Hačikó: Príbeh psa

• Česko Hačikó - příběh psa (viac)
všetky plagáty

Americký profesor Parker Wilson dochádza denne vlakom do práce. Jedného dňa nájde na stanici opustené šteňa japonskej rasy akita inu. Aj keď je manželka Cate najskôr proti tomu, aby si ho ponechal, láska jej manžela k psovi ju nakoniec presvedčí. Hači, ako psíka pomenujú, denne sprevádza svojho pána na stanicu a večer ho tu opäť víta. Jedného dňa však Parker zomrie a na stanicu sa už nikdy nevráti. Hačikó však verne čaká na svojho pána deň čo deň, celých deväť rokov na rovnakom mieste. Až do svojej vlastnej smrti... Legenda o nesmrteľnom pute a vernej oddanosti psa k svojmu pánovi sa v Japonsku traduje dodnes. Je dôkazom, že aj ten najobyčajnejší rituál sa môže stať najväčším a najčistejším vyznaním lásky. (TV JOJ)

M.i.k.e

úplně obyčejný film s naprosto neuvěřitelným a silným příběhem.Jakožto majitel psa sem se na konci prostě neubránil...příběh sám je za 100%,ale to zpracování tomu místy trochu ubírá,takže nakonec "jen" 80% ()

Antabelus

Lasse Hallström je tak obratný vypravěč, že mu ani při zachování stejného tempa tolik prostého vyprávění od začátku až do konce filmu nedochází dech, dokonce i bez ždímání a zbytečného tlačení na pilu. A vlastně asi není divu. Někdo dokázal skutečně překročit stín svého vlastního ega, jeho příběh zaujmout prostě musí. Jak jinak, člověk to nebyl :) ()

Martin741

Reziser Lasse Hallstrom /Ostrovni Zpravy, Pravidla Mostarny, Lov Lososu v Jemenu/ natocil pribeh o cloveku /Rychard Gere - Pretty Woman/, ktory sa ujme opustenej fauny. Fauna je zaujimava, a film ma len minimum nudy : 69 % ()

Wiikii

Když jsem byl menší, tak film mého dětství byl Beethoven, a měl jsem ho moc rád. Ale Hačiko je uplně něco jiného, To se nedá ani porovnat, vždyť tady jsem ke konci skoro ronil slzy. Opravdu úžasný příběh psa, který se opravdu stal. .... HODNOCENÍ: 95% (5*) ()

Nach

Skutečně dojemné drama od jehož poloviny jsem nedokázal zadržet slzy. Film úspěšně dokáže z diváka ždímat emoce. Ale naopak po dějové stránce se jedná o veliký podprůměr. Celý děj jde vlastně popsat do jedné krátké věty. Přesto je tento snímek jako celek ve svém žánru neobyčejný. ()

bourec

První půlhodina snímku je opravdu udělaná dobře,ten nádhernej psí hlavní hrdina vás hned od začátku uhrane,jenže pak to začíná trochu ztrácet.Děj se jakoby opakuje,poetika a komorní příběh mě začal unavovat,a na konec sem se začal i těšit.Dokonce se musim přiznat,že poprvé ve mě psí film nechal nepříjemno na jazyku,protože to,že se to točilo jen kolem těch dvou,rodina jakoby neexistovala,prostě úplně to ve mě prohloubilo pocit,jakou přítěží psí miláček je.Tenhle film se mi moc nelíbil,a tak jedinou omluvou je to,že to točil Hallström.50% ()

MrPierc

Tušil jsem, že to bude velice těžký film na shlédnutí, ale že mne v emocích dožene až na kraj skály a donutí mě skočit, to jsem tedy netušil. Příjemný a krásný příběh o lásce člověka a psa. Oddanost psa nezná mezí. Herecké role, námět, hudba = to vše je tak přirozené, jasné, krásné i smutné. Protože svého vlastní psa miluji, tak to bylo pro mne doslova trápení. V příběhu byla cítit upřímnost, žádný kalkul emocí. Příběh mne bavil a i přes slzy jsem toužil po celkovém příběhu. Nejsmutnější film, jaký jsem kdy viděl ( A Moment to Remember na 2. místě ) !!! Ale i přes smutek po shlédnutí, mne tento příběh duševně naplnil. ()

