Avengers: Pomstitelia

• USA The Avengers (viac)

Z nebies na Zem prichádza zlo a tajný agent Nick Fury musí zostaviť bojový tím Avengers, aby ochránil ľudstvo. Na pomoc mu prichádzajú najlepší z najlepších - superhrdinovia Iron Man, Hulk, Hawkeye, Čierna vdova, Kapitán Amerika a boh hromu Thor.
Na Zem sa zniesol Thorov nevlastný brat, neľútostný zločinec Loki, ktorý chce ovládnuť nebeskú ríšu bohov Asgard a zničiť ľudstvo. Jedine Avengers ho môžu zastaviť, teda, ak rozumne spoja svoje sily. Samoľúbi superhrdinovia však majú rozdielne nátury a chvíľu potrvá, kým zladia svoje egá, silu a inteligenciu, lebo inak než tímovou prácou nemôžu poraziť mocného nadpozemského nepriateľa, ktorý sa spriahol s najtemnejšími silami.
Superhrdina Iron Man je v súkromí milionár a playboy Tony Stark, zvyknutý byť sám sebe pánom. Legendárny hrdina Kapitán Amerika, v súkromí vojak Steve Rogers, je síce zvyknutý rozkazy poslušne vykonávať, ale ako človek z minulosti, ktorý strávil niekoľko dekád zamrznutý v ľade, má trochu problém zapadnúť do súčasného sveta. Thor je boh hromu z nebeskej ríše Asgard a najmocnejší člen tímu Avengers, tvrdohlavý a svojrázny chlapík s kladivom, ktorý nerád počúva rady či príkazy od iných autorít. Supermocný Hulk je v súkromí skromný vedec dr. Bruce Banner, ktorý sa vo chvíľach stresu mení na neovládateľné a ničivé zelené monštrum, čo z neho tiež nerobí dobrého tímového hráča. Zostavu dopĺňajú špiónka Natasha Romanoff ako Čierna vdova, lukostrelec Clint Barton - hrdina Hawkeye a agent Phil Coulson, ktorý síce nemá žiadne nadpozemské schopnosti, ale svojou autoritou si medzi hrdinami vydobyl slušné postavenie. Boj o záchranu Zeme a ľudstva sa môže začať. (TV JOJ)

Wade

Ohodnotit Avengers je pro mě hodně velký problém.Opravdu nevím co jsem očekával,ale rozhodně vim,že jsem to nedostal (divná věta sám to uznávam). 80% ()

Millanium

Ve srovnani s jinymi filmy zanru jako BM Dark knight rises nebo xmeny jsem se u filmu dost nudil. Herci fajn, ale ta akce me vubec nedostala. I samotnej prvni Thor byl dle me o rad lepsi. 65% ()

Danny F.

Tohle moc nepotěšilo co se velkého boomu týká. Samotní hrdinové jsou rozhodně zajímavější ve svých samostatných filmech. S efektama to někdo přehnal a působyli jako nedotažené, přeplácané a odfláknuté. Hulk byl perfektní, Iron Man taky, hlášky a pošťuchováni se navzájem byli vtipné (obzvlášť od Iron Mana). Bylo fajn vidět všechny komiksové ikony pospolu. Akce se povedly až na pár zdlouhavých dialogů. 75% ()

Krysa SPK

Miluju filmy o hrdinech a tady mám hrdinů pět a jednu hrdinku navíc ! Tak se mi to líbí ! Avengers mají v sobě všechno, co způsobilo moji chorobnou zálibu ve filmech. A režisér Joss Whedon moc dobře ví, jak si u podobných magorů jako já šplhnout - např. scéna, kdy kamerá oblétá všechny hrdiny stojící se svými zbraněmi v obranném šiku a do toho hraje úžasná Silvestriho hudba. Díky, díky ! Můj Pantheon nejoblíbenějších filmů se opět rozrostl a Avengers v něm zasekli Thorovo kladivo hodně vysoko. ()

