Robocop

V roku 2028 je nadnárodný priemyselný konglomerát OmniCorp lídrom v rozvoji robotických technológii. Amerika vďaka jeho superstrojom a superzbraniam vyhráva vojny na celom svete a firme pribúdajú na účtoch miliardy dolárov. Vedci čakajú na príležitosť vyskúšať tieto technológie aj na domácej pôde, kde ich verejnosť doteraz považovala za príliš kontroverzné. Alex Murphy (Joel Kinnaman) je milujúci manžel, otec a dobrý policajt, ktorý robí všetko pre to, aby z ulíc Detroitu zmizla kriminalita a korupcia. Keď ho pri výkone služby smrteľne zrania, pre spoločnosť OmniCorp je to vynikajúca príležitosť, aby aplikovala svoje výnimočné vedecké poznatky a prelomové technológie na domácej pôde a nespochybniteľne pritom vykonala humánny čin, pretože zachránila život špičkovému policajtovi. A tak sa v odvážnom experimente zrodí RoboCop - napoly človek a napoly stroj, dokonalý protivník všetkých kriminálnych živlov. Alex sa vracia do ulíc ako robotický policajt s neuveriteľnými schopnosťami a zároveň musí čeliť situáciám, s akými sa obyčajný smrteľník nikdy nestretne. No nikto však nepočítal s tým, že vo vnútri stroja spočíva mysliaca ľudská bytosť, ktorá nedokáže potlačiť spomienky na svoju minulosť a nekoná ako naprogramovaný robot. (TV Markíza)

TSZ

Z předlohy si nepamatuji již téměř nic a tato skutečnost mi umožnila přistupovat k nové verzi jako k no-name akčnímu filmu. Jako zábavná jednohubka to ujde, navíc podle prvních trailerů to vypadalo, že se schyluje k monstr-průseru. Nepotvrdilo se to a já jsem rád, případnou dvojku bych asi očekával s obavami. ()

Milda003

Totální propadák, herce si asi vycucali z prdele a mysleli, když tam dají Samuel L. Jackona a Michaela Keatona, že s tím udělaj díru do světa. Na dnešní poměry můžu snad jen říct, že bylo dobře udělaný jen to jak byl "rozložený", jinak žádná pořádná akce a ani nějakej smysluplnější příběh... ()

DaweForeman

No nevím zda se to dá úplně nazvat remakem původní jedničky, ale spousta faktorů tu zůstává stejných. Každopádně tahle verze je ve většině věcí lepší - samozřejmě nemůžu úplně srovnávat technologie dneška a roku 1987, ale samozřejmě to graficky a designově vypadá lépe. Navíc zde máme více pozadí Robocopa, kdy je zde více rozvedeno to, jak ho vytvořili, jaké jsou s tím spojené problémy, jak funguje onen program a co se z něho konkrétně snažili vytvořit. Navíc k tomu je zde přidáno ono marketingové hledisko - manipulace s informacema a tiskem, což dělá tenhle film zajímavější. Samozřejmě je tu i trocha politiky, kdy se řeší ono etické hledisko rozdílu mezi člověkem a strojem. Co se týče ale akce a napínavosti, tak si nemůžu pomoct, ale původní Robocop v tomhle hledisku vyhrává na plné čáře. Zde je to takové všechno rychle odbyté. To samé bych mohl i říct o konci, který mi připadá neúplný a odbytý - klidně by mohli udělat o kousek delší ten film, než se narvat do těch dvou hodin. ()

sWONDER

Kto čakal bezduchý akčný výplach bude mierne „sklamaný“. Akcie je pomenej a je celkom o ničom. Dosť sa tu moralizuje. Nový Robo chce toho povedať a ukázať príliš vela, no časovo to nejde a tak je film akoby polovičný. Nekonali sa ani žiadne velkolepé efekty a finále je vyložene slabé, vlastne ako samotná hlavná postava. Nie je tu nič, čo by mi utkvelo v pamäti, snáď okrem Jacksona a jeho mega patetického monológu v úplnom závere. Dvojku netreba. ()

