Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majiteľ veľkej zbrojárske firmy a vynálezca špeciálneho obleku Iron Mana, odmieta snahy vlády o vydanie svojej technológie pre potreby armády a tvrdí, že nepriatelia štátu sú vo vývoji o desaťročia pozadu. Na jeho veľké prekvapenie sa na pretekoch v Monze objaví podivný muž, ktorý vo veľmi podobnom obleku vyvolá najskôr autonehodu pretekárskych áut, a následne napadne Starka. Útočníkom je potetovaný rabiát Ivan Vanko, zneuznaný potomok ruského vedca, ktorý kedysi pomáhal Tonyho otcovi založiť Stark Technologies. Keďže s ním má nevyrovnané účty, chce sa mu pomstiť na jeho synovi. Okrem toho si dobre rozumie s elektrinou, má dva elektrické biče, schopné čokoľvek a kohokoľvek preťať napoly. To vysvetľuje jeho prezývku Whiplash. Vanka z väzenia unesie Tonyho konkurent Justin Hammer, ktorý chce, aby mu tajne vyrobil obleky Iron Mana. Vanko však sleduje len svoje záujmy a začne pracovať na takzvaných drondoch - vojnových robotoch. Pre seba si vyrobí svoj vlastný oblek Iron Mana a na výstave technologických vojnových noviniek pomocou svojho tajného softvéru a robotov napadne divákov aj Tonyho Starka. Čeliť nepriateľom pomáha Tonymu jeho verná a zamilovaná bývalá asistentka Pepper Pottsová, ktorá sa medzitým stala riaditeľkou Stark Industries. Nová Tonyho asistentka Natalie Rushamanová dokáže viac, než dáva najavo a jej úmysly nemusia byť celkom čisté. Jej skutočné meno je totiž Natasha Romanoff a je to superhrdinka Čierna vdova. (TV JOJ)

Breeg

Jedinou nevýhodou vidím dabing, ale i tak byly některé ČR hlášky fakt smrtící :D jinak víc vtipnější než jednička, sice méně akce, ale ani mi to nevadilo. Byl jsem spokojený od začátku až do konce. A soucit se Starkem v jeho nejtěžších okamžicích...není co dodat. Nelituji koupeného lístku do kina a šel bych klidně znova. ()

enterama

Viac ako akcne sceny, ma zaujali vypocty a priprava Roberta Downeyho na fyzikalnu olympiadu. Ako to vecsinou byva druhe pokracovania su velmi podobne , napr. v jednotke votrelcovi bol len jeden votrelec a v dvojke uz ich boli desiatky podobne tak predator alebo terminator. Tento imidz sa mi nepozdava, pretoze odvadza pozornost od hlavneho a jedineho hrdinu Ironmana. Na druhu stranu sa mi pacilo ,ze reziser netlacil na pilu z akcnymi scenami a vytvoril tak zaujimavu rozpravu o zachrancovi ludstva ... ()

beregond

Vše je jak při starém jako v jedničce. Akce je nevýrazná, ale chemii mezi postavami by Iron manovi mohli třeba takový Dannyho parťáci mockrát závidět (a to je mám celkem rád). Robert Downey má klukovské a místy šovinistické charisma na rozdávání, Gwyneth je nejsympatičtější herečka široko daleko (a já se ptám, kam se sakra dnes poděly ty inteligentní, silné a přesto křehké oddaně platonicky milující ženy?), Rourke je mutant, Sam Rockwell je parchant, a Scarlett je zde však především na ozdobu (ta červená krajka ve výstřihu v party u formulí, ty kopy, ty přehozy!!!). ___ Nedokážu rozsoudit jestli je příběhová linka filmu místy opravdu tak nablblá nebo sofistikovaně pracuje s naivní komiksovou poetikou předlohy. ___ PS: viděl jsem to s titulky, a díkybohu za to, tohle musí dabingem jenom ztratit, spousta dialogů působí skoro jako improvizace a funguje na skákání si do řeči, mluvení přes sebe a výrazné osobitosti hlasů. ()

BonesBoris

Trochu s obavami jsem šel do kina na pokračování a kupodivu to fungovalo skvěle i na podruhé.Jen té akce mohlo být víc a Scarlett Johansson taky. ()

Blood311

Jednička byla lepší, tole je svým způsobem okopírovaná 1... začátek - politický kecy - konec, boj úlavním nepřítelem. Ale i tak je to supr podívaná na kterou sem čekal od dob, kdy se oznámilo že bude i IM2... :-) ()

comicsak

Stalo sa presne to, čoho som sa obával. Jon Favreau si nabral na svoj chrbát viac ako dokázal uniesť. Množstvo postáv, veľa konfliktov a málo priestoru pre každého. Pritom ale herecké výkony Mickey Rourke a Sam Rockwella, ktorého skutočne moc nemusím, sú perfektné. Prvých 30 minút sa pozeráte prakticky iba na nejakú zlú telenovelu,(môže to ale byť zavinené zlým dabingom) potom prichádza akcia, ktorá je kvalitná no strašne krátka, napriek tomu je to asi najlepšia časť filmu. Potom sa už iba rozpráva a rozpráva, až na koniec kedy príde dlhá, pre mňa velice nezaujímavá akcia. Nezachraňuje to ani hlavná úloha. Po zhliadnutí prvej časti Iron mana som si myslel, že príde nová slušná trilógia, no teraz viem, že nič z toho nebude. ()

