Avengers: Pomstitelia

• USA The Avengers (viac)

Z nebies na Zem prichádza zlo a tajný agent Nick Fury musí zostaviť bojový tím Avengers, aby ochránil ľudstvo. Na pomoc mu prichádzajú najlepší z najlepších - superhrdinovia Iron Man, Hulk, Hawkeye, Čierna vdova, Kapitán Amerika a boh hromu Thor.
Na Zem sa zniesol Thorov nevlastný brat, neľútostný zločinec Loki, ktorý chce ovládnuť nebeskú ríšu bohov Asgard a zničiť ľudstvo. Jedine Avengers ho môžu zastaviť, teda, ak rozumne spoja svoje sily. Samoľúbi superhrdinovia však majú rozdielne nátury a chvíľu potrvá, kým zladia svoje egá, silu a inteligenciu, lebo inak než tímovou prácou nemôžu poraziť mocného nadpozemského nepriateľa, ktorý sa spriahol s najtemnejšími silami.
Superhrdina Iron Man je v súkromí milionár a playboy Tony Stark, zvyknutý byť sám sebe pánom. Legendárny hrdina Kapitán Amerika, v súkromí vojak Steve Rogers, je síce zvyknutý rozkazy poslušne vykonávať, ale ako človek z minulosti, ktorý strávil niekoľko dekád zamrznutý v ľade, má trochu problém zapadnúť do súčasného sveta. Thor je boh hromu z nebeskej ríše Asgard a najmocnejší člen tímu Avengers, tvrdohlavý a svojrázny chlapík s kladivom, ktorý nerád počúva rady či príkazy od iných autorít. Supermocný Hulk je v súkromí skromný vedec dr. Bruce Banner, ktorý sa vo chvíľach stresu mení na neovládateľné a ničivé zelené monštrum, čo z neho tiež nerobí dobrého tímového hráča. Zostavu dopĺňajú špiónka Natasha Romanoff ako Čierna vdova, lukostrelec Clint Barton - hrdina Hawkeye a agent Phil Coulson, ktorý síce nemá žiadne nadpozemské schopnosti, ale svojou autoritou si medzi hrdinami vydobyl slušné postavenie. Boj o záchranu Zeme a ľudstva sa môže začať. (TV JOJ)

Kusic

Když film vyšel, každý kamarád o tom mluvil jako o nejlepším filmu co kdy viděli, tak jsem to zapínal s ohromným očekáváním. Dlouho sem se rozhodoval mezi 3 a 4 hvězdami. Tu jednu navíc sem dal asi jen ze slitování. Nádherná prdelka Johansson se starala o menší rozptylování a odreagování od speciálních efektů, zatímco atmosféru jako vždy zachraňoval vtipnej Tony Stark... jako sraz superhrdinů to bylo dobrý, ale děj byl neuvěřitelnej průměr. Chyběla tam větší zápletka, zvrat. Všechna ta akce a humor byly pěkný, ale je to skoro jako byste si koupili porno s nejúžasnějšim obalem a nakonec tam hlavní hrdinky hráli karty. Dobrý příklad toho, že efekty a hollywoodské hvězdy nejsou všechno. ()

mouzi

Téměř dokonalé. Neskutečně akčně nadupaný film, stačilo na vteřinou odtrhnout zrak a unikla vám kvalitní akce. Bohužel zde bylo, jak už to v tomto žánru bývá, mnoho nelogičností a nepřesností, stejně tak hodně očekávatelných a klišovitých scén. Nicméně herecké obsazení, výkony a celkový dojem byly na úrovni, přičemž Hulkovy výstupy s Thorem a následně s Lokim mě dokázaly upřímně rozesmát. Těším se na znovuzhlédnutí. A za hudbu od Alana Silvestriho jedna extra hvězda, celkem 5* ()

JihadJoe

Hm, celkem sračka, fandil sem Lokimu aby alespoň jednoho z těch bukanýrů zabil. Zpočátku to vypadalo jak kdyby přijel kočovnej cirkus, Kapitán America (už ten název) vypadal jako nýmand kterýho vystřelujou cirkusáci z děla, byla tam i ohebná artistka, chlapík co háže dýky (no odbrá, střílí s robotickou přesností šípy) a velká zelená opice. A na cirkus mizerný, lepší sem viděl, když sem jako malej chodil s rodiči do šapitó. Postavy jsou pacienti jedna vedle druchý, ega maj pořádnou porci, bohužel na úkor IQ. Iron Man hlásí fakt jako trapně už a žvatlá nesmysly z kvantový fyziky. Thor má bejt pravej severskej fousatej chasník a ne takovejhle chlapeček, kterýho zrovna odtrhli mámě od prsu. Nejlíp hrál asi Ruffalo, kterej vlastně vůbec nehrál. A akce na konci je dost chudá, i v Arabele byly lepší akční scény. Jedna hvězda za.....no za to, že už sem viděl i horší sračky. ()

Nicole32

Sólovky Avengerov sa mi páčili, (niektoré viac a niektoré menej) takže na ich spoločný počin som sa náramne tešila. Aj tu u mňa jednoznačne vedie Iron Man alebo skôr Robert Downey Jr., ktorý je fantastický a definitívne je môj naobľúbenejší hrdina. Sekunduje mu Mark Ruffalo a jeho Hulk. Zvyšok posádky je fajn - aj keď Thor a Hawkeye dostávajú trošku málo priestoru ale to je pri takom množstve charakterov pochopiteľné. Čakala som viac, čo sa týka akcie. Mimozemšťania ma nijako neuchvátili a ani špeciálne efekty neboli bohvieako ´´špeciálne´´. Jednoducho takéto demolovanie New Yorku sme už párkrát videli. Navyše nechapém prečo každý jeden zdroj vesmírnej energie má tvar kocky. Niečo mi tu chýbalo. Tempo filmu však ubieha veľmi rýchlo a hlášky stoja za to (samozrejme najmä tie od Iron Mana). Avengeri majú zopár chybičiek, ak sa ich Joss Whedon v dvojke vyvaruje tak sa máme všetci na čo tešiť. Už sa neviem dočkať tretieho Iron Mana a pokračovaní Thora a Kapitána. ()

