Poltergeist

• Česko Poltergeist (viac)

Z čoho máte najväčší strach? Pokojný život rodiny Bowenovcov sa navždy skončí, keď sa v okolí začnú diať podivné veci, ich dom na predmestí napadnú rozhnevaní duchovia a všetkých obyvateľov prenasledujú zlé sily. Keď desivé bytosti začnú svoje útoky stupňovať a unesú najmladšiu dcéru, musia ostatní členovia rodiny spojiť svoje sily, aby ju zachránili, skôr než navždy zmizne v inej dimenzii. (TV JOJ)

Tommassi3

"Tak sbohem a díky !! Doufám, že už se neuvidíme.." - "Nevím, proč všichni tohle říkají.." ;) Rodiče většinou těší, když je jejich dítě v televizi.. Tohle ovšem rozhodně není ten případ..;) Nicméně zmizení malé Maddy fantastické Kennedi Clements zamrzí víc než slabší castingový výběr pro role moderních vymítačů, protože ta si většinu scén ukradla pro sebe.. Poměrně dost nadějný britský režisér Gil Kenan pod Raimiho ochrannými křídly (s)plašil nad očekávání doslova duchaplný remake, který s velkou pokorou rozšiřuje původní skvostný snímek o ne úplně originální, respektive nové, myšlenky, s nimiž si nedávno, byť podstatně zdařileji, pohrál žánrový král James Wan ve svých Insidious.. ()

Terva

CITÁT - Tady bydlet nemůžu je tu vysoké napětí, už vidím, jak mi rostou nádory.......... Kouzlem v osmé minutě to začíná. Holky to zatím zvládají, ale s Griffinem to bude horší. CITÁT - Noční světlo!! Noční světlo!!............... Bohužel tyhle situace ve strašidelných domech nechápu a moc je neberu. To bude asi tím, že jsem žil v paneláku v 1+1 a teď žiju v garsonce o 20 metrech čtverečných. Kde by se tu asi vzal duch? CITÁT - Potřebuju nové spodní prádlo, tohle je smutné prádlo.............. Zatím jen jeden člověk z rodiny tvrdí: Musíme pryč. Určitě víte kdo. Nikdo ho však nebere vážně. CITÁT - Vzhůru celou noc...... Tak beru zpět, ani holky se s tím nedokážou poprat a bude to pro ně osudné. Film je plný klišé, a ikdyž trojice vystrašených dětí dokáže vytvořit hustou atmosféru, tady jim to moc nejde. CITÁT - Budeme ve velkým průšvihu........... Tohle není normální strašení, tohle je nasranej poltergeist. Má to pár zajímavostí, jako je třeba natažené lano nebo létající kamera na dronu, ovšem to pro vyvození strašidelné atmosféry prostě nestačí. CITÁT - Mám tu něco na práci........... ()

JohnCZ

Pohodovej rodinnej fantasy horůrek v posledních minutách eskalující v nefalšovanej popcorňák, kterej se fakt vážně brát nedá. Digitál a hraní si s barvičkami je pěkné a je velká škoda, že jsme se na "druhou stranu" podívali jen v několika málo záběrech, protože vizuálně je vymodelována parádně. Poltergeist je zvláštní horor - na jednu stranu je tak blboučce staromilský, ale přesto je natočený jako moderní horor - v tom dobrém, i v tom špatném. Moc sice nevyděsí, ale jako oddychová zábava funguje. ()

corpsy

Úplné prekvapenie. Originál, je v mojej hlave zakorenený ako nedostižný unikát na poli ,,rodinného,, hororu a preto som bol pred predstavením skeptický. Nemusel som. Body stráca jedine kvôli nadmernej priamočiarosti scenára, ktorý ,,to proste len dáva,, a kvôli niektorým doslovným výkladom scén, pričom im uberá na tajuplnosti. A vlastne aj zasadením do dnešnej doby. Tá plazma predsa len nemá taký hrôzostrašný účinok, ako stará kockatá berta spred 30tich rokov. ()

sidzej

Čistý priemer ktorý originálu nesiaha ani po členky no na druhej strane vo vlne súčasných hororových príšerností vcelku pozerateľný rodinný horor. Technická stránka filmu ok, obsadenie tiež ujde ale tie triky boli značne podpriemerné. Ako jednohubka stráviteľné ale osobne radšej volím originál. 80te roky sú skrátka nenapodobiteľné. Slabšie 3*. ()

