Samantha se vydává se svou nejlepší kamarádkou Corey z Virginie do Kalifornie, kde se chtějí stát profesionálními tanečnicemi. Jejich sen ale skončí v malém městečku v Utahu, kde se začíná rozbíhat sled podivných událostí... (oficiálny text distribútora)

E lan

Slaboučké, na něco si to hraje a neustále se to odkazuje na famózní první díl. Záhadnost je zde ryze vykonstruovaná a děj vysloveně nudí. Navíc herci se nějak nechytili, tak člověk spíše sleduje jejich trápení na plátně. Brrr, odstrašující příklad nepovedeného pokračování. ()

Foo odpad!

Opravdu nepovedený pokus. Pokračování Donnieho? Asi těžko, když je to skoro kopie. Samostatný film? Ne! Parodie? Nezasmála jsem se. Herci byli příšerní, dialogy těžko snesitelné, vůbec mi to nesedělo. Panu Fisherovi se nejspíš zalíbily efekty původního filmu, ale moc nepochopil podstatu, tak se rozhodl, že natočí film dle svého. Sebral i tolik sebevědomí, odvahy a celé dílo označil jako pokračování. Já označuji za trapas. ()

Likan7 odpad!

Jestli jsem o údajně brilantní jedničce řekl, že mě nudila až běda, tak nevím jaký výraz bych mohl říct o tomhle paskvilu, která má s Donniem společné jen jméno. Jinak se totiž tenhle film snaží jen přiživit a vydělat nějaký ten dolar. Kvalitou je to ale hovadina největšího kalibru. ()

LakiyL

Film sa mi hodnotí veľmi ťažko. Človek, ktorý nevidel pôvodný film Donnie Darko by si tento ani nemal pozrieť. Vlastne by som ho neodporúčal ani takým, ktorí prvý film videli. Prvý film je úplne do detailov premakaný, tento film taký nie je. S. Darko dáva ako taký zmysel, keďže som videl pôvodný. Ale aj tak je to dosť slabota, nič prevratné, všetko sme už videli v pôvodnom Donniem. ()

BUBO26

Donnie Darko je pre mňa legenda, toto je sračka. Úplne zbytočný film, ťažiaci z mena "Darko". Neustále sa snažili napodobňovať Donnieho Darka, ale výsledkom vždy bola len teatrálnosť. Donnie bol zložitý film, obsahujúci mnoho metafor. Samantha je totálne povrchná sračka. V Donniem mal každý detail svoje miesto a úlohu, Samantha mala strašne veľa prázdnych scén. Samantha má zlú hudbu, zlých hercov, zlý motív, nedáva zmysel, je zle natočený... Z pôvodného hodnotenia 2* zrážam na 1*. Toto by kultovým filmom robiť nemali. "Jako by o mně každý všechno věděl, ale stejně jsem neviditelná. Je to nejhorší z obou světů." Samantha Darko ()

Burrows

Film, který paratizuje na svém geniálním předchůdci. I přes to, že kopíruje mnoho prvků z Donnieho, zdaleka nedosahuje jeho kvalit. Bez invence a té správné atmosféry. ()

Bigwave

Příživník na slávě prvního dílu, pokud budem tvrdit, že tohle je pokračování. Nemá to s kultovním Donnim nic společného. Zbytečnost. ()

