Hugo Cabret (Asa Butterfield) je neobyčejný kluk, který po otcově smrti žije na pařížském vlakovém nádraží u strýce alkoholika, jenž tu pracuje jako seřizovač nádražních hodin. Po tátovi Hugo zdědil vynalézavost a robota s klíčovou dírkou ve tvaru srdce, který možná ožije, pokud se do ní vloží ten správný klíč, a předá chlapci otcův vzkaz. Alespoň v to doufá. Neutišitelná zvědavost přivede Huga k nerudnému prodavači mechanických hraček (Ben Kingsley) a od něj i k jeho chráněnce (Chloe Grace Moretz), která, ač je to neuvěřitelné, drží v rukou klíč k rozluštění Hugovy životní záhady. Jak k němu přišla? Jaké tajemství skrývá její adoptivní prarodič, že o něm nesmí nikdo mluvit? Skrývá robot skutečně otcův vzkaz? A dokáže Hugo na všechny tyhle otázky odpovědět dřív, než ho dostihne ruka zákona v podobě přísného nádražního hlídače (Sacha Baron Cohen) a pošle ho do sirotčince? (oficiálny text distribútora)

jura-roy

Tfuj. Tak tohle bylo vážně o ničem a navíc děsná nuda. V komentářích čtu, jaká je to pocta filmařině a kolik je v Hugovi odkazů na počátky kinematografie. Hmm, já tam viděl trochu posledních pár minut, jinak nic a to je ze dvou hodin sakra málo. Negativa - hlavní hrdina, nepohádkovost, prázdnota. Pozitiva - nádražní inspektor a jeho čokl. (Za Cohena dávám tu jednu hvězdu.) ()

optimus0s

75% Asi první film, u kterého lituji, že jsem ho neviděl ve 3D. Jako pocta prvním filmům skvělé, jako Scorseseho film už tolik ne, budu jeden z těch, kteří nadávají na to, že natočil rodinný film. Ovšem je to stále jedno z kvalitnějších rodinných děl. A to co nepochopím je tolik hlavních oscarových nominací. Technické pochopim, za ty si Hugo oscary na 100% zasloužil ()

Bejbinka

To, že je režisérem Martin Scorsese ještě neznamená, že se film musí líbit všem a už vůbec ne kvůli počtu Oscarů. Pro mě docela nudný film, který mě nechytl. Chvílemi mi přišel až hloupý. Postavy dětí byly nepřesvědčivé a nelíbilo se mi, jak byly zahrané, což je dost prů***, když Hugo je hlavní postavou...Chloe Grace Moretz mě snad štvala ještě víc...to se nedá říct o Benu Kingsleym a Helen McCrory, kteří mi (jako jediní) přišli výborní. Alespoň, že část, kdy děti Hugo a Isabelle pátraly po tvorbě George Méliése byla zajímavá, kdy bylo vidět úplně první snímky vůbec, které jsou opravdové. A ještě konečné Méliésovo vyprávění, když vysvětluje svou minulost a tvořil svoje filmy. Ale jinak dost průměrný výsledek a herecké výkony. Nechápu Oscara za vizuální efekty a výpravu. Možná, že to dokáže ohromit ve 3D (proto byl natočen) a možná, že kdybych film ve 3D viděla, mluvila bych jinak, ale po klasickém shlédnutí na DVD...zlamání. Příklad totálně přeceněného filmu, kvůli známému jménu. ()

GOREGASM

Od prvního nájezdu kamery vizuálně nadýchaná podívaná, která hned v úvodu svým světem ozubených koleček v některých nevědomě probudí vzpomínku na počítačovou sérii Syberia. Pro ostatní je Hugo ve své první půli tajuplnou podívanou, ve které Scorsese s věkem danou rozvážností rozestaví všechny postavy do promyšlených pozic, aby s nimi v půli druhé sehrál utěšenou poctu filmařskému řemeslu. Je pak opravdová potěcha sledovat Bena Kingsleyho, Christophera Leeho, nebo talentovanou Chloë Grace Moretz (mladší verze Natálky Portman) a jejich absolutní oddanost Martymu, který si správně nevypomáhá nadbytečným humorem, ale raději nás pevně chytí za filmové srdce. 85% ()

Ben Nevis

Tři hvězdičky za vizuální stránku, ale dějová stránka prostě nefunguje. Kdyby to byl film pro děti, beru. Pro ně je určitě velké dobrodružství honička se strážníkem jako v grotesce a odkrývání tajemství nerudného dědka. Celou dobu přemýšlím, jaká velká tragédie ho potkala, že překoná ztrátu rodičů obou dětských protagonistů? Když už nic, režisér si mohl odpustit ty všudypřítomné vodopády slz. Jestli to měla být pocta béčkové filmařině, tak já raději áčkovou tvorbu. ()

Fawkes

Přiznám se, že podle skvělých trailerů jsem čekal trošku zajímavější příběh, ale jinak jsem rád, že jsem takový film mohl vidět. Naprosto odlišný styl od jiných amerických filmů. Umělé scény mi osobně nevadily, bylo zajímavé semtam sledovat tak zajímavou kameru. Ve 3D jsem na tom nebyl a myslím, že by to až takový rozdíl nebyl, protože scén pro 3D ve filmu až tak moc není. Vsuvky z historie filmu mě velice bavily. (80%) ()

figliar

Scorsese by sa mal venovať tomu, čo vie najlepšie. Nie že by bol film slabý, ba práve naopak, ale je určený skorej pre menšie publikum. Pointa filmu je ale rozkošná a celkový dojem tak končí na 80tich percentách. ()

