Nové dynamické stvárnenie najznámejších postáv Arthura Conana Doyla vo filme Sherlock Holmes, postaví Holmesa a jeho verného partnera Watsona pred novú výzvu. Holmes, ktorého bojové schopnosti sú rovnako nebezpečné ako jeho legendárny intelekt, musí kvôli porazeniu nového nepriateľa a odhaleniu hrozivých intríg na zničenie krajiny bojovať ako nikdy predtým. (TV Markíza)

Josefin

Sice pěkné, ale, že by to ve mě vzbuzovalo úžas to nikoliv. Určitým smyslem jistě excencentrické dobrodružství, R.Downey Jr. tam pasoval, jakžtak slušněmu mu sekunduje J.Law. Ale G.Ritchie, aby ti ten Hollywood nevymyl mozek - :). Sem tam pár opravdu dobrých akcí, ale pro mě spíš děj tvořily konverzačky mezi Holmsem a Watsonem. Po stránce kostýmů perfektně odvedená práce a výborná hudba Hanse Zimmera k tomu seděla. Jako čtenářka Sherlocka Holmse si nemyslím, že by se se Arthur Conan Doyle obracel v hrobě:-)).Tak se nechám překvapit čím mě G.Ritchie ohromí nebo ochromí v pokračování? ()

dinsdale

Sedli mi Holmes i Watson a jejich představitelé a atmosféra Londýna. Nesedl mi scénář, občasné díry, třeba Rachel McAdams tam skoro nebyla a její příběh tam visel tak nějak navíc. ()

Sir-Filip

No, tak tento film mě docela překvapil!!! Přestože jsem k němu měl výhrady už před samotným shlédnutím (románový Sherlock holmes rozhodně není mladý muž překypující sex-apealem, neovládá žádné bojové umění.....apd...apd...), nakonec se mi film jako celek prostě líbil. Je netradičně pojatý, to ale neznamená, že je špatný. Dedukce, jíž Sherlock rozhodně nešetří, je sice příliš přehnaná, ale jistá větší míra přehnanosti k Hollywoodu prostě patří. Samotný příběh je pak natolik zajímavý, že si prostě musíte počkat na samotný konec a nemůžete odejít dřív. Když už si pak myslíte, že film zapomněl vysvětlit pár důležitých věcí, odpoví Vám. "Sherlock Holmes" prostě má své pro i proti, když ale uvážím s jakými předsudky jsem se na něj díval, nemůžu hodnotit jinak. V porovnání se současnými snímky je rozhodně nadprůměrný!!! "ENJOY IT !!!" ()

NDroo

Neco neni dobre, kdyz se clovek nudi u akcnich scen...ale herecke vykony skvele, myslim, ze Ritchie by natocil skveleho "normalniho" Holmese. ()

greath

Toto nie je ten spomalený starý Sherlock Holmes, ktorého poznáte z dávnych čias, ale moderný svižný a namakaný típek, ktorý má rád akciu. Guy Ritchie sa nezaprie. BTW skvelý soundtrack. ()

Pecival

Ze začátku dobré, ale postupně tomu dochází dech. Představoval jsem si něco rafinovanějšího než zabránění klasicky, ultra evil plánu na poslední chvíli (kolikrát jsme to tu už měli...). Celkově vzato zbytečně dlouhé, možná by ostříhat o nějaké souboje neuškodilo. Co je ovšem bez výhrad je výprava a vůbec vyobrazení starého Londýna bylo parádní. Jistý potenciál tu hlavně díky Downeymu je, tak uvidíme jak s tím naloží do budoucna. Lepší tři. ()

jamalka

Spíše než že koukám na detektivku, jsem měla pocit, že se jedná o komedii. Dokonce i vysvětlení případu na mě působilo jako čirá nadsázka. Žádného Sherlocka jsem nečetla, takže nemohu srovnávat s originálem a autorovými záměry. Ale celkem zábavná podívaná, když se povznesete nad to, že jsou oba nesmrtelní a vševědoucí. ()

zolo23

Veľmi, veľmi jednoduchý príbeh čo je na škodu,pretože po vizuálnej stránke to bola bomba. Môj obľúbený skladateľ opäť nesklamal, herci tiež ale ako hovorím obrovská škoda takého prostého scenára. ()

