Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majiteľ veľkej zbrojárske firmy a vynálezca špeciálneho obleku Iron Mana, odmieta snahy vlády o vydanie svojej technológie pre potreby armády a tvrdí, že nepriatelia štátu sú vo vývoji o desaťročia pozadu. Na jeho veľké prekvapenie sa na pretekoch v Monze objaví podivný muž, ktorý vo veľmi podobnom obleku vyvolá najskôr autonehodu pretekárskych áut, a následne napadne Starka. Útočníkom je potetovaný rabiát Ivan Vanko, zneuznaný potomok ruského vedca, ktorý kedysi pomáhal Tonyho otcovi založiť Stark Technologies. Keďže s ním má nevyrovnané účty, chce sa mu pomstiť na jeho synovi. Okrem toho si dobre rozumie s elektrinou, má dva elektrické biče, schopné čokoľvek a kohokoľvek preťať napoly. To vysvetľuje jeho prezývku Whiplash. Vanka z väzenia unesie Tonyho konkurent Justin Hammer, ktorý chce, aby mu tajne vyrobil obleky Iron Mana. Vanko však sleduje len svoje záujmy a začne pracovať na takzvaných drondoch - vojnových robotoch. Pre seba si vyrobí svoj vlastný oblek Iron Mana a na výstave technologických vojnových noviniek pomocou svojho tajného softvéru a robotov napadne divákov aj Tonyho Starka. Čeliť nepriateľom pomáha Tonymu jeho verná a zamilovaná bývalá asistentka Pepper Pottsová, ktorá sa medzitým stala riaditeľkou Stark Industries. Nová Tonyho asistentka Natalie Rushamanová dokáže viac, než dáva najavo a jej úmysly nemusia byť celkom čisté. Jej skutočné meno je totiž Natasha Romanoff a je to superhrdinka Čierna vdova. (TV JOJ)

VanTom

Nějak mi druhý Iron Man nepřipadá horší než jednička či trojka, prostě zapadá na své místo. Snad je jen trochu "komiksovější" (ne v dobrém) a lehkovážnější, ale jinak klasický Marvelovský nadstandard, těsně za 4 hvězdy. ()

romajz15

Podle mě obsahuje druhý film všechno to, co první, ale ještě zde dost dobrých věcí přibylo, to ho dělá ještě lepším než první díl. Tak pro začátek úžasně napsaní padouši, ať už mluvíme o Whiplashovi nebo Hammerovi. Dále jsou tady ty úžasné závěrečné akční scény na konci, které byly v minulém dílu také o dost slabší. Radost mi udělal také výskyt Warmachine, který je v podání Dona Cheadle skvělý, a já ani nepoznal, že jeho postavu hraje jiný herec než v prním díle. Třešničkou na dortu už jsou jen S. L. Jackson a Scarlet Johanson, jejichž postavy v tomto filmu také odstartují svůj příběh. ()

lykan9

Přesto, že na dvojce dělali prakticky stejní lidé jako na jedničce, je zdá se mi dvojka trochu jiná. Jako by na dvojku měli méně času a potřebovali jí udělat, co nejrychleji, aby se mohli pusti do dalšího filmu avengerovské ságy. Přesto to na kvalitě dvojky nijak moc neubírá. Mimo to Don Cheadle se do role Jima Rhodese hodí mnohem víc. Oproti tomu záporák je tentokrát mnohem méně charismatický. Závěrem skvělá akční podívaná. ()

svobik

Downey na to pořád má, ale scenáristi mu v mnoha momentech těžce podráží nohy. Iron Man 2 je vůbec ukázkovou rychlokvaškou spíchnutou na koleni, která na jedno zhlédnutí jakž takž pobaví, ale při následujících opakováních už to bude jenom horší. Akce je zoufalý nedostatek (té kvalitní zvlášť, za zmínku tudíž stojí pouze dvouminutovka proti robotům), záporák je asi nejnudnější postava (za nitky ale špatně netahá) a celé se to kvůli dlouhatánským dialogům nepříjemně vleče. Díky bohu za vynikající herce (Rockwell!) a několik vyloženě delikátních momentů, jinak jsou tu totiž samé rozpaky. Radši už nad tím filmem nechci moc přemýšlet, nebo bych skončil ještě někde níž. Takhle mu těch 60% dám, ale pokud to někdy uvidím znovu, asi zemřu nudou. ()