spiranta

Pravdu povediac, čakala som, že z toho budem mať lepší pocit. Keď už končne prišla akčná scéna, za okamih skončila a druhá vec, strášne veľa tam rozprávali a úplne zbytočne. Asi to bola len snaha predĺžiť už bez tak miestami oničom film. Herecké obsadenie bolo takmer dokonalé... no Scarlett Johansson ako nejaká tajná agentka? To ako ju vykreslili sa mi miestami zdá až trápne. Skôr sa mi hodí do prihlúplych filmov o láske. ()

lenka155

Tento film si myslím, že se celkem povedl. Herci v tom filmu byli skvělí. V kině jsem se vůbec nenudila sem tam byla docela sranda zvlášť jakmile Tony Strak kterého hrál (Robert Downey Jr.) řelk u toho soudu (Ano puso) z toho jsem dostala menší záchvat smíchu. Co se, ale možná některým lidem nelíbilo byl dabing. Mě se, ale osobně nelíbil dabing akurát toho chlapa s těma elektrickýma drátama. Už se těším na Iron mana 3!! ()

Caesarion

Z filmu sem byl fakt v pr...i. Jo fakt to byla ta správná kopačka. Opravdu lepší než první díl více zábavy ze všech úhlů a v poloprázdém kině v Kolíně, ve velkém sále z DTS za 80kč nejlepší podívaná široko daleko. ()

dINsA

Tak tady jsem zažil jedno z největších dilema za poslední dobu, co se hodnocení filmů týče. Rozhodnout se mezi *** a **** byl u mne docela horor. Asi žačnu zápory. Ten film je horší než jednička, postava Tonyho Starka je méně sympatická, postava Jima Rhodese je přeobsazená a méně sympatická, Tonyho asistentka (Scarlett) je tam úplně k ničemu a její postavu ji neuvěříte (přestaň už konečně špulit ty rty!) a dabing je příšerný. Teď k těm kladům, pořád je to starý dobrý Iron Man jak jsme jej měli rádi, s humorem, akcí a nadsázkou plus (velké plus) se Samem Rockwellem, který je výborný!!! ...čtyři hvězdy za to, že se na to určitě ještě minimálně jednou podívám. ()

RedMuzzzle

Film byl výbornej, ale projekce strašná. Byl jsem na tom s bratránkem v kině a uprostřed filmu se jim 10 minut prohodilo za předcházejících 10 minut, takže jsme viděli nejdřív, jak jí dává jahody, a až pak jak je kupuje. Downey tradičně nezklamal a předvedl svůj humor plný ironie a sarkasmu, který však s dabingem trochu strácel na věrohodnosti. ()

GizmoD

Drzi uroven jednotky, ostali aj vtipne hlasky. Downing sa v ulohe Starka nasiel a tvrdak Mickey ma vyborny rusky prizvuk. Zaverecna bitka mohla byt dlhsia, ale inac ok. ()

Smoldo56

Výrazne slabšie. Zatiaľ čo jednotka priniesla samú akciu a paradny humor Tonyho Starka, dvojka sa to všetko snaží prekopat tým najhorším Hollywoodskym štýlom až je z toho úplne iný film. Z Downeyho charizmy ostali len akési pokusi o trápne vtipy, z príbehu cliche a akčných scén nenapočítate dokopy viac než 4. Okrem toho, keď už aj hlavný záporák (Mickey Rourke) príde na smiech, niekde musí byť chyba. ()

Vytla

Už na začátku, kdy Tony přiletí na pódium a začne obrovská show jsem poznal, že je něco jinak. Iron Man není obyčejný superhrdina.. není to schovávanou posedlý spider-man, ale showman, který si tento post náležitě užívá.. ve skutečném životě bych Starkaasi nenáviděl, ale lehkost, s jakou ho Downey podal je neuvěřitelná a mě byl velmi sympatický. Nakonec to ani nebylo tak ukecané, jak se tady tvrdí a ty dvě hodiny film s přehledem naplní..hlavně se mi líbí, jak dokázal Favreu použít některé části z filmu, tak aby diváky podvědomě ovlivnil. Nevím, jak vy, ale mě bylo rozmláceného sídla líto a objevení nahrávky s otcem mi zase přišlo jako velmi silný režiserský počin. Ale co divák, to jiný názor, samozřejmě! ()

Abruzzi

Pro mě stejně dobré a zábavné jako první díl. Robert skvěle hláškuje, Gwyneth to sluší. Akce se mi líbila takže 4* zasloužené ()

Alcan

S dabingem zabité, v originále pecka. O něco lepší než první díl, sice je to vskutku ukecaný film, ale jakmile se Robert a spol. rozjedou stojí to za to. Co se týče akce, tak kvůli tomu je mé hodnocení takové jaké je. Počítal jsem, že akce bude víc, ale bohužel. Dokonce v traileru byly zachycené skoro všechny akce. Každopádně spokojenost. ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

U filmových sérií platí jednoduchá matematika - pokud je další díl úspěšnější než ten předchozí, jede se dál, pokud ne, místo pokračování se dá chvíli pauza a potom ideálně reboot. Letos takhle… (viac)

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (viac)