Nick O'Bannon (Bobby Campo) zabudne v jedinej sekunde na plánovaný pohodový deň s priateľmi na automobilových pretekoch - premkne ho totiž desivá predtucha, že dôjde k hromadnej havárii pretekajúcich áut, pod ktorých horiacimi troskami a rúcajúcou sa tribúnou zahynú v hrozných bolestiach aj jeho kamaráti a on sám! Sotva sa ako-tak preberie z tejto šialenej nočnej mory, prinúti svoju priateľku Lori (Shantel VanSanten) a priateľov Janet (Haley Webb) a Hunta (Nick Zano), ktorí si myslia, že mu zrejme preskočilo, aby z tribúny okamžite odišli – a len pár sekúnd po tom sa jeho hrôzostrašná vízia do bodky splní! Šokovaní priatelia nadšene oslavujú, že unikli istej smrti – netušiac, že to, čoho svedkami sa práve stali, je len začiatok nemilosrdnej naháňačky so Smrťou! Nickove hrozivé vízie nadchádzajúcich tragických udalostí totiž pokračujú - a tí, čo teraz prežili, rad za radom umierajú, jeden príšernejšou smrťou ako druhý. Nick vie, že musí nájsť spôsob, ako Smrť nadobro prekabátiť - inak ho postihne rovnaký osud... (TV Markíza)

Flego

Je až zvrátene zábavné sledovať ako sa chystá ďaľší masaker... Úroveň ide dolu a dúfam, že o tri roky nevznikne ďaľší osud. Hoci, v tomto prípade je to asi nezvratný osud.:) ()

honajz

Některé věci nebyly špatné, ale vadily mi ty nelogičnosti (sklem brýlí NIKDY nic nezapálíte, nemají ohnisko), ta překombinovanost (musí zafoukat vítr, současně se stane tolik náhod, že se náhody stávají běžnou věcí, asi jako kdybyste ve Sportce vyhrávali den co den), od střední část zmatený scénář (furt někdo někam jezdí, aby zabránil smrti, smyky kol na vozovce, a jede se dál) a nechuť posunout tuto sérii někam dál (třeba tím, že by ten bezdomovec měl se Smrtí nějakou dohodu nebo byl její personifikací a příběh by se ubíral více mysteriózním směrem). Minusem pro mne jsou i některé triky, z nichž je ten počítač vidět na sto honů daleko. http://www.dvdextra.cz/dvd-recenze/nezvratny-osud-4.html ()

jonyyy

Je to furt to samé dokola, ale musím říct, že si série udržuje svou kvalitu a nápady při smrtích jsou stále slušné. Na začátku u nehody jsem měl chvíli až husí kůži - jako u každého dílu - nezlobte se na mě, ale já mám nezvratný osud prostě rád. 70% ()

eraserhead666

Od čtvrtého Nezvratného osudu se snad ani nedalo očekávat nic jiného, než jen klasickou kostru, jen trochu lépe vyšperkovanou promyšleností a větší brutalitou jednotlivých "nehod"? Jakákoliv výraznější inovativní změna by byla jen a jen k horšímu. A tvůrci to zřejmě moc dobře věděli. A tak nám dali to, co jsme chtěli - v podstatě bezduchou vyvražďovačku, kde každý sere na nějaký příběh. Zajímá o jen to, JAK (a to hlavně) kdo zhebne. Jenže dívat se na to po čtvrté? Překvapivě jo. Docela mě to pobavilo. Počítačové triky sice občas k pousmání, ale jako nadprůměrná oddechovka, co má švih, to jde. ()

SOLOM.

