Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majiteľ veľkej zbrojárske firmy a vynálezca špeciálneho obleku Iron Mana, odmieta snahy vlády o vydanie svojej technológie pre potreby armády a tvrdí, že nepriatelia štátu sú vo vývoji o desaťročia pozadu. Na jeho veľké prekvapenie sa na pretekoch v Monze objaví podivný muž, ktorý vo veľmi podobnom obleku vyvolá najskôr autonehodu pretekárskych áut, a následne napadne Starka. Útočníkom je potetovaný rabiát Ivan Vanko, zneuznaný potomok ruského vedca, ktorý kedysi pomáhal Tonyho otcovi založiť Stark Technologies. Keďže s ním má nevyrovnané účty, chce sa mu pomstiť na jeho synovi. Okrem toho si dobre rozumie s elektrinou, má dva elektrické biče, schopné čokoľvek a kohokoľvek preťať napoly. To vysvetľuje jeho prezývku Whiplash. Vanka z väzenia unesie Tonyho konkurent Justin Hammer, ktorý chce, aby mu tajne vyrobil obleky Iron Mana. Vanko však sleduje len svoje záujmy a začne pracovať na takzvaných drondoch - vojnových robotoch. Pre seba si vyrobí svoj vlastný oblek Iron Mana a na výstave technologických vojnových noviniek pomocou svojho tajného softvéru a robotov napadne divákov aj Tonyho Starka. Čeliť nepriateľom pomáha Tonymu jeho verná a zamilovaná bývalá asistentka Pepper Pottsová, ktorá sa medzitým stala riaditeľkou Stark Industries. Nová Tonyho asistentka Natalie Rushamanová dokáže viac, než dáva najavo a jej úmysly nemusia byť celkom čisté. Jej skutočné meno je totiž Natasha Romanoff a je to superhrdinka Čierna vdova. (TV JOJ)

fordhont

Od dvojky se toho raději nemá moc čekat a i upoutávky ukazovaly, jakým směrem se děj bude ubírat. Chybí mi zde jakási individuálnost superhrdiny. V prvním díle jsme mohli sledovat výrobu, testování a první akce, zatímco v druhém už jen to, jak jej chce každý zničit a mediální humbuk. Vtipu je zde dost, avšak nějakých těch akcí proti "nestarkovským" vynálezům, kde by vynikla vyjímečnost Iron Mana, mohlo být víc (nebo aspoň jedna). Nicméně rád jsem se opět podíval do Favreauova světa. Není to zklamání, ovšem ani nadšení. ()

Korbelka

I když jde o pokračování přesto jsem byla více okouzlena než u prvního dílu, námět byl jednosušší, ale s tím jsem počítala a právě proto jsem byla velmi mile překvapena s lepším scénářem s propracovanějšími postavami, Mickeyho sic mohli ještě trochu dotáhnout, ovšem vylepšil velmi přesvědčivým přízvukem. Scarlett byla skvělá, bojová scéna naprosto strhující :D Očekávaný happy end byl lehce sarkastický a originální... z mého hlediska si všech ***** zaslouží ()

Dinsberg

Oproti původnímu Iron manovi, zřetelně komixovějšímu, je zde snaha o určitou psychologizaci postav. Polemizování zda oblek Iron mana je či není zbraň v této psychologizaci má své místo, stejně jako nový padouch v podání Mickeyho Rourka, jehož potenciál zůstává trestuhodně nevyužitý. Ale vážím si tohoto filmu z jednoho prostého důvodu. Poprvé zde zaznělo ono plačivé a po tisíciletí zaměstnávající dilema: "Co je zbraň?" Zbraň je to, co se rozhodneme použít jako zbraň. Každodenně dostávají miliony lidí zbrojní pas zvaný řidičský průkaz. Kdybychom byli absolutně důslední v odzbrojovací prevenci, chodili bychom všichni ve svěrací kazajce. Pojem meč čí štít, použitý i v tomhle filmu, má jen mentální a morální hledisko. O pojmu zbraň nerozhoduje primární účel vyrobeného předmětu, ale lidská mentalita, která se rozhodne ho jako zbraň použít. Tony Stark je postava, která si je tohoto dogmatu vědoma, se snaží jít proti zapšklé mašinerii, která chce mít na moc monopol. Pořád se řídíme nebezpečným axiomem: Kdo nemyslí s námi, myslí proti nám. Neutrální člověk je nežádoucí, protože tím dává najevo svou výjimečnost a nekontrolovatelnost. Nejde o nic jiného než o mocenskou hru, jejíž hráči jsou pravděpodobně citově vyprahlí, krátkozrací megalomani, opájející se svou schopností útlaku. Nezbývá než se jim z duše a ze srdce vysmát. ()

Elegnor

Hodnotim s několika měsíčním skluzem, ani nevím, proč sem si na to nevzpomněl dřív.. Každopádně aspoň mi tenhle bezva film bude tvořit 1000.hodnocení, kromě A-teamu si z poslední doby nedokážu představit lepšího představitele pro takovou událost :D Je to akční, je to dějově dynamický, je to napínavý i dramatický, z mýho pohledu ideální, naprosto ideální zdroj zábavy.. Dabing se nepočítá a je to čistých pět hvězd, zvlášť kvůli nabušenýmu konci (tj. cca poslední půlhodina).. Po odchodu z kina jsem dokonce přemejšlel, kde v bytě si postavim svůj vlastní urychlovač :D * * * V kině se stala nezvyklá událost, do konce závěrečnejch titulků jsem nečekal sám, takže teaser na Thora jsme viděli dva :D ()

unrocker

Docela zklamání, po jedničce jsem byl natěšen co nám IRON 2 přinese. No ale musím konstatovat , že přinesl jenom spoustu dobrých hereckých výkonů, ale co mi nejvíce chybělo tak to byla akce. Z takto dlouhého snímku je tu asi jenom 15 minut akčních scén, které zase musím uznat jsou luxusní, ale od takovéhoto snímku bych prostě čekal víc... :( ()