JekoRek

Je to zhruba stejný problém jako u TFM 2 . Jednička byla výborná a dvojka z toho těžila. Samozřejmě to nebyla srač...ka jako TFM 2, ale náboj z jedničky byl přece jenom trošku v čudu. Downey nezklamal. Nejlepší byl Mickey Rourke a kdyby měl víc prostoru bylo by to daleko lepší a zábavnější. Přesto to byl solidní nářez. 70% ()

blackJag

Překvapivě hodně konverzační a málo akční (na rozdíl od všeobecně očekávaného "když podruhé, tak všeho dvakrát a víc" jsou akční scény dokonce horší než v jedničce), přesto pořád zábavné a to především díky vtipně a svižně napsaným dialogům. Přibilo i několik postav a i když jsou všechny ukázkově zbytečné, zahrané nejsou špatně a minimálně na Johanssonovou je při ukázce síly její postavy radost pohledět (skutečně při svých scénách působí, že ví co dělá). Platí také, že se Downey Jr. v roli Tonyho Starka etabloval dokonale a šťastnost volby potvrzuje v každé své scéně (hrát roli někdo jiný, byla by to vyložená otrava). Nezapomeňte ani na závěrečný potitulkový dovětek, který už se snaží lanařit divákovu pozornost k dalšímu tahu studia Marvel na cestě za AVENGERS. 70% ()

Lukyn007

Abych pravdu řekl, po nabitých trailerech jsem se obával, že by druhý díl byl horší než první. Obavy se naplnily a to je škoda. Na druhou stranu patří tento film stále k těm komiksovým blockbusterům, co se vydařily. Druhý snímek o Iron Manovi sice postrádá kouzlo z jedničky, nicméně jsem byl s celkem jako takovým spokojen. Úvodní prolog, kde se objevil Mickey Rourke, doprovázející svižná a dynamická hudba Johna Debneyho, nám už dopředu prozradil, na co se máme připravit a možná i těšit. Film pak začíná nabírat na obrátkách, pravda, někde jsou i pomalejší, ba i slabší sekvence filmu, ale dá se říci, že si svou rychlost udržuje až do samotného finále. Film je plný velice dobrých a vtipných scén, viz služebník Tony Starka "Happy" v podání režiséra Jona Favreaua, také hlavní postava Tony Stark má dobré proslovy. Jeden ze zásadních momentů, který filmu napomohl, bylo zlidštění hlavní postavy. Nevím čím to je, ale v tomto snímku jsem se dokázal mnohem více vžít do našeho hrdiny. Další pochvalu uděluji herci Samu Rockwellovi. Není divu, že byl v úvahu pro titulní roli Iron Mana aka Tonyho Starka, protože se postavy, konkurenta Justina Hammera, zhostil naprosto dokonale. Mickey Rourke mi přišel takový nemastný neslaný. Podle mě to byla jeho podprůměrná role. Co se týče dua Scarlett Johansson a Gwyneth Paltrow, tam jdou palce nahoru, i když navrch má druhá jmenovaná, na obě dvě se dobře kouká. Takže abych to shrnul :-D.....opravdu povedený akční film, i když s jednoduchou zápletkou, vizuální podoba celku byla také více než dobrá, místy se mi ale nelíbila kamera, hudební doprovod Johna Debneyho s písněmi od AC/DC byl geniální a dvě pěkné herečky po jednom boku. Jsem zvědavý, jakou další kapitolu Starkova života nám Jon Favreau a spol odvypráví. Já dávám 65% ()

