Nové dynamické stvárnenie najznámejších postáv Arthura Conana Doyla vo filme Sherlock Holmes, postaví Holmesa a jeho verného partnera Watsona pred novú výzvu. Holmes, ktorého bojové schopnosti sú rovnako nebezpečné ako jeho legendárny intelekt, musí kvôli porazeniu nového nepriateľa a odhaleniu hrozivých intríg na zničenie krajiny bojovať ako nikdy predtým. (TV Markíza)

zdenny

Svým způsobem mi to připomnělo "Terminátora 3". Tam si taky z postavy Terminátora dělal scénář srandu - a dokonce i sám Arnold. Zde šlo o něco podobného - nadhled k postavě jinak věčně hloubavého samotáře Sherlocka Holmese. V tomto ohledu jsem ale konzervativní a trochu mi to vadilo. Pro mě bude Sherlock Holmes vždy starý pán rozplétající své případy díky dedukci a komplexnímu detektivnímu umu - třebaže někdy netradičnímu. Naopak pro mě nikdy nebude akčním hrdinou a relativně mladým chlápkem. Kdyby se se film jmenovat např. "Sherlock Holmes Junior" nebo tak nějak, nevadilo by mi to vůbec. V tomto případě ale nejsem schopen strávit fakt, že si tvůrci vymysleli Sherlocka Holmese, který vlastně Sherlockem Holmesem není. Co se týče zápletky, tak ta byla na sherlockovský příběh celkem triviální. Vizuální stránka byla moc pěkná, avšak do doby závěru devatenáctého století mě to nějak nedostalo. Prostě byl pro mě film moc moderní. Shrnuto: Sherlock, který není Sherlock. ()

darek kartac

Robert Downey alias Sherlock Holmes. Jak moc jsem se těšil na film a jak moc byl kvělí. Chytrý Holmes případ o záhadném zmrtvýchstání vyřešil, ale vlastně ne tak docela. Těším se na pokračování, které vyjde v roce 2011. Je to krásné koukat se na to jak Holmes se svým parťákem zdolávají jeden problém za druhým. Dávám 5*, protože si je film zaslouží. Roberta jsem si oblíbil už v Iron Man a ty jeho role, ve kterých má všechno v prd..., jsou skvělé. ()

Andreas83

Tak je to tady zase, já chci půlku hvězdičky, prostě tři a půl a byl bych spokojený. Příběh je dobrý, herci také ale když se řekne Sherlock Holmes tak se mě vybaví méně humoru a více nečekaných zápletek i když takhle to taky nebylo špatný. ()

LEGACY

Z dávných a pradávných pout, jež mi v mládí Holmes nasadil na zápěstí jsem se stále nedostal, a proto mohu stále tvrdit, že tato jedna dnes již neodmyslitelná část britské chlouby bude mít v mém "mind palace" svou pevnou pozici, které se jen tak nehodlám vzdám. ()

sochy.zirafka

Svěží a neokoukaná reimaginace doyleovského asociála v podání Downeyho (pašák), jeho emancipovaný ex-ocásek Law (superpašák) a pan zlý bubák Strong (nepašák, ale frajer). Je to (ach) tak líbivé, oku lahodící, cool-kulisové, nekompromisně pádící, akční, explozivní! Co mi tam jenom chybí? Že by Arnie? Hmm... Kouzlo Sherlocka Holmese přeci není pouze v jeho výstřednosti. Kde je ten kvalitní, komplikovaný, zamotaný příběh? Chci mistra logiky a dedukce, ne akčního hrdinu zachraňujícího svět. ()

Emerelle

Tak role Sherlocka Holmese a Iron Mana jsou "šité" přesně na míru pro Roberta Downeyho Jr. A to je hlavní důvod, proč i tento film je tak dobře hodnocen a má tak dobré recenze. Myslím, že není ani co víc dodat. ()