Shredder

PG-13 = instakill. S novym Robocopom mam podobny problem ako s mnohymi dalsimi filmami z minuleho a tohto roku. Chyba im osobitost, posobia ako masove produkty z dystopickej buducnosti. Robocop je pojem, no na jeho remaku nic kultove nie je. Narychlo uplacany scenar, cenzurovane akcne scenky a predovsetkym len tazko uveritelne herecke vykony. Clovek by mal v chvilach ako je Alexove stretnutie so synom,ci emocionalna bolest jeho manzelky nieco citit, ale pri pozerani som sa citil emocionalne plochy. Efekty boli v poriadku, ale bola tam co len jedna scenka, ktora by mala aspon tolko vlastnej duse, zeby sa mi vryla do pamati dlhsie ako na par dni? Odpovedou je jednoznacne nie. Zvyklo sa hovorit, ze TV je pohrebisko kariery zaslych hviezd, no uz dlhsie to zacina vyzerat opacne, kvalita serialov narasta a herci ako Matthew McConaughey su popularnejsi nez kedykolvek predtym, zatial co v kinach ide jeden odpad za druhym. ()

john.h

Solidní zábava, život Robocopa a jeho pocity jsou tu rozebrané víc než v originálu, kde se jedná pouze o stroj na generování krve. Krev je zase to, co tady citelně chybí, některé scény by si tou zasloužili. I přes redukci krve jsou však některé scény dost na hraně ratingu pro puberťáky, například Alex bez svého robotického těla. ()

Maniik88

Celý film zabili strašné diery v scenári. Námet tu už bol, herci ušli, aj sa mi to celkom páčilo, ale tie nezmysli ma vytočili. Vadil mi aj sústavne predvídateľný dej. Vždy som vedel dopredu čo sa stane. SPOILER: prečo by mu nahrávali do hlavy celú databázu 2min pred verejným predstavením? Prečo mohol strieľať po robotoch označených červenou a roboti na neho, keď mu potom rovnaká vec nešla na streche? Prečo keď grázli povedali, že treba do neho valiť 50mm ++ zbraňami, vytasili trápne samopalíky a prečo ho potom roboty z delami neroztrielali? V pozadí boli fajn konšpirácie a zobrazenie, ako médiá manipulujú verejnou mienkou a ako peniaze sú vždy nad všetkým. Ináč nič moc. ()

Zombiepod

Moderný remake klasického Robocopa je jedno z najväčších prekvapení tohto roka. Namiesto očakávaného akčného výplachu vsadil Padilha viac na krimi-dramatický žáner, kde sa nebojí pracovať ani s humorom, politikou, či psychológiou postáv. Herecké obsadenie na výbornú (no predstaviteľ Alexa mohol byť niekto charizmatickejší), o akciu nie je núdza a čo je hlavné, je vizuálne efektná a prehľadná. Na pár scenárových prešľapov a trochu rozhádzaného príbehu je Robocop výborné sci-fi, ktoré jednoznačne nesklame. ()

dwbmb

Nejzajímavější je první polovina filmu, kde se paradoxně nic moc neděje (nazvěme ji třeba "stvoření RoboCopa"). Mělo to nápad, myšlenku, bylo to zajímavé a bavilo to. V momentě, kdy začne běhat, jezdit a střílet, se z toho stává úplný béčko a samotný závěr už je vyloženě céčko. Mimochodem ve filmu je asi nejvtipnější role Samuela Jacksona všech dob. Pokud ho moc nemusíte a chcete se mu vysmát, tenhle film se vám bude hodně líbit. ()

