Robert Rath (Sylvester Stallone) je profesionálny zabijak. Keď dostane zaujímavý kšeft - zabiť mafiánskeho bossa Alana Brancha (Steve Kahan) - pri plnení zákazky narazí na mladého ambiciózneho zabijaka Miguela Baina (Antonio Banderas), ktorý má „záujem“ o tú istú obeť. Od tej chvíle sa s Bainom stretáva všade - akoby ho jeho mladý kolega vyzval na súboj o toho najlepšieho zabijaka! Ďalšou Rathovou zákazkou je mladá počítačová hackerka Electra (Julianne Moore), ktorá ukradla prísne tajné dáta a má v pláne ich výhodne predať. V hoteli, kde má dôjsť k transakcii, je ale opäť Bain, ktorý postrieľa nielen agentov Interpolu, ale aj všetkých štyroch obchodníkov. Electre sa podarí ujsť, no nie na dlho. Nájde ju totiž Rath, ktorý jej pomôže. Čoskoro ich vyhľadá i Bain, z prostého dôvodu - Rath sa má stať jeho ďalšou obeťou... (TV Markíza)

Kňour

Hezky se nám to rozjede, Sly jako obvykle s výrazem gumové masky a očima, které musel ukrást opuštěnému basetovi, Antonio v roli, jaká mu jde nejlépe, energického a impulzivného hispánce. Na to, že jde o konflikt dvou nájemných vrahů a ne masových likvidátorů je tu akce a mrtvol akorát, jenomže celý konec je pitomý, až to bolí. Kdyby filmaři prokázali trochu amorálního nadšení a nechali film skončit tak, jak si jistě většina dobrých fanoušků přála, tak bych uvažoval někde mezi 4 - 5. Ale takhle teda ne. ()

Maverick*

Pro mě velmi nadprůměrná akční bomba, s výborným kontrastem obou zabijáků... Na střední mě ten film tak bavil, že jsem ho viděl snad desetkrát... S odstupem času mi ten konec taky přijde trochu přitažený za vlasy, ale přesto je to jedna z těch povedených hollywod-oddechovek na zkrácení deštivého odpoledne... NEJLEPŠÍ HLÁŠKA: Plky, plky :) To už jsem dlouho neslyšel. ()

JAzzeURo

Naprosto skvělé akční drama. Duo Banderas a Stallone funguje perfektně a krásná Julianne Moore v roli počítačového piráta je neskutečně sexy. Scény z hřbitova, před bankou, v taxíku....mohl bych pokračovat do nekonečna. Tahle klasika je povinností každého, kdo se považuje za fanouška akčních filmů. ()

adooo

Banderas ako šialenec je jednoznačne najlepšia časť filmu, ale aj neustála akcia....je to dobrý film, síce ala amerika nereálne veci ale ako poriadna akcia je to fajn ()

BEZHLAVY

Assassins - to je moje srdeční záležitost:) hlavně tedy začátek, nevím, jestli to je jen můj pocit, ale ten film, obraz filmu je až přehnaně kontrastní a hlavně má nadupaný zvuk! Co se týče děje, není zas nějak bůhvijak překvapivý, ale ti dva své postavy zahráli mistrovsky--zkušený a kultivovaný rutinér, čistič s perfektně odvedenou "prací" bez vedlejších "produktů" oproti mladému, ve svém oboru ambicióznímu "talentu", který se dere o místo jedničky a po němž zůstane země spálená:o) Jejich duel je zpracován mistrovsky! ()

KcarlosK

Kvalitní filmík o druhém nejstarším řemesle. Stallone za 3 (ale snaží se), Moore za 4 (dokonalý a sakra poučný vtip) a Banderas za 5 (asi nikde se mi Antonio nelíbil víc). Má to spád, vtip, napětí. Prostě stará dobrá filmová akční škola. "Tak si s tim žij, Migueli. Žij si s tim." ()

jakub.kuba

Naprosto skvělá akční podívaná (naštěstí zase ne tak moc akční), skvěle promyšlená a s úžasným závěrem - prostě jak to má být. ()

JARDAHONDA

Pikantní snímek........ Výborný assassinský film, kde se utkává Stallone vs. Banderas. Hon na kočku a myš může začít. Mohu jen říci, že snímek osobně řadím k samotnému vrcholu ČSFD.. Nadstandartní podívaná ****** ()

Milabusek

Perfektní film s perfektními herci a i scenářem. Takhle se mi to líbi když se film povede a já si sním s příjemním večer .. každopádně 4 * si zaslouží určitě. ()

Cornello

V poslední době mám štěstí na samé kvalitní filmy. Chtěl bych říct, že v tomhle filmu Silvestr Stalone hrál jinak a líp. Neměl své klasického obličeje , jen zabíjení ale proste super čupr ()

SatanHell

Neskutočný herecký výkon Antonia Banderasa.Jeho mimika a pohyby sú nenapodobniteľné.Celé toto doplnená výkonom skvělého Staloneho a krásnej Julianne Moore ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Legendární režisér Supermana, Smrtonosné zbraně nebo Spiknutí Richard Donner zemřel ve věku 91 let. Smutnou zprávu přinesla jeho manželka, producentka Lauren Shuler Donner. Slavný tvůrce pocházel z… (viac)