Robocop

V roku 2028 je nadnárodný priemyselný konglomerát OmniCorp lídrom v rozvoji robotických technológii. Amerika vďaka jeho superstrojom a superzbraniam vyhráva vojny na celom svete a firme pribúdajú na účtoch miliardy dolárov. Vedci čakajú na príležitosť vyskúšať tieto technológie aj na domácej pôde, kde ich verejnosť doteraz považovala za príliš kontroverzné. Alex Murphy (Joel Kinnaman) je milujúci manžel, otec a dobrý policajt, ktorý robí všetko pre to, aby z ulíc Detroitu zmizla kriminalita a korupcia. Keď ho pri výkone služby smrteľne zrania, pre spoločnosť OmniCorp je to vynikajúca príležitosť, aby aplikovala svoje výnimočné vedecké poznatky a prelomové technológie na domácej pôde a nespochybniteľne pritom vykonala humánny čin, pretože zachránila život špičkovému policajtovi. A tak sa v odvážnom experimente zrodí RoboCop - napoly človek a napoly stroj, dokonalý protivník všetkých kriminálnych živlov. Alex sa vracia do ulíc ako robotický policajt s neuveriteľnými schopnosťami a zároveň musí čeliť situáciám, s akými sa obyčajný smrteľník nikdy nestretne. No nikto však nepočítal s tým, že vo vnútri stroja spočíva mysliaca ľudská bytosť, ktorá nedokáže potlačiť spomienky na svoju minulosť a nekoná ako naprogramovaný robot. (TV Markíza)

0L0V0

Po pozitívnych ohlasoch som bol strašne zvedaví na tento film. K podivu sa jedna o vynikajúci výsledok. Väčšina tvrdila, že to bude strašný výplach, ale nie je. Výborný dej, herecké výkony tomuto plecháčovi dávajú správne gule. Na pár miestach vás zamrazí, v ďalšej časti ste plný očakávania. Presne takto si predstavujem zvládnuté remeslo akčného žánru. Nič nepreháňať viac sa zamerať na príbeh ktorý vás tiahne kupredu, taktiež ako herecké výkony. Ako jediné mínus vo filme je hudba a koniec filmu. Ničím nevýrazná a v kine kde by tento zážitok mala podporiť hudba, tak vás minie veľkým oblúkom, ako aj koniec ktorý vlastne ani nie je. Pozrel by som si to ešte raz! 85% Veľká spokojnosť. ()

LolopelS

Nesympatický herec mi toho síce veľa pokazil, nie však tak veľa ako samotný výzor a pohyb samotného Roba Kopa. Útek do ryžového poľa bol proste smiešny. Robo bežal ako pohyblivá plechovka s končatinami, hrôza. Osobne by som si prial viac masívnejšej a prehľadnejšej akcie. Celkový dojem nie je veľmi dobrý, celý čas som čakal, kedy sa prebudí ľudská stránka mašiny, prevezme kontrolu a dotiahne to do epického finále, no dočkal som sa len jemnej prestrelky a vrcholne odfláknutej finišovej 10 minútovky. Škoda, tak skoro si to asi nezopakujem (ak vôbec).. ()

LordMysti

Tento remake mohl dopadnout hodně špatně, dopadl překvapivě slušně. Balancuje hezky na hraně mezi lidskostí a strojem, příběh odvyprávěný svým moderním způsobem upraveným pro dnešní dobu. Já hodnotím kladně. ()

Sudlice

Zatím jednoznačně nejnudnější film, jaký jsem kdy v kině viděla. Vrchovatou měrou zahrnuje přesně ty atributy, které úplně nejvíc nesnáším - bezatmosferičnost, přebujelou patetičnost a přebujelou americkou hrdost. Tentokrát žel nezaujala ani vizuální stránka. ()