BarryLyndon

I am in. Bulel jsem jak malý dítě. Kdyžtak mne opravte, ale moc nevěřím, že by to mohl pochopit někdo, kdo někdy nenavázal přátelství se psem. Jasně, má to televizní výpravu, je to klišoidní, ale žral jsem jim to s rybářem i navijákem. Možná je to tím, že jsem před pár měsíci přišel o svého čtyrnohého parťáka a pořád jsem se z toho nedostal, čekal bych na něj stejně jako Hači... 9/10 ()

joker.george

Film, který je prakticky bez příběhu a bez děje. Tomu je ale naštěstí přizpůsobena i celková délka stopáže. O co tedy ve filmu jde? O vytrvalosti v přátelství, věrnosti, lásce a dobru. V příběhu se prakticky nevyskytují žádné záporné osoby nebo události a po té jedné, která přijde začne právě vynikat smysl a poselství tohoto příběhu, který apeluje na naše vlastnosti, jež mají býti hlavně pozitivní. Podpůrným prvkem je působivá hudba, bez které by se tento film snad ani neobešel. ()

Rocky88

Absence příběhu tomuto filmu podráží nohy. Zůstalo tu jen chození s Ríšou na vlak a tvrdohlavé čekání před vchodem, ale pohled na obživlýho plyšáka aspoň trochu uspokojí. ()

Amroth666

20.10. - Před rokem to byl film The Blind Side, letos je to Hachiko: A Dog's Story, který podobně jako The Blind Side byl stvořen proto, aby člověku ukápla slza. Krásnej příběh plný emocí a smutku. ___ Emoční spoušť hlavně po smrti Gera ___ ()

Azrael515

Jeeej tak to bol doják ako prase, ale Mňa tie zvery furt dostavajú. Plakal som u Medveďa, i u Levieho kráľa. Proste príbehy o zvieratkách sú moja achilovka. Teda subjektívne 4 hlavne za psa ktorý je fakt krásny. Chystám sa na japonský originál ..... ()

TomikZlesa

No upřímně, po filmový a herecký stránce žadnej zázrak, ale obsahově ? na tohle prostě musí mít člověk cit, pokud nemátě rádí psi či aspon zvířata, nad filmem asi mávnete rukou, nojo no další dojaák. Kdo je ale pravým opakem ten určitě namočí nejeden kapesník. Film kterej mě emočně nejvíc rozsekal ! ()

Kwaichi

Pekný príbeh o vernosti. Tak ako niektoré zvieratá, aj zopár ľudí dokáže byť vernými až za hrob. Aj keď v dnešných časoch sa skôr preferuje cesta zabudnutia na minulosť a žitia len pre súčasnosť, prípadne pre budúcnosť. Áno, je dobré spomínať na minulosť, na všetko dobré, ale a to zlé. No tak ako to robil ten pes - jednoducho zamrzol v čase, so smrťou jeho pána prestal jeho svet existovať. Čo sa týka filmu samotného, na mňa pôsobil nanešťastie až príliš nezáživne, a tak ho hodnotím ako stratu času. Určitý podiel má na tom aj nevydarený český dabing - klasika... ()

laik_60

romantické, trocha príliš vyumelkované prostredie, ešte že to bolo podľa skutočného príbehu . heh ... stred filmu bol pridlhý, pozerať to po nedeľňajšom obede tak pri tom zadriemem. :(. ()

tomtomtoma

Ano, ten pejsek je roztomilý. Richarda (skoro) všichni milují. A pak už jen všechny možné podpůrné prostředky, aby se diváci hluboce dojmuli a hlasitě tleskali. Lidé to mají rádi, dojímají se, zamačkávají slzičky a nadšeně provolávají slávu a vzdávají hold tvůrci. Pozoruhodné, ale nepřekvapující, co všechno dokáže filmové dílo, pokud se jeho tvorby ujme zručný filmový režisér. Typické: roztomilé zvířátko, populární herec a veledílo je hotovo. Už jen pro tento pozoruhodný aspekt musím dát tak vysoké hodnocení. Nutno podotknout, že po technické stránce je to poctivá kvalitní filmařská práce. Tenhle film je pro Hačika mnohem velkolepější poctou, než ten obyčejný bronzový pomník. Ještě, že máme roztomilá zvířátka a nejlepší přátele lidí. Tohle je to, co lidé chtějí a oceňují. Zvláštní. ()

C0r0ner

U Marleyho jsem předpokládal, že mě psí tematika nikdy neosloví. To jsem ještě neznal Hallströma a Hačika, kteří spolu s Gerem zvládli natočit parádní film, který utekl jako voda a zanechal po sobě krásný pocit jak z filmu jako takového, tak z toho reálného příběhu, který málem dojal k slzám i takový tupý pařez, jako jsem já. 90% ()