MrLinhy

"Oddechovka" které je nabitá akcí, vtipem a emocemi= adrenalinová injekce. Toto se rozhodně nedá srovnávat s TDKR, protože jsou to hodně rozdílné filmy. Je pravda, že je tam "pár" chyb a de*ilních momentů, ale nebudu si hrát na nějakého trapného "kritika" 90 % už se těším na DvoJku :P ()

Ondrew

Sialena jazda od zaciatku az do konca. Len je mozne, ze prave tej nadupanosti je vo filme obcas az prilis velke mnozstvo, co napokon skor uskodi, nez pomoze. Kazdopadne... nasup jak svina! :) 80%. ()

Hookins86

Hodně velká libóza! Márveláci jsou všichni sehraní a perfektně se doplňují, teda až na nezničitelného profesůrka. Ten má chvíly svojí hlavu, ale pak se zapojí s úkolem - Hulku, ty nič! To vám pak začne pastva pro oči! Pan režisér nám natočil film jak hovado a jsem rád, že to takhle zmáknul a že si pojede i dvojku. Jinak kritika žádná. Naprostá boooomba... ()

VLADEK

Jako letní zábava funguje skvěle, ale jinak 100x omletá klišé. Tak váhám mezi 3 a 4 hvězdičkami. Dávám 70% - s takovým rozpočtem by to zvládl i Tomáš Magnusek.... :-). ()

lumpcz

Tak na tento biják sem se tedy doopravdy těšil a musim říct, že až na maličkosti (dosti stupidně jednoduchý děj), jsem byl potěšen! Film nabízí plno akčních momentů a děj prostě lidově "odsejpá" , někdy až příliš moc :-( Hlavním devizem tohoto filmu jsou všichni ti superhrdinové, jejich postavy i povahy jsou tu vykresleny dostatečně a jejich zpočátku vzájemné rozepře si doslova užijete :-) Palec nahoru pro HULKA, a také pro LOKIHO, jsou to fakt boží parchanti! Myslím, že do určité míry sem získal dobrý pocit i s Kapitána Ameriky, což je překvapení, protože samostatný film o něm byl zklamáním. Prostě tento film je postavený na akci a vtipných hláškách a funguje!!! Tak to skoukněte a neserte! Hodnocení: 9/10 ()

Texxa

Stejně jako se mi jednotlivé díly Avangerů líbily, tak se mi tahle týmovka nelíbí, aneb všeho moc škodí... Ale Iron man je borec, o tom žádná! ()

xkepi

Osobně na komiksy moc nejsem, ale musím uznat, že v poslední době vznikají filmy, které mě svým zpracováním a kvalitou přesvědčily. Avengers patří mezi ně. Klasicky se jedná o boj dobra a zla. Koncentrace více superhrdinů do jednoho filmu mohlo skončit i slátaninou, ale stal se pravý opak. Chválím dostatek akce, dynamiky a skvělé efekty. Tolik explozí nebylo ani v Stallonových Postradatelných a to už je co říct :). ()

Stibak

Celý film zachránil Iron man s Kapitánem Amerikou a Hulkem. Film je přeplněný trapnými hláškami. Nejkomičtější byl "Thor" když roztočil a nastartoval své kladivo, které vypadalo jako ze železářství od nás z města. Severská mytologie dostala ránu pod pás. Ale pobavilo mne to.... ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Na podruhé to hodnotím mnohem lépe, nabušená komiksovka. :D ()

rigby

Rozmanitá plejáda komiksových superhrdinů. Scénář ale trochu vázne, akce a zábava také. První půlku filmu se divák víceméně nudí u obvyklých stupidních rozhovorů o ničem. Teprve v druhé půlce příběh nabere na rychlosti, ale oproti filmům s jednotlivými hrdiny to stále není ono. Znovu bych se na to dívat nechtěl, to bych si nudou okousal nehty snad i na nohou. ()

punco

Milé prekvapenie z dielne Marvelov, vizuálna onania, nečudo že to zožralo také prachy, aj keď o prevratnom deji v rámci žánru samozrejme nemože byť reč, ale bavilo to a to je hlavné. A samozrejme Tony Stark je ajtak TOP ;) ()

Movie Maniak

Srdce každého komiksáka musí zaplesat. Opravdu výborná podívaná namixovaná tak akorát z akčních a kecacích scén. Scénáristům a režisérovi se podařilo stavět na rozdílných charakterech superhrdinů. Každá postava má dostatek prostoru a může své schopnosti naplno ukázat. Na pár místech příběh lehce skřípe, ale hned se zase vše rozběhne. Zpracování filmu, efekty a hudba jsou na velmi vysoké úrovni a je vidět, že si na nich dali tvůrci velmi záležet. Více než důstojné zakončení celé série o marvelovských superhrdinech. Doufejme, že pokračování bude alespoň tak dobré. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (viac)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nečekaný krok učinilo vedení studia Marvel, když de facto vyrazilo dlouholetou šéfku VFX oddělení Victorii Alonso. Ta ve studiu pracovala už od prvního Iron Mana a její zodpovědností v zásadě bylo… (viac)

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (viac)