ConanVJ

Průměrná duchařina s povedenými lekačkami, která má co nabídnout spíš mladší generaci. Pro mě je spousta lepších duchařin, i když zde pár dobrých nápadů je. Za mě 50% :) ()

schizmo

Člověk se prostě neubrání srovnávání. Aby taky ne, je to remake a navíc bez špetky vlastní invence. I když hezky udělanej a sympaticky obsazenej. Bohužel však naprosto neškodnej.. ()

hous.enka

Jako bych tohle už někde viděla... Tenhle dům posedl duch, zavolejte vymítače/vědmu/whoever, aby se s duchem vypořádal dřív, než duch vyvraždí celou rodinu. Ano, myšlenka je u podobných filmů vždycky stejná, takže to nekritizuju. Vadí mi ta předvídatelnost, málo lekaček, digi bubák, klauni (protože byla veliká škoda, že ten klauní potenciál zůstal nevyužit) a návnada v podobě malé sympatické holčičky. Poltergeist není špatný snímek, ale je tak nějak sterilní, bez větší invence či nápadu. PS: Původního Poltergeista jsem neviděla. ()

maddy

Typický naleštený moderný remake pre deti do ôsmich rokov. Kohokoľvek staršieho už novodobý Poltergeist nemá šancu vystrašiť. Aj pôvodný Poltergeist bol síce takým hororom pre celú rodinu, no Spielbergovi a Hooperovi sa podarilo šikovne skĺbiť rodinný film s hororom a film viac menej funguje bez väčších problémov aj dnes. Remake namiesto toho, aby sa o čokoľvek snažil ide rovno na vec. To čo sa v pôvodnom filme udialo za 40 minút sa v remaku udeje ani nie za päť. Hneď elektrizuje zábradlie, búchajú dvere, skáče z police klaun, strom sa derie do izby, skriňa vydáva tajuplné zvuky, ale divákovi je všetko toto dianie od začiatku ukradnuté, pretože sa nebuduje žiadna atmosféra, ani nijako nenapína. Gil Kenan je obyčajný rutinér, ktorý tie najväčšie hororové klišé haunted house snímkov iba ledabolo nahádzal na seba bez ľadu a skladu, bez jediného osviežujúceho nápadu alebo akejkoľvek režijnej invencie. Z postav sa tu nie je o koho báť, keďže herci sú jednak dosť netypicky zvolení a mnoho z nich do podobného snímku ani nezapadá a navyše stvárňujú postavy ktoré sú zvláštne apatické k celému dianiu navôkol. Keď následne skriňa unesie najmladšiu dcéru, tak to takmer vyzerá tak, že nikoho psychicky zvlášť nevzalo, že im zmizlo dieťa, ale pokrčí sa ramenami, zrazu všetci verzia na duchov, kontaktujú akési oddelenie paranormálnych javov na miestnej univerzite a pokračuje sa v klišoidnom strašení. Poltergeist je tak najsilnejší v pár momentoch, kde sa straší buď s minimom (ikonická scéna s televízorom) alebo žiadnymi trikmi (vŕtačka), no to sú vyslovene sekundy slušnej atmosféry aj to vykradnutej takmer doslovne z pôvodného filmu. Vo finále už ten digitálny bordel stratí všetku súdnosť a mať o minútu viac tak skutočne idem s hodnotením ešte nižšie. Keď totiž bubák z plachty vo vyše 30 rokov starom filme pôsobí efektnejšie než táto kopa farebne blikajúcich CGI svetielok je s remakom niečo veľmi zle. Vo výsledku čo s hororom ktorý nie je natoľko hlúpy, aby svoju stupídnosť dával okato najavo a divák sa mu mohol aspoň na rovinu vysmiať, ale zároveň nie je natoľko strašidelný, že by sa dal vôbec nazvať hororom? Ostal tak v rukách iba otravný remake, ktorý môže mať úspech jedine pri púšťaní deťom namiesto večerníčka, nikoho staršieho totiž nemá šancu poľakať. CELKOVO: 2* (4/10) ()

