Robocop

V roku 2028 je nadnárodný priemyselný konglomerát OmniCorp lídrom v rozvoji robotických technológii. Amerika vďaka jeho superstrojom a superzbraniam vyhráva vojny na celom svete a firme pribúdajú na účtoch miliardy dolárov. Vedci čakajú na príležitosť vyskúšať tieto technológie aj na domácej pôde, kde ich verejnosť doteraz považovala za príliš kontroverzné. Alex Murphy (Joel Kinnaman) je milujúci manžel, otec a dobrý policajt, ktorý robí všetko pre to, aby z ulíc Detroitu zmizla kriminalita a korupcia. Keď ho pri výkone služby smrteľne zrania, pre spoločnosť OmniCorp je to vynikajúca príležitosť, aby aplikovala svoje výnimočné vedecké poznatky a prelomové technológie na domácej pôde a nespochybniteľne pritom vykonala humánny čin, pretože zachránila život špičkovému policajtovi. A tak sa v odvážnom experimente zrodí RoboCop - napoly človek a napoly stroj, dokonalý protivník všetkých kriminálnych živlov. Alex sa vracia do ulíc ako robotický policajt s neuveriteľnými schopnosťami a zároveň musí čeliť situáciám, s akými sa obyčajný smrteľník nikdy nestretne. No nikto však nepočítal s tým, že vo vnútri stroja spočíva mysliaca ľudská bytosť, ktorá nedokáže potlačiť spomienky na svoju minulosť a nekoná ako naprogramovaný robot. (TV Markíza)

Echelon1

Celkom kvalitné a po väčšinu času tiaživé sci-fi s kvalitným vizuálom, ktoré pojednáva o tom, čo robí človeka človekom a či je vôbec takáto budúcnosť humánna a rieši aj politiku a činy korporácií. Osobne sa mi behom sledovania často vyjavovali Deus Ex a Metal Gear Solid. Stále som rozmýšľal, že síce je RoboCop celkom sympaťák, tak taký Raiden z MGS by ho rozsekal (doslova). Dokonca sa aj v tomto filme objavovali veci ako Gekko. Nieže by mi to vadilo. Na záver perfektná hláška od cholerického moderátora, kto si chce užiť srandu:"Amerika dnes je, a verím, že vždycky bude, tým najlepším národom na planéte Zem." a hneď v titulkách The Clash - I Fought the Law, odporúčam k vypočutiu. :D S filmíkom som spokojný, navyše mal myšlienky hneď v niekoľkých rovinách - od "duše" človeka až po politiku a ešte aj celkom fajn zábava, no druhý krát možno len s odstupom času. ;-) ()

Steel32

Asi jsem zhýčkaná všemi těmi marvelovskými hrdiny, že mi Robocop přisel spíš jako nuda. Ale tak špatný to nebylo, začátek byl trochu depresivnější, pak se na to koukalo hezky, jinak mi to vlastně nepřišlo ničím originální nebo zajimavý. ()

JK-Stinger

Špatný pokus o remake to tentokrát úplně není, ale stejně mám víc chutí pustit si původní Verhoevenův kousek, protože ten prostě nemá chybu. Tady se vsází víc na vizuál a kvalita tak zůstává trochu pozadu. ()

poet

Tak si bývalý Batman kupil robocopa :) Vcelku dobrý reštart ktorý ma bavil viac ako original a čierny oblek bol celkom cool. ()

Jaroslaf

Vzato z jiného úhlu. Líbí. Vizuální orgie, extrémně propracovaný zvuk. Líbí. Gary Oldman, Abbie Cornish a další. Líbí. Konec, nelíbil. Silné tři. ()

Gulde

Pravdou je, že tenhle film jsem vážně očekával, jelikož původní Robocop a Robocop 2 byly prostě filmy mýho dětství (když tak nad tím přemýšlím, pro takhle malýho špunta takhle brutální filmy asi úplně nebyly... ). Je vidět, že se scénáristi snažili tak nějak navázat při tomhle restartu na původní filmy, i na Verhoevenovo občasné střeštěnosti (viz například ona "Novak show"), ale není to prostě ono. Původní filmy měly takovou nějakou myšlenku a hlavně atmosféru, a ta tady nějak neni, jelikož se to drží striktně akčních klišé. Docela promrhanej potenciál. ()

