Neporaziteľný: Vykúpenie

• Slovensko Neporaziteľný 3: Vykúpenie (viac)
všetky plagáty

Odvtedy, čo ruský trestanec Boyka (Scott Adkins) utrpel v drsnom súboji vážne zranenie kolena, už, žiaľ, nie je obávaným bojovníkom, akým býval... Vlastne je už dobrý akurát tak na to, aby v base čistil záchody, takže mu rozhodne niet čo závidieť. To sa však zmení v momente, keď sa dozvie, že sa chystá nový vražedný turnaj väzňov, ktorého sa zúčastnia len tí najlepší bojovníci z rôznych kútov sveta. Boyka totiž vie, že práve účasť na turnaji a prípadné víťazstvo mu môžu opäť vrátiť jeho hrdosť, postavenie a možno dokonca i vytúženú slobodu. Presne tú má totiž víťaz turnaja prisľúbenú ako odmenu... (TV Markíza)

teutates

Veľmi jednoduché, ale účinné... opäť pokračovanie, predsa "neporaziteľný", človek by si bol povedal, že to už nemôže stáť za to, ale opak je pravdou. Otrepaný príbeh, ktorý našiel obmenu snáď v tom, že bol vysvetlený aj pre tých najmenších (do najmenších detailov)... frázy typu: "ťahali sme za nitky, aby sme sa tu dostali, koľko sme museli investovať"... omg + samozrejme krásny ruský prízvuk a "Gruzínska" príroda, ktorá ma značnú podobu naších lisnatých lesov... ALE tie súboje, hmm... dobré postavenie celkovej "choreografie", taktiež hlavní hrdinovia, síce nanajvýš trápni, ale funguje to... aj na mňa. 7/10 no a ten záver, neuveriteľné... ()

predators

Sakra, ten černoch měl ale bílé zuby?! A ti dozorci s tím plešounem v čele mě pěkně srali! Stejně tak honba za jejich špinavýma prachama, které si ani nemohli strčit do prdele, mě totálně vytáčela. Postavil bych se jim, kdybych neměl zlomený malíček a naražený loket z tenisu! Ale ikdybych zlomil jejich nečestný steroidový odpor, spravedlnosti bych se nedořezal... Ha, tento film ve mně vyvolal přesně ty emoce, ke kterým byl stvořen. Bitky byly, řeknu to klidně a nebojácně, úžasné a všechna ta omáčka okolo byla přesně dle mých představ. Jo, nemusel jsem přemýšlet, ostatně, kdo by to o půlnoci dělal, že? Uuííí...80% ()

nascendi

Raz za primerane dlhý čas je dobré verifikovať dno filmovej tvorby. Je to pomerne namáhavé, ale keď to človek absolvuje, viac si váži všetko ostatné, k čomu sa dostane prirodzeným výberom. ()

