Píše se rok 1960 a Alfred Hitchcock (A. Hopkins) právě natáčí svůj nový film. Film, který má rozhodnout o jeho úspěchu nebo zatracení. Film, kterému téměř nikdo nevěří a za který se sám Hitchcock musí filmovému studiu zaručit svým majetkem. Film, který se stane legendou. Co ale zrození fenoménu jménem Psycho předcházelo? Jaký příběh si „mistr napětí“, kterému filmové publikum vděčí za ty nejhrůzostrašnější zážitky v historii filmu, nechal pro sebe? Film Hitchcock odhaluje nejen historii natáčení jednoho z nejslavnějších filmů všech dob, ale také podmanivý milostný příběh slavného režiséra a jeho ženy Almy (H. Mirren). Úspěšná scenáristka mu byla celý život inspirací i oporou, a ač měla vlastní tvůrčí ambice a plány, nikdy nevystoupila ze stínu svého muže, jehož milovala a podporovala za všech okolností. Když během natáčení Psycha Alfred Hitchcock náhle onemocní, je to právě Alma, kdo místo něj usedne do režisérského křesla a zastoupí svého muže v kritický moment, kdy se rozhoduje o zastavení či pokračování natáčení. Nevděčnou roli zvládne na výbornou a podepíše se tak pod vznik dnes již legendárního snímku. Málokdo tuší, že slavný horor má ve skutečnosti dva režiséry, že to nebyl velký Alfred, kdo do proslulé scény vraždy ve sprše prosadil jednoduše geniální kvílení houslí. Jenže i taková světice jako Alma, může začít hřešit, když se nedočká uznání. Uvědomí si Hitchcock včas, jak vzácnou ženu po svém boku má, nebo zaslepen žárlivostí ztratí toho, kdo ho nejvíc miloval? (oficiálny text distribútora)

StanislachKo

Veľmi rozpačitý snímok, ktorý ako keby sa celú dobu nevedel jasne rozhodnúť ktorým smerom sa chce uberať. A tak sa vydáva všetkými chodníčkami. Výsledkom je film, ktorý nemá identitu, má príliš veľa dejových odbočov (schyzofrenický konflikt, žiarlivostné scény, romantická línia, gýčov rôzneho druhu - hľadanie Alfredovej blondýny, wtf??) a absolútnu absenciu odkazov na Alfreda samotného - azda okrem "vždyť je to jen film" - čo mne ako Hitchcockovmu veľkému fandovi v titule s názvom aký to malo dosť zásadne chýba. Čo sa ale musí nechať, Hopkins bol s tou prepadnutou spodnou perou a 3tonami ľudskej váhy navyše neskutočne sympatickým HITCHOM. Vždy poteší vidieť herca, keď si svoju rolu takto užíva :) ()

andrii

Žádné ticho. Hit pro oko. S chutí, choti, chyť ho. Diváka. Do tenat tmavých nocí, vypointovaných temnot. Na šálky černé kávy, havraní cukrování. ()

eye candy

Saša Gervasi si možná ve snech během natáčení představoval jak před aplaudujícím publikem přebírá sošku za životopisné drama o Alfredu Hitchcockovi a vzniku Psycha. Bohužel realita často nebývá příliš velkorysá k naším tajným snům a přáním a tak místo zajímavého životopisného snímku o Hičovi, přináší Gervasi jen roztomilou podzimní romantiku pro diváky 50+. Je tu pár dobrých nápadů, jako Hičova fantaskní konverzace s E.Geinem (skutečný vrah podle kterého byla vytvořena postava N.Batese), bohužel se jim ale snímek příliš nevěnuje. Přitom by tyto Hičovy oživlé představy, interpretující jeho tvůrčí proces, mohly klidně být hlavní výplní filmu. Také mě zklamalo, že se snímek nevěnuje víc samotnému natáčení Psycha a stále sklouzává ke vztahu mezi Hičem a jeho ženou, která prožívá manželskou krizi (trpí nedostatkem pozornosti a uznání, proto se uchyluje k nevěře). Gervasi se navíc ani neobtěžuje čitelně zvýraznit souvislosti mezi Hičovými decimujícími pocity a chováním se na place ke štábu, hercům a hlavním postavám Psycha. Jinak z hereckého projevu Hopkinse jsem měl trochu rozporuplné pocity. Zdálo se mi, že Hitchcocka spíš imituje než "inhabituje". Hezky gestikuluje, zírá a frázuje, ale že by na plátně ožil Alfred, to bych rozhodně neřekl. Nejvíc mně vyrazil dech James D'Arcy, coby A.Perkins/N.Bates. Celkově vzato je to docela příjemná romantika, s několika vtipnými scénkami (Hičův taneček při prvním promítání Psycha). Nic dramatického ani podstatného ale nečekejte. ()