Armin82

Robocop z roku 1987, je jeden z mých nejoblíbenějších filmů a znam ho nazpamět. Slůvko ,,remake,, bych zde zrovna nepoužil. Ano Alex Murphy, ano Robocop. Parta záporáku ve Verhoveonovo verzi byla naprosto unikátní. Co xicht, tak dílek puzzle, kterej do té skládanky výborně zapadal. Zde to bylo takové zmatené a chvílema chaotické. Celej film divák zaměřenej na jednoho šaška, kterej Murphymu nastražil bombu do auta a v poslední 15ti minutovce vlastně zjistíme, že ten nejšpatnější je vlastně jeho stvořitel. Nicméně zde, bylo zase pár jiných světlejších a zajímavějších chvilek. Počínaje výcvikem, parádní motorkou, hezčím oblekem a konče více akcemi s Robocopem. O fous slabší, jak Verhovenova verze, ale zase o parník lepší, jak dvojka či trojka---->80% ()

nwx odpad!

Sterilní nuda, bez emocí. Nemělo si to vůbec brát do huby jméno "RoboCop", ani variovat na původní hudbu a mohlo to být v mých očích béčko hodné dvou hvězdiček. Originální RoboCop s Wellerem je dokonalý ucelený příběh, který funguje na všech rovinách. Tento nový film je jen sterilní béčkové sci-fi, nic víc. Originální RoboCop je brutální přesto humornou karikaturou Americké společnosti, film šlape i dnes, kdežto nový RoboCop je plytký, není v něm absolutně nic hlubšího. V předloze boduje jak scénář, tak hlavní herec, robooblek, záporáci, gradace příběhu, pointa, v originálu fandíte, prožíváte, ztotožníte se s hrdinou v boji se zlem, kdežto jediné "pozitivum" nového zpracování vidím v tom, že novinka je vhodná i pro malé děti. Hmmm, "tleskám". ()

Franc1s

Nikdy není jednoduché natočit reboot, tak podle mě se tohle povedlo. V první půlce se policista mění v napůl člověka, napůl stroj a v té druhé jdou do popředí zločinecké úmysly s vyděláním co největších peněz. Klasika no :) V tom všem, je parádně s nadhledem zapracovaná válka, Amerika jako vesmír a mezinárodní politika = Pat Novak (Samuel L. Jackson) to neskutečně sází :) Klidně by mohlo být někdy pokračování. 7/10 ()

Luckyman

Na tento film som sa neskutočne tešil, keďže som veľký fanúšik pôvodného Robocopa z 80 - tych rokov. Film ma veľmi milo prekvapil a potešil a musím konštatovať, že je to veľmi slušný remake. V pohode sa na to dalo pozerať, malo to hlavu aj pätu, bolo tu dosť akcie, ale aj psychológie. Výborné herecké výkony hlavných postáv to len podtrhujú. Joel Kinnaman je výborný rovnako ako aj Gary Oldman, ale ani ostatní nezaostávajú a výborne ich dopĺňajú. Moja polovička, ktorá vôbec pôvodného Robocopa nevidela a ani o ňom nepočula bola potešená a film sa jej mimoriadne páčil. ()

Acrobat

V súčasnosti ani netreba robotov, aby obmedzovali vašu slobodu. Znepokojujúce na možnostiach RoboCopa nie je paralyzér, ale napojenie do real time databázy, ktorá čerpá z všade prítomných kamier. Sloboda je už úzka ulička, ktorá navádza na jeden výber podaný ilúziou možností. (A to nie je len o klišoidnom Patriot Act-e). José na svoju škodu očistil svoje vízie a predkladá čitotu prostredia, kultivovanosť streľby a nikdy nenadobudnete pocit, že Detroit je tým obludným mestom ako ho stvoril Verhoeven. Blondíny, blikačky, technika, digitálny vrtuľník, žiadna krv. José sa samozrejme vysmieva USA v každej vete Novaka, predkladá jednu satiru za druhou. RoboCop v civilnej verzii zaujme parlamentným hlasovaním a bojom s dilemou, ktorá však nerozplače. V bojovom móde neponúka brilantné strhnutie, očarenie, súzvuk duše diváka s plátnom, a tak prvotriednou ostáva len termo-combat v hangáre. Policajný robo-človek sa až rýchlo dostáva z hlavy. Svojský a jemne talentovaný José, ktorý sa stratil v prílišných snahách. (videné 18.05.2014, BDrip) ()

