Mission: Impossible 4

• USA Mission: Impossible - Ghost Protocol (viac)

Špionážna agentúra IMF má obrovský problém. Práve keď jej eso, Ethan Hunt (Tom Cruise), vykonávalo tajnú operáciu v Moskve, spáchal ktosi úspešný bombový útok na Kremeľ. Ruskí predstavitelia sú nahnevaní a hovoria dokonca o vojnovom akte. A pretože sa všetky nitky zbiehajú práve v IMF, americký prezident dá pre istotu od agentúry oficiálne ruky preč vyhlásením "Ghost Protocol", čím ju odreže od zdrojov, zázemia, podpory a z jej členov urobí ľudí na odstrel. Krátko po tomto byrokratickom údere zomiera násilnou smrťou jej oficiálny šéf (Tom Wilkinson). Ethan Hunt sa preto pokúsi o nemožné. Spoločne s trojicou verných a odhodlaných kolegov (Simon Pegg, Paula Patton a Jeremy Renner) sa pokúsi nájsť páchateľa útoku a zmyť tak zo seba všetku vinu. Ako bolo povedané už v úvode, táto misia bude skutočne nesplniteľná. (TV Markíza)

kaylin

Jeden by možná i řekl, že Ethan Hunt počtvrté, to je sázka na hodně nemocného koně. Jenže něco takového by se dalo říct v době, kdy kina infikoval druhý díl, který měl k dobrému akčnímu filmu stejně daleko jako hranolky ke klasické francouzské cibulačce. V současné době už je "M:I" opět velmi vyhledávanou značkou a my se podle všeho můžeme těšit na pátý díl. Úspěch posledního zářezu tkví hned v několika bodech. Těmito body jsou Tom Cruise, tým, povedený příběh a lokace. Tom Cruise, ač čerstvý padesátník, je v akčních scénách naprosto dokonalý, navíc i vtipný. Masky už si tolik nenatahuje, což je další bod pro něj. Skvěle mu ale sekundují ostatní. Události, které byly ve třetím díle, jsou přítomny i v tomto, dále se zde odvíjí Ethanův příběh, navíc s tím, že mu zůstali parťáci. Ving Rhames se sice objeví jen na chvilinku v úplném závěru, ale Simon Pegg se stačil vyšvihnout na herce vedlejších postav, kterého si ale zamilujete. Jeho přicmrndávači v amerických bijácích jsou prostě výborní. Novým členem týmu je Jeremy "Hawkeye a nový Bourne" Renner a Paula Patton, což jsou přírůstky rozhodně příjemné, protože všichni společně prostě vytvářejí skvělý tým. Příběh je tak trochu klasický špiónský, kdy nejde o nic menšího než o zničení světa a hlavní záporák není nikdo jiný než Rus v podání Michaela Nyqvista, který mi prostě víc seděl v sérii "Milénium". A nakonec ty lokace. "M:I" se nám zase vrátila do České republiky, a tak potěší přítomnost Pavla Kříže. Lokací je zde ale velké množství, dojde i na písečnou bouři. I v tomto směru pak zůstává snímek velmi zajímavý a nechává diváka dál napnutého, předvádí mu velkolepou podívanou, v které může fandit správňákům. Brad Bird ("Úžasňákovi" nebo "Ratatouille") natočil pokračování, za které se rozhodně nemusí stydět. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/08/parmeni-krysy-z-temnot-mi-4-blazniva.html ()

DH3Factor

Taková nepovedená variace na Jamese Bonda. Sorry pane Hunte, já Vám to vaše běhání v písečné bouři a skákání s autem ze 100 metrů nevěřím. Od toho máme Supermana že? ()

Philcze

Pro ty, co se nechytali u Abramsovi rádoby-cool přepálené trojky je tohle naprostá lahoda. Ideální mix mezi eye-candy akcí a špionážním thrillerem ze staré školy. 80% ()

Thomassi

Na čtverku M:I jsem se těšil dlouho. Jednak protože mám rád ježdění po světě a plnění takřka nesplnitelných úkolů, a jednak proto, že Tom Cruise se v této sérii objevil naposledy. A musím říct, že čtverka je pojatá grandiozně. Perfektně zvolené lokace jako Moskva nebo Dubaj a výborné akční scény typu infiltrace do Kremlu, následný výbuch, nebo operace na nejvyšší budově na světě a honička v písečné bouři. To vše dělá další nemožnou misi stejně kvalitní jako její předchudce v podobě trojky a jedničky. Bonusem je pak větší míra skvělého humoru, který pobaví a samozřejmě samotný Simon Pegg, který chrlí jeden Beanovský výraz společně s trefnými hláškami za druhým. No a Tom Cruise? Role Ethana Hunta mu prostě sedne, takže se dá říct jen to, že zase nezklamal. Uvidí se dál, jak to dopadne s jeho následovníkem Jeremym Rennerem, který převezme jeho roli. Nicméně na konec letošního roku jsme si nemohli přát lepší akční výplach. ()

scroochy

Kvalitativně si to může s Abramsovo trojkou podat ruce. Smekám hlavně před Birdem, že to ukočíroval i bez předchozí "nekreslený" zkušenosti. ()