Fony

Mám velmi rozporuplné dojmy. Čekal jsem našlapaný popcorn ze staré Anglie, ale je to spíš epizoda z Kriminálky XYZ, oblečená do starého hávu, kde nám vysvětlí i ten nejpitomnější detail tak, aby to pochopili i ti nejpomalejší z nás. To, že se zde objeví pár úsměvných hlášek, z filmu komedii určitě nedělá. Postavu Sherlocka příliš neznám, akčnější pojetí mi nevadilo, ale paradoxně jsem nebyl příliš nadšený z mého oblíbence Downeyho Jr. Hraje výborně, to jo, ale v každém druhém filmu předvádí to samé. Cynický ožrala, co háže suché hlášky, trochu smolař, trochu klikař... Sherlock, Iron Man, Zodiac, Temný obraz, Kiss Kiss Bang Bang... všechny postavy, které ztvárnil v těchto filmech jsou si hodně podobné. Za podívání to sice stojí, nenudil jsem se, ale je hamba, jak je to uměle vykonstruované a předvídatelné. ()

ImNotThere

Ale nene! On se Guy Ritchie zase pokouší dát dohromady po těch s*ačkách, co točil? Sherlock Holmes mě v kině neoslovil a byla jsem připravená dát po zvážení všech pro a proti maximálně tři*. Konkrétní důvod, který bych mohla vyzdvihnout nepovím, možná je to film, který vyžaduje určitý typ nálady, ale na druhý pokus se vyšplhal na slušných 75%. Znovu to bohužel vidět nemusím. Vadil mi překopaný Sherlocků charakter, na který jsem si nemohla zvyknout přes to, že nejsem žádný konzervativec, hudba rovněž nepatří do Londýna, ale zasadila bych ji na Divoký západ, na plytký šedý Londýn se nehezky kouká a Rachel McAdams se do do role femme fatale ani omylem nehodí. Sherlock s Watsonem chodí od domu k domu a všichni se řežou hlava nehlava. Pointa mi uniká. Přesto se napodruhé Downey Jr. stal sympatičtějším a celkový dojem z filmu byl vřelejší. Ono totiž stačí vypnou, nepřemýšlet nad logikou a o nesmyslech si říkat, že něčím ten film zaplnit museli. ()

jenik71

Nevím úplně přesně co si mám o tomto zpracování Sherlocka Holmese myslet. Přibližně do poloviny filmu mě to nějak zvlášť nechytlo, druhá půlka mi ale přišla o dost lepší. Každopádně je toto pojetí Holmese úplně odlišné od všech předchozích verzí. Pro někoho může být právě tato odlišnost plusem, pro jiné zklamáním. Můj názor je někde mezi. Pro čtyři udělené hvězdičky u mě rozhodla hlavně výprava a také hudební doprovod od geniálního Hanse Zimmera. Podtrženo, sečteno - dělá to 70%. ()

IMPAIRED

Chvíli mě to fakt bavilo, ale pak to začli moc řešit. Vysvětlovat chemie prostýmu divákovi pomocí různých sloučenin co se stalo, to prostě nedává smysl. Za Holmse jednu židovskou. Ano, to znamená že jsem velmi štědrý co do cípů.. Hell. ()

Wbcko

Je to zábavné? Ano je. Byl mi nový představitel Sherlocka sympatický? Ano byl. Je film svižný a dobře zpracovaný? Ano je. Chtěl bych ho vidět znovu? Ne nechtěl. A vím vůbec o čem to bylo, když jsem na to koukal ani ne měsíc zpátky? Hm... Sherlock Holmes tam zbušil jednu vazbu v ringu a s Watsonem přeci honili padoucha. ()

