Romantický dobrodružný príbeh sa odohráva v 14. storočí a rozpráva o túžbe človeka zmeniť vlastný osud. Neurodzený William Thatcher (Heath Ledger) sníva už od detstva sen o rytierskom živote, rytiermi sa však môžu stať iba muži šľachtického pôvodu. William a jeho priatelia - dobrosrdečný Roland a Wat sú svedkami smrti svojho pána, rytiera Hectora, tesne pred víťazstvom v turnaji. William sa navzdory hroziacemu trestu rozhodne obliecť brnenie mŕtveho bojovníka a v mene prežitia dokončiť boj. Tým začne Williamova premena na urodzeného sira Ulricha von Lichtensteina z Gelderlandu. Cestou na prvý rytiersky turnaj stretnú čudáckeho spisovateľa Geoffa Chaucera, ktorý sfalšuje Williamov rodokmeň a dopomôže mu tak k urodzenosti. Geoff sa stane členom Williamovej spoločnosti. Pridá sa k nim aj Kate, mladá žena, ktorá po smrti svojho manžela prevzala jeho kováčske remeslo a dokáže Williamovi vyrobiť špeciálne ľahké, ale pevné brnenie. William stretne na turnaji  krásnu šľachtičnú Jocelyn a zamiluje sa do nej. Proti nemu však stojí nemilosrdný vojvoda Adhemar (Rufus Sewell), odhodlaný zničiť jeho sen... (TV Markíza)

Quendi

Ohó, zase jsem jednou po čase byla příjemně překvapená. Krásný příběh, okouzlující Heath Ledger, inteligentní humor, NÁDHERNÝ KONEC a parádní souboje na koních. Snad ani nebudu zmiňovat výhrady, protože to nestojí za to. ()

Kaszos

Nádherný príbeh o tom ako každý môže zmeniť svoj osud. Príbeh o sedliakovi ktorý má odvahu vzoprieť sa tradíciám a snaží sa prebiť na vrchol slávy aby si splnil sen z detstva, a aby získal lásku vznešenej panej. Tento film dokážem stále pozerať bez toho, že by som sa čo i len chvíľku nudil. Každá jedna postava je niečím sympatická, či už William, alebo básnik s úžasnými príhovormi, tiež ryšaví pomocník ktorý má mierny nábeh na psychopata má čosi do seba. Tiež sa páči záporná postava - Grof Ademar alebo postava princa ktorú stvárnil skvelý Purefoy. Z hľadiska kostýmov - hlavne zvláštne oblečenie slečny Joselin, ktoré sa v stredoveku určite nenosilo, by som možno mal nejaké námietky. Ale načo??? Veď tie zvláštne kostými, divoké tance tomu dodávali to niečo. To vďaka čomu funguje vo filme zábava, akcia, romantika, hudba, príbeh proste všetko. (120%) ()

Lexis

Tenhle film si nehraje na žádné středověké drama a právě kvůli té lehkosti a hlavně kvůli Ledgerovi si ty čtyři hvězdy zaslouží. ()

bloody21

změnit vlastní osud? vždycky si říkám, že to je prostě blbost, to byl jeho osud že se stane rytířem..nikde není napsanéco uděláme nebo čím budeme. svůj život si přece píšeme každým okamžikem sami a nemáme ho předurčený ()

rob_troy

Perfektní zábavný i akčností naplněný snímek Helgelanda, který si na tom dal vážně záležet. Health Ledger mi dal před oči jednu ze svých nejlepších rolí ( hned po Temném rytíři ) a bavil mě každičkou vteřinu. ()

offlineman odpad!