VanTom

Oddychová akční komedie s nezvykle pojatým Sherlockem Holmesem, který připomíná spíše roztržitého Indiana Jonese a i přes brilantní deduktivní schopnosti stejně vše řeší pěstmi. Guy Ritchie přišel s moderním dravým stylem, dvojice Robert Downey Jr. a Jude Law hláškuje v každé situaci a Londýn konce století vypadá dostatečně špinavě a vznešeně zároveň. Akorát ten záporák a vůbec celý řešený případ působí nevýrazně a tak nějak nezajímavě. Slabší 4. ()

romajz15

Skvělý nápad na reboot příběhu slavného detektiva z Bakerstreet. Narozdíl od starých verzí obsahuje hodně akce (na detektivku místy až moc) třeba jako Abramsův Star Trek. Pátou hvězdičku nedávám asi jen z důvodu, že krimi není můj žánr. ()

lykan9

Výborné a zábavné zpracování tématu Sherlock Holmes. Až se divím, že na režijní stoličce seděl Guy Ritchie. Robert Downey Jr. a Jude Law ve svých rolích doslova excelují a na Rachel McAdams je radost pohledět. Další skvělou věcí jsou originálně pojaté akční scény, ať už se jedná o ty, které mají předběžné vysvětlení nebo ty ostatní. Guyi máš palec nahoru. ()

ZeroCZ1233

Sherlock Holmes byl do filmové podoby převeden nesčetněkrát a mnohokrát i kvalitně, tento snímek se drží na pomezí kvalitní zábavy a průměrem páchnoucí zbytečností s větším váhou k první misce vah. Guy Ritchie svého Holmese těžce přestylizoval až do nebes a občas se otíral o mou trpělivost a toleranci, protože místo vysokého gentlemana s vysoce viditelným intelektem a respektem dostáváme over the top hyperaktivní střelenou figurku, aby více seděla do akčního trháku než starosvětské detektivky. Ritchie je choreografií svých akčních scén pověstný a svůj rukopis nenechává pod nánosem prachu ani zde a nabídne Holmesovi s Watsonem pár zapeklitých situací a pěkně zvládnutých soubojů tělo na tělo. Ve scénáři se bohužel takových nápadů nedočkáme, příběh je téměř celý dobře předvídatelný s nevábným puchem rychlokvašky, Holmes snažící se svému knižním originálu vyrovnat aspoň stejně květnatou mluvou se do svých slov občas zamotává a expozice dvou hlavních postav obvykle spadá do nechtěných homosexuálních nálad, kam určitě směřován nebyl. I tak bych tento snímek označil za celkem dobrou jednohubku na odpoledne, hlavně kvůli skvělému Downeymu a atmosférou viktoriánského Londýna s líbivým puncem steam punku. Celkem sympatické mi přijde, že ani větší ambice nemá, tudíž slušných 7/10. ()

Sany33

Sir Arthur Conan Doyle je klasikom britskej literatúry, Guy Ritchie je hitmakerom britskej kinematografie. Spojenie, ktoré by málokto predpovedal, dalo vzniknúť pozoruhodnej kriminálnej dráme. Je veľkým šťastím, že Guya Ritchieho preslávila vernosť zobrazovania britského prostredia, pretože do filmu investovali hlavne americké produkčné spoločnosti a čerešničkou na torte je hlavný predstaviteľ pochádzajúci zo srdca New Yorku. Túto kultúrnu nevyváženosť na konečnom výsledku našťastie nebadať a to aj vďaka vynikajúcemu domácemu obsadeniu. K tomu sa pridala anglická etiketa a kvetnaté vyjadrovanie, ktoré ľahko poslúžili ako zdroj nenápadného, no podstatného humoru. Pochmúrny a tajuplný viktoriánsky Londýn na vrchole rozvoja industriálneho impéria sa bez škrípania stretol vo veľkolepej výprave podporenej digitálnymi efektmi s typickým Ritchieovským spôsobom rozprávania. Na každom kroku sa stretáva moderné so starosvetským, pokrok s poverami a rozum so strachom z neznámeho. 86% ()