Helo

Bez hluchých míst, se skvělými "nesplnitelnými misemi" pospojovanými dialogy, které však nenudí, naopak skvěle navnadí. Avšak do páté hvězdy něco chybělo. PS: Jeremy skvělý, Simon Pegg ještě lepší :) ()

MATADOR

Super WOW scény bez hromady efektů se dneska cení, stejně tak jako slušně vykonstruovaný příběh, který ovšem nedává takovou možnost více rolím, než-li těm hlavním. Proč rozvíjet další, když nám tihle stačí, že? Celkově moc ani nevím, o čem to, sakra, bylo. Vem to čert, když se na to člověk dívá, baví ho to a neurazí. Pár scén je sice opravdu libových, přesto jsem se v závěru neubránil pocitu, že bych se bez tohoto dílu obešel! ()

PogoJoe

4.5 || Já vím, zase nukleární hrozba, zase ukradené kódy, zase jasný, fanatický, černočerný záporák... Jenže forma, kterou je tenhle špionážní thriller pojatý, je jednoduše svěží, vtipná, originální, zkrátka cool. Je to bezva oddechovka braná s nadsázkou a nadhledem. Nechybí nezapomenutelné scény, hlášky, prima tým agentů, zvraty. Moc se mi to líbilo :-) ()

Easykk

Brad Bird ukázal, že na vypiplanou týmovou akci fakt má i s opravdovými (dá se to říct vůbec u Cruise) herci. Tahle série mi byla trnem v oku, protože jsem od ní již od prvního dílu čekal daleko daleko víc a daleko daleko charismatičtějšího pana Hunta. Tom prostě pro mě bude vždycky Maverick z Top Gunu a to už mu neodpářu. Jednička MI mě ještě neurazila, ale z dvojky jsem odešel v polovině z kina!! (to se mi stalo zatím jen jednou) a na trojku jsem raději ještě nekoukal. Čtyřka se mi líbila na první pohled díky obsazení Simona Pegga a Jeremeyho (jsemteďúplněvšude) Rennera. A vyplatilo se, tohle jsem očekával už od jedničky a jsem rád, že je tahle série zachráněna, akce je vypiplaná, technické vychytávky taky a dobře se na to kouká. Moc rád dávám za silnější čtyři! ()

salalala

Poměrně zvládnutá oldschool jízda, která ale dle mého mínění měla být kratší. Zejména v první hodině se dost povídá a je to celé takové překombinované, v těchto momentech to chtělo prostříhat. Akční scény jsou natočené výborně a úderně, přesně jak to má být. Suverénně nejlepší scéna je pro mě honička v pouštní bouři, kde se Bird vyřádil asi nejvíc a tady bylo jasně poznat, že dělal a dělá animáky. Do detailu propracované, naprosto luxusní. I zásluhou toho pak finále není tak efektní, jak by mělo být a spíš tak nějak vyšumí. Chybí tu taky lepší záporák - ne, že by Nyqvist byl špatný, jen dostal trestuhodně málo prostoru a tím pádem není tím klasickým záporákem. Cruise odehrává svůj standard, dvojka Pegg a Renner těžce vládne celou dobu a bylo evidentní, že Cruise vyklízí pole, Paula Patton taky fajn. Jako fandu Lostu mě mrzí de facto cameo Joshe "Sawyera" Hollowaye, který se snad větší role nedočká. To, že Praha supluje Budapešť a Moskvu a v Kremlu je socha TGM :)))), asi vadí jen našincům. Celkově vzato zdařilý akčňák, ale trojku to u mě nepřekonalo. 70% ()

FilmFan24

Natěšení na čtvrtou misi se po zhlédnutí změnilo v absolutní spokojenost. Tom Cruise je borec! Mě osobně by bylo šouflem se jen z mrakodrapu Burj Khalifa v Dubaji kouknout z okna v takové výšce, kde Cruise provádí ty šílené kousky při kterých se mi tajil dech! "Mission: Impossible - Ghost Protocol" je dějově přehledná, nabitá akcí a technickými vychytávkami, které k M:I prostě patří. Už se těším na páté setkání... ()

Falconica

Musim se snažit nehodnotit Rennera, ale film celkově. Takže dám jen 3*, protože to bylo sympaticky nablblý, přehnaný a vůbec...spíš sebeparodiální vývar z komedie plná nesmrtelných lidí, supernáhod, agentů na každým kroku, příhodně se po ruce objevujících supervynálezech o parametrech přesně padnoucích neplánované komplikaci, která nastala...ale proč ne? Nenáročnej odpočinek. Nicméně už z mojí první věty je každýmu naprosto jasný, proč jsem se na ten film vlastně dívala, z tohoto pohledu byly moje choutky zcela vyslyšeny, takže spokojená jsem de facto na 95% :-D(těch 5% mínus je za prvních 40 minut bez agenta Brenta:-P) P.S.: tybrďo, všimněte si, že i takový verbal Rennera ...pochválil...to už něco znamená, ne?:-D ()

togaf

Pro Mission Impossible mám slabost, tolik akce a zvratů se dá najít snad už jen u Jamese Bonda. A v tomhle díle je kromě (stárnoucího) Toma Cruise i můj oblíbenec Simon Pegg. A vybuchne Kreml. A je tam české nádraží. A malá rolička Joshe Hollowaye. 133 minut uteklo ani nevím jak, ale vím, že jsem se bavila. ()

