Hačikó: Príbeh psa

• Česko Hačikó - příběh psa (viac)
všetky plagáty

Americký profesor Parker Wilson dochádza denne vlakom do práce. Jedného dňa nájde na stanici opustené šteňa japonskej rasy akita inu. Aj keď je manželka Cate najskôr proti tomu, aby si ho ponechal, láska jej manžela k psovi ju nakoniec presvedčí. Hači, ako psíka pomenujú, denne sprevádza svojho pána na stanicu a večer ho tu opäť víta. Jedného dňa však Parker zomrie a na stanicu sa už nikdy nevráti. Hačikó však verne čaká na svojho pána deň čo deň, celých deväť rokov na rovnakom mieste. Až do svojej vlastnej smrti... Legenda o nesmrteľnom pute a vernej oddanosti psa k svojmu pánovi sa v Japonsku traduje dodnes. Je dôkazom, že aj ten najobyčajnejší rituál sa môže stať najväčším a najčistejším vyznaním lásky. (TV JOJ)

AceDandelion

Film inspirován skutečným příběhem věrného psa Hachika, který svého pána miloval natolik, že pro něj nikdy nepřestal existovat. Opravdu nádherný a dojemný snímek, který snad ani nejde popsat tak působivě, jako doopravdy je. Podle mě výborně natočený ( střídat pohledy Richarda Gera barevně a Hachiho černobíle byl skvělej tah ), výborně dosazení herci a výborně vybraná hudba. Na tenhle film opravdu stojí za to si ten čas udělat. Nemluvě o tom, že psí "herci" předvedli briliantní výkony . ()

Hookins86

Krásný příběh o přátelství, které se změní v nesmírnou oddanost a lásku. 5* si to minimálně zaslouží už jen proto, že se to opravdu stalo. Věděl jsem o čem film je, ale i přesto, jsem si přál, aby pániček nezemřel a krásný příběh trval až do konce. Bohužel se tak stalo a film je ještě hlubší a srdceryvnější. Nejdřív se slzám ubránit jde, ale pak přijde okamžik, kdy ty slzy zadržet nejdou. Legendou se tento příběh stal právem a hned po shlédnutí, jsem si film dal do oblíbených. Jednou bych si přál, se podívat na to nádraží, kde má Hačikó sochu... ()

Luciferek

Hodně dojemný a smutný film o oddanosti čtyřnohého přítele, která se jen tak nevidí. Jedná se o skutečný příběh o to víc je to chytlavější, moje hodnocení 100% ()

Desmi

Nenapadjí mě dostatečně hrubá slova, kterými bych dokázal tento snímek počastovat. První hodinu filmu jsem se totálně nudil a s každou minutou mě film štval víc a víc. Nejlepší a nejreprezentativnější moment celého filmu přišel na konci, když vnouček v 10 letech ve škole zakončil svůj proslov vyznáním lásky ke svým bližním a přiznal, jak moc se z fotek a příběhu o psu ponaučil. Snad ještě horší moment byl, když mu ta třída začala uvědoměle a s vážnou tváří tleskat. Tenhle film reprezenuje klasický žlábkový umění - rozlámat DVD, hodit ho do žláku a vychcat se na něj.. ()

Strelkyne1

Film na mě přenesl silné emoce a to je pro mě nejdůležitejší. Navíc Richard Gere a štěně, do kterého se ihned zamilujete, udělá své v tomto velmi dojemném díle. Nezakrývám, že jsem si pěkně pobrečela. A pozitivně hodnotím i hudbu, která podtrhuje dojemnost příběhu. ()

vERuNk.A

Když jsem zkouknula film Marley a já, myslela jsem si, že už mě žádnej příběh tak nedojme. Poté jsem se šla podívat na Hachika. Celý film do doby než Parker zemřel, jsem doufala v to, aby se tomu psovi nic nestalo a nikdy by mě ani nenapadlo, že se stane něco právě Parkrovi. Psychicky jsem to neudržela a od jeho smrti jsem brečela téměř do konce filmu. Ikdyž se ve filmu absolutně nic nedělo, zároveň se odehrávalo všechno. A pro mě, jakožto člověka co tento měsíc ztratil svou kočku i psa, to bylo rozhodně za hranou "být vpohodě". ()

