Hačikó: Príbeh psa

• Česko Hačikó - příběh psa (viac)
všetky plagáty

Americký profesor Parker Wilson dochádza denne vlakom do práce. Jedného dňa nájde na stanici opustené šteňa japonskej rasy akita inu. Aj keď je manželka Cate najskôr proti tomu, aby si ho ponechal, láska jej manžela k psovi ju nakoniec presvedčí. Hači, ako psíka pomenujú, denne sprevádza svojho pána na stanicu a večer ho tu opäť víta. Jedného dňa však Parker zomrie a na stanicu sa už nikdy nevráti. Hačikó však verne čaká na svojho pána deň čo deň, celých deväť rokov na rovnakom mieste. Až do svojej vlastnej smrti... Legenda o nesmrteľnom pute a vernej oddanosti psa k svojmu pánovi sa v Japonsku traduje dodnes. Je dôkazom, že aj ten najobyčajnejší rituál sa môže stať najväčším a najčistejším vyznaním lásky. (TV JOJ)

Aldante

Nadherne, probrecela jsem polovinu filmu a konec, to bylo tak smutne, opravdive, dojemne. A kdyz jsem si vzpomnela na naseho psa, ktery nam pred dvema lety zemrel, rvala jsem. Videt Hacika, jak ceka, ceka , spinavy, spi pod vagony. Ceka jen na sveho pana. A koec, kdy usina.....umira, vidi sveho paa, jak ho vola. Nadherny film. ()

pirat87

jeden z najemotivnejsich filmov aky som videl...obycajny ale treba dodat ze krasne obycajny kusok pri ktorom udrzat slzy je umenie...ta predstava ze ten psik skutocne tych 9 rokov svojho pana cakal je neuveritelna...5***** ()

Irish Stout

Tak dojímavý film som v živote nevidel. Nezvyknem pri filmoch plakať, ale toto by rozplakalo aj masového vraha. Plakal som ako malý chlapec. Neskutočný pes, takého by chcel mat každý z nás. Takú oddanosť nedokáže ani človek k človeku, neskutočný pes. ()

eleddar

Těžko bych hledal krásnější film o věrnosti, než je tento. Nebudu předstírat, že jsem v závěru filmu nevyměkl. Film mě dokonale dojal zvláště proto, že vím, co to znamená láska mezi psem a člověkem. Musím také smeknout před krásnou hudbou od pana Kaczmarka, která se mi k filmu skvěle hodila. ()

Milan.Nedwi

Dlouho jsem ten film odkládal protože jsem tušil, že na konci filmu budu jako nezastavitelná fontána, plná dojmů z příběhu lásky mezi psem a páničkem sahající až za hrob. Spotřeba kapesníčku 100%, Suchý oči 0%. Příběh lásky Hačika k paníčkovi 88888888888888888888888% ()

Batwayne

Námet, ktorý ako na podnose čakal na filmové spracovanie. Emotívny príbeh psa Hachika bol predurčený na filmové plátno a môžeme byť radi, že to všetko vyšlo. Podstatné a duchaplné scény naplnené emóciami, na city hrajúca hudba, skvelý Richard Gere a samozrejme aj zvierací herec, s ktorým si Gere očividne vytvoril vzťah a aj preto im to tak skvele klapalo aj za kamerami. Je náročné natočiť film tak, aby sa hral s pocitmi a náladou diváka. Tentokrát sa to podarilo a u mna osobne sa myhla aj niejaká tá slza na líci. ()

Helfam

Dojemný příběh o věrnosti a lásce. Nijak nehýbající se děj, pes stále a stále čeká. Neustálé znění klavíru a smutné výrazy Lidí. Jenže v jednoduchosti je krása a ta v tomto snímku vystihuje silný vztah mezi zvířetem a Člověkem. Příjemný film, u kterého se nikdo nebude stydět uronit slzu. ()

lucia.bohrn

Tento film považuji za naprosto zbytečný. Pro chovatele, nebo milovníka psů je film jedno velké utrpení. Nějaký pes, kterému zemře pán, se trápí spousty let a pak umře. Autorovi nezávidím jeho sadismus, který měl zřejmě sloužit k soucitnému slzení kinodiváka a kasovnímu sukcesu. Pochybuji, že normální člověk s hlubokým cítěním se zvířaty by šel na film dvakrát. ()

hujerita

Vo svojej podstate to bolo celé o ničom, ale režisér chcel natočiť doják a to sa mu podarilo na 150% Dojalo to aj mňa a psisko bolo parádne. ()

