Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majiteľ veľkej zbrojárske firmy a vynálezca špeciálneho obleku Iron Mana, odmieta snahy vlády o vydanie svojej technológie pre potreby armády a tvrdí, že nepriatelia štátu sú vo vývoji o desaťročia pozadu. Na jeho veľké prekvapenie sa na pretekoch v Monze objaví podivný muž, ktorý vo veľmi podobnom obleku vyvolá najskôr autonehodu pretekárskych áut, a následne napadne Starka. Útočníkom je potetovaný rabiát Ivan Vanko, zneuznaný potomok ruského vedca, ktorý kedysi pomáhal Tonyho otcovi založiť Stark Technologies. Keďže s ním má nevyrovnané účty, chce sa mu pomstiť na jeho synovi. Okrem toho si dobre rozumie s elektrinou, má dva elektrické biče, schopné čokoľvek a kohokoľvek preťať napoly. To vysvetľuje jeho prezývku Whiplash. Vanka z väzenia unesie Tonyho konkurent Justin Hammer, ktorý chce, aby mu tajne vyrobil obleky Iron Mana. Vanko však sleduje len svoje záujmy a začne pracovať na takzvaných drondoch - vojnových robotoch. Pre seba si vyrobí svoj vlastný oblek Iron Mana a na výstave technologických vojnových noviniek pomocou svojho tajného softvéru a robotov napadne divákov aj Tonyho Starka. Čeliť nepriateľom pomáha Tonymu jeho verná a zamilovaná bývalá asistentka Pepper Pottsová, ktorá sa medzitým stala riaditeľkou Stark Industries. Nová Tonyho asistentka Natalie Rushamanová dokáže viac, než dáva najavo a jej úmysly nemusia byť celkom čisté. Jej skutočné meno je totiž Natasha Romanoff a je to superhrdinka Čierna vdova. (TV JOJ)

Jimmy15

Můj problém je, že s velkým počtem shlédnutých filmů si po čase moc nepamatuji děj. Na tento film jsem se začal dívat, aniž bych matně věděl, co bylo v jedničce. Ale to moc nevadilo a bylo to super. Snad jsem přišel na chuť Marvelu a z dalších kousků nebudu zklamanej. ()

Oralfabet

MCU REWATCH 2024: No, ve srovnání s Incredible Hulkem sice vypadá Iron Man 2 jako masterpiece, ale jinak to teda žádná sláva není. Oproti prvnímu dílu je tenhle hrozně nesoustředěný, snaží se o trochu moc věcí najednou, a nakonec vlastně nedosáhne skoro ničeho. Justina Theroux jako herce miluju, ale netuším proč mu byl svěřen scénář k tomuhle filmu. Ne, že by odvedl úplně katastrofální práci, zajímavých nápadů a solidních scén se tady pár najde, ale nějak prostě nedrží pohromadě. Navíc celý film mi přijde tak nějak strašně spokojený sám se sebou, pořád mi o sobě říká, jak je cool, aniž by se v něm často doopravdy něco cool dělo. Tony je tady přehnaně nesympatický a scény mezi ním a Pepper, které byly jednou z nejlepších částí jedničky, výrazně ztratily na zábavnosti. Balanc mezi pasivní agresivitou a opravdovou náklonností tady není prostě už tak delikátně vyvážen. Rourke i Rockwell mají jako záporáci svoje momenty, ale nakonec oba tak nějak ustoupí do pozadí a celý film v závěru prostě vyšumí do prázdna. Takže prostě nic extra no. Jo a je zajímavé, že hned takhle brzo začíná mít MCU problémy s návazností jednotlivých filmů - v potitulkovce Hulka mluvil Tony o Avengers z nějakého důvodu s postavou Williama Hurta, v tomhle filmu se Fury snaží naverbovat jeho... 6/10 ()

krusty2

Pre mna je v tomto filme absolutnym esom Mickey Rourke.Tato rola mu proste ide a jeho rustina je ako od rusaka.Zvysok hercov tu funguje ako ma az na Scarlett Johansson,ktoru by som tu ja ani neobsadil.Zaver je trosicka pre mna slabsim ale zasa akcne sceny v Monacu su vazne super.Ironman 2 ma nesklamal a hlavne zabavila preto davam za 5*. ()

