Mission: Impossible 4

• USA Mission: Impossible - Ghost Protocol (viac)

Špionážna agentúra IMF má obrovský problém. Práve keď jej eso, Ethan Hunt (Tom Cruise), vykonávalo tajnú operáciu v Moskve, spáchal ktosi úspešný bombový útok na Kremeľ. Ruskí predstavitelia sú nahnevaní a hovoria dokonca o vojnovom akte. A pretože sa všetky nitky zbiehajú práve v IMF, americký prezident dá pre istotu od agentúry oficiálne ruky preč vyhlásením "Ghost Protocol", čím ju odreže od zdrojov, zázemia, podpory a z jej členov urobí ľudí na odstrel. Krátko po tomto byrokratickom údere zomiera násilnou smrťou jej oficiálny šéf (Tom Wilkinson). Ethan Hunt sa preto pokúsi o nemožné. Spoločne s trojicou verných a odhodlaných kolegov (Simon Pegg, Paula Patton a Jeremy Renner) sa pokúsi nájsť páchateľa útoku a zmyť tak zo seba všetku vinu. Ako bolo povedané už v úvode, táto misia bude skutočne nesplniteľná. (TV Markíza)

Ellmariachi

Série nám zraje jako víno. 4tá MI je zase o kousek jiná než předchozí. Nevím jestli lepší, ale určitě vím, že ne horší. Ethan je furt frajer a především jeho "vykoupení z věznice" je vynikající a říká nám, že je furt chlapík ve formě. Ono totiž stejně jako zraje MI a Ethan,stejně tak nám zraje i Tom. Tenhle sladký hošík se vypracoval na herce, kterýmu prostě akčního hrdinu žerete a nemáte nejmenší problém. Osobně vítám přírůstky v týmu v podobě Jeremyho a fešandy Pauly. Takže další vynikající špiónská akce je tu. 85 procent ()

Laxik

Filmy, kde musí nadčlověk závislý na technice z čista jasna začít improvizovat téměř vždy fungují. Ghost Protocol není výjimkou. Nohy mu bohužel podráží extrémně slabý záporák, ošoupaná zápletka s ruskými jadernými kódy a příliš očividná snaha trumfnout trojku v bomba(j)stičnosti. Jako bezmyšlenkovitá zábava to ale baví. ()

JJ.Gibson

Po dlouhém důmání :) se nakonec přikláním ke čtyřem hvězdičkám. MI:4 si bere něco ze všech předešlých dílu, nejvíce ale z trojky, což je jedině dobře! Strašně moc se mi líbili luxusní hi-tech vymoženosti. Jedním slovem paráda! Ethan Hunt je stále v dobré formě, sice je míň cool nez v předchozím díle, ale pořád to jde. Zato kdo je hodně cool je Simon Pegg, dali mu hodně prostoru a vyplatilo se, je to opravdu humorná postava!!! A vůbec mi přišlo, že si "poslední" díl ze sebe dělá trošku víc srandy než by musel. Ale nevadí. Každopádně kdo mi chyběl byl Ving Rhames, jeho cameo bylo otřesné a vůbec konec filmu, jak skoro káždý říká, že poslední 20min nestálo za to, já bych to zkrátil na 7min, ale dávám jim za pravdu... A co mě ještě úplně nenadchlo byla Paula Patton :( nic proti ní, ale nevim, nějak mi nesedla. Ale přes to všechno je to Mission Impossible a dostála svému jménu!!!! Akce je šílená, nemožná, ale promyšlená a vypadá výborně a skvěle jsem se u toho bavil!!!!! Jó a bych nezapomněl Pavel Kříz rulezzzzz!!!!!!! ()

Jillen

Nechutné triky, mdlý záporák a trošku slabší konec nedokáží přebít fakt, že se jedná o nejzábavnější díl série. Trojka nepřekonána, ale Cruise opět dokazuje, že nepatří do starého železa. Jinak pochvala za velmi nápaditou akci. Btw.: prznění Prahy se nekoná v tak velké míře, jak jsem čekal. ()

