Robert Rath (Sylvester Stallone) je profesionálny zabijak. Keď dostane zaujímavý kšeft - zabiť mafiánskeho bossa Alana Brancha (Steve Kahan) - pri plnení zákazky narazí na mladého ambiciózneho zabijaka Miguela Baina (Antonio Banderas), ktorý má „záujem“ o tú istú obeť. Od tej chvíle sa s Bainom stretáva všade - akoby ho jeho mladý kolega vyzval na súboj o toho najlepšieho zabijaka! Ďalšou Rathovou zákazkou je mladá počítačová hackerka Electra (Julianne Moore), ktorá ukradla prísne tajné dáta a má v pláne ich výhodne predať. V hoteli, kde má dôjsť k transakcii, je ale opäť Bain, ktorý postrieľa nielen agentov Interpolu, ale aj všetkých štyroch obchodníkov. Electre sa podarí ujsť, no nie na dlho. Nájde ju totiž Rath, ktorý jej pomôže. Čoskoro ich vyhľadá i Bain, z prostého dôvodu - Rath sa má stať jeho ďalšou obeťou... (TV Markíza)

danny_21

Výborná záležitost o dvojiččce nahánějících se assasinů - klaďas a stárnoucí Robert vs zlej, mladej a krapet labilní Miguel, kteří se snaží ochránit / polapit krásnou zrzku Electru. Střílení, honičky, souboje vše v míře vrchovaté, co víc si přát ? Jen na tom zakončení se mohlo víc zapracovat, jinak Antonio s přehledem táhne celý film svým hereckým výkonem - 70 % ()

Tamten

Příjemná oddechovka s nepříliš složitým dějem. Hlavní hrdina je typická postava pro Stalona - postarší tichý zabiják, který i když je profesionální vrah, je jednoznačný klaďas. Film není příliš akční, kromě závěrečné scény je akcí poměrně málo, ale nijak to nevadí. ()

Ceberus

Kvalitní akční film, který sice ničím zvlášť nenadchne, ale ani ničím neurazí. Banderas se mi zdál, že možná až trochu moc přehrával. Na to, že mám Mancinovu hudbu docela rád, tak tady jsem ji nepoznal, nebyla ničím specifická. Stejně tak jsem nepoznal rukopis Wachovských, kteří jsou přece jen známější mnohem zvláštnějšími filmy. ()

Jan.S.Harold

Docela pěkně zahraný (dvě hvězdy pro herce), ale děsivě nebavilo... Chtěl jsem napsat "dokoukal jsem to jenom se sebezapřením", ale teď si nejsem jistej, jestli se dá považovat za dokoukání, když si u toho zvládnete dojít do kuchyně uvařit, pak osprchovat se, udělat kus práce a přemejšlet o večerní procházce... ()

Mik_e

Docela originální akční film, který ještě trochu zvedá Banderas a jeho skvělé zahrání tak trochu šíleného zabijáka. ()

Armin82

Bandasku moc nemusim. Jednak si myslim, že celou jeho kariéru postavili na xichtě a druhak mi moc nesedí. Kdykoliv mu nějakej režisér strčí do ruky bouchačku, našpulí hubu a tváří se pořád stejně trapně. Kdybych v tomhle filmu viděl jen jeho scény z pistolema, tak by mě jako první napadlo desperado. Ale na druhou stranu musim říct, že je to asi nejlepší film ve kterým jsem ho zatim viděl. Lepší hereckej výkon si z jeho strany taky nepamatuju. Role šílenýho, vraždícího šaška mu sedla. Nejspíš za to může rukopis Wachowski či režie Richarda Donnera. Ani Sly nezůstal pozadu. Každopádně má film hodně dobrý tempo a fungovalo to. Já jsem spokojenej a líbilo se mi to ---->80% ()

Lupes

Totální propadák, kde se o Sylvestera nebojíte, Banderas neumí hrát a femme fatale je ošklivá. Zápletka není jasná ani při závěrečných titulcích, motivy zcela unikají. Stallone navíc také nehraje, chodí jak naškrobený panák, zřejmě se snaží vzbudit dojem vyrovnanosti a rozvahy, vypadá to ovšem jako když spolkl pravítko... jedna hvězda jen proto, že jsou i horší filmy. ()

rublik05

Musím vypíchnout zejména skvělé obsazení povedeného zabijáckého akčního thrilleru. Hodně překvapil Antonio Banderas, který si asi film neskutečně užíval, protože hraje výborně. Dokonce zastiňuje i samotného Stalloneho, kterému sice role sedla, ale se svou typickou pózou a výrazem nikoho nějak extra neoslní. Trochu mě zklamal lehce přehnaný a nelogický závěr, jinak film dobrá akční jízda, má několik velmi napínavých scén a celkem rychle uteče. Jeden z těch lepších filmů tohoto žánru. 7/10. ()

