Dylan Moran: Monster

(TV film)
všetky plagáty

Záznam predstavenia írskeho komika Dylana Morana v Dubline. Zabávač preslávený najmä úlohou kníhkupca v seriáli BLACK BOOKS vedie nepretržitý monológ o všetkých možných aspektoch života v modernej spoločnosti - drogy, ľudský potenciál, technika, hotelové izby, rôzne účinky rôznych druhov alkoholu, deti, výchova, hudba, politika, lži, spolubývajúci, televízne spravodajstvo, Francúzi, náboženstvá, homosexuáli, Ježiš, dômyselnosť designu mužských genitálií, dialekty a dokonca aj fenomén známy ako "írske vlasy". (tomashrabek)

Carlossss

Dylan je kurva genius! Během necelé hodiny a půl dokáže proprat všechny společenské témata tak dokonale, že jsem nestačil valit bulvy. Od kouření, přes rasismus a křesťanství po homosexualitu a ženy. Všechny souvislosti se z něj jen hrnou a všechno do sebe zapadá jako dobře namazaný hodinový stojek. Jestli v současné době existuje lepší Stand-Up komik, já ho neznám. ()

MrPierc

Témata velmi dobrá, ale chyběl tomu nějaký nápaditý projev jako například u Bill Bailey - Part Troll (2004). Chybí tu kontakt s publikem. Jinak velmi dobrý suchý humor. ()

Crawler-D

"Někdo to musel říct." Spousta trefných urážek a pravd o životě. Jenom mi tam chyběl nějaký jednotící rámec a výraznější zakončení. ()

bukowski83

Tak to je neskutečná prdel, co ten tam rozjíždí za hlášky je mnohdy k nepochopení! S tímhle člověkem bych chtěl jednou sednout na pivo, v jeho případě na víno, poslouchat ty jeho vtípky a přitom si smíchy čůrat do kalhot! ()

c.tucker

To je kurva kus správnýho opilce. Říká nahlas to, co já si myslím, ale o pořádněj kus zábavněji! Takhle jsem se dlouho nenasmál. O teď jsem skálopevně přesvědčen, že bych s pitím alkoholu rozhodně neměl přestávat a taky rozhodně nejraději jím jen to, co má obličej ;-) ()

dr.fish

Po dlouhé době mne opět něco potěšilo a taky posunulo. Málokdy se poštěstí, že se člověku vloudí do života nová věc, "svěží jak řeka", která mu prostě dodá energii. Konečně zase vím, že nejsem takovej magor, že jsou i jíní lidi co to vidí stejně, a že svět ještě není tak v prdeli, když se umíme sami sobě smát. Dylan Moran mi zvedl náladu už v Black books a tohle je jen logickým vyústěním jeho celkového postoji k životu. Je to prostě parádní a já mám z toho radost.100% ()

Sonnik

U stand-upů musí být člověk nejen vtipný, ale také divákovi sympatický. To u mě pan Moran splňuje na 110%. Jeho image irského omezeného hulváta se hodně podobá stylu Bernarda z legendárních BBooks až na to, že ubylo absurdností a přídalo se na chytrosti. Moran se svým vlastním nekonvenčním stylem trefuje do obvyklých témat, popíjí vínko, a občas si zapálí cigaretu. Pusobí dojmem přiopilého, rozcucháného váguse, ale Irové ho stejně jako já žerou a on si to zaslouží, protože v tomto oboru je to bůh. "You know, I would, for instance felate a smurf before I pick death." ()

Mr.Bulanek

No nevim jestli muzu porovnat s Bill Baileyem ale toto mi prijde slabsi. Takove malo zive. Jezis on je ukecany obcas sem ho ani nestihal vnimat ale kdyz uz jo tak to stalo za to. ()

terunka003

Vtipné, sarkastické, trefné. Dylan Moran rozebírající společenské, politické, aktuální situace s vážně vtipnou tváří, píjící víno a kouřící cigarety. Určeno těm, kteří mají tohoto komika rádi. "Neotvírejte ty dveře. Jediné, co uvidíte, bude jedna mrňavá šedá hladovějící kočka s průjmem. A nejspíš bude i kouřit." ()

Raven0

Dylan je pašák, jeho vtípky spolehlivě pobaví. Jenže používá dost popkulturních odkazů, vzathujících se k Velké Británii, což je pro člověka z ČR, (jako jsem já) bez znalostí spravného kontextu vcelku na nic. Proto tak "nízké" hodnocení. ()

danoo

Monster je ohňostroj spontánnosti, improvizácie a skvelých nápadov ako napr. to o deťoch: „Kdy jste naposledy viděli nějaké dítě, které by něco nepotřebovalo? Kdy vám vlastně nějaké dítě řeklo: "Nedám si už ten malinový dort, díky." "Musím už jít umýt auto!" C o . j s o u . v e . s k u t e č n o s t i . d ě t i . z a č ? M i n i a t u r n í . o ž r a l c i, to jsou. Znáte to, ti lidi, kteří vás ráno zdraví tím, že vás kopou kolenem do tváře ... a blekotají nesmysly! Celej den. Neumí ani chodit rovně..." ()

VasaX

Stand-up komici z těch ostrovních států, to je něco. Stojí, tlachají o běžných věcech, sem tam udělají nějakou opičku. Proč by se na to měl vlastně člověk koukat a poslouchat je? Když ono je to tak zábavné... :-). ()

morena.jea

"You should stay away from your potential. I mean, that is something you should leave absolutely alone! You’ll mess it up! It’s potential, leave it!" ()