FrajerTom

Guy Ritchie se opět vydává do svého nejmilejšího prostředí a Londýnské podsvětí pouze posouvá zpět v čase na konec 19.století aby odvážně přetvořil staršího klidného gentlemana v geniálního akčního hrdinu s manýry rockové hvězdy. Ve stoje tleskám výběru Roberta Downeyho jr., který je tím pravým, neoholeným, líným, náladovým a celkově neupraveným Sherlockem, který přesně pasuje do Ritchieho zašpiněného a do mlhy ponořeného světa. Během filmu jsem si dokonce několikrát v duchu říkal, že nikomu jinému bych to tak nebaštil. Se Sherlockem ještě nikdy nebyla taková sranda a lví podíl na tom má sympaťák Dr. Watson Juda Lawa, který trousí suché bonmoty a mám pocit, že hláškuje dokonce víc než samotný hlavní hrdina. Škoda je však nevyužitého záporáka Marka Stronga a Rachel McAdams, kteří museli uvolnit prostor hlavní dvojici a ustoupit trochu do pozadí. Sherlock Holmes se i díky skvělému castingu hodně povedl a já už se nemůžu dočkat pokračování, protože věřím, že tenhle film je pouze malé nakročení do úžasného Sherlockova potenicálu. ()

Bagr_007

Sherlock Holmes je fajn a to ve všech směrech. Nic více, nic méně. Akce je fajn, zápletka je fajn, vtipy jsou fajn a i digitální Londýn je fajn. Jediné co trochu více vybočuje jsou postavy. Downey sice hraje Holmese skoro stejně jako Iron Mana, ale proč ne, když to tak dobře funguje. Navíc závěr na Tower Bridge je velmi cool. 70% P.S. Je tam bagr a je fakt velkej. ()

svobik

Ritchieho kastrace. Typově lépe obsazených filmů za posledních pár let moc nebylo, ale aby z Sherlocka Holmese vylezla taková sázka na jistotu, je podle mě zvěrstvo. Oceňuju (co do chemie) fungující ústřední duo (ono snad ani nešlo, aby nefungovalo při té neskonalé koncentraci talentu), stejně tak jako několik vyloženě geniálních momentů (kamera v závěru v nemožných úhlech působící závrať), dokonce jsem chvilkami v té šedi viděl i starého dobrého Ritchieho (Downeyho vnitřní monology jako by vypadly z Podfu(c)ku), ve všech ostatních ohledech kromě Zimmerovy práce ale skutek utek. Mrzí mě to hodně kvůli Strongovi, při jehož neoddiskutovatelném talentu je takřka svatokrádež, zatlačit jej totálně do pozadí, pro někoho až totálně vymazat. Čekal jsem autorsky neotřelou a hlavně agresivně akční stylovku, která zadupe do země vše v okolí, dostal jsem ale zbytečně ukecanou (tolik bezkrevných dialogů dlouho nepamatuju), rutinně napsanou a především přibržděnou jízdu...nebo spíš chůzi. Sherlock Holmes pro mě byl filmem, u něhož se ukáže, zda se má Ritchie hnát k velkým hollywoodským produkcím. Odpověď zní - nemá. Jeho talent a agresivní styl je totiž potlačen na úkor vysokých výdělků divácky přivětivějšími aspekty. Kdo si myslí, že teprve ve dvojce se Guy rozjede, je podle mě těžce naivní. Nebo si snad myslíte, že budou chtít producenti při těch sypajících se milionech něco měnit? 6/10 ()