Riddick77

Jako akční týmovka to funguje na výbornou, přičemž mně přišel malinko pomalejší rozjezd v Rusku, ovšem od koupání v autě jsem se bavil královsky. Nejhutnější jsou samozřejmě akční scény, ale celkově klima v týmu funguje na výbornou. Každý má svou úlohu, někdo je tu přes humor, někdo má nějakou tu psychickou bolístku, někdo má tuny sexapealu a někdo je zase totální blázen a skáče po nejvyšších budovách světa. Bird pochopil, že je třeba velké nůše nadhledu, aby film mohl fungovat, což se v podstatě povedlo. Pokud týmové pojetí bude pokračovat, tak jsem rozhodně pro další pokračovaní, ovšem bez Toma to nepůjde, protože on se prostě do role Ethana Hunta narodil. 8/10! [20.12.2011_Cinema City_Letňany] ()

GodComplex

Rutinni MI standard. Jen tak tak se to jeste udrzi na prumeru a nezacne vylozene nudit, ale.. rusove, nuklearni hlavice, prumerna akce, come on! Sympaticky tym a vtipne vsuvky to nezachrani, obzvlast kdyz jim do toho hraje klasicky neschopny Giachinno. Z cele MI serie ma Ghost Protocol nejmene vyrazne osobni charisma a ve finale mi vychazi jako nejslabsi, i kdyz je to tesne a nutne brat v potaz, ze vsechny dily se stejne vzdycky potacely okolo prumerove zony. 5/10 ()

O.Peta

Dvě výborné pasáže (Kreml, Dubaj) ještě nezaručí výborný film. Všechno ostatní, což je většina, je z velké části nezáživný a časově přepálený. Zkrátka puzzle, které má dobré až výborné momenty, ale ty do celkové skládačky nezapadnou, nebo zaniknou po stranách nekompaktního obrazu. 60% ()

nirvanafan

Série, která se nekazí. (Stejně jako Tom Cruise, který nejspíš uzavřel smlouvu se scientologickým ďáblem, že vypadá v padesáti tak, jak vypadá.) Tentokrát opět velmi výpravně a navíc s notnou dávkou sebeparodie. Craigův Bond se může jít zahrabat. ()

Popluh

Ethan Hunt aka Tom Cruise a tahle série jsou mi i nadále sympatičtí a doufám, že Cruise jako Hunt před odchodem do důchodu dostane ještě jednu příležitost se rozloučit. A mnohem lépe. Po trojce, která sérii parádně restartovala a vrátila na zem, po trojce, která se v podstatě nezastavila a neustále nabírala na otáčkách, po trojce, kde vám na postavách záleželo a dokázali jste si k nim vytvořit vztah, po výborné trojce přišel úplně zbytečný film, který se vzhledem k časové prodlevě po třetím dílu snaží sérii restartovat a tentokrát se mu to nedaří. Herci jsou super a ne že ne, ústřední čtveřice je super a nechybí vzájemná chemie, bohužel scénář ji stejně jako vše ostatní rozmělní do přepáleného nabubřelého celku, kde je vám v závěru už vše jedno. A to si tvůrci přichystali ještě jeden twist hodný latinskoamerické telenovely. Bohužel zklamal i Brad Bird. Akčním scénám chybí nápad a pokud je náhodou přítomen, není vůbec dobře natočen. Tohle že natočil režisér odvázaných Úžasňáků a vymazleného Ratatouille? Průměrný snesitelný film, který výrazně shazuje přepálená délka a konec. Update: Po druhé projekci v rozmezí několika dní přece jen musím hodnocení zvednout. Sice je to pořád nejslabší díl série, ale pořád to má tempo a film nenudí a humorná složka víc než funguje. Ethan Hunt si ale vybral slabší chvíli, příště to snad bude lepší. ()

