Thriller podľa literárnej predlohy Roberta Harrisa je napínavým príbehom spisovateľa, ktorého najmú, aby spísal pamäte britského premiéra. Nie je však prvým autorom, ktorý sa podieľa na tomto literárnom projekte. Po tom, čo more na opustenú pláž vyplaví telo jeho predchodcu, situácia začína naberať nebezpečné obrátky. (STV)

klima777

Hladové hry... Film jako oko uragánu. Přemýšlivý, až nepříjemně plazivý a podprahově krutý. A jen tak mimochodem: Krásný (3,5 hvězdičky). ()

PollyJean

Kladem filmu je jednoznačně jeho pozvolna rostoucí svíravá atmosféra, budovaná zejména postupným dávkováním informací, během nichž se přesouvají naše sympatie mezi hlavními postavami. Na náladě nepřidá ani skoro neustálý déšť a hlavně dům, ve kterém se odehrává podstatná část filmu. Betonový bunkr se spoustou jakože uměleckých děl na zdech a s prosklenými stěnami s výhledem na moře zároveň efektně odhalující obyvatele uvnitř. Ten se mi zamlouval snad nejvíc z celého filmu. Slabší stránkou je scénář, protože když se člověk hlouběji zamyslí, objevují se povážlivé trhliny (klíčové informace nalezené na první pokus googlováním, ochrana letiště, to co udělá hrdina se zásadním zjištěním). 3,5 proč nejde dát 3,5? ()

Miki8888

Zajímavý námět. Jen by některé né scény ale přímo pasáže potřebovali trochu oživení. Pozitivní je, že film neskončí žádným typickým "happy endem" . Na zahnání nudy pátečního večera film postačí. ()

Myrreczech

Docela povedený snímek, škoda jen, že konec není až tak prozaický jak by člověk čekal. A škoda, že hlavní zloduch je jasný od půlky filmu (sice zakamuflovaně, ale přizná se sám). Stačí jen víc poslouchat a číst mezi řádky. Kdyby to Polanski napínal až do konce bylo by to mnohem lepší. Jinak potěšil hlavně Pierce a jeho elegantní politika. ()

Kurikmoon

Nech je to akokoľvek dobre napísané, zrežírované, či zahrané, u mňa sa na konci dostavila otázka: "No á...?" Žiadne emócie a výsledok na konci ma absolútne nezaujímal. Možno je to tým, že ma politický thriller nebere. Pre mňa zabitý čas. ()

KlonyIlony

SPOILER: Agenti CIA na Cambridge naverbovali playboye se zájme o herectví a vychovali z něj premiérá Spojeného království (jeden agent je jeho žena a druhý agent jeho kámoš a zároveň mentor jeho ženy), který následně Angli přivedl pod nadvládu USA (téma, které řešil už de Gaulle). Wow, toš tomu říkám konspirativní vidění světa. ()

ghatos

Styl je vypilovaný, jenže obsah není ničím zvláštní. Předlouhé putovaní do podprůměrnosti nezachrání ani závěr. 41%. ()

Autogram

Príliš dlhé, dej ubieha veľmi, veľmi pomaly. Po pridaní nejakých nečakaných udalostí, zvratov by to mohol byť veľmi zaujímavý špionážny thriller. Takto to zostáva s jediným jemne šokujúcim momentom na konci priemerným politickým krimi s dobrým obsadením. ()

drackula

Z neškodného a viac menej tuctového príbehu Polanski vytvoril skvele gradujúci politický thriler. Záverečná nezastaviteľnosť hlavného motívu je mrazivá. Potešili aj herecké výkony. 80% ()

Pecival

Jednoduchoučký scénář a absolutně nulová gradace napětí likvidují tento, sice umně zrežírovaný, ale nudný film. Možná nejsou dvě hvězdičky úplně objektivní, ale vyjadřují sklamání z triviálního závěru a celkově uspávajícího tempa. Atmosféru zvládá Polanski vcelku obstojně, ale co je platné, když hlavní myšlenka je podle mě na pointu filmu naprosto nedostatečná, je jasná dlouho dopředu a pro jistotu ji definitivně vybalí jenom tak jakoby náhodou (říkal jsem si, sakra to v tom musí být ještě něco jiného - inu nebylo). A mimochodem: Chápu, že Polanski asi nebude největší fanda Ameriky, ale já s ním v tomhle nejedu. ()