Jako fanoušek všech Nezvratných osudů jsem se na čtyřku nevýslovně těšil, ale nakonec jsem byl dost zklamán. Způsob 3D mi moc nesedl stejně jako režisérovo pojetí čím víc brutality tím lépe. Lehkost a originalita předešlých dílů ustoupila na úkor slabým digitálním efektům, které byly na úrovni béčkové show jenž jsem zvyklý u velmi průměrných snímků. A Final Destination 4 si mezi ně bohužel zařadím taky. Pokud někdy vznikne další pokračování, tak doufám, že bude lepší než tohle. Průměrný film si zaslouží i průměrné hodnocení. ()

Karamanlis

Štvrté pokračovanie hrátok so smrtkou je v porovnaní s predchádzajúcimi troma dielmi kvalitatívnym krokom späť. Tradične síce ponúka pár zaujímavých mordov a svoje urobí aj 3D, radšej by som však bol, keby táto séria už ďalej nepokračovala. ()

ARI50

Pro mě nejslabší díl tenhle honby za smrtícím osudem, i přesto že jsem sním spokojený a dávám mu vysoké hodnocení bude tenhle způsob vraždění a příběhu nejslabší. ()

JASON_X

Oproti třetímu je čtvrtý díl určitě lépe udělaný a herci nejsou tak nesympatičtí. ALE: Scénář je blbý úplně srovnatelně, digitální efekty jsou ve výsledku spíš na škodu, protože působí většinou křečovitě a pozérsky (a navíc jsou většinou mizerné), no a herci jsou sice sympatičtější než minule, ale zato naprosto příšerní. Výkon hlavního hrdiny je téměř na stejné herecké úrovni, jako výkon hlavního hrdiny v kultovním o rok mladším Birdemicu. Ovšem zatímco Birdemic je samozřejmě recese (kterou bohužel většina nedovtipných diváků nepochopila), ochotnicky toporné herectví hlavní dvojice ve Final Destination 4 je obávám se myšleno zcela vážně. A film nezachrání ani relativně povedená návštěva salónu krásy, automyčky, nebo prdelní výcuc vnitřností golfového playboye. / Po další repríze už to tak negativně nevidím, naopak, nadprůměrná oddechovka, záleží asi hodně na momentální divákově náladě. ()

MáŠa

Pro mě docela zklamání a nebál bych se toho označení, že jde o jeden z nejzbytečnějších filmů roku 2009. A to jsem i přes různé výtky, co jsem do té doby zaregistroval, moc nečekal, protože režisérem byl člověk, který stál i za druhým dílem, a ten se mi z téhle nezvratné série líbil možná i nejvíc. Tu se mu ale nezadařilo. A dost dělá jen ta skutečnost, že to všechno působí hodně digitálně. Ty triky se skutečně moc nepovedly. ... Jinak těžko říct, pro korektnost radši dodam, že Nezvratný osud 1 a 2 byly jedny z prvních hororů, na které jsem koukal, takže jsem z toho byl asi víc odvařenej, než bych byl teď, ale stejně myslim, že je tenhle 4. díl netrhne. ()

becki_tu

Ačkoliv prostředí kolem automobilových závodů znělo více než zajímavě, po úvodní scéně a nepříliš povedené trikové sekvenci jsem začal tušit, že tenhle díl už asi bude trochu přes čáru. A nejde jen o špatné triky, ale i o nenápadité předvídání smrtelných „nehod“ a fakt, že se zkrátka scénáristé začínají v mnohém opakovat. Fanoušky OTH aspoň potěší Shantel, jejíž postava se naštěstí drží ve filmu docela dlouho. I přes rozpačité dojmy jsem zvědav, zda následující díl potvrdí klesající kvalitativní trend série nebo naopak nabídne něco nového a neokoukaného. Momentálně bych si spíše vsadil na tu první možnost. ()

Morholt odpad!

Naprostá zbytečnost. Ellis obšlehl jedničku, přidal o několik tříd horší herce, namixoval pár rádoby originálních krvavých koktejlů a pustil to do světa. Tenhle paskvil se vůbec neměl dostat do kin, ale měl být přikládán jako dárek zdarma k chipsům nebo avivážím. 5% ()

Lucasion

Final Destination je zajímavá série kdy je pokračování buď dobré nebo špatné. Musím se přiznat, že čtyřka se mi vcelku líbila. Dobře zvládnutá úvodní scéna, kterou doplňuje výborná píseň "Devour". Velmi originální scény smrti jsou dobře udělané. Mínus je předvídatelný scénář. Ve kterém vás už nic nepřekvapí. Ale na druhou stranu způsoby "popravy" jsou dost originální narozdíl od předchozích dílu. Nejsem fanda série a stejně se mi to líbilo. Konec je navíc úsměvný. :-) ( 50 procent ) ()

Handle odpad!