hryzy

Citelně horší než předchozí díl, chyběla mi zde hlavně taková ta pohoda, kterou mě před tím film bavil... Opět největší zábavu zprostředkovávají rozhovory Downey s kýmkoliv, ikdyž arogance jeho postavy mi přišla už dost přitažená za vlasy. Přítomnost Scarlett Johansson mě pořádně štvala, než abych z ní byl nadšený (Ne nejsem gay, ANO líbí se mi pěkné slečny). Celkově ale zábavné pokračování, určitě doporučuji skouknout (v jakém jazyce netřeba zdůrazňovat) ()

ghatos

Tento snímek přesně odráží současnou vyprázdněnou tvorbu drahých blockbusterů. Jsou dělané podle jedné šablony. Čtyři trikově lepší scény jsou obklopeny nevýraznou příběhovou omáčkou. Velkým mínusem je závěr, který je sfouknutý za pár minut. Výčet negativních prvků nekončí. Velmi trapná je agentka Romanovová (ta nepotřebovala ani hrdinský oblek). Reklamy mi nevadí, ale jestliže každou chvilku je tam značka Audi? Je to protivné. Mickey Rourke naplnil očekávání (i díky papouškovi). 44%. ()

Gerret

Na jedničce jsem v kině nebyl a tak sem musel jít aspoň na pokračování. Podle mě to dosahuje stejných kvalit jako předchozí díl. Robert Downey Jr. se na roli Iron Mana hodí dokonale. Bylo tam celkem dost dobrých akčních scén a i pár dobrých vtípků, nejvíc se mi líbila scéna jak Tony Stark stojí před lidma v obleku Iron Mana a říká: "Nejčastěji se mě lidi ptají jak v tom obleku chodím na záchod" chvilku stojí, mlčí, nic nedělá a pak pokračuje: "Přesně takhle". :-))) No prostě mazec, to se musí vidět. Dabing byl stejnej jako v jedničce. Hodně lidí na to nadává, ale mě to nevadilo. Soundtracky jsou taky dobrý AC/DC jsou fakt skvělý. Hodnocení 85%. ()

masw

První film mě moc nezaujal, (asi nejsem moc velkej geek) takze jsem se na dvojku ani moc netěšil, ale po několikerém shlédnutí videoklipu moji ne moc oblíbené skupiny AC-DC, ale zase skvělým zaprášeným songem Shoot to Thrill a spolu s trailery jsem přece jenom sáhl po ulož.to (čti šel do kina). Rozhodně nelituju, prvnímu filmu chyběl dobrý příběh, tady už tento problém rozhodně není. Přibylo pár vtipů i akce je vymakanější ale je jí pro mě trochu málo (díky Michaele Bayi), ale vzhledem k utahaným sequelům k trhákům jako Terminator, nebo Transformers, je Iron Man 2 příjemnou změnou. Film pobavil a kouknu na něj znova ale teď na verzi bez praskání sedačky a pláčícího dítěte. ()

Bagr_007

Stejné (stejně dobré) jako jednička. Downey pořád válí, akce je pořád jenom nadprůměrná a pořád to není moc chytré. To ale čistému letnímu popcornu nemá cenu moc vyčítat a tak se stačí posadit a užít si tu hromadu hlášek a humorných situací v lehce akčním hávu. A příště už snad konečně přijde pořádný záporák. Rourke není špatný, ale já chci ještě trochu víc. To celé Marvelácké universum už se totiž začíná pěkně dávat dohromady a já z toho začínám mít hodně dobrý pocit. Očekávání ale nejsou malá a o to větší může být zklamání. Každopádně Marvel si připisuje další povedené nakopnutí blockbusterové sezóny. 80% P.S. Ne, že by šlo zas tak o moc, ale to usekávání potitulkové scény na předpremiérách mě mrzí. ()

Ichabod

Hodně cool jízda stavěná převážně na šarmu Roberta Downeyho a jeho roztomilé Pepper. Akce je pomálu, ale i to málo strká většinu konkurence do kapsy a souboj s "hammeroidy" ( :-D ) rozhodně patří k absolutní špičce nejen od Marvelu. Z prvu mne i děsil Debney coby hudební skladatel, ale je vidět že na stará kolena taky umí pořádně řezat do modernějších nástrojů. Nebýt Downeyho a jeho super gadgets a padnoucích obleků s luxusními doplňky (auta, tryskáče, hodinky a miliarda dalších věcí) asi by Favreau moc pochvaly nesklidil. Scénář ale s Downeym stavěli na tom, co mne bavilo u prvního dílu, takže ačkoliv jsem čekal o fous víc (akce a dramatických zvratů a prokreslenějších postav), kvalitní casting a humor mne uspokojil nadmíru. ()