JK-Stinger

Důstojný nástupce prvního dílu, skvělé herecké obsazení (Scarlett Johansson alias Black Widow, OMG!!!), propracované postavy, hudba od AC/DC a přehršel výborných hlášek a navíc i narážek na komiksové kořeny (např. netradičně použitý štít Kapitána Ameriky mě dostal do kolen). Prozatimní dvoudílná série Iron Man se spolu s X-Meny a Spider-Manem řadí mezi moje nejoblíbenější zfilmované Marvelovky, bohužel u druhého dílu nemůžu dát plné hodnocení, kvůli některým "efektivním" zásekům (formule zastavující přes ruční brzdu a létající vybuchující auta alá Kobra 11 mě fakt tolik neberou) a některým scénám, které mi přišly tak trochu mimo mísu (ožralý Tony v obleku sice hází dobré vtípky, ale prostě mi to moc nesedělo). Navíc trochu odfláknutý finální souboj svou část hodnocení taky odečítá. Suma sumárum ale výborná podívaná, pro komiksáky povinnost, pro nenáročné diváky skvělá akční a vtipná oddychovka, no a pro ty, co chtějí duchaplný vyrýsovaný příběh...Radši na to nekoukejte a nehodnoťte:) ()

Fajla

Paráda! Přesně to jsem potřeboval! Pop-cornovka prošpikovaná hláškami a hi-tech vychytávkama. Rozhodně velmi dobré pokračování slibně rozjeté komiksové adaptace. Downey byl snad ještě větší týpek než minule, Scarlett je neskutečná kočka a ani Gwyneth ještě nepatří do starého železa. Samuel L. Jackson dokazuje, že je prostě "bad-ass" a to samé platí i o Rourkeovi. Zpátky jsou i AC/DC, kteří k tomuhle filmu prostě sedí. Škoda jen, že se nevrátil i původní hudební motiv z jedničky, ale to bych asi už chtěl moc. (80%) ()

Pavelos

Obrovské potěšení a spokojenost s druhým pokračováním "plechouna":-) Přirozeně a nenásilně navazuje na první díl.. Velice vhodně doplněno o nové herce Scarlett a Samuela. Co všechno předčilo mé očekávání, tak výkon Mickeyho Rourka, ten tam byl prostě boží!!!! Role záporáka mu sedí mnohem více než nějakého klaďase.. Zbytečné zde vychvalovat Roberta, protože tomu Iron man sedí:-) Ovšem největší "průser" filmu je dabing:-( Hodně se těším na verzi v originálním znění, protože ty hlasy co jsou ve filmu použity mě hned od začátku pěkně sra...:-( Omlouvám se za užití trochu ostřejších slov, ale po shlédnutí tohoto snímku to jinak vyjádřit ani nejde.. Pro příště si budu muset rozmyslet, jestli se vůbec vyplatí chodit do kina na filmy s takto "povedeným dabingem". ()

Standic1

Parádní pokračování, které mě bavilo. Samozřejmě to není dokonalé, ale jako pokračování stylové, Mickey Rourke by si zasloužil možná víc prostoru. Jinak ve filmu lítá jeden joke za druhým a světe div se, nejsou trapné. Co se týče Roberta Downey Jr., tak ten by svůj oblek Iron Mana už nikdy neměl sundat. Věřím, že si to nemyslím jen já, ale role Iron Mana je na něj jak ušitá. Jo a abych nezapomněl Scarlett to tu sekne:) ()

rcorp

Lehký military sitcom ze světa, kde neexistují globální následky slov a činů, kde jednotlivé scénky existují v bublinách trvajících pár minut a sahajících nejvýše pár kilometrů daleko, ve světě nejasných motivací a cílů, kde je jedno co kdo řekne nebo udělá a hlavní je, aby se z toho dala vytěžit vtipná hláška, kde USA jsou opět jedinou supervelmocí, ostatní země jsou plné zaostalých neschopů a cízácký talent se může projevit jenom díky a v rámci americké industriální mašinérie. Tímhle způsobem by to mohlo vyjít tak na deset sezón, během kterých by se nic podstatného neudálo. Ale jednotlivé scénky jsou fajn, s výjimkou postavy Scarlett Johansson (která je víceméně zbytečná a je největší suchar) jsou všichni roztomile vtipní (nejvíc asi MC Hammer Sama Rockwella, který s Rourkem tvoří roztomiloučký páreček :) ). Akční scény tam jsou tak nějak navíc, jsou nezajímavé, neinvenční, nejsou cool ani napínavé a finální bitku možná ani nepostřehnete. Nasmál jsem se hodně, ale nic co bych měl chuť vidět podruhé, na to je humor moc jemný a zředěný. ()

hell_boy

Nestává se často, aby film splnil nebo dokonce předčil mé očekávání. Druhému Iron Manovi se to povedlo s prstem v (nosní) dírce Scarlett Johannson. Už první díl byl tak trochu jiná komiksovka, druhý díl se od klasického komiksového schématu odklonil ještě více a díky tomu nabízí jedinečný zážitek. Troufám si tvrdit, že i kdyby měl film čtyřhodinovou stopáž a celý se odehrával na pódiu/u soudu s vtipkujícím Tony Starkem, stejně bych se nenudil ani minutu a šel do plného hodnocení...povedené akční scény a herecké hvězdy ve vedlejších rolích jsou jen třešinkou na dortu, ale bohužel 6 hvězdiček dát nemůžu. ()