ArsenalEagle

Na film jsem si zašel do letňáku s osůbkou, kterou jsem chtěl sbalit - to se mimochodem povedlo. Každopádně lekačka v první polovině, poté slabší doznívání, ba dokonce komedie. Rockwella mám opravdu rád, a tady mi nevadil. Vždycky mě u hororů dostane, že i když je někdo vystrašenej k pos*ání, tak se stejně jde podívat do toho temnýho kouta, aby zjistil, co a jak ho zabije :) Průměrný horůrek ()

kaylin

Neměl jsem nikdy rád původní film a remake mi opět ukazuje, jak jsou předělávky zbytečné. Tenhle film nepřináší naprosto nic nového kromě vymakanějších triků. Ale jen kvůli tomu přetáčet celý film... to mi přijde jako hodně málo. Nebavil jsem se, nebál jsem se, nudil jsem se. Otravný film, který už nechci vidět. ()

Rakosnicek77

Naprosté fiasko a pokus oprášit zašlou slávu kultovní předlohy z roku 82' Hodně ubohý pokus o remake, který v konečném výsledku nesahá předloze ani ke kotníkům. Film napumpovaný trikařinou a digitálními efekty může vyděsit jedině předškoláky, případně labilní jedince, rozhodně si ale označení horor nezaslouží ani při té nejdivočejší fantazii. Jde spíš jen o takový hloupý pokus postrašit ty, co horory moc nemusí, ale ošlehaný profík tohle dílko dá s klidem a prstem v nose :-) ()

topi odpad!

Zbytečnost. Nechápu, proč tito hluponi v záplavě duchařin natočili remake Hooperovi klasiky, které se nemůže v NIČEM vyrovnat. Triky působí, jako by jste hráli nějakou počítačovou hru. Tato trapárna nemůže vyděsit nikoho. Sam Rockwell musel asi prohrát nějakou sázku, že do této kokotiny vlezl. ()

stration

Mně se to celkem líbilo. S radostí jsem si připomněl originál a celkem v pohodě zvládnul "vylepšení" nové verze. Herci mi nevadili a Jared Harris je dokonce perfektní. Bát se u toho mohly akorát osoby mladší dvanácti let a ti starší se aspoň pobavili u lehce přepáleného závěru, který jakoby vymyslel sám Raimi. Na druhou stranu je pravda, že film mi asi v paměti zůstane jen jako "ten remake Poltergeista jsem viděl", což je přece jenom škoda. Ta vzpomínka ale bude relativně úsměvná a příjemná, což se o předělávkách Roba Zombieho říct nedá. ()

dawe04

Přestože se herci i kameraman moc snaží, nový Poltergeist je asi jeden z nejzbytečnějších remaků vůbec. Hlavní premisa i poletující světýlka mohly být strašidelná možná v době vzniku originálu a plejáda těch nejotřepanějších strašících klišé (skříň, klauni, stromy za okny) nepomáhá už vůbec. Přitom sekvence z jiného světa měla ohromný potenciál. ()

dom156

Tento žánr mi přijde jaksi vyčpělí. A tento film trend jen potvrzuje. Já bych to shrnul asi dvěma slovy nic moc. Nebál jsme se krom jedné scény, napětí mdlé a konec je spíše k smíchu než abych se bál. Osud protagonistů mi byl fuk a možná bych byl radši kdyby to s nimi dopadne zle, aspon bych byl překvapenej. ()

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

06.12.2022

Snímek Krotitelé duchů: Odkaz z loňského roku slavil u fanoušků série úspěch. Režisérovi Jasonu Reitmanovi se v něm podařilo představit nové postavy a navodit silnou dávku nostalgie k originálu. S… (viac)

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných

05.01.2014

Nejspíš dobře víte, že je současný Hollywood semeništěm nepřeberného množství remakeů a rebootů. Zvláštní zálibu v nich má studio MGM, které spoluprodukuje Hobity nebo Bondovky a i jinde se snaží… (viac)