Ryšty

Na akční film mi přišlo, že první akce po více než hodině, je docela dlouhá doba. Navíc to celkem rychle odbyli. Závěr mi přišel taky dost nedotaženej. Proslavy SLJ jsou dobrý. Není to špatný film, ale původnímu dám přednost. ()

slidealama

Remake RoboCopa nám bohužel nenabízí moc nového. Filmaři ho prostě pojali jako dalšího hrdinu, ale právě tím ztratili kouzlo původního snímku. Těšil jsem se na drsnou akční podívanou, jakou byl nový Dredd, nálepka PG-13 mi to však nedopřála. Scény, kdy Murphy někoho vyslýchá jsou určitě nejzajímavější, kéž by jich bylo víc. ()

lakart

Já musím a chci dát vyšší hodnocení už jenom díky celkovému tady na této stránce. Marně přemýšlím, co bylo na tomto filmu špatně, aby si odnesl takové hodnocení. Příběh velmi propracovaný a oproti původnímu filmu mnohem lépe odvyprávěný, plný morálních dilemat, na které i já jsem nenašel jednoznačné odpovědi. Akční stránka filmu není dominantní, ale když na ni dojde, je akce přehledná a nápaditá. Nízké hodnocení je asi kvůli tomu, že se nejedná o Marvelácký film nebo DC Comics. Nevím, co by museli divákovi ještě servírovat, aby byl spokojen. Pro mě je to vynikající film, který uteče jako voda a nechá ve vás nejednu tezi k zamyšlení. 90% ()

ER

Takové slabší za 3. Je vidět,že tady bylo našlápnuto na lepší biják,než jaký nám byl nakonec předložen. V první půli je "mozek funkční" a podívaná stravitelná. V druhé půli je již mozek téměř nefunkční (pochopíte,jak film zhlédnete),hladina dopaminu jen 2%, a nastává řežba. Konec je pak nemastný,neslaný. A asi tak nějak skončí tento film v rámci historie. ()

Jazz06

Slušné sci-fi. Hlavní hrdina sice není příliš sympaťák a emotivní scény nejsou nic moc, ale Gary Oldman to solidně zachraňuje a chvilky se Samuelem jsou hodně vtipný. Příběh měl dokonce hlavu a patu, takže lepší 3. ()

netWoor

Dle mého skromného názoru, aby se něco začalo řádně dít, chtělo by to delší stopáž. Tady se hodně filosofuje a když už se stroj postaví, párkrát vystřelí a je šlus. Ale neva, snad se vyřádíme v pokračování. A snad už bez rodinky, neboť ta mi v ději vyloženě vadila. Nu, původní RC se mi kdysi líbil víc, nicméně i tento mi je srdci blíž než přeplácané pokračování Ironmena (srovnání dávám kvůli podobným oblečkům). Udivilo mě, že zatímco původní RC vznikl, bo roboti jsou příliš nedokonalí, tento nový byl sestaven z opačného důvodu. :) Určo se na to koukat dá .... ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

RoboCop našel režiséra

RoboCop našel režiséra

21.11.2019

Vycházející australský filmař Abe Forsythe (Little Monsters) byl čerstvě najat k režii chystaného filmu RoboCop Returns pro MGM a Atlas Entertainment. Forsythe tak nahrazuje Neilla Blomkampa, který… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Loňský Noe sice rozdělil diváky na nadšené a trochu zmatené, nakonec ale vydělal 362 milionů dolarů, takže se dá považovat za úspěch. Co chystá režisér Darren Aronofsky (Fontána, Černá labuť) dál?… (viac)