Ydrosten

Tohle že natočil ten co si naložil na hřbet takový akce jako SKRYTÁ IDENTITA a GANGY NEW YORKU ? Pohádku ? A takhle divnou ? Jde vidět že jméno režiséra ještě není záruka hitu. Pohádkově nezajímavé ( děj se mi nějak nelíbil ) a vizuálně až moc překomplikované. Hmmm hmm ..... ale jo , dám 3 hvězdy , protože zas taková blbost to nebyla. Mimochodem S.B. Cohen , není ani v tomto filmu výmečně dobrý ( a navíc ho nemám rád ) Nejzajímavější mi přišla scéna , kdy bylo znázorněno jak to vypadalo v raných začátcích filmu - to bylo opravdu úsměvně zajímavé a ještě scéna kdy robot kreslí obrázek měsíce - to se mi líbilo. ()

danek22

Moc velká encyklopedie, atmosféru má film slušnou, ale jakmile začne seznamovat s historii filmu, tak jsem se cítil, že sedím povinně v základní škole na nudné hodině dějepisu. ()

Heroine odpad!

Nevím proč by měla mít tahle přitrapnělá nuda něco společného s dětskou fantazií. Není to ani omylem působivé, děti v hlavních rolích jsou ohavné zjevy, a hrajou dost trapně. Asi po první půl hodině jsem začala přesvědčovat ostatní, abychom si pustili něco jinýho. Ale někdo to chtěl dokoukat, protože čekal že se tam na konci ještě něco stane. Zklamaní jsme ale nakonec byli všichni, protože se tam nestalo nic. Vůbec nevím proč by dneska měli nějaké Mélièsovi filmy všechny takhle fascinovat. Je to starý, ale zas tak úžasný to není. ()

matkoulko

Nebol to zlý film. Neviem prečo ma však neoslovil, tak ako som čakal. Vizuálne pekné, úžasné zábery na Paríž, aj keď pár krát z uletenej perspektívy. Prvú hodinu som sa musel premáhať, aby som pri filme vydržal, bolo to dosť uťahané. Milý príbeh dvoch detí, fantastické návraty k filmovaniu prvých filmov, na prvý pohľad atraktívny pohľad do histórie. Čo bolo zle? Herci hrali o dušu... Vlastne sa musím priznať, že miesto staničného policajta som občas videl Borata (ktorý nepartí medzi mojich obľúbencov). Napriek nespočetnému množstvu ozubených kolies pre mňa tento filmový moloch zosť zadrhával. Asi tam bolo toho príliž veľa, rôznych obrazov a odkazov, fínt a trikov, neviem. A fakt som sa na to veľmi tešil... ()

BOURQUE

Pre mňa tak trošinku netradičný film od pána Scorseseho. To však nič nemení na tom, že sa jedná o prekrásny film s dojímavým príbehom (veľmi rád by som prečítal aj knižku). Sú tu veľmi jemne natočené a vybrané snímky, efektívne miešané „s minulosťou a súčasnosťou“. Z hereckého hľadiska voľba A. Butterfielda na postavu Huga bola nesmierne vydarená! CH. G. Moretzová mi teraz prišla tak trošinku priemerná, B. Kingsley dobre zahral „jak záporné“ tak kladné stránky svojej postavy a S. B. Cohen bol „zmiernený S. B. Cohen“. Jedine, čo mi trošinku vadí, je to, že menší priestor pre J. Lawa. Osobné hodnotenie: 85% (****) ()

Iwiiik

Hezké, teplé kamerové filtry, vcelku dotažená režie mistra Scorseseho, všudebáječný Kingsley a poklona pantátovi Meliésovi, jehož Cestu na Měsíc máme rádi všichni, působí bezprostředně po projekci drobné zamlžení úsudku, protože nahlíženo optikou scénáře, jedná se pouze o načančanou rodinnou komedii, v tomto případě vykreslenou jako patetickou omalovánku, ve které chybělo už jen to, aby všechny zachránil malý, roztomilý pejsek. Typické dílo, podlézající širokým masám a jejich rozněžnělým srdíčkům. Já se chytil jen napůl... ()

tragos

Mému srdci mnohem bližší než The Artist, a to jak tématem, tak ztvárněním, ale to je asi tak vše, čím film zaujme. Chyběl mi tam Scorcese :-) LCD, říjen 2014. ()

Rockerman

V mnoha směrech fascinující podívaná o malém, šikovném Hugovi a jeho tajuplném mechanickém muži. Vše je hlavně oslavou kinematografie a jejich průkopníků. Pohádkově laděný příběh má trochu neohrabané dialogy, ale to byl asi záměr. Jsou tu velmi pěkné scény, např. ten Hugův "počátkovský" sen ve snu nebo Sacha Baron Cohen se svým dobrmanem ve vaně atd. Měl jsem z toho trochu strach, že to bude sr..ka, obavy však nebyly na místě. Je to dobrá zábava! ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

07.07.2012

Volné seskupení čtyř jednosálových artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 12. do 18. července tohoto rokuBEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších… (viac)

Ender i pěchota si brousí zuby na emzáky

Ender i pěchota si brousí zuby na emzáky

04.12.2011

Adaptace slavného sci-fi románu „Enderova hra“ je za rohem a zřejmě se dočkáme i nové verze Hvězdné pěchoty. O válčení s mimozemšťany tedy v kinech nebude nouze. Enderovu hru měl kdysi režírovat… (viac)

Hledá se režisér!

Hledá se režisér!

18.02.2011

Pro remake Vrány, komiksovou adaptaci Preacher a DiCapriovo finanční drama z Wall Street. Máte zájem? Bohužel, hollywoodská studia momentálně vyjednávají s poněkud zvučnějšími jmény ;-). Pojďme… (viac)