Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majiteľ veľkej zbrojárske firmy a vynálezca špeciálneho obleku Iron Mana, odmieta snahy vlády o vydanie svojej technológie pre potreby armády a tvrdí, že nepriatelia štátu sú vo vývoji o desaťročia pozadu. Na jeho veľké prekvapenie sa na pretekoch v Monze objaví podivný muž, ktorý vo veľmi podobnom obleku vyvolá najskôr autonehodu pretekárskych áut, a následne napadne Starka. Útočníkom je potetovaný rabiát Ivan Vanko, zneuznaný potomok ruského vedca, ktorý kedysi pomáhal Tonyho otcovi založiť Stark Technologies. Keďže s ním má nevyrovnané účty, chce sa mu pomstiť na jeho synovi. Okrem toho si dobre rozumie s elektrinou, má dva elektrické biče, schopné čokoľvek a kohokoľvek preťať napoly. To vysvetľuje jeho prezývku Whiplash. Vanka z väzenia unesie Tonyho konkurent Justin Hammer, ktorý chce, aby mu tajne vyrobil obleky Iron Mana. Vanko však sleduje len svoje záujmy a začne pracovať na takzvaných drondoch - vojnových robotoch. Pre seba si vyrobí svoj vlastný oblek Iron Mana a na výstave technologických vojnových noviniek pomocou svojho tajného softvéru a robotov napadne divákov aj Tonyho Starka. Čeliť nepriateľom pomáha Tonymu jeho verná a zamilovaná bývalá asistentka Pepper Pottsová, ktorá sa medzitým stala riaditeľkou Stark Industries. Nová Tonyho asistentka Natalie Rushamanová dokáže viac, než dáva najavo a jej úmysly nemusia byť celkom čisté. Jej skutočné meno je totiž Natasha Romanoff a je to superhrdinka Čierna vdova. (TV JOJ)

Phorbo

Sam Rockwell tu zase hraje hajzlika ... a zase si zatančil. Mě příjde že tančí ve všech filmech kde hraje :) Mickey v roli ruského Ivana. Moc toho nenamluví, ale jako proč ne. Scarlet je tady hustě hustá ("Sledujte cestu!"). Její obleček a to martial arts co předvádí je prostě luxusní. A dvojička Downey Jr. a Paltrow skončila asi jak jsme všichni čekali. Pěkný co předvedl Iron man s červeným laserem... vychytávka... Cheadle jenom zavidel :D 8/10 ()

TheKiw

Whow. Až takovéhle zhoršení jsem oproti jedničce tedy nečekal. Už z trailerů bylo jasné, že autoři vůbec neodhadli velikost sousta, respektive kolik jídla/postav se jim vůbec do pusy/filmu vejde, ale nejvíce je na vině scénář. Akce (když už se objeví) je totiž velmi dobrá a herecké výkony super, jenomže rádoby zlomové okamžiky jsou napsány tak pitomě a nevěrohodně, že už na tom imho Jon moc zachránit nemohl. Věčná škoda. Potenciál byl obrovský, stačilo se jen trochu uskromnit. P.S.: Zhlédnuto po letech a je to řádově větší sranda a příjemnost. Up by a star! ()

gocatgo

Iron Man je můj nejoblíbenější marvelovskej komiksák, tak nemůžu dát jinak než 4 hvězdy. Přepisy kreslených sešítků už před časem dostávají úplně jiný rozměr. A tak se z Iron Mana 2 stává víc než hi-tech mlátička povídání o Starkově existenciální krizi, o minulosti i budoucnosti lidstva, i o vztahu mezi busy otcem a synem. Chemii mezi Robertem a Scarlett by jim mohla závidět i Daniele Steelová, potěší i DJ AM na Starkově brutální párty - vlastně celý druhý díl je plný vychytávek. A odkaz na Avengers včetně závěrečného Thorova kladiva. JAAAAAJ ()

Cement73

Standartna omacka v krasnom obale bez specialnej myslienky. Da sa pozerat, ale znovu si to pozriet asi nema zmysel. Jednotka ma dostala tou zaciatocnou zapletkou. Dvojka uz taka invencna nebola... ()

willis

Jenom Downey drží prapor Iron Mana nad průměrem. Vlastně je to jeho konverzačka, která je zajímavější než zbytek. Scénář není příliš atraktivní a závěrečná bitva s Vankem je mírně řečeno poněkud odfláklá...to už jim docházely peníze? ()

Daqvid77

Dvojka Irona sice nic nového nebo něco Extra nepřinesla. Ale proč taky? Když jednička byla tak uspěšná a svkělá Dvojka se pevně drží nastolené latky a kvaliti a díky bohu. Nepdařilo se skazit skvělí dojem z jedničky. Tak jak se to u některých pokračovaní podaří skazit tady né. Proto říkám Skvěla a dávám znovu 5 *. ()

Yardie

50% - lepších. Celkem nuda - hromada rádoby vtipných řečí a celkem málo akce. Děj v podstatě nulový - a to i s přihlédnutím k tomu, že děj v takových to filmech není třeba. Spíš mi to přišlo, jako hromada obrázků jdoucích po sobě. Jako by to nemělo ani začátek, ani konce. Nevím, jak to přesně pojmenovat - prostě taká taškařice, kabaret, cirkus. Zvláštně to na mě působilo. Na druhou stranu dobré triky, skvělý Robert a nenudilo to - rychle to uteklo. Zábava na jeden večer, vícekrát netřeba vidět - není proč. Po pro mě celkem nepovedené jedničce i více nepovedená dvojka. Howgh! ()

simply

Pro mě trošku zkalmání, protože po nadupané jedničce jsem čekala stejně tak dobrou dvojku. Na druhou stranu Robert Downey umí skvěle hrát a hlavní záporňák Mickey Rourke, byl neodolatelný. ()

Ollie235

Poměrně typický druhý díl - už to není tak odlehčené, tvůrci se naopak snaží něco přidat (v tomto případě akci), aby se zapomnělo, že už ten příběh tolik originální není. Na mě toho bylo trochu moc, připadalo mi to zbytečně přestřelené a nebavil jsem se tolik jako u prvního dílu. Velmi mě ale potěšila snad celá herecká sestava (především jsem rád za přizvání Scarlett, která jako agentka/sekretářka rozhodně nezklamala), kde za zmínku stojí i menší role samotného Favreaua a tradiční cameo Stana Lee. Pokračování je to důstojné, celkem za silné 3*. ()

zelvicka.