TheSpearCZ

Originálního osmdesátkového Robocopa jsem neviděl, takže nebudu porovnávat, s čím ale tenhle remake porovnám je dost podobný Dredd, tihle dva by snad mohli být bratranci, ať už vzhledově postavy nebo samotné filmy. Režisér Padilha evidentně neukočíroval, zda chce z filmu udělat akční podívanou nebo emocionální drama a vše tak zůstalo na půl plynu. Co se mi aspoň líbilo byly scénky se Samuelem, to byl dobrý nápad, který to trošku udržoval zajímavé. Ale je smutné, že s takovými jmény, které tu hráli jsme nedostali více muziky. Slabší 3* ()

Matli

Určitě dobrý remake, tvůrci to chopili za správný konec, ale čekal jsem možná víc akce, než rozebírání rodinných vztahů. Na druhou stranu to filmu určitě neuškodilo. Akční podívaná na úrovni, co víc dodat. Samuel Jackson a Gary Oldman opět výborní. 70% ()

KOZEL84

No nevim jestli se nový Robocop poved,ale vyloženě ho neposrali.Přirovnal bych to tak k lon'skému Wolverineovi.Ale zatímco u něj už naděje na pořádnou sólovku zmrzla na kost,u Robocopa je ještě naděje,že to byl jen rozjezd.Akce skoro žádná až nudná,nebo nepřehledná a příběh taky není přírodavíco.Ale je sympatické,že se o nějaký vůbec snaží.Člověk už dneska holt nemůže čekat,že by Murphyho rozstříleli na sračky a pochcali.A nelíbí se mi nový dyzajn helmy.Oldman,Keaton dobrý,že vůbec sou.Fererra sem ani nevšim a cameo pro Wellera by se taky sešlo. ()

sebo9629

Prekvapujúco skvelý film a veľmi podarený remake. Nie je to postavené iba na akcii a film má aj zmysluplný a dobrý dej a skvelé herecké obsadenie. Hodnotenie: 8.0/10 ()

Tred2

Kecy okolo jsou většinou trapné. Myšlenka za tím vším je zajímavá, ale už tím, že je to remake, to nemůže být hlavní, a už vůbec ne jediný, tahač. Druhá půlka je o něco lepší než první, ale bohužel logika hlavních "zlounů", jejich myšlenkové pochody a vyjadřovaní toho všeho to vždy táhne hodně dolů. Akční sekvence se daly, i když logický spád mi tam taky hodně chyběl (hlavně ale ten střih, pff). Celkově nemůžu říct, že by mě to naštvalo, ale spíš jen nechalo vlažným, stejně tak jako většina remaků kultů, jenž se v posledních několika letech zrealizovaly. ()

malypivo

Sžití člověka s tím, že už není člověkem, ale spíše robotem. Dobré střílecí scény. Velmi chytře posazený příběh na vyslání strojů do ulic, aby chránili člověka - skoro jako drony v USA 2014. Bohužel film nemá tu třešničku na dortu, kvůli které by byl víc než jen lehce nadprůměrným... ()

Pidzey

Pár dobrých momentů ukazuje, že to mohl být výborný akční nářez. Jenže. První psychologická půlka je zbytečně zdlouhavá a ta druhá akční, zase moc výplachová. Je tu moc fňukání namísto chytání zločinců. Přerod z člověka na polo robota mol být zkrácen tak na půl hodiny a pak mohla být nasazena chytrá detektivně akční záležitost s kratičkými emočními odbočkami. A ten Samueluv proslov na konci s vlající vlajkou byl flusanec do ksichtu všem neameričanům. Viděno bez znalosti původní klasiky. ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

RoboCop našel režiséra

RoboCop našel režiséra

21.11.2019

Vycházející australský filmař Abe Forsythe (Little Monsters) byl čerstvě najat k režii chystaného filmu RoboCop Returns pro MGM a Atlas Entertainment. Forsythe tak nahrazuje Neilla Blomkampa, který… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Loňský Noe sice rozdělil diváky na nadšené a trochu zmatené, nakonec ale vydělal 362 milionů dolarů, takže se dá považovat za úspěch. Co chystá režisér Darren Aronofsky (Fontána, Černá labuť) dál?… (viac)