Nix

Masakr, film má skvělé tempo a výkon obou protagonistů je skvělý. Pro mne další klasika se Slym, Banderas prostě umí. Je to takový nenáročný film u kterého si chcete užít akci a tu Sly prostě umí. ()

Tiiso

Vysoké hodnocení za námět a režiji. Snímek, který si pustím když chci relaxovat a odpočinout. Tuto funkci totiž plní skvěle. Dobrý nápad, akce a dobré herecké výkony. A byli devadesátá léta a zbožňoval jsem Silvestra. ()

KdG

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Banderas i Stallone hrajou výborně a ten konec mě napoprvé fakt dostal. ()

Rodin

Oddechovka plná slušně natočených akcí a pár pěkných jemných fórků. Závěr je tedy poněkud tuctový, ale vem zo nešť - na béčko vynikající. 75%. ()

Faither

Jiný role sedly Stallonovi víc, ale je to v pohodě. Filmu by ale dle mého názoru dost prospěla kratší stopáž, přes 2 hodiny to mojí pozornost udržet nedokázalo. Přesto jsou to slabší 4*. Herecky mi tady sedli asi všichni tři hlavní protagonisté. ()

dogma97

Škoda jen obsazení Electry - Julianne je výborná herečka... pro role neurotických žen a zoufalých matek, bohužel postrádá jakýkoliv dívčí půvab, tudíž automaticky odpadá chemie s hlavním hrdinou. ()

joelly01

Ani nezemrel, ani nema kulatiny! A presto je ted v bedne snad kazdy den. Filmy se Slajem, dokumenty o Slajovi.. No nic proti, jakozto ditko osumdesatek jsem fanousek, ale toto uz je snad trochu moc, ne! Jeden aby se bal dojit si na hyzlik, aby zas na nej nevyskocil pan Slaj! Vcera zas nemci v bedne tocili "Assasins" a Klenot samozrejme koukal, neb to je jeho domena, tam on se raduje a nechrape mi laskovne do ucha jako u "Noc nevesty". Za me docela prumer, kupodivu vic nez Stallone na me udelal dojem Banderas, ten toho psychopata dal vskutku paradne a tim zachranil cely film. Julka Mura taky dobra, ale mela nejak pokrceny oblicej, procez nic moc. V jinych filmech se libila vic. Slabsi slajovka. Doufam ze ted od ni budu mit chvili klid. Ale jak znam nemeckou bednu tak za par mesicu tady bude zase repete. Doufam ze pak tedy ohne mich. ()

P.H.

Je to ptákovina. Ale když si to vztáhnu na naše poměry a při sledování si zas a znovu vybavuji větu z popisu filmu - "Rozhodující duel, v němž se o slovo přihlásí i Rathova minulost..." ... je to inspirativní! :) ()

Godhaj

,,This is one-Bravo-three, officers down.“ Hašašíni jsou poctivou devadesátkovou akcí. Navíc má tři sympatické hlavní postavy, které jsou dobře napsané a různorodé. Banderasův nervní zabiják dával filmu šmrnc, Stallone si odehrál to svoje a ponechal si kamennou tvář až do konce, a Julianne se svojí kočičkou trochu odlehčila jinak testosteronové akci. Příběh příjemně odsýpá, akce je dobře dávkovaná a hlavně je ještě bez počítačových efektů, což je v dnešní době úplný balzám na duši. Úplný závěr je možná zbytečně překombinovaný, ale zvládne to uzavřít ještě s nadhledem. Přesto tomuto filmu chybí něco zvláštního, kvůli čemu bych si ho chtěl pustit ještě jednou. ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Legendární režisér Supermana, Smrtonosné zbraně nebo Spiknutí Richard Donner zemřel ve věku 91 let. Smutnou zprávu přinesla jeho manželka, producentka Lauren Shuler Donner. Slavný tvůrce pocházel z… (viac)