Lum3n

Smekám Birde. Po Abramsově suchařině má M:I zase drajv a šťávu. Výborná chemie týmu, skvěle zvládnutá akce a nepřeberné množství opravdu vtipných situací. Chci pětku! ()

numi

Příjemný mix akce, napětí, cool udělátek, nadsázky a humoru. Trošku mi neseděl do nálady filmu Simon Pegg, ale to bude spíše otázka vkusu každého, než že by byl nemotorné a necharismatické dřevo o) Konec je trochu přes hranici akceptovatelné náhody, ale je to čtyřka a je třeba tlačit na pilu, takže budiž. ()

zipper111

Nevím co mě víc točí. Jestli Pražské ulice vydávané za Budapešť, nebo naprosto přestřelený scénář s technickýma vychytávkama z roku 2350 nebo pozdějc... Ale vlastně o to tu jde ne, zmáčknout čudl 0,6 sekundy před dopadem jaderné hlavice na New York:Ups! To byl asi nečekaný spoiler! A nebo on někdo čekal že by to třeba i řachlo? A to finále? Které vlastně pohřbilo celkovou ponurou myšlenku pojetí Hunta? To nemuselo bejt, stejně jako souboj Yody s Imperátorem nebo co ta poslední scéna na parkovišti měla bejt... Jedno vím jistě, ihned si musím koupit BMW a dojet si v něm pro Iphone, jinak nebudu moct žít! TO je totiž asi tak jediné, co si z filmu člověk po pár dnech pamatuje... a taky teda Burj Kalifa, to bylo parádní. Nakonec, MI:GP není špatný film pokud vypnete velkou část mozku a necháte se unášet pěknou akcí, několika výbornýma scénama a scientologem... plus mínus 3,784524547487* ()

Macejko

Je strašne zaujímavé porovnať si, ako sa Brad Bird a Andrew Stanton, dvaja vychytení pixarovskí režiséri, popasovali so svojimi hranými debutmi. Totiž zatiaľ čo Stanton sa už od prvého záberu Johna Cartera ocitol bezradný v úplnej riti, Bird drží svoj film pevne v rukách a nepustí ho až do záverečných titulkov. Vo štvrtej Nemožnej misii funguje všetko - od perfektnej, adrenalínom a napätím priam nacucanej akcie, cez vtip až po emócie. Bird je pán režisér. ()

slord

Od infiltrácie Kremľu, po lezenie na najvyššiu budovu sveta až po naháňačku za kufríkom v Indii, to je štvrté Mission: Impossible, výborna žánrovka, ktorá šlape od začiatku do konca. Tímová synergia je na jednotku, akcia je premyslená, nápaditá a srší z nej adrenalín a napätie (celkovo sekvencia v Dubaji dokonalá), využitie rôznych Hi-Tech hračiek potešilo a k tomu ešte veľká dávka nadsázky s humornejším podtónom. Brad Bird ukázal svoje kvality, a filmu dal to správne korenie, vďaka ktorému sa k nemu vždy rád vraciam. ()

SarumanKo

Veľmi sympatické pokračovanie špionážnej ságy, ktoré s predchádzajúcimi časťami nespája len hlavná postava (a malé vychutnané cameo), ale je s M:I:3 celkom pekne previazané aj po príbehovej stránke. Ghost Protocol síce nie je nadupaný ako bombastická trojka a má podstatne slabšie tempo, ale Brad Bird každú (nielen) akčnú scénu vymaznal do "animátorskej" dokonalosti. Preto ten film pôsobí atraktívne. Skrátka stavil na veci, ktoré sa podarili už v trojke, a teda vynikajúce herecké obsadenie, humor a nadhľad (ide o jednoznačne nejvtipnejší diel), prehĺbenie emócii postáv a supermoderný hi-tech military stuff. A najlepšie na celom je, že M:I:4 je plnokrvá tímovka a ako taká aj ukážkovo funguje. Štyri hlavné postavy sa navzájom krásne dopĺňajú, príbeh sa vyhol prehnanému prekombinovaniu a hlavný záporák je síce megaloman, ale prekvapivo nenápadný. Veľká spokojnosť. (8/10) ()