Stačili mi úvodní titulky! Takhle rozcupovat jednu z nejlepších písniček od skupiny Queen....... Divím se, kde se na takový braky berou peníze...... ()

Uberlord

Skvělá a vesele odlehčená pohádka, která ovšem dokáže i pořádně dojmout a vymáčknout z diváka slzy. Spousta příjemných vtipů a hlavně krásnej romantickej děj se sympaťákem Heathem... Co víc si přát :) ()

Barghest

Když mi došlo, že naivita a zhovadilost je u tohohle snímku záměrná, přestala jsem u něj tolik prskat. Ano, je plný klišé, ale nijak se je nesnaží skrýt a nebere sám sebe vážně. Naštěstí. Svéráz Chaucer v podání Paula Bettanyho je okouzlující a ze všech zúčastněných postav i herců zdaleka nejlepší. ()

Alca

Je libo rock nebo pár věcí, které v té době neexistovaly? Pro Briana Helgelanda žádný problém! Přesto to působí velice uceleně a nic z toho nenarušuje chod filmu. Patrně i proto, že celý film stojí na Heathu Ledgerovi. Mohli mu ale vybrat sympatičtější princeznu... ()

sergio4

Príjemná oddychovka, možno až pridlhá, inak klasicky nalinkovaný dej. Chémia medzi Heathom a Shannym funguje výborne, hlavne Heath je klasicky výborný, presvedčivý. Ale najviac prekvapil Paul Bettany v roli básnika a uvádzača, všetka česť. Najviac zaujala hláška, ked jeden týpek predával pred tribúnou a kričal: "Mäso z mačky, teplé víno, mačkyyy" :D ()

VlastaFlaksa

V podstatě je to blbost, ale pobaví. Začlenění současný hudby do středověkých reálií mě příjemně překvapilo a středověk už mi nepřipadá tak temný a drsný. Ani historie se nemusí vždycky prezentovat jenom vážně. ()

darthvader77

Pár hluchých míst by se našlo, možná trochu divně reakce některých postav na různé události během filmu, ale vynikající Heath Ledger spolu s pohodovou atmosférou a se spoustou vtipných scén, které jsou ve filmu dělá z Příběhu rytíře příjemný pohodový oddychový film. Takže doporučuji. ()

Havala

I pres milou ucast Upira Krejciho jsem moc nadseny nebyl. Heat byl mnohem lepsi v Batmanovi. Moc mi vadila ta rockova hudba,bez tech Queenu by to snad bylo lepsi. Ikdyz to ladilo k anglickym soubojum. ()

helrohir

Nenápadný, ale o to viac vydarenejší film. Spočiatku som tak trocha zmätený, pretože som si myslel, že sa z toho vykľuje nejaká paródia. Veď povážte, keď na stredovekom rytierskom turnaji hrá hudba Queen a všetci zborovo spievajú "We will rock you", tak môžem zneistieť.Našťastie to bol len taký humornejší závan, ktorý sa ešte sem tam objavil a príjemne tak odľahčoval celý film. Príbeh je jednoduchý, ale zábavný, rytierske súboje sú efektné a vydarené je aj obsadenie, či už Heath Ledger, Paul Bettany alebo záporák Rufus Sewell, ale najviac ma zaujal James Purefoy vo svojej menšej roli princa Edwarda. ()

Wooke

Dostala ma záverečná scéna, pri ktorej som si povedal wtf ? Ale inak geniálna komédia s historickým podtónom, ktorý milujem a Heath ako rytier nesklamal. Celý nápad o urodzene neurodzenom rytierovi bol podľa mňa dobrý a preto tento film zaraďujem medzi moje obľúbené. ()

morris22

Upřímně řečeno je to trochu blbost. To ale neznamená, že se u tohohle filmu nemůžete odreagovat a zasmát. Navíc se ve filmu sem tam mihne i povědomí obličej některého českého herce :) ()

Richie1

Pro mě dokonalý film. Perfektně zahrané, výborné a vtipné dialogy, krásné ženy, rytířské souboje, skvělé exteriéry, dojímavý i zajímavý příběh. Je to trošku pohádka, ale krásná pohádka. I při 4-5. shlédnutí jsem se skvěle bavil. Hudba Queen kupodivu nevadila a dokonce se mi to spojení moderny a středověku líbilo. Taneční kreace na večírku po vyhraném turnaji byly báječné. Takových filmů mohou Američané točit klidně víc. ()