného humoru a kupodivu i relativně propracované sympatické hlavní postavy.. Příjemně strávená hodinka a půl po které se před spaním pod postel rozhodně dívat nebudete.. ()

nevermore

Přátelé, nechoďte na to do kina, jsou to vyhozené peníze. Kromě reklamy na Dove, Apple a Sony, je to jen sbírka neskutečné trapnosti a těch největších klišé, jaká si jen umíte představit. "Musím tam jít já, nepostaral jsem se o ní." "jsi můj velkej kluk." Miluju Tě. (15-20x) napětí žádné, atmosféra nikde, děj pokulhává, a 3D to nespasilo. Tohle bylo sjetí z cesty. 20% ()

Danny F.

Očekávat více napětí a nadpřirozena je v tomto filmu zbytečné. Na to že jde o film v moderním kabátku, mohla se moderní technologie v tomto remaku více využít. Atmosféra nemastná, neslaná. Sam Rockwell vypadal jakoby musel hrát z donucení. 70% ()

VanTom

Teoreticky nic moc špatně a pokroucený interiér "na druhé straně" naháněl i celkem hrůzu, nicméně neustále jsem bojoval s prázdností celé zápletky: Rodina s dětmi se nastěhuje do nového domu, kde straší zlí poltergeisti (avšak fádně, samoúčelně, bez chuti, zápachu a "podhoubí"), kteří asi něco vágního chtějí. Nejzábavnější postava zkušeného "vymítače" Jarreda Harrise ji v druhé polovině trochu osvěžila, ovšem na vytáhnutí do průměru dostala málo prostoru. ()

lykan9

Původní verzi jsem viděl jako dítě a už si to ani moc nepamatuji. Tato verze asi není tak dobrá jako ta stará, ale tato předělávka se mi nezdá vůbec špatná. Poměrně dobře to ubíhalo, bylo tam pár velmi slušných strašidelných momentů a dětští herci nebyly nijak protivní. Jediné, co mě zaskočilo, byl Sam Rockwell, který mě tentokrát nijak neoslovil a celou dobu jsem měl pocit, že mu role nesedí. Jinak je ale Poltergeist 2015 dobrým rodinným hororem. ()

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

06.12.2022

Snímek Krotitelé duchů: Odkaz z loňského roku slavil u fanoušků série úspěch. Režisérovi Jasonu Reitmanovi se v něm podařilo představit nové postavy a navodit silnou dávku nostalgie k originálu. S… (viac)

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných

05.01.2014

Nejspíš dobře víte, že je současný Hollywood semeništěm nepřeberného množství remakeů a rebootů. Zvláštní zálibu v nich má studio MGM, které spoluprodukuje Hobity nebo Bondovky a i jinde se snaží… (viac)