swe

Triky. Nic víc mne neoslovilo. Alláh ví proč jsem si myslel, že když do komiksu narvete několik rozdílných super-hrdinů, může vzniknout něco, když už ne originálního, tak alespoň zábavného. Výsledkem jsou však dvě a půl hodiny blikající, patetické a (i na komiksové poměry) nelogické NUDY!!! ()

sskrblik

Nalijme si čistého vína, Avengers nejsou jedinečný film. Klasická hrdinovka, kde nejzajímavější je tým superhrdinů. Všehovšudy dost jednoduchý děj a průměrná akce. Už u samotného filmu Iron Man a Hulk jsem usínal nudou, tady naštěstí ne, ale přece jenom mě nic na filmu nenadchlo. Osobně nechápu a musím se pousmívat nad komentáři typu "epické, ultimátní, meganářez" a taky tomu jak bezmyšlenkovitě střílí mnoho uživatelů čtyři nebo pět hvězd. Asi už mi není 12. * * ()

dANo

Asi by som mal vidieť všetky samostatné filmy týchto superhrdinov (videl som "v akcii" len Iron Mana), aby som si mohol tento film užiť oveľa viac, ako len nejakú dobrú akčnú zábavu. Takže aj preto to hodnotím skôr ako nejaký slušný blockbuster s dobrým námetom, ale slabším scenárom. Možno to všetko zmením, keď budem mať všetky "podklady". :o) ()

Ceres

No, nebýt závěrečné vydatné bitvy, tak by to byla jen lehce nadprůměrná záležitost, takhle to celkem ujde, akorát mi připadalo, že Renner a Johansson jsou v tomhle filmu tak jaksi zbyteční, hlavně že. RD jr. rulez. Můj korejský kolega mi řekl, že tohle je nejlepší film, který viděl, no...to fakt jako v žádném případě, jako kvalitní oddechovka s pěknou bitvou na konec ano, takže za mě 70 %. ()

Petr23

Nevím co na tom všichni tak opěvují, viděl jsem mnohem lepší komixové adaptace. Začátek byl více než nudný, a ani potom nebylo lepší. Jediní dobří z této party byli Thor a Iron man. Kapitán America tam byl trapný, Hulk tam měl jen jednu dobrou scénu (slabý bůh!), a zbytek ve složení Černé vdovy a lučišníka byl ÚPLNĚ ZBYTEČNÝ! Kdyby tam nebyli, nic by se nezměnilo. Scénář stál za houby. Ze začátku si každý jen honí triko, a jediný kus filmu který stál za zhlédnutí, bylo asi posledních čtvrt hodiny. Ale to mi vážení opravdu nestačí.. ()

IdentityS73

Jako jo, bylo to hezký....Avengers (juhuu, super), ale upřímně- často mě to nudilo. Ale nedokážu tomu dát míň jak 4*...už jenom z principu, že by to přeci MĚLO být hodně dobrý...a nedokázala bych ty "zachránce světa" ponížit na 3* :D. ()

harryy

Whedonov talent zjednotiť zdanlivo nespojitelné sa osvečil,vytvoril harmóniu výbušnej zmesi,dejovych prvkov, humoru inteligentny dej a dosť dobrú akciu.Nechýbalo plno syláckych reči heroických dialogov a komiksovej absurdnosti.Whedonon vak urobil namiesto klišé film ktorý (ako v mojom pripade) pobavý aj kriteckého divaká. 88% ()

pravdovravny

Sľubované boli hory doly, počas filmu človek napjato čaká kedy sa tá sľúbená akcia konečne spustí. Človek divse oni tú akciu na mačkali do poslednej pol hodky . Film nenudí len, 90% filmu je taký pekný priemer až ta spomínaná pol hodka to posúva na 4 hiezdy. Dúfajme že dvojka bude ,,živšia". ()