Domec

Rozhodne horsi dil nez jednicka. Trochu mi tu pokulhaval pribeh a chybela akce. Ale pritomnost skvelejch hercu na jednom platne to vynahrazovala. Nakonec si moc vyrazne stezovat nemuzu. 3*** pekny hvezdicky. ()

Kratoc

Příjemná odpočinková záležitost, která těží z hravosti R. Downeyho a vystylizovanosti dalších herců (S. L. Jackson, S. Johansson). Bohužel, na to, že se jedná o film dle komiksové předlohy byla trestuhodně promrhána příležitost na pořádné akční scény, kterých bylo ve filmu na můj vkus dost málo (závod v Monaku + závěrečný souboj na Expo) a dovedl bych si představit mnohem větší využití potenciálu IronMana. Líbil se mi závěrečný můstek na další Marvel titul - The Avengers. A nelíbil se mi český dabing, ale ten se mi nelíbí nikde ;) ()

Blue.Shark

Skvělé. Robert Downey má prostě šmrnc a téměř cokoliv, co řekne, mě nutí k úsměvu. Jeho výstup před vládními papaláši byl naprosto úžasný a to, co předvádí po celou dobu trvání filmu, má prostě jiskru. Mickeymu Rourkeovi zase role padoucha padne jako zadek na hrnec. Celkově se mi film líbil, ale přišlo mi trochu divné, že je najednou přeironmanováno (krásné slovo). Na mysl mi pořád přichází otázka, zdali by nebylo lepší, aby byl padouch odlišený trochu jinak, než pouze větší a zpravidla silnější verzí něčeho, co má hrdina. Když si to přeberu, byl to tak trochu recyklát jedničky, jen s novými přísadami. Na druhou stranu - i když je to možná recyklát, na mě to zapůsobilo. ()

Janko666

Samé obleky na nic jiného se nezmůžou, nikoho vyloženě neštvaly ty stovky mrtvých civilistů a scény bez Starka nefungují. "I want my burd." ()

Illy

O chlup horší než jednička, ale Downey je stále kouzelný, film má slušnou úroveň a je rozhodně nadprůměrný. ()

kubyno

Scénář opět stál za * - jak v jedničce, jenže tady mě ta vizuální stránka tolik nezaujala. Jednou stačí a dost - tzn. jednička byla ještě něco "nového", ale dál už nic (asi chyba, že jsem na oba díly koukal hned po sobě jeden den). Dvojka se snaží být efektivnější a monstróznější, jenže už je to strašně přemrštěné, že to působí jako vypatlaná hollywoodská apokalypsa. Favreau umí výborně využít herce, ale také udělat z filmu s dobrým potenciálem blockbusterovou tuctovou slátaninu. Takže celkem jsem se pobavil, např. pěkným pohledem na opilého plecháčka (atd.), a výborným hereckým obsazením, ale jinak to za moc nestálo. (A pusa na konci? No radši jsem ji neviděl...) Jo a bojím se trojky... ()

panmroz

stejnej problém jako s pokračováním Transformers - je to vlastně opakovanej vtip, s tím, že je to větší, hlučnější a "marketingovější"; vše, co mělo v jedničce úspěch (špičkování Downey X Parlow především), je tady mechanicky násobený, není to překvapivý a už ani originální ( že, logicky, když je dvojka v názvu), záporných robotů je víc,...no...opakovanej vtip ()

Nekgro

O něco slabší než jednička, ale stále vtipný Tony Stark drží laťku vysoko a krásná Scarlett jak by smet. Trošku moc slovíčkaření a méně akce, kdy to nezachránil ani závěrečný souboj. ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

U filmových sérií platí jednoduchá matematika - pokud je další díl úspěšnější než ten předchozí, jede se dál, pokud ne, místo pokračování se dá chvíli pauza a potom ideálně reboot. Letos takhle… (viac)

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (viac)