Romantický dobrodružný príbeh sa odohráva v 14. storočí a rozpráva o túžbe človeka zmeniť vlastný osud. Neurodzený William Thatcher (Heath Ledger) sníva už od detstva sen o rytierskom živote, rytiermi sa však môžu stať iba muži šľachtického pôvodu. William a jeho priatelia - dobrosrdečný Roland a Wat sú svedkami smrti svojho pána, rytiera Hectora, tesne pred víťazstvom v turnaji. William sa navzdory hroziacemu trestu rozhodne obliecť brnenie mŕtveho bojovníka a v mene prežitia dokončiť boj. Tým začne Williamova premena na urodzeného sira Ulricha von Lichtensteina z Gelderlandu. Cestou na prvý rytiersky turnaj stretnú čudáckeho spisovateľa Geoffa Chaucera, ktorý sfalšuje Williamov rodokmeň a dopomôže mu tak k urodzenosti. Geoff sa stane členom Williamovej spoločnosti. Pridá sa k nim aj Kate, mladá žena, ktorá po smrti svojho manžela prevzala jeho kováčske remeslo a dokáže Williamovi vyrobiť špeciálne ľahké, ale pevné brnenie. William stretne na turnaji  krásnu šľachtičnú Jocelyn a zamiluje sa do nej. Proti nemu však stojí nemilosrdný vojvoda Adhemar (Rufus Sewell), odhodlaný zničiť jeho sen... (TV Markíza)

Bornd

Proč ta rocková muzika?Strašný výběr muziky zkazilo mi to dojem z filmu. Ale film jinak pecka. Dobrodružství, romantika, komedie, Pohádka a drama dohromady. Ani jsem se nenudil. ()

Xaeroo

Skvělé odreagování :).. příjemná dobrodružná komedie se zajímavou zápletkou, akční scény vypadají i dnes celkem dobře, určitě překvapí i zvolená hudba, skvělí Paul a Heath, kterého je třeba si občas připomenout.... :( ()

hastafix

Vtipné,pěkně natočené,originální a i když nemám ráda na sílu cpanou modernu ve filmech s prostředí staršího jak dvěstě let u téhle komedie to, myslím, nevadí. ()

Flamik

Super, celý příběh táhne, od začátku až do konce. Vtip, napětí, všechno je. Navíc pro mě jedna z nejlepších scén vůbec, když Ledger najde svého otce. ()

Tsuki003

Už na začátku jsem byla uchvácená, když během rytířského turnaje ze 14. století začali hrát Queeni :) Spojení s rockovou hudbou považuju za moc dobrý nápad. Film celkově působí trochu nereálně, ale zato hezkým způsobem vyobrazuje naději, touhu a vytrvalost jít si za svým cílem, a že občas se cesta osudu změnit dá. Heath Ledger :) Paul Bettany... lze tenhle film nemít rád? Velký podíl českých komparzistů a hřejivý, velkosrdcý příběh o rytíři-doškaři. Jen být Williamem, brala bych radši kovářku, slečna Jocelyn byla moc... no, kovářka lepší :) ()

Londi

Naprosto luxusní film, kde vedle slaďouška Heathe Ledgera absolutně exceluje Paul Bettany. Sleduji minimálně jednou za čtvrt roku a navíc zásadně v originálním znění, aby ten jeho "Uuuuuuulrich" vynikl co nejvíc. ()

Merenre

Jiskru jeho žití uhasilo řiťolití....skvělý filmek s vynikajícími herci. Škoda těch několika rádoby cool anachronismů, těším se až to vyjde z módy - mě to prostě nepřijde vtipné, nevím jestli jsem v tom sám. ()

brasek

Hodnotil som ako odpad... je to z môjho pohľadu nezmyselná romantická kravina postavená na hlavu. Ľudia zodpovední za kameru, kostýmy, výpravu...atď by však zaslúžili nejakú tú pochvalu a hviezdu. ()

robfi

Mno.. :) Hezky se na to kouka, i kdyz je to obcas trochu mene vtipne a trochu vice arogantni, nez by to chtělo... Par povedenych scen tam je, dokonce i na to super brneni se znackou Double Nike se da koukat.... Hvězdu navíc dávám za to, že to je první film pro Shannyn. ()

PatrikP4

Super záležitost. Vtip, historie, souboje. Heath Ledger podal super výkon a když se k tomu nabalily Paul Bettany, Alan Tudyk a Mark Addy tak z toho vznikla dost dobrá podívaná. Rozhodně to stojí za to zkouknout. ()

Emperor1

Musím říct, že ačkoli se jedná o nenáročný film s jednoduchým příběhem, moc se mi líbil. Při prvním shlédnutí mi trochu vadily některé moderní, nehistorické prvky a vsuvky (třeba použití skladby We will rock you, Jocelynin rozcuch atd. ), ale to vycházelo z nepochopení pojetí a až postupem času jsem je ocenil jako ozvláštňující. Zloduch Adhemar, šílený Bettany, humor i např. dojímavá scéna setkání dospělého Ulricha s otcem mě přesvědčili. ()

Indian0

Začiatok mi prišiel ako keby som vbehol už do rozbehnutého filmu, čo sa mi až tak nepáčilo. Postupne sa to zlepšovalo a skvelá postava Alana Tudyka tomu dodala správnu šťavu. Jemne vtipne spracovaný film, s realistickými akčnými scénami a hlavnou myšlienkou: "nikdy sa nevzdávaj" pekne poukázali v Príbehu o rytierovi čo všetko sa s týmto mottom dá dosiahnuť. Na to že ja romantické filmy veľmi nemusím, tak tento má výnimku a vyšplhal to na 75%. ()

Anetulicek

Rada by som hodnotenie posunula vyššie, ale nedá sa to... Ako dieťa som tento film mala veľmi rada, avšak časy sa menia a tu nedokázala zavážiť ani nostalgia. Príbeh môže zaujať....postavy sú niektoré milé, niektoré vtipné, niektoré trápne. Kostýmy sú však katastrofa a vsuvky v podobe modernej hudby a tanca má iritovali. Ale Ledger sa tak snažil, tak 3* ()

Scaevola

Zcela ahistorický a místy dosti praštěný je film, který vlastně nepřináší do vod teenagerovských snímků nic nového vyjma středověké stylizace a chvály hodného minima vylučovacího humoru. Když si odmyslím neustálé zdůrazňování myšlenky, že každý může a smí měnit svůj úděl, jde o povedený odpočinkový počin, ke kterému se rád vracím. ()

KukulienkaHO

Výborný príbeh, slušné a sympatické postavy, parádni herci. Vo chvíľach, keď to má pôsobiť dojemne, tak to tak pôsobí. Vo chvíľach, keď je na rade romantika, tak tá z toho ide. Vo chvíľach, keď má byť na mieste určité napätie, tak tam aj je. Humorné pasáže sú zvládnuté na výbornú. "Príbeh o rytierovi" je skrátka natočený, napísaný a zahraný tak, aby diváka nenudil. Keby som mu mal niečo "vytknúť", tak by to boli pesničky pri titulkách (hodili sa tam, úplne, ale prvá bola nie moc dobre odseknutá a tá druhá bola cover verzia), ale to je skoro nič. Takže sa za mňa jedná o skoro dokonalý film. P.S.: "A Knight's Tale" je zároveň ďalším dôkazom, aký bol Heath Ledger skvelý herec a akou veľkou stratou pre filmový svet bola jeho smrť. P.S.2: Čím viac filmov vidím s Paulom Bettanyim, tým ho mám radšej. Dáte mu hocjakú úlohu a on ju vždy zahrá výborne. ()