Lenulinka

Samozřejmě, že jsem od tohoto trháku čekala víc. Co však film zachraňovalo, byly herecké výkony perfektních herců v čele s Downeym a slaďoučká McAdams jim jen taká do noty. Co se týče dějových linií, tak jsem se ale bála, že nedokoukám. ()

P1tr

Downey Jr. si jednodušše umí vybírat dobré role a Guy Ritchie dokazuje, ža na to pořád má a dává zapomenout na své předchozí úlety. Film by sice potřeboval ubrat na stopáži, ale naštěstí převládají dobré momenty, tudíž ty dvě hodiny ve společnosti Holmese a Watsona strávíte rádi. Akční scény jsou velice zručně natočeny, ale není jich moc, což kupodivu nevadí, neboť charizma a slovní přestřelky hlavních postav jsou mnohem zajímavější a ostřejší, než kdejaká bitka. Nezbývá, než doufat, že pokračování nebude rychlokvaška a že doladí těch pár chyb jedničky a bude tak "dokonalým" Holmesem pro novou generaci. ()

tommmy89

Mne sa tento film veľmi páčil. Jednak premyslené a spomalené scénky, jednak Holmesov dôvtip a príbeh. Celkom som sa tešil s napätím na pokračovanie príbehu. Dosť ma zaujal celý dej a vôbec. :-) Zahĺbil som sa do filmu vo veľmi krátkom čase.4* ()

Linkyc

Starého zapšklého Sherlocka jsem nikdy neuznával, možná je to chyba. Když jsem se ale poprvé doslechl, že nového neokoukaného Holmese bude hrát Robert Downey Junior a sekundovat mu bude Jude Law, neváhal jsem s návštěvou kina ani vteřinu. Překrásně vymodelované prostředí viktoriánské Anglie, perfektní herecké výkony a celkem originální příběh mě naprosto strhnul. Opět musím pozdvihnout skvělou a jedinečnou hudbu od H.Zimmera. ()

Andrew78

Na film jsem se tehdy do kina dostal náhodou, téměř nic jsem o něm nevěděl, stěží jsem viděl trailer. A naprosto mi vyrazil dech. Vážně, takhle jsem se v kině nebavil ani nepamatuju. Ta dobová stylizace, atmosféra, jedinečný tempo, skvělej scénář, úžasní herci, originální soundtrack, režisérsky vymazlený záběry a je toho mnoohem víc. Film mi strašně připomíná druhý Piráty z Karibiku, ne příběhem, ale vlastně vším ostatním. Jako kdyby se filmu ujal přesně ten stejný tým, který měl na starost dvojku Pirátů, ani o jednoho člověka míň, ani o jednoho víc. Film mě naprosto nadchl, akční scény byly skvělé, ale nejsou to právě ty, které film pohání a dělají ho tím, čím je. Bavit Vás totiž bude úplně všechno, i obyčejný rozhovor postav. Tenhle film se musí zkrátka vidět, do teď nezapomenu na ten pocit, kdy jsem vycházel ze sálu. Doufám, že u dvojky ho zažiju zas. ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (viac)

Třetí Sherlock je nyní prioritou

Třetí Sherlock je nyní prioritou

22.04.2023

Dlouhé roky fanoušci čekali, kdy a jestli vůbec se rozjede produkce na třetím Sherlocku Holmesovi s Downeym, Lawem a Ritchiem. Poslední zmiňovaný mezitím od projektu odešel, jelikož měl v poslední… (viac)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (viac)

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

23.01.2021

Herec Hugh Grant (Mělas to vědět, Gentlemani) si nejspíš zopakuje spolupráci se slavným režisérem známých gangsterek Guyem Ritchiem (Podfu(c)k, Sherlock Holmes). Natočit by spolu pak měli akční… (viac)