P1tr

Poměrně kvalitní thriller, kterému nejvíce škodí delší stopáž a poměrně předvídatelná zápletka, jejíž rozuzlení je snadné si domyslet před tím, než nám ho nabídne sám režisér. I přesto je ale Muž ve stínu velice zručně natočen. Přes slabší zakončení je cesta k němu velice fajn a ačkoliv to není zas tak napínavé, jak by si tvůrci nejspíše přáli, velice dobře se na zvídavého McGregora kouká. Ghost Writer nepřekvapí, ale dokáže vytrhnout z nudy a to o něco lépe, než někteří konkurenti. ()

BuryGol

Sychravej a ponurej film. Pokud máš pro někoho psát jeho biografii, může se stát, že tě najdou nafouklýho na pobřeží. Polanski mi dával pocítit tu bezmoc a nervozitu po celou dobu filmu, že jsem se občas popcornem netrefil do pusy. Konec byl možná trochu unáhlenej, ale i tak je to za letošek jeden z nejlepších filmů, co jsem viděl. ()

Madlene

...to, jak to celé "musí" dopadnout je jasné, takže škoda, že závěr nebyl trochu více dechberoucí. Nicméně atmoška perfektní. ()

Liqid

Z počátku to vypadalo na relativně zajímavé drama, ale jak se děj vyvíjel a nic moc zajímavého se nedělo, tak jsem začap upadat do spánku. Polanski si to natočil podle sebe a pro tento film dobře, ale bohužel nulový děj mu srazil vaz. Naštěstí je tam Brosnan, který svými hereckými výkony překryl i herce hlavní postavy - McGregora. ()

jenik71

Nemůžu si pomoct, tohle vidím jako velké zklamání. Většinu času je to jen politická nuda, která se neúměrně dlouho táhne. Zápletka je na dnešní dobu nezajímavá a Brosnan tentokrát nepředvedl ani průměrný výkon. Alespoň McGregor ještě celkem ušel. To on si zaslouží jeden bodík a ten druhý je za poslední dvacetiminutovku. Podle mého názoru jde o hodně přeceňovaný kousek. ()

jefff

Velmi povedený politický thriller do kterého se zakoukáte raz dva a až do závěrečných titulků z něj nespustíte oči. Poutavý příběh i zajímavé zakončení dělá z Muže ve stínu dílko, ke lterému se i po nějaké době vrátíte a znovu shlédnete. Pro mě velké překvapení. ()

tommmy89

Nuž, veľmi zaujímavý film. Priznám sa, že niesom typ, čo by holdoval kriminálkam a detektívkam, no pri tomto filme som sa nenudil, vychutnával som si ho každým dúškom. :-) Mal niečo viac do seba ako len bežná kriminálka od Lescoutovej, či detektívka od Columba. Hmm, celý príbeh sa prehlboval jak od politickej utajovanej šarvátky tak do "neplánovaného" lúštenia podozrivej "krížovky" pánom spisovateľom. Príbeh mi pripadal ako hon za odhalením tajomstva malým nesmelým chlapcom, ktorý ma veľké ambície, no stále si dáva bacha, lebo za chrbátom má zlú čarodejnicu, ktorá ho chce hodiť stoj čo stoj do pece ! .... Aj sa tak stalo. Film stál za to, dávam mu 4* ()

ZinedineCR7

Po druhom vzhliadnutí musím prihodiť jednu hviezdičku. Úžasná Polanského temná atmosféra. Miestami mi to príliš pripomínalo Deviatu bránu s Deppom, ale to nevadí. Viac takýchto filmov. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Polanski loví hvězdy

Polanski loví hvězdy

27.09.2010

Je zase na svobodě a chystá nový film. Proč ne? Muž ve stínu je pro mnohé jedním z filmů roku a důkazem, že Roman Polanski je pořád prvotřídní režisér. Drama God Of Carnage je adaptací divadelní hry,… (viac)

Do vězení, z vězení

Do vězení, z vězení

01.10.2009

Tento týden se roztrhl pytel se zprávami kolem vězení a vězňů – těch filmových i těch skutečných. Jak už určitě víte, ve Švýcarsku byl za své 30 let staré hříchy zatčen Roman Polanski a bude to mít… (viac)

Nicolas Cage a mor

Nicolas Cage a mor

23.09.2008

Všimněte si, prosím, že jsme se zachovali taktně a nenapsali jsme „Nicolas Cage JE mor“. A že bychom si to vzhledem k jeho momentální aktivitě a celkové kvalitě jeho filmů z poslední doby mohli… (viac)