chelseaman22

Nesmírně sympatický počin, jež ale znatelně strádá na obsahu a kvalitě. Pokud jste jako já vášnivým příznivcem veškeré tvorby A. Hitchcocka, tak s radostí přejdete znatelné množství hluchých pasáží a nic neříkajících dialogů. Nominace na Oscara v kategorii "masky" je zcela pochopitelná, kdopak by poznal, že Alfréda hraje majordomus ze Soumraku dne (1993)? Nicotné detaily z natáčení Psycha (1960), špuntovatelná Scarlett či BOŽÍ Mercedes Cabrio vytvářejí snímek, jež je bohužel (nebo bohudík?) výrazně určen pouze fanouškům velkého Hitche. 85% Celosvětový výdělek k 30. 1. 2013: $7,189,430 ()

filmmovier

Hopkins je v té roli geniální (a skutečně nepoznatelný) a do Hitche se převtělil naprosto fantasticky. Nejvíc je to vidět v geniální úvodní a závěrečné scéně po vzoru Alfred Hitchcock uvádí. Pohled do zákulisí natáčení Psycha je také zajímavý, docela jsem se z toho dozvěděl hromadu zajímavých věcí (třeba tu o hudbě ve sprše). Jenže jsem se nějak nemohl zbavit pocitu, že to všechno mohlo být ještě mnohem lepší. Herci jsou výteční (podoba D'Arcyho s Perkinsem je až znepokojující) a to, že by se celý film mohl jmenovat 'The Making of Psycho' samozřejmě nijak nevadí. Hudba Dannyho Elfmana do toho báječně sedí. Životopisné filmy mám rád a tohoto druhu obzvlášť. Proto jsem rád, že Hitchcock není přehnaně velkolepý ani přehnaně dlouhý a jasně řeší to, co chce a který je v závěru skutečně výborný (Hitch čekající v zákulisí na reakce na sprchu fakt stojí za to). Příjemná (a pro mně osobně velmi líbivá) podívaná, která stojí za pozornost. Minimálně pro fanoušky Hitche, Psycha a Hopkinse (v libovolném pořadí) je to povinnost, která možná zklame, ale to už není moje věc. 75%. ()

Motinski

Milujem Psycho, Hitch je môj obľúbenec zo starej školy a sadlo mi aj uvolnenejšie rozprávanie. Objektívne sa dajú nájsť chyby ale ako fanúšik som dopredu vedel že ich budem prehliadať. O živote režiséra sa moc nedozviete, skôr o vzniku jedného filmu. Herecké výkony sú brilantné a Hellen Mirren ma zaujala dokonca viac ako Hopkins, Ten mi pripomenul Spielbergovho Lincolna kde som mal tiež problém s makeupom hlavnej postavy. Feeling z filmu je ale príjemný, retro zasadenie a volnejšie tempo funguje a ako pocta legende to vlastne uspelo. Ajkeď sa mohlo isť viac do hĺbky a pridať na vzťahoch medzi postavami. ()

karlik4801

Životopisný film o jednom z nejlepších režisérů všech dob se povedl. Do značné části ho můžeme přirovnat jako proplutí Psychem. Dozvěděl jsem se o Psychu mnoho informací, což mě jako diváka těší. A o panu Hitchcockovi samozřejmě taky, o jeho soukromém životě a připadá mi jako bych věděl, jaký ten člověk byl, jaké měl pocity a nad čím přemýšlel. A samozřejmě krásná Scarlett do role okamžitě zapadla. ()

