Comeback

• Česko Comeback
Česko, (2008–2011), 22 h 38 min (Minutáž: 25–29 min)

Tomáš Matonoha, Kristýna Leichtová, Martin Dejdar, Dana Batulková, Matouš Ruml, Marie Doležalová, Simona Babčáková, Jakub Žáček, Karel Gott (viac)

Říkal si Tomi Paci a svět šoubyznysu a fanynky mu ležely u nohou. Teď na zašlou slávu jen vzpomíná a se svým svérázným bratrem Ozzákem vychovává sedmnáctiletou dceru Ivu... Jsou stejní jako vy a dokáží se tomu zasmát. Původní český sitcom. (oficiálny text distribútora)

teltri

Najprv mi to pripadalo ako totálna píč***na. Ale potom som si to obľúbil a docela dosť som sa pobavil. Zlatá Marcelka. Dobrý Martin Ozzák Dejdar. ()

Daertelon

Nechápu, jak může být tenhle seriál kritizován a na ČSFD veden v modrých číslech. Neříkám, že je špičkový, to určitě ne. Ale jde tady o odreagování, o pobavení, nikdo to nehodnotí z přesného odborného hlediska. Naprosto bezkonkurenční hlášky jsou tu posazené jedna za druhou a proudí k nám jako na běžícím pásu, oblíbení herci podávají skvělé výkony a to celé dohromady je jako dělané pro pobavení "v obýváku u večeře". ()

ramnogh

První série naprosto dokonalá, plná hlášek, které nemají chybu a druhá série už je poněkud poslabší a za každou cenu. Nicméně epizoda z druhé série zlatá ledvina o pracovním úřadě si zasluhuje medaili. ()

kslaww

Nejpovedenější a nejvtipnější český sitcom...výborné hlášky...scénář taky ušel a obsazení mi taky vyhovuje...novější díly malinko pokulhávají ale i tak Comeback patří do mé TOP 10 ()

svetylko

Je to nějaké zvrácené kinematografické kouzlo, ale zafungovalo na naši celou rodinu. Byla jsem vtažena, vrtíce hlavou, co že je to za pitomost - a nakonec - světe, div se, mě to dostalo, jako všechny. Přiznávám se všem nos ohrnujícím kritikům, že oblíbenost tohoto seriálu u nás hraničí s diagnózou, jelikož si díly pouštíme pro radost i k jídlu. Aby toho nebylo málo, na Silvestra jsem pro rodinku připravila velký test znalostí filmových soundtracků a - detailů Comebacku: tento byl všemi zvládnutý způsobem, že jsem chvíli zvažovala vrcholný úspěch v národním klání. Takže - hlásí se někdo dobrovolně? :-) ()

Plastík

Neurazí ani nenadchne. Je tam lepších momentů, víc než těch špatných. TV si kvúli tomu nepustím, když už ale TV běží, tak to necháme. Měli dát neznáme tváře z divadel a bylo by to asi mnohem lepší. ()

Rooseman

Paráda. Až časem, s odstupem dokážu ocenit kvalitu Comebacku. Na nic moc si to nehraje, herců by člověk spočítal na prstech jedné ruky, ale zabaví a pobaví. Ani se mi moc nechce věřit, že to vzešlo z české produkce. Až na to, že je tam všechno samozřejmě úplně typické české. Dejdar je výbornej, Matonoha taky. Všechno si to sedlo a za mě povinné tři hvězdy! ()

knihovna

Tenhle sitcom považuji za nejlepší sitcom české produkce. Vidám ho při jeho častých reprízách a pořád mě baví. Velmi dobře to vystihl Tetsuo - "Comeback je první český sitcom, který má kultovní potenciál". ()

marek29

Céčkovej nováckej hláškostroj, kterej existuje, jen aby si vesničtí balíci měli co opakovat cestou na čoch a z něho. Leichtová tady stojí za zmínku jinak je to slabota. ()

JosefTomas

Nadčasový seriál. Ukázka, že to tady jde a že se nemusí kupovat licence ze zahraničí, kde ty seriály už jsou prostě starý (vzpomenu-li na pár let starý Rudyho má každý rád a mám husinu), tady Comeback roztáčí paletu skvěle napsaných postav, chápe krásně sitcomovu strukturu a v první sérii dokazuje nevídané věci. Druhá bohužel trochu pokulhává, hlavně postava/postavy Jakuba Žáčka díky 30. dílu 1. série postrádá trochu smysl a změna charakterů taky není nejšťastnější. I tak je ale škoda, že seriál nedostal další sérii. Těžko říct, jak by to dopadlo, ale raději bych seriál přestal sledovat z vlastní vůle, než že vám ten seriál zruší. ()