Bendiys

Akcni, svezi podivana. Sympaticti herci Downey Jr., Mickey Rourke, ale hlavne (ma oblibena) Scarlett Johansson. Dvojka sice zaostava za prvnim dilem, ale i tak si film lze naramne uzit a dobre se u nej pobavit, oddychnout... ()

Peter-1307

Jednička stála za to a dvojka stojí za to tiež, aj keď menej. Scénar je teda o ničom, žiadne napätie, gradácia, nedrží sa vlastne ničoho, len pláva od stopáže 0 ku záverečným titulkom, ale na druhej strane herci sú dobrí, ale na viac film dotlačiť nemohli. Dá sa pozrieť aj zabaviť, ale dlho mi v mysli neostane. ()

MeatFly_cz

Po docela ukecaném prvním díle, přišlo konečně to na co jsem čekal, mnohem více akce a mnohem lepší záporák. Iron Man 2 je mnohem lepší než předchozí film. Nemám co bych mohl vytknout, dostal jsem přesně to co jsem chtěl. Osobně jsem viděl film v originále, takže nejsem při hodnocení nijak ovlivněný údajně zmršeným českým dabingem. Co dodat snad ať už je tady další díl a hlavně The Avengers!!! 5* ()

Jara_II

Po jedničce poměrně silné zklamání, je zbytečné rozebírat tu znovu to co je tu tisíckrát řečeno, ale Iron Man 2 mi přijde jako klasický druhý díl trilogie, zcela průměrný, pouze vyšlapávající půdu pro třetí díl. A je jedno jestli tou trojkou bude Iron Man 3 nebo už konečně týmovka Avengers.. ()

ratpile

Jediné, co je na dvojce zábavné, jsou postavy během konverzace; a prvních 30 minut snímku. Pak následuje rozbředlá kaše, která by bez Downeyho byla téměř nekoukatelná. Když nic, je to "alespoň" plné atrakcí, které se občas vyvedou. STOP přeplácanosti! ()

situs

Pokračování laťku nezvedlo ani nesnížilo. Spíše vytvořilo něco jako vysoký standard a zažilo Roberta Downey Jr. coby Tonyho Starka. Ten se pro tuto postavu stal tím čím je Hugh Jackman pro Wolverina. Po druhém díle už si nedovedu představit pod touto postavou někoho jiného. Film na rozdíl od podobných sólovek Hulka a Wolverina působí víc kompaktně, postradá hluché místa a na rozdíl od jedničky působí víc vyprofilovaným dojmem jak po filmařské stránce: práce kamery atd., tak po obsahové: hlášky a povaha jednotlivých postav. Co mi trochu vadilo byl jakýsi ohraný scénář krize osobnosti hlavního hrdiny stejně jako u Spidermana 2. Jakoby platil obecný scénář: 1. díl: seznámení s hrdinou, 2. díl: krize a pochybnosti hlavního hrdiny, 3. díl: přidání protivníků respektive spojenců a následný restart série. Každopádně v konkurenci letošních letních blockbusterů vysoko vyčnívá. 4 a 1/2. ()

Nessos

Velmi dobré. Nemůžu si pomoct, ale tento styl filmů se mi opravdu líbí. Přesto mi na Iron manovi 2 dost vadil ten chaotický děj, místy jsem se úplně ztrácel. Ale to nevadí, nic není dokonalé, že? ()

Brumlak

Popkornová zábava, jak se patří. Trocha menší spád než jednička a trocha více ega Tonyho Starka než v jedničce. Ale i přesto pro mě průměrná zábava. A role Mickeyho Rourka byla "osvěžující". ()

Quendi

Já jsem spokojená. Důstojnější pokračování jedničky jsem si nemohla přát. Dvojka je...jiná. Není to ta neokoukaná fresh jízda, je to její pokračování, s vážnějším nádechem. Příběh už tak neodsýpá, ale hluché mezery spolehlivě vyplňuje stále brilantní Tony Stark. Robert Downey prostě baví každou vteřinu, co je na plátně a je jedno jestli stírá soudce nebo s kolouščím výrazem sleduje vzkaz svého otce:) Ve výsledku si tak můžu stěžovat jen na to, že to není tak vyšperkované jako první díl. Navíc Mickey Rourke je dalekosáhle lepší padouch než Jeff Bridges a Scarlett Johansson sem taky zapadá docela pěkně(Don Cheadle, naproti tomu, je o dost příšernější Rhodey). Doufám, že se můžu těšit na trojku:) ()

MarsVl

Řekl bych, že 1 byla o poznání lepší , i když role záporňáka v podání Mickeyho Rourka , jedničce chyběla. Ale pro mě takový průměr. 3* ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

U filmových sérií platí jednoduchá matematika - pokud je další díl úspěšnější než ten předchozí, jede se dál, pokud ne, místo pokračování se dá chvíli pauza a potom ideálně reboot. Letos takhle… (viac)

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (viac)