Mentalista

Dráma / Krimi / Mysteriózny / Thriller
USA, (2008–2015), 106 h 57 min (Minutáž: 39–45 min)

Tvorcovia:

Bruno Heller

Hudba:

Blake Neely

Simon Baker, Amanda Righetti, Robin Tunney, Steven Culp, Tim Kang, Tim Guinee, Owain Yeoman, Gail O'Grady, Shaun Toub, Tara Karsian, Morena Baccarin (viac)

Detektív Patrick Jane je veľmi všímavý. Aj z tých najmenších detailov na mieste činu i z chovania ľudí dokáže vyvodiť precízne závery. Preto ako odborný poradca spolupracuje s CBI a pomáha hľadať nebezpečných zločincov. Ale po sériovom vrahovi zvanom "Red John", ktorý zavraždil jeho ženu a dieťa, márne pátra už niekoľko rokov... (oficiálny text distribútora)

Lobotommy

Když to vidím náhodou v telce, tak se posadím a dokoukám díl. Největší výhodou postavy mentalisty je pro scénáristu to, že se nemusí namáhat s tím, co postava může a nemůže vědět. Protože mentalista pozná, že jste vrah už z toho, jak jste zvláštně zvedli ruku nebo podobné všední gesto. A dá se na něj dívat proto, že je tak úžasný, jak to všechno ví :). No je to pakárna... ale veselá. ()

maruli

ANO, přiznávám, má guilty pleasure jako hovado (but then, we all have them, don't we? :). Nejen, že se samo krásně kouká na Simona Bakera, ale ještě mě neuvěřitelně baví Red John. Jediné přání seriálu - Janeových brilantních vyřešení případů jsme si již užili dost, začíná to být nuda, teď už jen Red John, dál a houšť! A jestli RJ není Kirkland, tak budu muset po odhalení uznat chybu v úsudku :-) ()

Indyi

Další seriál, který se vyplatí přeskočit a ignorovat. Nemohu uvěřit, že představitel hlavní role se může uživit herectvím... ()

Axela

Zo začiatku to bol výborný seriál, ale postupom času a nových sérii to ide dolu vodou. Chcelo by to niečo nové. No na druhú stranu, ak to pozeráte len v televízii, k novým častiam sa ani nedostanete. Je to iné, keď si to pozriete len na relax po obede a nie všetky časti naraz. ()

elixir

"Metalista" je můj člověk, člověk celkem zábavný a úsměvný. Seriál jsem si oblíbil hned po prvních dílech, hlavně k vůli mazaného přístupu Patrika. Kdo nemá rád kouzla? ()

Lavinia

Od třetí sezony úpadek kvality, pátá úplný průser, v šesté naděje, že se konečně prý dozvíme, kdo je RED JOHN. Obávám se, že z toho vyleze zase nějaká blbost, jako spiknutí, zednářské družstvo apod. Měli přestat v nejlepším, na hlavního zloducha nahlížím skepticky, a jednotlivé krimi-případy jsou již jednotvárně nudné. - A je hůř a hůře. Bez Red Johna vynikne stupidita ideje a to nové záhadné spiknutí proti bývalým agentům je nepřehledně hloupé. Přesto ponechávám hodnocení za první sezony. ()

Bube1

Seriál začíná jako taková barevná naivní detektivka se sympatickým hlavním hrdinou, ale jak postupují série, rapidně se zlepšuje řemeslné provedení. Takový postup se často nevidí. V páté/šesté sérii se už úplně změnila kamera a celková nálada je daleko temnější a přitažlivější. Pro mě tedy v současnosti jeden z nejkvalitnějších detektivních seriálů. Simon Baker je neuvěřitelný sympaťák a v pohodě to utáhne celý sám. Ono mu taky nic jiného nezbývá, protože ten tým okolo něj by sám nevyřešil ani krádež rohlíků v obchoďáku... No ale za celkovou sympatičnost pálím plný počet. ()

