Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majiteľ veľkej zbrojárske firmy a vynálezca špeciálneho obleku Iron Mana, odmieta snahy vlády o vydanie svojej technológie pre potreby armády a tvrdí, že nepriatelia štátu sú vo vývoji o desaťročia pozadu. Na jeho veľké prekvapenie sa na pretekoch v Monze objaví podivný muž, ktorý vo veľmi podobnom obleku vyvolá najskôr autonehodu pretekárskych áut, a následne napadne Starka. Útočníkom je potetovaný rabiát Ivan Vanko, zneuznaný potomok ruského vedca, ktorý kedysi pomáhal Tonyho otcovi založiť Stark Technologies. Keďže s ním má nevyrovnané účty, chce sa mu pomstiť na jeho synovi. Okrem toho si dobre rozumie s elektrinou, má dva elektrické biče, schopné čokoľvek a kohokoľvek preťať napoly. To vysvetľuje jeho prezývku Whiplash. Vanka z väzenia unesie Tonyho konkurent Justin Hammer, ktorý chce, aby mu tajne vyrobil obleky Iron Mana. Vanko však sleduje len svoje záujmy a začne pracovať na takzvaných drondoch - vojnových robotoch. Pre seba si vyrobí svoj vlastný oblek Iron Mana a na výstave technologických vojnových noviniek pomocou svojho tajného softvéru a robotov napadne divákov aj Tonyho Starka. Čeliť nepriateľom pomáha Tonymu jeho verná a zamilovaná bývalá asistentka Pepper Pottsová, ktorá sa medzitým stala riaditeľkou Stark Industries. Nová Tonyho asistentka Natalie Rushamanová dokáže viac, než dáva najavo a jej úmysly nemusia byť celkom čisté. Jej skutočné meno je totiž Natasha Romanoff a je to superhrdinka Čierna vdova. (TV JOJ)

aneken

Oproti jedničce, která mi přišla výborná, docela sešup v kvalitě. Film nemá zdaleka takový spád, stala se z něj primárně konverzační záležitost a akce je v něm pomálu. V lehkém nadprůměru jej drží jen Robert Downey Jr., kterému role sebevědomého výstředního podnikatele a génia sedí maximálně. ()

Polda99

Musím říct, že narozdíl od většiny uživatelů se mi dvojka líbila o něco víc. Jednak tady není nudný vysvětlování, jak se ze Starka stal Iron Man, jednak je celý film spíše postaven na charakterech a postavách než jen na efektech, jak mimochodem bývá v poslední době zvykem. Navíc Robert Downey k týhle postavě tak nějak přirostl, že už ho ani nedokážu vnímat jinak než Iron Mana. Co se týče Black Widow, její postava mi připadala ve filmu tak trochu nadbytečná...po shrnutí se jedná o běžný průměrný film o komiksových hrdinech, který alespoň v některých oblastech vyčnívá nad průměr. ()

LooLaa

Dvojka se mi nezdála až tak „cool“ jako jednička. Zejména pak díky pro mě nelogické a nesmyslné postavě hlavního záporáka. Zcénaristicky se dalo určitě vymyslet něco mnohem lepšího, než Rusák co vypadá jak Mexičan se velkýma světelnýma bičíkama. Tento deficit ale opět jak u jedničky vyvažují dobré a zajímavé herecké výkony vedlejších postav. 3* za film. 5* za jednu scénu z cca poloviny filmu, kde významnou roly hraje Sam Rockwell. Jedna jediná minuta filmu mě pobavila víc, než všechny komedie dohromady, co vyšli za poslední dva roky. ()

mfanta

40% - Jsem velkym fandou Roberta Downeyho Jr.-a, a jenom diky tomu davam 40%. Jinak me tento film prilis nenadchl, zapletka byla vykonstruovana, dialogy nepravdepodobne a na specialni efekty me moc neuzije. ()

killerko13

Žiadny film nie je dokonalý, ale tento má k tomu veľmi blízko. Skvele odvedená práca páni tvorci, excelentné efekty a herecké výkony, proste super. Strašne sa teším na trojku... ()