Oproti jedničce je to hrozné. Nebavil jsem se. Film se zlepší až když uvidíme Scarlet v podprsence, a pak převlečenou masící řady bodyguardů, a konečná akce na závěr. Těch bezvadných hlášek z jedničky a posléze z Avengerů je tady jako šafránu, což tenhle film nechává rozvleklý, chladný a nudný. ()

peto580

bolo tam toho toľko až nič vlastne nemalo svoj priestor na serióznu zápletku, vykreslenie a rozuzlenie. Všetko bolo načrtnuté len tak bokom. Okrem Ironmana samého, musím skutočne vyzdvihnúž spracovanie problému Roberta D.Jr so sebou samým. ()

Nethar

Opět velmi dobré hlášky, ale zbytek se mi zdá tak nějak drhne. Příběh složitostí něco jako ze slohovky od žáka ZŠ prvního stupně. Trojka je teď v kinech a má být o dost lepší, tak jsem zvědav. Ale odmyslím-li si, že je to kravina, dívá se na to jako na oddychovku dobře a člověk se musí párkrát pousmát zdařilým scénám. Zahrává si to skoro i se dvěma hvězdičkama, ale je mi jasné, že hodně dělá dabing, který jsem zcela výjimečně musel přetrpět a který mě opět přesvědčil o tom, že dalších pár let jej k sobě nesmím připustit. ()

H4ku11

Narozdiel od väčšiny ľudí sa mi pokračovanie páčilo dokonca o poznanie viac ako prvý diel. Kým v jednotke postava Iron Mana ešte len vznikala, v pokračovaní už bolo pekne vidieť, že Tony Stark narozdiel on iných hrdinov je skutočne len človek z mäsa a kostí s typickými vnútornými démonmi, ktorý nedokáže predstierať, že je v poriadku, keď jeho najväčší vynález, čo ho drží pri živote ho zároveň zabíja. Dej, postavy, hudba opäť super. ()

Movie Gourmet

Dobré minimálně stejně tak jako první film s tím, že Jeff(a) Bridges(e) zde nahradil slušně a obstojně Mickey Rourke. Jinak vše ostatní si drží laťku stejně vysoko. Downey(ho) osobní kouzlo funguje i nadále stejně dobře. Verdikt: 4* a 75 - 80 %. ()

Rufete

"Sir, I'm gonna have to ask you to exit the donut." Komentář může obsahovat spoilery. Pokračování se drží v těsném závěsu za jedničkou, možná ji ještě o něco převyšuje. Je to zejména záporákem, který je ze všech třech Iron Manů nejlepší: Ivan Vanko. A také Black Widow, která sice samostatný film nemá, ale tady se ukáže docela dost. Jinak je vše přibližně na stejné úrovni jako v prvním díle. Laškování Pepper a Tonyho, neustálé zlepšování Starkových obleků, hnusáci, kteří chtějí Starkovy technologie ukrást, zneužít, použít proti němu. Hammer je totálně marná a zbytečná postava, tolik prostoru si nezasloužila. Líbila se mi scéna s Nickem Furym, Tonym a donutem, agent Coulson měl taky super hlášky. Ale to nejlepší byla opravdu Black Widow v akci, neskutečná choreografie, radost pohledět. Samozřejmě beru v potaz, že jde o komiks, ale některé věci jsou i na mě moc, moc, moc šílené. Například odkaz, který zdědil Tony po svém otci Howardovi. Nový prvek, který se mu zrovna bude hodit, jako kdyby Howard věděl, že za několik desítek let se jeho syn stane někým velkým. Taky mi nepřijde zrovna pochopitelné, jak dokáže Rhodes tak dokonale ovládat Tonyho oblek. Nicméně druhý Iron Man se mi líbí ze všech nejvíc. ()

Mimomisu

Osvezuju si vsechny marvelovky pred Infinity War (tedy minimalne too vidim podruhe) a uz za prvnich 40 minut, resp. scenu v Monte Carlu snizuju z puvodnich tri na dve. Takhle fakt ne. Pravem zapomenuty a opovrhovany dil. Marvel si nasadil latku vysoko s prvnim Iron Manem, kteryho jsem po letetch videl v ramci nakoukavani vcera a i presto, ze Favreaou je sympataka a hodne skiovnej reziser vlastne, tak tady to nefunguje. I kdyz problem je hlavne u scenare. Theroux je taky sympatak, prisel s nemtem na Tropic Thunder a pak dostal tenhle film. Coz sice jen navazuje na marvelovskou tendenci davat sanci novackum, ale v jinych pripadech ti novacci maj za sebou aspon neco uspesnyho. No nic, za chvilku me ceka Thor 2, to bude taky lahudka asi. EDIT: Tak ne, zase posledni pulhodina slape, ale ty tri jsou teda s hodne odrenyma usima. ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

U filmových sérií platí jednoduchá matematika - pokud je další díl úspěšnější než ten předchozí, jede se dál, pokud ne, místo pokračování se dá chvíli pauza a potom ideálně reboot. Letos takhle… (viac)

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (viac)