Aven

Kecačky nechat, stopáž o 20 minut zkrátit a lučištníka vyhodit z kola ven a bylo by to na plnej počet. Takhle s lehkými výhradami za nějakých 85%, ale jako uzavření prvního avengerského cyklu velmi povedené. ()

romajz15

Někdo asi zapomněl k žánrům připsat komedi, protože jsem se u filmu docela dost nasmál. Nejlepší háška určitě: "Jsou to v podstatě bohové." "Bůh je jen jeden a jako tihle dva se určitě neoblíká." Dobrý příběh, fajn hlášky na odlehčení a skvělý soundtrack, ale to je asi tak vše co na filmu lze pochválit, během celého filmu je jen minimum akčních scén a ta bitva na konci je zase až neuvěřitelně přeplácaná mela, přesto je to ale dost dobrý velkofilm. ()

Eleanor05

Ale tak, bylo to docela zábavný, na takovou blbost. :P Jenom se nemůžu ubránit dojmu, že kdyby se vypustili všichni superhrdinové, kromě Lokiho a Thora, bylo by to MNOHEM lepší... ()

ZeroCZ1233

Nejmocnější hrdinové světa se spojí, aby porazili onoho obávaného Lokiho, který když ztratí svou kouzelnou hůlku a potka jednoho nejmenovaného zeleného gentlemana, tak je z něj chcípáček jako Steve Rogers před napumpování svalů. ()

Sany33

Konečne sa všetci komiksový fanúšikovia na čele so mnou dočkali spojenia najväčšieho univerza aké trh momentálne ponúka. Avengers - pomstitelia. Pár vetami. Loki si povedal, že najlepšie čo môže urobiť je zničiť za pomoci Teseraktu celý náš milovaný svet a na pomoc si privolal vesmírneho požierača planét, však prečo ne. To bol ale ten zlomový moment kedy Nickovi Furymu konečne rozsvietilo žiarovku a povedal si že zvolá tie najväčšie monštrá ktoré naša planéta ponúka, aby ju bránili. Veď si to spočítajte IronMan, Capitan America, Thor, Hulk, Widow, Howkee to je niekoľko obrovských mien ktoré spoja svoje sily aby poslali emzákov späť tak odkiaľ dotiahli. Mne sa toto spojenie páčila náramne. Súper bol síce iba taký naoko aby bol vôbec dôvod spojiť sily ale niekde to jednoducho začať muselo a som rád že som sa toho začiatku dožil a mohol si ho užiť pekne v Imaxe na obrovskom plátne. 92% ()

Lukyn007

Cestou domů z kina jsem si v metru opakoval ty bombastické scény a hledal něco, co bych mohl Avengerům vytknout. Moc toho teda není. Interakce postav je úžasná. Naprosto schvaluji, že tento snímek spoléhá na to, že znáte předchozí filmy. Whedon tu neztrácel čas, to je moc moc dobře. Zkrátka hodně hodně dobrý komiksový film. 80% ()

Ichabod

Když už i skoro celý dokonale plný IMAX sál začne tleskat Hulkovi, tak si myslim,že líp to dopadnout ani nemohlo. Tom Hiddleston je jako záporák také jeden z nejlepších ve filmově pojatých komiksech. Hulk 2.0 a ostatní slušný nadstandard. Asi nejlepší komiksovka posledních let když odmyslím nedostižné Batmany. ()

R1CH1E

Tak zaprvé - pokud někdo neviděl předcházející filmy o jedincích z řad Avengerů, mohl by se občas v tom celkem jednoduchém ději ztrácet. A zadruhé - to je úplně jedno, protože bude celou dobu slintat nad vymakaným vizuálem, akcí a povedenýma hláškama. Všichni hrdinové nemají čas na kecy a jdou rovnou na věc, takže jsme ušetřeni rozsáhlých hloubavých monologů a Whedon tak získal víc prostoru na kulervoucí akci. Ten největší hukot ale přišel na konci, kdy jsem prožíval orgasmickou půlhodinku a do toho se 2x od srdce zasmál Hulkovým výstupům, které byly nejen efektní, ale taky pobavily. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (viac)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nečekaný krok učinilo vedení studia Marvel, když de facto vyrazilo dlouholetou šéfku VFX oddělení Victorii Alonso. Ta ve studiu pracovala už od prvního Iron Mana a její zodpovědností v zásadě bylo… (viac)

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (viac)