yaqwsx

Když bych měl co nejstručněji a nejvýstižněji charakterizovat tento film, tak mě napadá jedino teď v poslední době hodně populární anglické slovo "Dafaq?" Do dvanácté minuty (ano, schálně jsem se podíval) jsem se díval a přemýšlel "O čem to tak bude?" Ve dvanácté minutě přišel první "dafaq moment" a pak přicházel jeden za druhým. Zhruba 20 minut před koncem jsem již pochpil o čem to bylo. A byla to už jen nuda. Tato nuda mě donutila přemýšlet nad původním Donniem Darkem. Ano, není tak skvělý. Ten film je vlastně takový průměrný. Dokonce pokud je tento film skoro jeho kopie, tak je i původní film děsně stupidní. Přečetl jsem si můj původní komentář - ano, je to blbost. Jenže tahle "blbost" je líbivá, pěkně se na dívá a tak akorát dráždí mozkové závity, nemá jednoznačný výklad (nebýt tohoto filmu) a dodává mu takové lákavé tajemno. A právě toto tajemno z původního filmu dělá něco výjimečného. Jenže to u tohoto filmu není. Chybí mi tu nějaký první impuls pro vyprávění příběhu, je moc průhledný a ani není líbivý (tím narážím nejen na efekty - je v nich pěkně vidět špatné použití Action Essentials od Video Copilot-, ale také i na děj). Abych nebyl tak negativní - na Daveigh Chase se tu velice dobře dívalo. Ruku na srdce - v celém filmu jí to naprosto seklo, nebylo scény, kde by vypadala špatně. ()

kubilov

Co naplat, už přístup k filmu znamenal, že S. Darko bude jen hluboko ve stínu Donnieho. Totiž ani scénář a ani děj nejsou tak podmanivé a chytré, spíše by se zde dalo říci, že si scénárista prostě jen vymejšlel hlouposti a plácal jedno přes druhý. Ale naštěstí je zde alespoň jeden velký klad, kterým není nikdo jiný než Ed Westwieck, jenž přeci jenom dokázal film trochu pozvednout, a proto dám filmu o zářez navíc. ()

Pitryx

Nu, já mám tu výhodu (nevýhodu?), že nejsem ovlivněn kultem, takž asi na celý film pohlížím jinak. Zdálo se mi to vše naprosto zbytečně domotané, autoři scénáře nedávají moc šancí na rozpletení této motanice. Efekty byly vcelku na úrovni, dějově dost zajímavé, ale jak uvádím výše, občas domotané. Hrdinka mi k srdci nepřirostla, takže mi bylo fuk, jak dopadne ona i celé toto dílo. Ale v rámci pravdy musím také napsat, že mne to trochu zaujalo tematicky. Ani nevím, zda se shánět po filmu „Donnie Darko“ protože tohle pokračování zase tak moc bombastické nabylo. 201311039327/9852 ()

sataneek

Po prvním díle jsem od tohohle filmu poměrně dost čekala. Samozřejmě ne, že bude tak dobrý jako jednička...jenže on nebyl ani ucházející...Zatímco u Donnieho člověk na konci zůstal fascinovaně sedět a v hlavě se mu honilo x scénářů a vysvětlení, u Samanthy si jenom řekl "BLBOST"...film kromě toho, že vykrádá první díl, nemá hlavu ani patu...Rozhodně nemůžu doporučit. ()

Elessar.

Donnie Darko je právom legenda. A bolo očakávateľné, že sa lákavého konceptu lapí nieko ďalší a snaží sa z vydarenej predlohy niečo vyčariť. No a ono to prekvapivo... funguje. Miestami to má tú správnu Donnie Darkovskú atmosféru. Inokedy len bezducho kopíruje a napodobuje slávne scénky. Postavy sú snáď o niečo menej výrazné ako by mohli byť. Samantha je perfektná... Výborná voľba soundracku. Za zhliadnutie sa nikdy nič nedá a nedá sa hovoriť ani o úplnej katastrofe, pretože proste... je to len priemerný film., ktorý sa snažil nadviazať na o svojho o moc kultovejšieho predochodcu. ()

Ifcik

uplna hanba! tento film nemal nikdy vzniknut. ak by tento film vznikol pred tym ako vznikol donnie darko tak by sa dal pozerat a urcite by bol prijatelnejsi pretoze by to nemal nikto s cim porovnavat. ale kedze sa odvyjal od udalosti vo filme donnie darko, tak je to uplny prepadak. tie dva filmy su v uplne inej lige! ti co videli donnieho darka a chcu si pozret toto tak nech to nerobia! a ti co este donnieho nevideli tak nech si najskor pozru toto a potom donnieho. mozno budu mat iny pohlad na tento film ako ti co uz pred tym videli donnieho. ()