Liznic

Svým způsobem velmi jednoduchý a "chudý" film. To z něj však dělá velmi příjemné a svěží dílo. Snímek sice nestrhne ani nějak negraduje a vy jen tak sledujete dění na place, ale tento přístup mne maximálně potěšil. Děj mapuje jen události ohledně natáčení Psycha a to ani nijak do hloubky a k tomu je celkem krátký (na životopisný film). Avšak film je velmi nenáročný, hezký, Hopkins a Mirren jsou výborní a na Scarlett je vždy krása pohledět. Kdyby bylo po mém, chtěl bych, aby naprosto stejný tým tvůrců vytvořil i sequel o Ptácích a i prequel o Vertigu, Provazu a Cizincích ve vlaku. Jako velký filmový fanoušek, takže i velký obdivovatel Alfreda Hitchcocka jsem byl nadmíru spokojen a budu chápat nízké hodnocení v databázích. Dnes se od takových snímků čekají velké věci, velké a osudové a kruté podívané. Tohle je však příjemný a jemný film. A já jsem za to velmi rád! ()

JimmyII

Nic jsem od tohohle filmu, o němž jsem věděl jen to, že je hvězdně obsazený, nečekal. O to příjemněji jsem byl ve stylovém prostředí Lucerny při slavnostní premiéře překvapen. Sacha Gervasi natočil solidní debut - chytrý, zábavný, vtipný a podnětný film, který je zároveň oddechový, ale není hloupý a dovede zanechat stopu. To vše okořeněné fenomenálním výkonem Anthony Hopkinse, který snímek táhne kupředu, podpořen plejádou skvěle obsazených a hrajících herců - Helen Mirren, Scarlett Johansson a Toni Collette. Hitchcock je film pro každého, kdo se rád baví a má rád filmové médium. Kouzlo zlatého věku stříbrného plátna z toho přímo sálá. ()

Mirokukii

Skvělý film nahlížející do zakoutí příprav a natačení slavného Psycha režiséra Alfréda Hitchcocka. Z jehož děl se mi právě Psycho líbí asi nejvíce, a tak mi byl tento film obzvláště zajímavý. A jak už to tak bývá. Nebyl by to úspěšný muž, bez silné ženy po svém boku, kterou příběh rozhodně neopomíjí. Leč bohužel lehce ve vyprávění zaváhá, kdy se odkloní až příliš od tvůrčího procesu Psycha. Avšak závěrečné režisérovo dirigování slavné scény za zavřenými dveřmi bylo prostě skvělé. Dokonale hrající pár Anthony Hopkins a Helen Mirren. Krásná, usměvavá a ječící Scarlett Johansson. Velmi zábavné a zajímavé. ()

LiborGondek

Výborně obsazený a skvěle natočený film o dost možná nejlepším režisérovi vůbec, ve kterém se současně skrývá excentrický a ve všech ohledech výstřední podivín. Každý světový génius je ve své podstatě zároveň i trochu psychopat. Nicméně přesně takovéhle psychopaty svět potřeboval, potřebuje a bude potřebovat. Ještě jednou vyzdvihnu fenomenální trojici Mirren & Johansson & Hopkins, kteří opět nezklamali. Bohužel jako každý životopisný film, ani tento vidět znovu nebudete potřebovat a stává se tak jen velmi zajímavou, příjemnou a poučnou jednohubkou. 75% ()