Rayen1

První série nemá chybu, až na sem tam pár slabších dílů si jede svojí a dělá to excelentně, v jednoduchosti humoru je síla celýho seriálu. Narážky na "hvězdy" z osmdesátek jsou super, nemluvě o narážkách na rock a metal, který taky decentně paroduje. Druhá série trochu pokulhává, alespoň ze začátku. Vložení novejch vedlejších a úplně zbytečnejch postav není dobrý řešení (bourání Jezevce je vyloženě trapný, poskok s bagrem je na pěst a učitelka je jen s těží uvěřitelná)... pak se to ale ustálí a obrážení a obvolávání kulturáků je taky celkem sranda. Hlavně ať moc neluchá... :D Každopádně bych ještě něco rád dodal - seriál skvěle fungoval a měl skvěle našlápnuto se stát docela dobrou komediální sérií, alespoň o třech sériích. Když jsem si ho stáhnul po letech a kouknul na něj od začátku do konce, fungoval výborně. Dokonce jsem viděl poprvé některý díly, co jsem v televizi  dřív neviděl. Proč to tak je? TV Nova totiž dokáže super projekt parádně zabít reprízama na všech svejch "kanálech", který má. Každá nová repríza (čtyři díly týdně a navíc nechronologicky) udělala v seriálu takovej nehoráznej bordel... a nemluvě o tom, že stokrát opakovanej seriál už je nekoukatelnej a lidem se to přejí.  Stačí se kouknout třeba na moje rodiče, když zapnou televizi a hned přepínají jinam, protože "už tam zase běží kambek"... A tak Nova suprově zabila sérii, která sice není nejlepší na světě, ale byla vtipná, parodovala hudbu kterou mám rád (rock) i nesnáším (komunistickej pop) a mohla se stát kultovní. Takhle je to jen prázdninová výplň mezi reklamama a je to fakt škoda... ()

Arigato

Myslím si, že spoustu lidí nyní zarazím, ale Comeback je poněkud nedoceněným unikátem. Bezpochyby se jedná o nejlepší český sitkom a odvážím se tvrdit, že se tu bavíme i o jednom z nejlepších českých seriálů vůbec. Televize Nova opravdu výjimečně překvapila a já se každoročně ptám proč sakra nikdo nepokračoval v dalším natáčení. No, nemá smysl tu lamentovat nad tím, co mohlo být. Comeback mám opravdu rád a viděl jsem ho už nesčetněkrát; troufám si říct, že ho znám již slovo od slova nazpaměť. Humor je velmi nenáročný a mnohdy předáván ve vcelku důvtipných výměnách. Potenciál některých dílů by se nicméně dal využít daleko lépe, kdyby se dotáhly do samého konce, ale myslím si, že tuto skutečnost vyvažuje velmi sympatický výkon Martina Dejdara v roli svérázného Ozzáka. V každém případě nevím, proč to zdejší kritici berou tak vážně, vždyť je to parodie hudební popkultury dřívějšího režimu! :) Což je už samo o sobě lehký bizár. Nejspíš vlastenecké a lehce subjektivní čtyři hvězdy. ()

ostravak30

Comeback je po mnoha stránkách nesmírně zajímavý projekt. Hned na úvod zaujme přehled scénáristů a režisérů. Jejich počet dosahuje závratných čísel. Na scénáři se podíleli lidé, kteří jinak neměli a nemají ani nadále zkušenosti s jakýmkoli jiným projektem. Také herci či dokonce Xindl X. Jiní tvůrci se naopak podíleli na více či méně úspěšných televizních seriálech. Je pravdou, že se tvůrcům podařilo vytvořit různé typy hrdinů z nichž vyčuhuje především Ozzák, jehož sláva seriál přesáhla a Martina Dejdara pořádně proslavila i u těch, kteří ho do té doby až tolik neznali, především u mladších ročníků. Mezi jednapadesáti epizodami se nachází ty výborné, ale pak řada slabších - průměrných. Některé vtipy jsou předvídatelné a pointa postavám utíká dřív než jsou vůbec vysloveny. Další naopak lze odvodit od té či oné situace už jen proto, že postavy divák zkrátka zná a ví co od nich očekávat. Z tohoto pohledu se dá docela prohlédnout postava Matouše Rumla, Marie Doležalové či Dany Batulkové. Tomi Paci alias Tomáš Matonoha se mi naopak líbí nejvíc, jeho ztvárnění je originální a dělá to fakt dobře. Stejného uznání musím vyslovit i výborné Simoně Babčákové. Tvůrci si dělají legraci z mnoha umělců a řadu věcí parodují, naopak se v seriálu objeví řada slavných hostů. Comeback je zkrátka seriál, který působí oddechově a jednotlivé stopáže epizod nejsou tak dlouhé, aby nudily a bylo přesáhnuto. Zase tolik dobrých sitcomů nemáme, mám pocit, že je až tolik neumíme. ()

TerP

Jako zázrakem se mi to líbilo... Bylo to možná po denním vyčerpání... Působilo to na mě takovým oddechovým dojmem, je to příjemný sitcom, asi se nebude líbit každému, já ovšem hodnotím za čtyři hvězdičky :) ()

dražis

Nechápu, jak někdo může dát např. 4*. Lidi vzpamatujte se,co to je. Je to naprosto otřesnej seriál, u kterýho bysme se, jakožto u sitcomu měli smát. Naštěstí tam, kde by sme se měli smát nám napovídá klasický sticom smích, jinak bych to snad ani nepoznal. BTW ty kulisy jsou jako vždy tak nereálný, že mi to připadá jak někde v akvárku. Nově zdar. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý

18.01.2024

Kinokavárna na Rock for People

Kinokavárna na Rock for People

30.06.2015

Oscarové filmy, kultovní české seriály, přehlídku tvorby mladých nadějí českých filmových škol, originální Kinokavárnu s vybraným filmovým menu od Aerofilms a nádavkem diskuze s tvůrci. Festival Rock… (viac)