Drky

Druhý díl mysteriózního Sci-Fi, jako by vypadl z oka prvnímu dílu. On to byl skvělý zážitek, ale nesměl bych vědět, že je to druhý díl! Kopírovalo se co se dalo, ale i tak se našli originální scény, které tento snímek hodně povznesly! Pravdou je, že druhý díl nás nikam jinam neposunul, nedělo se tam nic co by nás šokovalo a dokázalo překvapit! Určitě mu nepřidalo to, že jsem oba filmy viděl v jeden den. Hodnocení 3* a 60% ()

Tom10000

Tak tenhle film mi nedával absolutně žádný smysl. Vůbec jsem nepochopil příběh ani důvod, proč by mělo něco takového vzniknout. Možná je chyba na moji straně, ale mám dojem, že tento film je určen pro někoho, kdo má zcela jiné chápání reality. Důvod, proč jsem tento film dokoukal, byla jakási moje vnitřní touha doufat, že se to alespoň nějak vyvrbí. Ale ne. NÁSLEDUJÍCÍ ČÁST OBSAHUJE SPOILERY: Zaprvé mi nedošl smysl cestování časem. Jak a proč, to mi neustále běhalo myslí. Nemá to žádné odůvodnění, jaktože se v tuto chvíli zrovna přenesli v čase. Zadruhé nechápu ty "záporné" postavy, jestli se dá o nich tak mluvit. Jednou slyším z úst jakésy dívky, jež vypadá jako sama Samantha, slova: "Za čtyři dny skončí svět" a pravděpodobně něco ve smyslu "Teď nám bude patřit", ale za chvíli z neznámého důvodu říká: "Tímto zachráníš svět" (co to znamená, absolutně nevím a mám dojem, že tento film pochopím už jen při drogách a LSD, třeba na nich byl scénárista, což asi k jeho "úspěchům" může být možné). Samantha, očividně zcela zvyklá na situace, kdy se z lidí (Jeremy) stanou šílenci s vyrážkou na krku a říkájí řeči o něčem na obloze a poté ji zabijou. Předchází tomu sci-fi scény, jež šly vyrobit i v 70. a 80. letech o vesmíru (De facto jen smršť barev a šmouch) a poté už jen slyšíme probuzení a návrat v čase a řekneme si jen "Aha, takže to, co jsem viděl/a, je mi teď nanic". O středu filmu se ani nemusím vyjdařovat, jenom náboženští fanatici (bez urážky těm, kteří mají víru, ty respektuji) a záhadné žhářství spojené s náhlými zjeveními předmětů a duchů. ZÁVĚR: Kdybych tento film sledoval dejme tomu v 60. či 70. letech, byl bych uchvácen efekty a scénář by mi byl jedno. Jenomže poté, co jsem zhlédl sci-fi filmy typu "Carrie" s Chloë Grace Moretz (film vyšší kvality) či "Žhářka 2" z roku 2002 (film s podobným hodnocením, ale mnohem lepší), mám ohně dost. A temných sil jsem si dost užil třeba ve filmu "Thelma" či "X - men 8: Dark phoenix" a nebo "Star wars 3: Pomsta Sithů". Jen díky relativně pěkné hlavní hrdince, tomu, že se mi nakonec neudělalo smrtelně špatně (jen trochu) a neměl jsem chuť roztřískat televizi, dávám filmu 10 - 15 procent a pouhou jednu hvězdu z milosti. Ruce pryč od tohoto filmu! Doporučuji filmy výše uvedené a k tomu bonus v podobě "Rudá jako rubín" a další dvě pokračování pro cestování časem. ()

RyuzakiSE

Říká se, že dvojka vždy skoro vše pokazí. U tohoto pokračování je to bohužel pravda. Navíc to bylo skoro stejné jako jednička... mohli se na to vykašlat, zbytečně to pokazili. ()