Alojs

Tolik jiné a přitom stejné, avšak rozhodně ne zbytečné a stále aktuální. Nebýt jistého spěchu v druhé polovině, uvažoval bych s čistým svědomím o pěti hvězdách. Takhle velice spokojené 4 hvězdičky a tiché doufání, že to vyjde i napodruhé - opětovně s nolanovskou příchutí. P.S.: jsem rád, že se ještě stále najdou akční filmy, které se nesnižují k laciným demolicím všeho možného a kterým k zásahu do černého puntíku postačí čistokrevná střelba a přesně mířené údery. Jo! ()

departed

Pro mě rozhodně stravitelnější než originál, ale i přesto se mi to mimo akčních pasáží, které byly natočeny skvěle, zdálo takové sterilní, prázdné... nevím, jak přesně to říct, ale jediné, co mi v hlavě po zkouknutí zůstalo byly právě jen ony akční pasáže. A Kinnaman je dřevo. ()

Zl0

Paráda. Máločo to malo u mňa vopred tak prehraté ako tento film. Po traileroch som sa bál že nový robocop bude skákať ako opičiak spiderman celý film a z pôvodného kultu ostane len názov, či kovový skelet. Nestalo sa.Film sa sústredil na to správne - na pocity a psychiku postavy, akčné scény mi prišli len ako povinná zábavná výplň. Detroit, Murphy, pôvodná melódia tam kde sa to hodilo a ešte aj ten záver ako obšlahnutý z Gamer-a, všetko sa mi páčilo. Remake čo rozhodne neurazil a dôstojne vzdal hold klasike. ()

gamatha

S novým Robokopom je to ako s tým vtipom, ktorý je tak dlhý, že zabudnete prečo ste ho hovorili. Neviem, či si v Hollywoode dávajú extrapríplatky za dvojhodinové stopáže, ale v tomto prípade to bolo už neúnosné. Chvíľkami reportážne vstupy Samuel L. Jacksona pripomínali Hunger Games. Svôjho predchodcu neprekonal a dokonca za ním veľmi zaostáva. ()

Hisnuklusi

Blboost. Neexistovat nikdy žadny jiny Robocop, klidně bych hodnotil i vic. Ale tenhle film si z těch původnich nevzal vubec nic. Tohle se ani podle mě neda brat jako remake. Filmy s robocopem měli duši a tim ted nemyslim jen jeho samotneho. Tenhle film tu duši nema a připadalo mi, jako by ji ani mit vubec nechtěl. Že robocop běhá 350 v hodině, skáče, likviduje roboty, a to vše podporují kvalitni efekty, je sice moc hezke, ale kde je ta duše ? Kam se poděla. Lituji, že jsem tenkrát svoje penize vypaplal na kino, nevim, co jsem si jako myslel. ()

TommyDiamond

Další remake slavné sci-fi…. 27 let je po technické stránce určitě hodně znát, ovšem to je asi jediné v čem má nový robocop od starého navrch. Asi největší chybou je, že se film až do půlky zabývá vznikem samotného robocopa, jeho rodinou a vším okolo. Důsledkem toho trpí především příběh. Je osekán na tu nejnutnější možnou mez a tím pádem nemůže ničím překvapit. Další ohavností byli vstupy S.L.Jacksona. Přišlo mě to jak obhajoba. Jak kdyby každý větší čin zaslouží pár slov navíc. navíc v původním filmu měli tyto vstupy úplně jiný význam.... I když s uplývajícím časem ubývala čím dál víc i kvalita celého příběhu, tak jsem alespoň našel útěchu v akčních scénách. Těžké zbraně s velkou kadencí, velcí droni a i sám robocop v boji dokázali nakonec dostat snímek až na tři hvězdy ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

RoboCop našel režiséra

RoboCop našel režiséra

21.11.2019

Vycházející australský filmař Abe Forsythe (Little Monsters) byl čerstvě najat k režii chystaného filmu RoboCop Returns pro MGM a Atlas Entertainment. Forsythe tak nahrazuje Neilla Blomkampa, který… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Loňský Noe sice rozdělil diváky na nadšené a trochu zmatené, nakonec ale vydělal 362 milionů dolarů, takže se dá považovat za úspěch. Co chystá režisér Darren Aronofsky (Fontána, Černá labuť) dál?… (viac)