Claw

BOŽE!! To je přímo RÁJ pro milovníky martial arts filmů!! I když jako film obsahem, je to NESKUTEČNÉ PEKLO!! Ač se jedná o klišoidní vězeňské drama se souboji v kleci a místním o hlavu než kdokoliv větším obrem a záporákem, Kolumbijcem závislým trošku na heráčku a vůbec takovým "ultimátním bojovníkem"... tak přes tyto zavedená klišé od dobrých ringových 80.tek - film ZAUJME. Prostě jsou v něm vidět prachy, má spád, dívá se na něj dobře i když se nebojuje, člověk je přilepený k obrazovce, Adkins skvěle hraje!!, musím říct, že úžasně zapracoval na svém herectví a hraje zde pro mne tolik oblíbený typ postavy "anti-hrdiny/neserte mě nebo vám všem nakopu prdel". Je drsný, moc toho sice nenamluví, ale když mluví, jde z něj neuvěřitelný respekt, je to pořád šmejd, ale postupem času se mění, a ne nijak nelogicky, nebo náhle, prostě všechno - scénář, vývoj postav, plyne naprosto uhlazeně, přirozeně, mírně nadupaně. Je zde pár dalších postav, které podávají také naprosto povedený výkon. Zejména musím pochválit Marka Zarora, který zde hraje neskutečně nepříjemného, "slizkého" magora, ze kterého jde jak strach, tak odpor... O ději dál se nebudu rozepisovat, jsou zde různé vztahy, kdo s kým co proti komu... nakonec hlavní je akce a té je jednak dost (víc než v prvním díle) a jednak je to tak UKRUTNEJ NÁŘEZ, že jsem si tohle nikdy nedokázal představit!!! Sakra to je přesně ono!!! Fighty se nesoustředí na zavedený způsob "já dám ránu - ty mě kopneš", ale je zde přehlídka nejrůznějších stylů, neskutečně efektních zákroků, protihmatů, protiúderů, wrestlingových brutalit, plus asi stovka těch nejneuvěřitelnějších salt ve vzduchu s kopem, nebo dvěma kopy... naznačení úderů a výpad zcela jinam, matení nepřítele, úhyby, spousta soubojů přechází na zem, všechno vypadá tak strašně kontaktně, že jsem měl pocit, že ty stříkance krve jsou snad skutečné!! Každý souboj je o něco lepší než ten předešlý. Souboj Lateef Crowder vs Adkins je neuvěřitelná exhibice martial arts, ze které člověk jen kroutí hlavou. Lateef poprvé v historii podle mě před obrazovkou/na plátně ukazuje, jak capoeira skutečně funguje a že se nesoustředí jen na salta, ale klidně se může odehrávat i na zemi, používají se v ní ruce, bloky a pak takové údery, že by to člověk ani nevymyslel!!! K tomu všemu navrch film doplňuje EXKLUZIVNÍ nakopávací, ale přitom i dojemná hudba... Člověka to úplně vtahuje do filmu, prostě nádhera!!! A pak přijde poslední souboj ADKINS vs ZAROR... a ten tomu prostě nasazuje KORUNU, ŽEZLO a ZLATÉ JABLKO s DIAMANTEM na vršku... To je prostě CHOREOGRAFIE, která nemá absolutně žádnou konkurenci a to, co tam ti dva předvádějí s minimem střihu, kontaktně... to opravdu s těží nachází konkurenci. První polovina patří Adkinsnovi, druhá Zarorovi a pak přijde ten zlom, kdy jsem litoval, že nemám PLENY, protože tak vyadrenalinovaný, vykopaný, vygradovaný a dojemný závěr souboje (třetí třetina kdy Adkinsna málem odpočítají mimo ring na parketách...), mi málem způsobil únik moče, a klidně se přiznám, i spoustu slz do očí... Je to sice klasika, klišé, ale je to tam tak, jak to mám v těchto filmech rád a nemá to konkurenci... Ještě nakonec zmíním, že choreografie soubojů je geniální a jako jedna z mála konkuruje Hongkongu a Thajsku. Všichni zápasníci ve filmu jsou dobří, Lateef Crowder je excelentní a Zaror neuvěřitelně dobrý a překvapivě všestranný... ale dovoluji si osobně a skromně tvrdit, že Adkins je ABSOLUTNĚ nejlepší, a to ještě o několik levelů než kdokoliv, koho z MA filmů znám, kromě Tonyho Jaa a Michael Jai Whitea - ale po tom, co jsem zde viděl, ho beru na stejnou úroveň. Ten chlap je tak neskutečně všestranný, že to snad není ani možné. Všem je zde mírně dopomoženo střihem (nějaký střih zde logicky být musí...), ale Adkinsnovi fakt minimálně. Je vidět, jak si ty souboje vyloženě užívá, všechno provádí s takovou nonšalancí, lehkostí, samozřejmostí... a přitom je tak strašně namakaný a vysvalený, že může běžný chlap jen závidět... Pro milovníky martial arts filmů POVINNOST, pro ostatní lidi ten film není, tak na něj nekoukejte. Bijou se tam do hlavy a teče tam krev, tak kdo to nemá rád, ať na to nekouká... /95% + FILM ROKU/ () (menej) (viac)

iamek

Skvělé pokračování vězeňské mlátičky. Vše zůstava po starým akorát ve třetím pokračování jsme se podívali i mimo prostory věznice což je příjemné osvěžení. ()

Lenny.M

Pěkný bojový film, který mě zaujal hned od začátku, ikdyž nemám tento styl ráda. Jediná věc, kterou si ale mohl režisér odpustit, byly ty neustálé pohledy na tekoucí krev z úst :D ()

klerik

Isaac Florentine je neskutočný. Čím má slabší scenár, tým spraví lepší film. Tretí Neporaziteľný je príbehovo stupidný, ale už dávno som nevidel vydarený turnajový film (nechýba ani capoeira). Scott Adkins je úžasný a má zaujímavého súpera (ako z čias KICKBOXERA). Dvojka pôsobila poctivejšia ako celok, tu je však viac súbojov... ()