blackrain

Škoda, že byl Michael Nyqvist co by záporná postava tak málo výrazný. Simon Pegg potešil. Působil totiž jako takové osvěžení. Pavel Kříž si tu zahrál jen pár vteřin. To by mě teda fakt zajímalo, jak tu scénu s ním dlouho točili. Na Cruiseovi je znát, že už to není žádný mladíček, ale pořád je to velký borec. Ghost Protocol je prostě fajn popcornovka s pár dechberoucími scénami. ()

gogos

Po tom, co má Brad Bird za sebou, si prostě nemohl dovolit natočit špatný film. Čtvrtá Mission Impossible má skvěle sehraný tým, poprvé se výrazněji opírá o Pegga a vtípky, hi-tech technologie jasně dominují, zápletka je prima a hudba určitě nezklame. Taktéž potěší mihnutí City Elefanta a Regionovy :D. Až po Dubajskou pasáž se jedná o skvělou řemeslnou práci, která je zábavná, skvěle natočená a napínaví. Vše bohužel zmaří závěrečná pasáž v Indii, která film těžce sráží do kolen. Zbytečné protahování a vaření z vody spíše nudí a v posledních minutách potěší snad akorát cameo Vinga Rhamese. Ghost Protocol by zcela jistě zasloužil prostřih o 15-20 minut, hlavně v závěrečné pasáži, a větší přítomnost bouráka Luthera. Taktéž hlavní záporák mohl dostat nějakou tu minutku navíc. Pak by se klidně mohlo jednat pětihvězdičkový film a nejlepší díl série... Žel bohu se ne uplně vše vydařilo, ale i tak můžeme být s debutem Brada Birda na poli hraného filmu spokojeni. Čtvrtá Mission Impossible není nejlepším dílem série, ale dvojku strčí s přehledem do kapsy. Autoři, poučte se z chyb a završte sérii nějakým suprovým pátým dílem. Cruisovi klepe 50ka na dveře a při současné frekvenci pokračování nebude nikdo na prošedivělého Ethana Hunta zvědav. Horší 4*... ()

vorheese

Kvalitní přírůstek do rodiny M:I, který je ale oproti Abramsovu počinu krokem zpátky. Pixarovský humor a sentiment by se dal ještě překousnout, ale absence plnohodnotného záporáka (zvláště po exhibici P. S. Hoffmana v minulém dílu) opravdu zamrzí. Ale netřeba smutnit. Jednoduchá matematika velí, že v dalším díle si Tom opět přistřihne vlasy a bude to zase super film. ()

Žralok

Pokud máte alespoň trošku rádi tuto sérii. Tak již čtvrtý díl vás jistě může jen potěšit. Opět se vrací náš starý známý Ethan Hunt. A jeho mise se bude tentokrát komplikovat více než dříve. Musí se absolutně spolehnout na svůj, perfektně sehraný tým. A splnit nesplnitelnou misi. Opět výborná zápletka, hi-tech vychytávky a týmová spolupráce. Pro mě nejlepší díl série. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

04.03.2020

Chad Stahelski má momentálně plné ruce práce s přípravou čtyřky Johna Wicka, jakmile ji však dokončí, je zřejmě připraven zkusit něco nového. A podle všeho už si dokonce i vybral, co to bude. Server… (viac)

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Režisér Brad Bird se proslavil zejména svými animovanými filmy Železný obr nebo Úžasňákovi, má na kontě ale třeba i čtvrtou Mission: Impossible – Ghost Protocol či dnes již zapomenutý Tomorrowland.… (viac)

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

28.06.2017

V pouhých 56 letech nás v úterý opustil Michael Nyqvist, švédský herec, jenž se v poslední dekádě dočkal mezinárodní slávy. Ačkoliv vám jeho jméno možná nic neříká, tvář určitě znáte. Nyqvist se… (viac)