AlistairMir

Tak tenhle čtyřlístek by strčil do kapsy i Fifinku a spol. No seznamte se s nima : Tomík který musí pořád po něčem lézt a když to nejsou hory bez jištění tak aspoň mrakodrap no Spíďa by tiše záviděl. Simon a jeho fajn udělátka který fungujou skvěle pokud je nepoužívá zrovna on. Fešná Paula prahnoucí zcela právem po osobní vendetě a samozřejmě....chvilka napětí...frajer Jeremy který Tomíkovi ukáže že s ním v pohodě dovede držet krok a občas ho i předejít. V tomto filmu se pořád něco děje akce střídá akci a ano pochopili jste je to opravdu zábava akorát mi chyběl mr. Rhames ale nu což i tak to byla bomba. A pamatujte si děcka že everything is possible. ()

kajas

Už úvodní titulky dokázaly, že první Birdův neanimák bude jízda. Kultovní hudební motiv, sympatická čtveřice agentů (opravdu nádherná Paula, vtipálek Simon a nováček Jeremy, Tom je samostatná kapitola), Josh Holloway (proč jen na pět minut, proč?!) a dechberoucí akční scény (Cruise nemá konkurenci, za mrakodrap palec nahoru). Mohla bych skončit a udělit nejvyšší hodnocení, což ale neudělám. Záporák mi přišel hodně nevýrazný a závěr k celé koncepci filmu nějak neseděl. Jinak ale neskutečná podívaná. ()

K.B.L.

Jakožto doposud nepolíbená jakoukoliv nemožnou misí jsem měla tu čest se podívat na protokol duchů jako první. A jelikož má očekávání byla velmi nízká, o to více jsem byla mile překvapena výsledkem. Ačkoliv jsem místy nestíhala děj, celkově se mi film velmi líbil, občas mě překvapil něčím nečekaným (což mám na filmech asi nejraději) a sem tam jsem se od srdce zasmála. Jako plus navíc záběry mé rodné vísky, co víc si přát :) ()

TominoLa

Očekávalo se jak si Brad Bird poradí s hraným filmem a určitě nezklamal. Sestavil super tým okolo Toma Cruise a jediným slabším článkem byl Michael Nyqvist. Těšil jsem se na něj, ale jako záporák mi hold moc nesedí. Byl stejný jako ve filmu Bez dechu kam si asi pak odskočil. :) Třeba je to jen malým prostorem. V každém případě byl Philip Seymour Hoffman ve trojce jiná třída. ()

Ediebalboa

Skvělá oddychovka, která si vás podmaní od samého začátku až do konce. Určitě nejde o do posledního puntíku udělaný film bez chyb, ale vcelku věrohodně následuje Abramsovu trojku. Oproti ní si dali autoři více záležet na vtipu a technických vychytávkách, které ve filmu nevypadají zbytečně. Ale naopak z filmu zmizel jakýkoliv moment překvapení. Stále jde však určitě o nejlepší špionážní akci roku. ()

marleyy

70% Kino - letní. Jednoduchá přímočará akční jízda. Ve které nehledejte složité scénáře a briskní myšlenky. Vypněte mozek a bavte se Hi-Tech hračičkami, prolézačkami na nejvyšší budově světa a údernou akcí, která šlape velmi hezky. ()

Dont

Po akční stránce v pořádku (i když existuje dost lépe zpracovaných a zábavnějších žánrovek), ale jinak převažuje zklamání nad obsahovou stránkou. Zcela chyběl jakýkoliv moment překvapení, všechno to na mě působilo jako předem nalajnované a podle toho také odehrané. Bez skutečného adrenalinu, bez emocí, se spoustou klišé a bohužel i očekávaným koncem. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

04.03.2020

Chad Stahelski má momentálně plné ruce práce s přípravou čtyřky Johna Wicka, jakmile ji však dokončí, je zřejmě připraven zkusit něco nového. A podle všeho už si dokonce i vybral, co to bude. Server… (viac)

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Režisér Brad Bird se proslavil zejména svými animovanými filmy Železný obr nebo Úžasňákovi, má na kontě ale třeba i čtvrtou Mission: Impossible – Ghost Protocol či dnes již zapomenutý Tomorrowland.… (viac)

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

28.06.2017

V pouhých 56 letech nás v úterý opustil Michael Nyqvist, švédský herec, jenž se v poslední dekádě dočkal mezinárodní slávy. Ačkoliv vám jeho jméno možná nic neříká, tvář určitě znáte. Nyqvist se… (viac)