Romantický dobrodružný príbeh sa odohráva v 14. storočí a rozpráva o túžbe človeka zmeniť vlastný osud. Neurodzený William Thatcher (Heath Ledger) sníva už od detstva sen o rytierskom živote, rytiermi sa však môžu stať iba muži šľachtického pôvodu. William a jeho priatelia - dobrosrdečný Roland a Wat sú svedkami smrti svojho pána, rytiera Hectora, tesne pred víťazstvom v turnaji. William sa navzdory hroziacemu trestu rozhodne obliecť brnenie mŕtveho bojovníka a v mene prežitia dokončiť boj. Tým začne Williamova premena na urodzeného sira Ulricha von Lichtensteina z Gelderlandu. Cestou na prvý rytiersky turnaj stretnú čudáckeho spisovateľa Geoffa Chaucera, ktorý sfalšuje Williamov rodokmeň a dopomôže mu tak k urodzenosti. Geoff sa stane členom Williamovej spoločnosti. Pridá sa k nim aj Kate, mladá žena, ktorá po smrti svojho manžela prevzala jeho kováčske remeslo a dokáže Williamovi vyrobiť špeciálne ľahké, ale pevné brnenie. William stretne na turnaji  krásnu šľachtičnú Jocelyn a zamiluje sa do nej. Proti nemu však stojí nemilosrdný vojvoda Adhemar (Rufus Sewell), odhodlaný zničiť jeho sen... (TV Markíza)

energo

Je to spíš pohádka pro dospělé, kde neurozený sedlák nakonec porazí nepříjemného šlechtice v rytířském souboji. Je na tom něco motivační. I když konec byl již jasný na začátku. Často to bylo vtipné a romantické. Hlavně velmi pěkná herečka v roli Jocelyn stála za to. A vlastně ve filmu hraje i Ledger, což bylo určitě plus. Netradiční bylo použití rockové muziky. ()

Zacharod

A Knight's Tale je výborná středověká romantická komedie, které však nechybí ani "hloubka". Všechny ústřední postavy v tomto snímku mají svůj osobitě vykreslený charakter a každou musíte nějakým způsobem milovat. Film je nabitý scénami které se nezapomínají. Skvělý Heath Ledger jen ukazuje proč je největší ztrátou pro světový film. Nakonec zbývá jen vychválit Cartera Burwella za úžasnou hudbu a Briana Helgelanda za perfektní scénář a režii. "Your men love you, if i knew nothing else about you that would be enough!!" ()

LucasAmarok

Heath Ledger tak jak ho máme rádi. Sympatický ochránce morálky a ctností (Jokera do toho tahat nebudeme) Kombinace středověku a novodobých prvků (Turnajové klání je jako ligový zápas včetně nacamraných fandů) a hudby funguje velice dobře morální poučení se tu také najít dá a romanci jakbysmet za zmínku stojí i fakt že se natáčelo u nás a někteří čeští bezdomovci mohou svým mladším soudruhům s usměvem vyprávět že jsou zachyceni coby středověká lůza v americkém filmu. ()

ferika

Uuuch! Naco tie skarede komentare? Toto je rozpravka! A celkom dobra. Ci ceski statisti cucia do kamery som si ani nevsimol, lebo ma celkom zdrapila ta sympaticka tlupa idealistov. Idealistov je dnes velmi malo, co je velmi smutne. Idealisti robia svet lepsim a ich nedostatok vo svete je zufaly. A tuto sa to idealizmom uplne happyendozne len tak hmyri. Prijemne pozeranie, mne osobne jedine (za to u mna minus hviezdicka) vadia ti Queeni. Trochu to nabura ten celkovy poeticky dojem filmu. Kvalitna muzicka podporujuca akcne sceny, ci slzenie na zaver by bola bodla. Zachovat atmosferu. .............. A co proti rozpravkam? Pri rozpravke musis citit a tmosferu a neanalyzovat. Ako deti sme sa strasne tesili, ked na zaver rozpravky princ zabil draka a utal mu vsetky hlavy. Sadizmus - a za co? Zato, ze sa ten chudak sedmohlavy zamiloval do princezny? Ved ju mozno ani nechcel zozrat, len si trochu ... pokochat sa. Tento film je ferovy, dobri su dobri, zli dostanu po prdeli a ta romantika! Fnuk! I love it. ()

Sofius

Parodie od první do poslední (potitulkové) scény. Nesnaží se hrát si na něco, čím není, a to zohledňuji i v hodnocení. Není to něco extra, ale jako svérázné vyprávění cesty za úspěchem funguje. ()

kacacze

Pro mě, je to jedna z největších srdcovek, kterou řadím mezi své TOP filmy. Ať už je to humor, herecké obsazení nebo jak se příběh odvíjí, všechno mi prostě sedlo a především legendární jméno Sir Ulrich von Liechenstein z Gelderlandu, bude navždy v mé paměti, jako nejoblíbenější, v celé filmové historii. ()

Prepperka

Jako žena nemůžu jinak, romantika je romantika. :) Skvělá oddechovka od těch všech dnešních komixáků, akčňáků a depresivních filmů. Tady se člověk pobaví, potěší srdíčko i oko, a vzhledem k tomu, že je to pohádka (tudíž "všechno dobrý, konec dobrý") tak to člověka povznese i na duši. ()

Foltest

Velmi příjemné překvapení. Na filmu se mi nejvíce líbilo jeho originální pojetí. Celý příběh není nějaký výplod geniality, ale přesto je výborně napsaný a člověka zahřeje. Romantická linka také funguje velmi dobře a protagonistova vyvolená je dostatečně sexy. Odvážné pojetí historie, kostýmy začínaje a hudebním doprovodem konče, do filmu skvěle zapadá a doplňuje plytký děj. Snímek také obsahuje několik perfektně zvládnutých komediálních sekvencí. Především Jeruzalém mě rozsekal. Film působí kompaktně a děj, a především romantický vztah, je správně stupňovaný a prochází určitým vývojem až k vyvrcholení, což oceňuji vždy. ()

Petaska1

Prostě srdcovka. Idol Heath, charismatický Paul Bettany a boží záporák Ruffus Sewell. Romantika, akce a happy end. Co víc si přát ()

BigJohn02

Po dlouhé době jsem tento film opět viděl a zase jsem se královsky bavil. Humor a nadsázka dělá z banální pohádky skvělou zábavu. Výborní herci, krásný holky - tohle si museli užít i kaskadéři! Tenhle film může zklamat jen zaprděnce bez špetky smyslu pro humor! ()

Farnstorm

Skvěle zpracovaný kousek. Skvělé obsazení i děj. Velice se my líbilo jak se postavy vyvíjejí. děj byl parádní a jednoduchý. přesně takhle si představuju středověký film. ()

pistabaci

Stredovek na modernú nôtu? Každý by povedal, že pičovina. No pokiaľ si pozrie tento film, tak zrejme zmení názor. Mladý Ledger je super a aj jeho pomocníci sú fajn, avšak tá jeho láska mi prišla ako hnusná kurva a tak som nechápal prečo sa tak blázenko snaží(ale zas i mňa ešte za mladi niektoré baby pobláznili takže chápem). Humorná vložka je tiež fajn, turnaje vyzerajú dobre, objaví sa tu aj pár historických vecí a postáv. Akurát Sewellovi som prial aby nad Ledgerom vyhral (a niekde som čítal, že to tak pôvodne aj malo byť ale hold USA je USA). A potitulková súťaž v prdení tak to je iná prdel. ()