beaverkiller

Efekty našlapané a skoro stejně zábavné pokračování jedničky s charismatickým Robertem v hlavní roli. Výběr herců se tvůrcům opravdu povedl a představilo se i pár postav do Avengers. Ať se intelektuálové třeba poserou, ale filmy podle Marvela jsou prostě dobrý. A hlavně drogama a plastikama zkažený Mickey Rourke je jako záporák dokonalý. Kam se hrabe jeho visage z 9 a 1/2 týdne. ()

radek.896

Idiostský dabing a ještě více pitomnější reklamy mi ten film tak zhnusily, že dám prozatím jen 3*... Viděl jsem jen polovinu a moc mě nebavil, ale v originále si dám celý... Hodně jsem zvědavý na druhou polovinu, protože první byla strašně utahaná a celkem o ničem kromě scény bitky při závodech formulí. Odteď se budu dívat jen na dabované filmy na čt2 bez reklam :) ()

ShamiraNahari

Zbytečně dlouhé, trošku roztěkané a rozlítané není tam žádný,,klidný rozhovor,,nebo scéna........ celkově ale samozřejmě skvělý R.Downey Jr. a pěkné efekty.... za tři je mysllím tak akorát jedna hvězda je tam i tak navíc a to pouze za Roberta.. Těšila jsem se na akci,ale ta když se objevila tak mě většinou spíš nebavila,..Diaology dost často o ničem nebyla tam souvislost.... usekané věty....Jedničkku jsem viděla vícekrát,ale dvojka jednou a stačí.Viděna titulková verze.. ()

Whyte

Myslím, že Iron man 2 nemá tak hrozné hodnocení, díky sexappealu Scarlett, trikům a celkovému respektu mnohých lidí k Marvelovskému universu. Ale i tak to nezakryje fakt, že film je pouze onen slabší finální produkt obrovského kolosea Marvel, další vysoká nepotřebná výplata pro hlavouny studia a nezbytná výplata pro scénáristu i režiséra, kterým více než na konečné kvalitě, záleží právě na té výplatě a v neposlední řadě nelze zakrýt pachuť přítomnosti další levné reklamy na Avangers. A to jsem měl Tonyho rád! (To byl jen slušný popis pro termín SRAČKA, jo, ten film je sračka.) //40%// ()

Yaan2

°°Normálně jsem mu záviděl! Ty peníze, tu moc, to štěstí, tu aroganci, ten mozek, atd. Jediné, co jsem mu nezáviděl byla nemoc a přítelkyně. Přítelkyni mám hezčí... ;-) ()

Portman01

Až na pár momentov som sa strašne nudil a čakal, kým to skončí. A to som si Iron man jedničku zamiloval od prvej chvíle ako som Roberta Downeyho Jr. uvidel na scéne. Dvojka mi príde ako zmes nesúrodých udalostí, chýba nejaký katalizátor, ktorý by držal celý ten kvázi príbeh pokope a hnal ho vpred. Azda si nemyslia, že oblečú Roberta do obleku Iron mana a všetko sa tím vyrieši. Každopádne som rád že v trojke sa to celé vykompenzovalo a vytiahli láľtku o dosť vyššie a zabalili ju do temnejšieho štýlu. :-) IM 2 premňa taký priemer. Možno po druhom-tretiom pozretí sa to zlepší. Zatiaľ tri hviezdičky. ()

emarie

Vizuálne som si ho vcelku užívala, ale dej nejak pokulhával. Začiatok som nejak "prežvýkala", potom to šlo. Ale niektoré dialógy mi vyslovene liezli na nervy. Tešila som sa, ale je mi ľúto, viac ako 3* dať nejde. ()

marky.04

Myslím, že stačilo vidět jedničku, tenhle díl už mě tolik nezaujal. Hodinu a 20 minut jsem se nudila, jenom se mluvilo, mluvilo a nic se nedělo. Posledních 40 minut už bylo lepších, akčních .. Btw: u Iron Mana je opravdu o hodně lepší originál než dabing.. ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

U filmových sérií platí jednoduchá matematika - pokud je další díl úspěšnější než ten předchozí, jede se dál, pokud ne, místo pokračování se dá chvíli pauza a potom ideálně reboot. Letos takhle… (viac)

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (viac)