Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majiteľ veľkej zbrojárske firmy a vynálezca špeciálneho obleku Iron Mana, odmieta snahy vlády o vydanie svojej technológie pre potreby armády a tvrdí, že nepriatelia štátu sú vo vývoji o desaťročia pozadu. Na jeho veľké prekvapenie sa na pretekoch v Monze objaví podivný muž, ktorý vo veľmi podobnom obleku vyvolá najskôr autonehodu pretekárskych áut, a následne napadne Starka. Útočníkom je potetovaný rabiát Ivan Vanko, zneuznaný potomok ruského vedca, ktorý kedysi pomáhal Tonyho otcovi založiť Stark Technologies. Keďže s ním má nevyrovnané účty, chce sa mu pomstiť na jeho synovi. Okrem toho si dobre rozumie s elektrinou, má dva elektrické biče, schopné čokoľvek a kohokoľvek preťať napoly. To vysvetľuje jeho prezývku Whiplash. Vanka z väzenia unesie Tonyho konkurent Justin Hammer, ktorý chce, aby mu tajne vyrobil obleky Iron Mana. Vanko však sleduje len svoje záujmy a začne pracovať na takzvaných drondoch - vojnových robotoch. Pre seba si vyrobí svoj vlastný oblek Iron Mana a na výstave technologických vojnových noviniek pomocou svojho tajného softvéru a robotov napadne divákov aj Tonyho Starka. Čeliť nepriateľom pomáha Tonymu jeho verná a zamilovaná bývalá asistentka Pepper Pottsová, ktorá sa medzitým stala riaditeľkou Stark Industries. Nová Tonyho asistentka Natalie Rushamanová dokáže viac, než dáva najavo a jej úmysly nemusia byť celkom čisté. Jej skutočné meno je totiž Natasha Romanoff a je to superhrdinka Čierna vdova. (TV JOJ)

spike.sg

Takže co jsem čekal se nevyplnilo. Na místo toho, aby se ve filmu něco dělo, tak jako v jedničce se 3/4 filmu ubírají ve stylu umírajícího hrdiny co se utápí v sebekrizi a iron-man je nabubřelý panák, co jen pózuje a machruje. To jsem fakt nečekal. Nemohl jsem se dočkat finálního rozuzlení, který díky bohu celý film vytáhl z propasti nudnosti a absolutního plýtvání času. Několikrát jsem zvažoval, jestli se dodívám. Mickey Rourke byl jako vždy dobrý a jeho role záporňáka z Ruska mu sedla. Ani na ostatní herce nemám vítku. Díky posledním 30 minutám a skvělým trikům dám slabší 3*. ()

Vindemiatrix

Nevím, co mi přijde neuvěřitelnější: to, že se tak plytký děj podařilo roztáhnout do dvou hodin, nebo to, že v něm přes veškerou přímočarost a nenáročnost bylo potřeba tolik scenáristých berliček (Johanssonová a Jackson jako deus ex machina), o logičnosti některých scén radši nemluvě (co probůh mělo znamenat to nenadále zjevení Downeyho a vzápětí i Rourka na závodě formulí?!?). Pořádná akce se koná prakticky jen jednou, shodou okolností na konci, takže lze mluvit o jakéms takéms vyvrcholení. Nad vodou tenhle film drží jen Downey, Rourke a zvládnuté efekty. Tři hvězdičky s hooodně odřenejma ušima. ()

Agora

Otřesně hloupé! První díl byl vedle toho akční, ironický a s nadhledem. Dvojka je téměř bezdějová, rozplizlá, oplývá stupidními dialogy, kde se všichni neustále překřikují a okoukanými bojovými scénami. O tomhle filmu je těžké něco psát, prostě slabota! ()

Cyco_Mike

Jeden z mála filmů, který jsem nebyl schopn dokoukat. Po jedničce jsem očekával stejnou pecku, ale místo toho se dostavila nuda. Třeba jsem na ten film neměl jenom náladu, ale obávám se, že to podruhé zjišťovat nebudu. ()

BigLoser

Já jsem se bavil skvěle... Až se mi Stark vírazně zhnusil, jakej je z nej spratek, tak jsem si naplno užíval hláškování Justina Hammera, který vážně válel, stejně ovšem jako celá herecká sestava, škoda jen plochosti Rourkeho a tak nějak mi přišlo, že by si Iron Man zasloužil nějakou super-nářezovou akci. Teda ne, že by likvidace droidu nebyla cool, ale neco tomu scházelo. No, uvidíme co přinese v dalším díle změna režiséra. ()