FrajerTom

Iron man dostal svého Robina a ten spolu s neotřesitelným charismatem Roberta Downey jr. rozmetal mé obavy o úspěch pokračování na prach. Jasně, má to pár chyb a především přidání psychologie a komiksovového evergreenu v podobě tradičního sporu otec – syn mi do bezstarostného života rockového frajera Tony Starka příliš neseděl. Zbytečná je i Scarlett Johansson, kterou mohla nahradit jakákoliv jiná „normální“ sexy sekretářka, která by svými kukadly a výstřihem nebezpečně hlubokým nabourávala už tak komplikovaný vztah Tonyho s Pepper. To však nic nemění na faktu, že příběhově dvojka za jedničkou nezaostává ani o šroubek a dospěle odlehčený styl filmu i nadále oslňuje příjemnou zábavou plnou skvělých dialogů.. Iron man II je pro mě pouze potvrzením, že Tony Stark je nejvíc cool filmovou postavou posledních let. ()

R1CH1E

Tak zaprvé lituju všechny chudáky, kteří byli ochotni pro brzkou podívanou zaplatit peníze za takovou sračku, jako je český dabing, se kterým šel tento film z nepochopitelných důvodů do kin. Zadruhé - absolutně nelituju toho, že jsem si nějakej ten měsíc musel počkat na DVD s originálním dbanigem, protože to je prostě lahoda. A teď k ději - je tady typický syndrom "dvojky". Plno akce (nutno říct že tak dokonalé, že mé trenky byly po finálním souboji ještě dlouho vlhké), tedy až kromě porážky finálního bosse, která byla doslova odbytá.na Co se mi taky líbilo, byly dopodrobna rozebrané osobnosti a příběh. Včetně Starka, kterého Downey zahrál opět dokonale. Ukázka do jeho dětství taky potěšila. Herecké obsazení bylo delikátní, Rourke jako rusák válel, Jackson s páskou přes oko vypadal dokonce líp než normálně, ale hlavně ta Scarlett Johansson tady pobíhala v takových sexy šatičkách, že jsem kvůli toho poslintal koberec. Humoru je zde víc než v prvním dílu a opravdu nikdy nezapomenu na scénu s jahodami. Ale i přesto je to o * slabší než první díl. "Berte to jako pokrok, aspoň jsem si vzpomněl, že k nim máte nějaký vztah." ()

D28

Herci a špeciálne efekty by si určite zaslúžili viac bodov,ale zbrane, supermansko-magalomanské maniere, ba ani Scarlett pre mňa nie sú sexy.Jednoducho to nebol druh "zábavy",aký som si predstavovala. ()

horacko

V dvojke zaznamenávam veľký pád dole oproti jednotke. S príbehom sa tvorcovia teda veľmi nenarobili. Humoru bolo tiež len okrajovo, akcia tam síce nechýbala, ale ani tá nejak veľmi nesadla. Podržala to charizma Roberta Downeyho, ktorej však bolo menej ako v jednotke a i sexica Scarlett si mohla nechať radšej blond vlasy. Trocha sklamanie. ()

Guzo

Druhý díl stejně tak dobrý jako jeho předchůdce, to tu zas tak často nebývá. Charisma Downeyho tu odvádí veškerou práci a překvapivě to naprosto bez chyby funguje. Celou dobu jsem se skvěle bavil, tak jen doufám, že případná trojka (či Avengers) to nezkazí.. 4,5* ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

U filmových sérií platí jednoduchá matematika - pokud je další díl úspěšnější než ten předchozí, jede se dál, pokud ne, místo pokračování se dá chvíli pauza a potom ideálně reboot. Letos takhle… (viac)

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (viac)