Chrustyn

Překvapivě kvalitní oldschoolová zábava ve stylu starých zlatých "osmdesátek", které ve svých dobách putovaly na nekvalitních VHS. Nemá cenu se pozastavovat nad příběhem vězení s nelegálními zápasy ale vychutnávat si akční scény, které patří k tomu nejlepšímu co žánr může nabídnout. Žádné zběsilé střihe a nemožný kopyta, který by bez pomocného lana ani nezvedly nohu ale naopak krásně přehledné a překvapivě dlouhé scény s nabušenými machry v oboru, kteří používají rozličný styl boje. Zápasy možná nejsou tak cool jako v takovém "Ong-Baku" ale natočeny jsou opravdu výborně a nejednou si divák užije vychytávku o které si kluci před nějakým čtvrtstoletím mohli jen zdát. V rámci žánru tu v posledních letech nic tak kvalitního nebylo. ()

korbitch22

Další brutální WTF ČSFD...79%???Obyčejný,laciný céčko z Bulharska,nebo Rumunska nebo kde se to vůbec natáčelo,který má neskutečně jednoduchý scénář,plný idiotských dialogů a tak špatných hereckých výkonů,až sem začal přemýšlet,že si lupnu na spravení chuti něco nového se Seagalem.Bitky jsou sice maximálně skvělé,jenže to je asi tak všechno,za ně taky ta jedna hvězda,tohle se nemůže líbit snad ani puberťákům proboha...viděli sme všichni to samé??? 20%. ()

heyda

Absolutní bojová bomba! Svižná, nenáročná a účinná. Není vůbec nutné vidět nějaké předchozí díly, tenhle film funguje sám o sobě víc než dobře. Prostě mazec! ()

mcb

,,Don't mess with Scott Adkins!" Namakanější macho borec tady dlouho nebyl, skoro až zamrzí, že nebyl obsazen Slyem do Expendables. Třetí Neporazitelný jde ještě přímočařejší cestou k svému béčkovém Olympu. Přitažlivý feeling starých časů, který je navíc zahalen smrští působivých slow-motionů a nas*ané hiphopové muziky, jde cítit z každého políčka. Vše se stejně jako dvojka drží přesně v rámci žánru. Všechna klišé bojových filmů fungují opět na jedničku, Florentine je úctyhodně prodává do poslední cetky ve špinavém audiovizuálu, aniž by působily trapně. Fanouškovo srdce musí plesat - vězeňský turnaj největších odsouzenců, ve kterém vítěz získá svobodu. Existuje snad lepší přímočarý béčkový námět? Chvílemi film připomíná i vysněnou adaptaci nejmenované videohry, po které tak horoucně toužíme. Proto se také skoro neustále nacházíme v ringu, protože o nic jiného adrenalinové souboje zde nejde. A ty jsou zatím nejlepší od - přibližně druhého dílu. Navíc Adkins schytá nahláškovaného sidekicka a buddy chemie jiskří o sto šest. Co víc přát. I když víte, že všechno dopadne podle plánu, s tímhle arénovým "kickem" je stejná radost se poprat, jako by byl natočen před 20 lety. ()

jonyyy

Miluju turnajovky už od dob Krvavého sportu a mezinárodní souboj vězňů? No to je naprosto lahůdka. Návaznost na dvojku se mi líbila. Tahle série je naprosto jedinečná v tom, že každý další její díl je lepší. 85% ()