oleg121

Určite poznáte ten pocit, keď sa Vám prvá časť niečoho páči a vy sa dozviete, že bude pokračovanie, tak si s napätím počkáte, potom pôjdete do kina a budete sklamaní, pretože tvorcom šlo iba o komerciu. Toto by sa dalo povedať aj o Iron Manovi 2. Prvý diel bol asi najslabším spracovaním komiksu, ale Favreaua to aj tak neodradilo a natočil nám dvojku. Tá pokračuje tam, kde jednotka skončila, Tony sa priznal, na scénu prichádza nový zloduch...atď. Scenárista si veru nijak extra hlavu nepotrápil. A to ani čo sa akcie týka. Poväčšine sa tu len kecá a kecá a na akciu ostane iba pár minút v závere. To je čudné, vzhľadom na to, že ide o film so superhrdinom, však? Dialógy sú kvalitne spracované a to je to jediné, čo snímok zachraňuje. Jon Favreau patrí medzi mojich obľúbených režisérov, ale t šliapol vedľa. A ani tými tromi hviezdami si niesom úplne istý. Žeby tá tretia bola len a iba vďaka Downeymu? ()

LaCro1x

Oproti jedničce jsem ocenil efektnější akční scény, sice jich příliš nebylo, ale stály za to, zejména bitky mezi "Iron many", závěrečná bitva, a také technologické nápady (Rourkovi energetické "biče"). Líbily se mi některé vsuvky z jiných marvelovských filmů, které lákají na budoucí Avengers (štít Kpt. Ameriky jako podložka pod rouru, závěrečná upoutávka na Thora) a vtipné hlášky + scénky (např. s raketou Ex-wife). Samotný příběh mi přišel poněkud strohý, výkyvy Ironmanových "nálad" mi silně připomínaly Spidermana 3, úvodní "teatrální" prezentace Starka na výstavě podle mě zase inspirovala maškarády s Kapitánem Amerikou v jeho filmu, také hudební doprovod mě příliš neoslovil, i když byl lepší než v jedničce, celkový dojem byl ale příjemný. ()

Lockeroom

Kdyby mi bylo 12 a hrál bych střílečky na počítači asi bych hodnotil lépe......... Tento druh komiksů a komiksových adaptací mě vůbec nebere ..... ()

JARDAHONDA

V napínavém pokračování filmového trháku se jako miliardář Tony Stark vrací Robert Downey Jr.Totožnost záhadného superhrdiny je odhalena.Tonyho dobrodružný život nabírá na obrátkách.Někoho žene touha po moci,někoho vidina zisku,ale všichni jdou po tajemství jeho technologie.Jen Ivan Vanko (Whiplash) touží po pomstě! Tony proto musí znovu navléct zbroj a utkat se - spolu se svým zatím nejtěžším protivníkem.. ()

MihhC

Guláš! Jestliže "Jednička" měla nápad a děj, "Dvojka" nic z toho! Představuje se nám: 1x Dobrák od kosti alá Hloupý Honza, 2x v podstatě dobráci zahaleni dementními pohnutkami a 1x čistokrevný Lord Zloun ... pořád bych možná se zavřenými očima dal 2x** ... ale Scarlett Johansson ála Neo z Matrixu, to už vážně nebylo k jídlu. ()

Sembejk

Buď je to mojí degenerací, nebo by to vážně potřebovalo víc akce do tohoto akčního filmu. Celé je to trošku moc povídačka, což by nevadilo kdyby byla kvalitní. ALE! Downey je pořád super, charisma z něj víc teče než kape, celé si to tak nějak v poklidu plyne a dá se to bez problému vydržet bez zívání. 6/10 ()

boris323

Je vzdy prijemne zistit ze sa da spravit obstojne pokracovanie vyborneho filmu. Nepacil sa mi az tak ako jednotka ale napriek tomu prekvapil. Troska suche ale inak nemam ziadnu vytku mozno len nahla vymena za Dona Cheadla. Ja tieto vymeny hercov moc nemusim ale tak co uz narobim. 4 hviezdy ()

koubick

Nemůžu jinak, pro Iron Mana mám slabost již od základkových dob, kdy jsem si potají pod lavicí místo češtiny četl komiksy. A Scarlett Johansson v upnutém oblečení? Chm... ()

WireOpt

Už to nebyl takový trhák jako jednička, ale porad se bylo na co divat. Nová postava zaporáka v roli Mickeyho Rourkea určitě zaujala každého. Stejně jako mě. Každopádně film určitě dobrý, upgrade Starkova obleku se mi líbil, ale zase tam byly určitě pasáže které mi tam nesedly. Takže 4/5 ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

U filmových sérií platí jednoduchá matematika - pokud je další díl úspěšnější než ten předchozí, jede se dál, pokud ne, místo pokračování se dá chvíli pauza a potom ideálně reboot. Letos takhle… (viac)

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (viac)