Johnny.ARN

Hopkins skvelý. Mirren tiež. Ústredná dvojka brala na seba všetku pozornosť. Dejová línia priamočiara, hudba podmanivá, dobová atmosféra trochu nevystrihnutá. Inak ale veľmi pekný snímok, ktorý nám aspoň o trochu priblíži postavu tohto Majstra. 3 z 5 ()

plechulka

Se svým názorem, že by se ve filmu líbilo méně řešení domácí situace Hitchcockových a více o natáčení Psycha rozhodně nejsem osamocená..... nicméně závěrečný vtípek s hledáním námětu na příští dílo potěšil. ()

Stegman

Všichni tu unisono zpívají písničku "když film o Hitchcockovi, tak jedině takový, kde bude osobnost toho velikána ukázána do hloubky a ze všech úhlů". - Vážně je to nutné?! Nechápejte mě špatně - já Hitche MÁM za velikána. Proč by se ale kolem něj proboha muselo chodit v předklonu jak kolem nějakého boha? Proč by o něm nemohl vzniknout jen lehký, příjemný film bez větších ambicí? A proč by ho pak lidi nemohli náležitě ocenit - tak jako jiné malé filmy? ()

venison

Výborně zpracovaná část života velkého Pana režiséra Alfreda Hitchcocka! Navíc v období mých tolik milovaných 60. let! Skvělý film o vzniku skvělého filmu "Psycho".. Anthony Hopkins byl natolik přesvědčivý, že jsem v něm po pár minutách Hitchcocka viděla a Hopkins na dobro zmizel! Velmi mě potěšil i výběr herečky/jeho ženy v podání výborné Helen Mirren.. Skvěle vybraní herci "Psycha" - obzvlášť pak herečky, které opravdu vypadají, jakoby vyskočili ze zlatého věku stříbrného plátna - Scarlett Johansson a Jessica Biel.. Nejde jen o žánr drama/životopisný jak je zde uváděno, ale rozhodně i o inteligentní komedii :-D Hodně jsem se nasmála.. Skvělá adaptace fenomenálního života filmového génia a otce hororů :-) Velmi povedené :-) ()

Pavlínka9

Hitch je jedním z mých nejoblíbenějších režisérů a jeho životopis a knihy od něj mám prolouskané skrz na skrz :) Jsem proto ráda, že se toho ujal tak zkušený herec jako Anthony Hopkins, který se do role vžil na maximum :) Konečně je zde vyzdvižena a vychválena i jeho žena Alma, která na jeho tvorbě měla značný podíl :) Herci skvělý, téma super (miluju téma z prostředí filmu) a poodkrytí toho, jak to všechno vzniklo :) ()

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky

25.02.2013

Letošní udělování cen Akademie máme za sebou. Diváci i přímí účastníci slavnostního večera zřejmě přežili ostrý humor letošního moderátora Setha MacFarlanea. Kromě tradičního vzpomínání na ty, kteří… (viac)

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

10.01.2013

Nikoho asi nepřekvapí, že se žádné překvapení nekoná. Letošní nominace na Oscary jsou opět nudně konzervativní a předvídatelné. Emoce opět budí spíš nenominování některých filmů – fanoušci Temný… (viac)

Anthony Hopkins je nejstarší muž světa

Anthony Hopkins je nejstarší muž světa

11.07.2012

Alespoň v novince Darrena Aronofskyho Noah. Natáčení biblického eposu, který má vyšší rozpočet než všechny dosavadní Darrenovy filmy dohromady (konkrétně 130 milionů dolarů), začalo před několika dny… (viac)

Tom Hanks jako nenáviděný Walt Disney?

Tom Hanks jako nenáviděný Walt Disney?

11.04.2012

Po Mém týdnu s Marilyn a právě natáčeném Alfred Hitchcock and the Making of Psycho se vynořil další projekt, jehož děj se točí kolem vzniku slavného filmu. Tentokrát se dozvíme, jak vznikala… (viac)