Pamik111

Filmy, kde vystupují psí miláčkové jsou vždy dojemné, ale že to bude takový emoční masakr, to jsem skutečně nečekala. Snad u žádného filmu jsem si nepřála, aby už skončil. Dívat se, jak ubýhají roky, střídá se roční období a pejsek stále oddaně chodí vyhlížet svého pána, to už na mě bylo příliš... Pokud se chcete utopit v slzách a posmrkat tunu kapesníků, tak vřele doporučuji. ()

Megahead

Celkom schopný rodinný film o vernosti psa k svojmu pánovi natočený podľa skutočnej udalosti. Krásny pes, či už ako šteňa alebo dospelý, pekné zábery, ale po dejovej stránke som mal stále pocit, že sa dá z daného príbehu vyťažiť viac. Pre mňa dobrý na jedno pozretie, ale určite sa k nemu už plánovane nevrátim. Taktiež ani herecké výkony neboli niečím extra (tým nechcem zhadzovať jednotlivých hercov a Gere bol z nich určite najlepší), ale proste scény, dialógy a celkové prevedenie ma nechytilo za srdce. Hlavne posledná cca tretina po smrti pána profesora je dosť prázdna. ()

lineker

Ukrutná emocionální ždímačka, která i když dějové je v podstatě o ničem dokáže diváka totálně citově podojit díky reálnosti celého příběhu. Blízký příbuzný je též majitelem rasy Akita a je pravda, že má problém si sám dojít i na záchod. Neskonalá až chorobná oddanost. ()

J.Crusader

Ne ne ne! Prostě nejsem takový tvrďák, jak se cítím. A u tohoto filmu, stejně jak u závěru dílu "Jurassic Bark" z Futuramy (což je vlastně také variace na původní příběh psa Hachiko), krůpěje slz brázdí moji tvář. ()

Brigitte

Tak jsem probrečela hodinu filmu a ještě půl hodiny potom. Jsem extrémní cíťa, co se týče psů a vztahů člověka a psa, vím o čem mluvím, sama mám doma čtyřnohého nejlepšího přítele. Je to krásně natočené, a podle mě nebylo v prvé řadě cílem diváka ihned rozplakat, ale zkrátka vyprávět pozoruhodný pravdivý příběh lásky a oddanosti mezi psem a člověkem, ale prostě citlivé duše a milovníci psů budou potřebovat hooodně kapesníků. ()

pido73

Prekrásny a dojímavý príbeh o priatelstve človeka a psa ktorý citlivo zachytáva osud psíka aj po smrti svojho pána. Tomu sa povie láska až za hrob. ()

Kaylar

Můj pětiletý osmikilový kocour, který ode mě setrvale loudí granule pro koťata, také vypadá dojemně a srdce by se nad ním ustrnulo. Nicméně jsem nucena konstatovat, že věrnost psa jménem Hačikó je poněkud jiná liga. Moje subjektivní hodnocení filmu je na nejvyšší příčce - všechny složky filmu jsou v souladu, od hudebního doprovodu až po civilní herecký projev Richarda Gerea i ostatních herců. A samozřejmě vizuálně přitažlivý psí hrdina nenásilně vyloudí víc než jen malou dávku emocí z každého jen trochu vnímavého diváka. ()

Markusak

Viděl jsem už pár dojemných filmu a tak, ale tento vždycky u mě vyhrává. Nejsem moc typ člověka, co se nějak zvlášť rozpláče nebo snad dokonce i rozbrečí. Nebyla jsem ta osoba, co plakala u filmu Titanic apod., ale tenhle film je zcela něco jiného. Tenhle film mě dojme i když ho vidím po desáté. Já nepláču, já doslova roním slzy pi tomto filmu. A neroním je pár minut a konec. Já brečím snad celý film. Tenhle film nádherně představuje, co je to VĚRNOST! Jak je důležité býti k někomu věrný a vážit si ho. Říkám vám na rovinu, že jestli budu chtít nějakého psa, tak určitě takového jaký je ve filmu. Pes by měl být symbolem věrnosti a oddanosti. Herecký výkon Gereho je nádherný. Film si bude s vašimi emocemi hrát na maximální úrovní. Předtím než se na film podíváte, tak si připravte min. 5 balíčku kapesníku a možná ani ty vám nebudou stačit... ()

pt93

Dojemný film, založen na pravdivé události. Zde je krásně ukázán fakt, že pes je nejlepší přítel člověka, který svého pána miluje až za hrob. Doslova. Film se zde snaží útočit na diváka dost citově, ovšem zde to funguje dost dobře. Ještě aby ne, oni lidé přece jen mají rádi psy a záleží jim na psích životech víc, než na životech lidských. Film jsem viděl už před mnoha lety, ale vím, že narozdíl od skutečného příběhu je děj spojen s dnešní moderní dobou, a hlavně, ve skutečnosti se příběh neodehrával v USA. Na dojemnosti filmu tento fakt však moc neubírá. ()