hony23

Pěkný film o lásce a věrnosti mezi psem a jeho pánem. Osobně nemám moc rád tyto emociální ždímačky, které útočí na city od začátku do konce a při jejichž shlédnutí nejeden měkota spotřebuje 3 balíčky papírových kapesníků. Proto nemohu dát víc jak 3 hvězdy. Po filmařské stránce oceňuju kameru i hudbu, naopak scénář se dal určitě napsat tak, abychom půlku filmu nekoukali na Hačika sedícího před nádražím. Jinak z herců Hačiko přesvědčivě zvítězil nad Richardem Gerem i ostatními lidskými herci :-) ()

brasek

Priemerný snímok s nevyužitými emóciami. Mohli tento americký remake spraviť aj lepšie, ale na druhej strane je to vcelku slušne vyrozprávané. ()

klapqua

Dlho som si tento film nechcela zapnúť... bála som sa, že z neho budem mať depku a vysmrkám tony servítkov... a presne to sa stalo, aspoň, že som bola sama doma a nikto ma nevidel ako o dušu smoklím... Filmy so zvieratami sú moja slabosť a presne pre toto sa im radšej vyhýbam, vždy ich celé prerevem... No ale, celý príbeh bol veľmi pokojný, upretý na vzťah profesora s psíkom doplnený aj o pohľad z perspektívy psíka. Scény boli doplnené o veľmi príjemnú klavírnu hudbu, film sa odohrával v pomaly malebnom prostredí, herci sympoši, každý s každým kamoš... Je to proste dokonalá oddychovka, aj keď pre labilnejšie ako ja dosť usmoklená:).. Takže, milovníci zvierat, určite to nepozerajte ak nemáte stoh kapesníkov po ruke! ;) ()

Ivulla

Krásně jsem si pobrečela. Pokud ze sebe potřebujete dostat smutek, pusťte si tento film. Funguje to skvěle. Ale jinak je to schématické, ploché a hrozně jednoduché. Pes miluje svého pána až za hrob, je to dojemné, ale to je vše. Na film je toho málo. Bezduché dialogy..., Richard Gere se snaží, i ten pejsek... Co se týká hudby, ten nádherný motiv opakovaný pořád do kola ke konci až vadí. Strašně předvídatelné. Chybí tomu jiskra, námět úžasný, ale provedení mě zklamalo. ()

Aidina

Jak silné může být citové pouto mezi psem a člověkem. Nádherně dojemný film, který jsem posledních deset minut probulila jako želva. Pes nezná žádné přetvářky, neudělá žádnou zradu, nekalkuluje. Pokud má někoho opravdu rád, tak je to upřimné. Právě při sledování tohoto filmu jsem si vzpomněla na svého oddaného psa. Jako hodně malou holku mě hlídal čuvač, byl proti mě obrem. Když jsem lezla někam, kam jsem neměla, tak mě vždycky odtáhl do bezpečí. Byl prostě všude, kde jsem byla já. ()

kolodej1

ano, je to milý příběh, dost dojemný o přátelství člověka a psa, které přetrvá. Trochu až rušivé mi přijde, že ve filmu je jeden větší charakter než druhý, až taková pohádková laskavost prostupuje celý film. A trochu problémem je, že poslední zhruba půlhodinu už není o čem hrát, už se jen utvrzujeme v tom, že tam ten pes pořád je a čeká. ()

certiskon

Dojemne, pejsek totalne roztomilej, pribeh hodne srdcervouci. Kdo ma pochopeni pro psi lasku, ten si ve filmu najde sve... Krasny pribeh o tom, jak se pes zavaze svymu panovi a ceka na nej do sve posledni hodiny..... ()

krt7236826

5* ale len pre psa... nieje to nič iné ako krásny príbeh... nieje to o hercoch ani o psoch ... nieje to film na 17 pozretí zasebou. doják ako sviňa ale nič viac. sú dojáky na ktoré sa dá pozerať dookola ale nehrá v nich richard ale black Will S. ten to vie pred kamerou ()

Paserak

Když jsem byl na gymplu tak jsem měl fenku Ťapku. Utíkala za mnou skrz plot na cesty do gymplu a do hudebky. celou dobu filmu jsem na ni myslel. Už od poloviny jsem řval jako prorvanej....4,5* ()