GigaPudding

Několik let po undisputed 2, který jsem ale ještě neviděla, se Jurij Bojka zotavuje z tohoto předchozího dílu a naštěstí ve flashbacku je ukázáno, že teď kulhá a uklízí vězeňské záchody, protože ho tehdy mocně rozbil Black Dynamite a především mu přelámal nohu. Jurij ale nezahálí a ve volném čase se rehabilituje s kbelíkem vody na noze a chce znovu bojovat, protože místní okresní přebor, jehož vítěz má jít na turnaj nejlepších nelegálních vězeňských bojovníků světa, je pěkně trapnej a jeho šampion obzvlášť. Nebude žádným spoilerem, že Bojkova jízdenka na turnaj je otázkou asi třiceti sekund v ringu a hlavní část filmu je tedy kdesi v kazachstánské věznici nebo kde, kde se turnaj pořádá. Výběr účastníků turnaje sestává především z Bojky, američana Turba, brazilce co ho hraje Lateef Crowder a kolumbijce Dolora, protože zbytek je jenom takový komparz, co žádný výraznější boj nepředvede. Bitek zas tolik není, ale jsou vcelku pěkně nasnímané a naštěstí nejsou tolik střižené a když už se teda stříhá, tak to nepůsobí zmateně a boje jsou pěkně přehledné, což je dobře, protože jinak by diváci neměli nic z toho zábavného souboje mezi Scottem Adkinsem a Lateefem Crowderem a hlavně toho finálního boje, protože choreografie je velmi zábavná a bojovníci tu předvádí silné kousky. Poměrně velký prostor tedy dostává spíš to vězeňské "drama" s Turbem a Bojkou v hlavních rolích a samozřejmě za přispění všech zbývajících důležitých postav jako jsou "manažeři" tady těch dvou, šéf vězení a pár dalších. Dialogy jsou v té "klidné" části slušné a nějak trapně nebo klišovitě působí jen výjimečně, protože Adkinsův Bojka je prostě největší borec a nedá se mu to nevěřit a Turbovi to frajírkování taky jde dobře. Kdo ale podle mě nebyl úplně k uvěření byli Dolor a šéf vězení, protože Dolor chvílemi působil správně jako trošku maniak, ale chvílemi byl takovej trapnej, což ale naštěstí zvládl vynahradit v bitce, a šéf vězení zas pro změnu nevýraznej a svoje repliky recitoval jen z donucení asi. Další věc co mi trochu neseděla byl hiphop tam kde bych čekala něco jiného. V boji s Turbem to ještě sedí, ale u jiných bych spíš čekala nějakou přiléhavější hudbu k jejich původu, když ústřední motiv kombinuje moderní beat s nějakou balalajkou :). Trochu toho patosu člověk přežije, když film zas až tak úplně předvídatelný není a hlavně jde především o návrat ke starým dobrým stylovým arénovým filmům, které si nehrajou na něco víc než co jsou a tím je přehlídka bojovníků, a zvlášť ten patos člověk přežije když ten příběh v undisputed 3 není nudný ani úplně hloupý, ale i když je to velmi stylová a perfektně zvládnutá práce v daném žánru, tak je dneska fakt těžké dát ***** když člověk vidí choreografii a jen minimálně střižené scény v ongbaku a ip manovi. Třeba to Jurimu Bojkovi vyjde na druhé kouknutí :). A pokud jde o samotnou postavu Jurije Bojky, tak ten by měl mít nějaký vlastní spinoff z undisputed, protože je úplně mocně badass :). Něco jako že by třeba z thajska ukradl nějakou významnou sochu a slona k tomu a musel by si to s ním vyřídit Tony Jaa a pak by se skamarádili a šli by hledat nejlepší školu kungfu, kde by jim oběma namlátil Donnie Yen :). A navíc Scott Adkins vypadá podle obrázků v jiných filmech úplně jinak a ani trošku ne tak drsně jako když hraje tuto postavu, stačí k tomu jen sestřih a trocha fousů. :) () (menej) (viac)

Karamanlis

Neporaziteľný z roku 2002 je filmom, ktorý mám vcelku rád, no keď som svojho času zistil, že bolo natočené pokračovanie, nebol som dvakrát nadšený a podobné zmiešané pocity som mal, aj keď som sa nedávno dopočul o existencii trojky. Voľné pokračovania väzenskej akčno-športovej drámy s Wesleym Snipesom a Vingom Rhamesom sú však kupodivu mimoriadne kvalitné (Vykúpenie dokonca ešte o čosi viac ako Posledný zostáva) a štýlový prechod od klasického boxu k v súčasnosti stále viac populárnejšiemu MMA im prospel. Pre mňa najväčším ťahákom oboch sequelov je postava Uriho Boyku, stvárnená Scottom Adkinsom. Adkins má ohromné charizma a je to neskutočne mrštný a bojovo komplexný sekáč, ktorý v dvojke zatienil aj takého borca, akým je Michael Jai White, takže bolo jasné, že ďalšie pokračovanie utiahne s prehľadom aj sám. To sa aj stalo, Boyka exceluje v ringu aj mimo neho a Scott Adkins si vďaka svojmu výkonu u mňa poriadne zvýšil herecké renomé. ()

Ištván87

Tak tomu říkám nebetyčná pi*ovina! Ale je to sranda, souboje jsou špica a Scott Adkins má fyzičku jako bůh. Béčko v nejlepším smyslu slova. ()