TaNya_

Patrick Jane je sexy ''pain in the ass'' a za to ho člověk prostě zbožňuje. Je to vtipný, má to jiskru, a co, že se ty motivy sem tam opakují... Po těch kolika sériích už i člověk zvládá sám uhodnout vraha, ale stejně je to furt příjemná zábava. Z toho širokýho spektra mozkorozesíracích kriminálek typu Las Vegas, Miami a podobně je tohle moje oblíbená výjimka a ráda po ní občas sáhnu. ()

BarMaja

I když vím, že to není žádné masterpiece, tak jsem si postavy, prostředí oblíbila natolik, že jsem seriál viděla celý a ráda. ()

papadoce

Mám velikánsku slabosť pre Robin Tuney odkedy ťahala útočnú pušku a cupitala ku Arniemu, aby ju ochránil pred jedným z najlepších satanov ever. Navyše ma bavia psychologické kecy a hry, ktoré ľudí znepokojujú a dávajú seriálovým zločincom pocit neistoty. Opäť seriál s vlastným rukopisom, ktorý vie baviť. Mňa určite. ()

himor

Keby sa to volalo Metalista a bolo by to z prostredia zakulisia koncertov, bola by to tutova 5 hviezdickova smrst. Takto iba extremne inteligentny Patrick rozdava rozumy "hlupej" vysetrovatelke, samozrejme kazdy diel s uspesnym zavrsenim. Take Colombovske klise, okorenene akurat sviezim humorom. Nic zvlastne, ale urcite lepsie ako ktorekolvek CSI. 60% ()

RobbieM@N

The Mentalist je jedině a pouze o skvělém výběru herců, postava Patricka Janea je sice výborně napsaná, ale bez Simona Bakera by to nemělo šanci, má velké charisma a hodně se toho dá od něho naučit v otázce čtení řeči lidského těla. Mezi ním a Robin Tunney to funguje velice přirozeně a celý vyšetřovací tým je hodně vyvážený a vzájemně se doplňující. ()

pekas

Nahradil na Nově můj dlouhodobý pondělní večerníček - Dr.House. Tak jsem ho zkusil a po 4 dílech se mi zdá, že to není nic moc. Tak 50%, tedy slabé tři. ------- Po dalších dílech přece jen zvýším, je to docela zábavný. ------- Po mnoha letech jsem zjistil, že už je celý seriál komplet a protože jsem zase viděl nějaké díly v televizi, řekl jsem si, že ho zkouknu celý ať vím, jestli teda je dobrý, nebo ne. Nebudu ho hodnotit po jednotlivých sériích, na to jsem asi moc líný. Jako celek vážně moc dobrý. První a druhá série mi připadly takové zahřívací a pak to mělo stále vzestupnou tendenci - kupodivu. Jasně že se našly nelogičnosti, kdy otřelí policisté chodili když o něco šlo sami, místo minimálně ve dvojici, ale těžko hledat dokonalost. Suma sumárum, občas jsem MUSEL vidět další a další díl, i když bych už dávno měl jít spát. A to je známka, že seriál je velmi dobrý, až skvělý. Jako celek hodnotím 90% ()

alpeew

Krimi seriál jak jste si ho nejen nikdy nepředstavovali, ale určitě ještě neviděli. Díky hl. představiteli-jež by charisma mohl rozdávat-vám nebudou vadit ani případné litry krve ani sem tam nechutný vrahoun a úchyl. Simon Baker je zárukou, že každý díl a příběh, byť vážný a tragický, bude mít šťávu a že se spíš než zavírat oči se budete chtít usmívat. Konečně trochu jiné krimi! ()

zla.ovce

Průměrný seriál, který nepřináší nic nového. Herci jsou vesměs nezajímaví kromě Simona Bakera, který to ale sám nespasí. U některých členů týmu musí divák zapochybovat, jestli jsou vůbec potřeba, když za celý díl řeknou nanejvýš 3 věty. Celkově tým působí dost nevěrohodně a to včetně jejich šéfky (Robin Tunney). Prostě to postrádá jakýkoliv náboj ()

yaqwsx

Tento seriál těží z velice sympatické postavy, která je na můj vkus až moc kladná a neomylná. To vede tento jinak zajímavý seriál ke stereotypu, což je škoda... ()