Lukyn007

Prznění Sherlocka Holmese? Ani náhodou! Musím uznat, že jsem se bavil, a to díky hlavnímu představilteli. Downey Jr. je opravdu legrační, celý film působí naprosto důvěryhodně. To samé platí i pro jeho kolegu Watsona, kterého ztvárnil Jude Law. Tento snímek patří k těm lepším, co kdy Guy Ritchie natočil. Jenom mi tam moc neseděli některé flashbacky. Ale zpomalovačky byly vždy na pravém místě. Celková vizuální podoba vypadala slušně, na to, že film stál "jenom" 90 mil. dolarů. Byl jsem překvapen, jaký hudební doprovod složil vždy excelentní Hanz Zimmer. Bylo to netradiční, ale k filmu to sedělo naprosto bezvadně. Co se týká zápletky, tak ta je celkem jednoduchá. Divák od začátku filmu ví, kdo dělá ve městě neplechu, ale neví jak. Takže film jako celek se opravdu povedl. Myslím, že Downey Jr. se musel líbit naprosté většině lidem, kteří tohoto nového, akčnějšího, vtipnějšího a dynamičtějšího Sherlocka Holmese viděli. Dávám 80 % ()

blackJag

Volba Downeyho do role proslulého detektiva se víc než vyplatila (ve stejné rovině dá se mluvit i o Lawovi) a svůj rukopis zanechal na postu hlavního dirigenta i Ritchie, který opět potvrzuje, že zločinci protkaný Londýn je jeho osudem v jakémkoliv časovém období. Mark Strong je svůj se vším všudy, tedy skoro bezvýrazný a proti duu Downey/Law jevil se mi jako nedostatečný. McAdamsová potom evidentně doplatila na nevelký rozsah své role (snad ne v důsledku nůžek ve střižně), v těch několika scénách nedokázala ani pořádně rozvinout svůj jindy tak nakažlivý půvab a jasně si řekla o titul nejzbytečnější postavy tohoto snímku. Celkově ale zvedám palec nahoru, i když dějem je film spíše prostý a forma jasně dominuje nad obsahem. 80% ()

ghatos

Guy Ritchie brutálně znásilnil Sherlocka Holmese. V jeho podání je detektiv první akční hrdina. Kdybych si vyloženě nepřečetl název snímku, tak bych ani nepoznal souvislost s původním dílem. Z druhé strany se jedná o dobře plynoucí zábavu pro masy. Vše je hezky vypreparované, přehledné a nenáročné. Při sledování jsem se nesetkal se slabší sekvencí. Londýn je stylově zpracovaný, záporák mě bavil. 63%. ()

KryštůVek

nejsem příliš zastáncem "restartů" osvědčených serií i když se mi většina z nich přesně trefuje do vkusu. jsem totiž přesvědčena, že jednou tento trend musí zákonitě dospět k bodu, kdy se nebude jednat o "restart", ale o pouhou "vykrádačku" nebo dokonce nznesvědcení. a protože se tohoto bodu obávám, každý film který je spojován s "novým, neotřelým a překvapivým pojetím" ve mě vzbuzuje značné obavy. tady se ovšem fiasko (alespoň pro mě) nekoná. bavila jsem se od úvodních krásně udělaných titulků, až po závěrečné krásně udělané titulky. Robert je vtipný, překypuje charizmatem a věříte mu každý aspekt Holmsovy osobnosti (intelekt, fyzickou zdatnost, zálibu v podivnostech všeho druhu, nechuť podřizovat se autoritám). vztah metzi ním a Judem je pro mne kandidát na přední příčky žebříčku "nejlepších kámošů" a rozhodně nesouhlasím s názorem, že hraje Downeymu druhé housle. ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (viac)

Třetí Sherlock je nyní prioritou

Třetí Sherlock je nyní prioritou

22.04.2023

Dlouhé roky fanoušci čekali, kdy a jestli vůbec se rozjede produkce na třetím Sherlocku Holmesovi s Downeym, Lawem a Ritchiem. Poslední zmiňovaný mezitím od projektu odešel, jelikož měl v poslední… (viac)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (viac)

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

23.01.2021

Herec Hugh Grant (Mělas to vědět, Gentlemani) si nejspíš zopakuje spolupráci se slavným režisérem známých gangsterek Guyem Ritchiem (Podfu(c)k, Sherlock Holmes). Natočit by spolu pak měli akční… (viac)