Chachá, vážně sranda! :) Jako komedie možná i nadprůměr, ale jako to, co to má být... no to už se moc nesměju. Ty digitální efekty, to je fakt síla, ale tak já od toho opět nic nečekal, jen to, že se zase pobavím a to svůj učel splnilo... :) Tvůrci prostě opět potvrdili trapnost této "cool teen" série. Ale tak co, i blbost vydělá prachy no. Ale upřímně bych chtěl znát někoho koho to vyděsí... No prostě wtf. ()

Fleur6

Ako tie tri hviezdičky neberte seriózne, len musím nejakým spôsobom ohodnotiť ten zážitok z 3D kina, z ktorého mám stále následky. Toto nie je pre moje nervy. ()

maseer2

vzhledem k hodnocení tohoto filmu jsem čekal totální provar, ale ten nepřišel.. ačkoli film jede opět přesně v kolejích vyjetých předchozími díly, tak pořád baví a o to tu přece jde.. srovnatelné s trojkou, horší než skvělé první dva díly - 3* ()

6thSun

Jako kravina na odlehčení, když za oknem zuří sychravej podzim a vy nechcete nic jinýho než antilogickou zábavu, je to úplně ideální. 60% ()

ProjectAlice

Nemám rád voľné pokračovania. Navyše to malo len hodinu a 18minút. To nieje veľmi film do kina. Bolo to už akoby nasilu. Takto sa to môže ťahať aj donekonečna. Taká dvojka bola pre mňa samozrejmosť, keďže sa prvý diel skončil otvoreným koncom a dvaja ľudia prežili. Tretí a štvrtý diel už boli pre mňa zbytočné...škoda. ()

Tommassi3

"Jestli je pravda to, co říkáte, jdu si užít posledních dnů svýho mladýho života a jdu dělat to, co mi jde nejlíp.. Jdu si zapíchat !! Když už mám zhebnout, tak ať to aspoň stojí za to.." ;) ()

argenson

I když nejsem vyznavačem žánru, jednička mě vážně bavila. Mělo to nápad. Viděl jsem i dvojku a trojku, budiž. Ovšem tohle pro mě bylo velké zklamání. Velké lákadlo 3D formátu skončilo u dvou vychytávek (had a hořící papír), jinak velká nuda. V postavách i ději neskutečné klišé, opakování toho, co už jsme viděli, dialogy naprosto o ničem (nemluvě o vývoji děje, nedejbože psychologii postav) a málo uvěřitelné a násilím vyšponované scény, které se vás mimo jiné snaží přesvědčit, že se všude povalují kanystry s obsahem hořlavin. Z mého pohledu tedy v celkovém součtu snadný a rychlý způsob, jak vyhodit do prdele 209 korun. ()

st.ranger

Už na potřetí bylo toto téma docela nezábavné, lze se domnívat, že čvrté pokračování přinese nějaké klady? Ani omylem. Úmrtí jsou provedena celkem jednotvárně a efekty jako by z oka vypadly nějaké finančně nenáročné zábavě pro televizi. A co teprve trapné 3D efekty, které vypňují vize s náznaky o další smrti? Další důkaz o zbytečnosti nosit brýle v kině. ()

Osud znovu udeří, Freddy a Jason ne

Osud znovu udeří, Freddy a Jason ne

02.02.2011

Pokračování úspěšných hororů je téma, které z nás dostane jen nešťastný povzdech. Když jsme se konečně zbavili Saw (na jak dlouho?), je tu Paranormal Activity – na podzim očekávejte trojku. Nezvratný… (viac)

Raimi a horory pro celou rodinu

Raimi a horory pro celou rodinu

05.10.2009

Podivnou novou divizi vytvořil Sam Raimi v rámci své na horory zaměřené produkční společnosti Ghost House Pictures. Pod hlavičkou Spooky Pictures prý budou vznikat „thrillery pro celou rodinu“.… (viac)