Romantický dobrodružný príbeh sa odohráva v 14. storočí a rozpráva o túžbe človeka zmeniť vlastný osud. Neurodzený William Thatcher (Heath Ledger) sníva už od detstva sen o rytierskom živote, rytiermi sa však môžu stať iba muži šľachtického pôvodu. William a jeho priatelia - dobrosrdečný Roland a Wat sú svedkami smrti svojho pána, rytiera Hectora, tesne pred víťazstvom v turnaji. William sa navzdory hroziacemu trestu rozhodne obliecť brnenie mŕtveho bojovníka a v mene prežitia dokončiť boj. Tým začne Williamova premena na urodzeného sira Ulricha von Lichtensteina z Gelderlandu. Cestou na prvý rytiersky turnaj stretnú čudáckeho spisovateľa Geoffa Chaucera, ktorý sfalšuje Williamov rodokmeň a dopomôže mu tak k urodzenosti. Geoff sa stane členom Williamovej spoločnosti. Pridá sa k nim aj Kate, mladá žena, ktorá po smrti svojho manžela prevzala jeho kováčske remeslo a dokáže Williamovi vyrobiť špeciálne ľahké, ale pevné brnenie. William stretne na turnaji  krásnu šľachtičnú Jocelyn a zamiluje sa do nej. Proti nemu však stojí nemilosrdný vojvoda Adhemar (Rufus Sewell), odhodlaný zničiť jeho sen... (TV Markíza)

Paity

Heath Ledger (ať je mu zem lehká) natočil něco na způsob posledního rytíře, ale budiž. Souboje, na kterých by mělo asi vše stát však nejsou nic moc, a příběhově to také silně pokulhává. ()

farfalla

Mix středověku a 90. let 20. století. Moderní písničky a povídání o starých hodnotách. Hodně spomalených záběrů na bojující rytíře. Heath Ledger dává smysl této parodii. Jednu scénu nechali po titulcích. ()

kwoky

Trochu nablble dialogy v zaveru (-Neutecu, jsem rytir. - Musis, udelej to pro lasku. - Ja jsem rytir), ale misty pekelne zabavne :) Zajimave pojeti zaslouzi nadprumerne hodnoceni (i kdyz jsem to sledoval spise jednim koutkem privreneho oka). Pekne rytirske souboje. Hlavne o nich je tento film. ()

Daae

Nemám nic proti netradičnímu pojetí doby, avšak tohle mě moc nebavilo. Queeni byli v pohodě, Rufus se do historických filmů nadmíru hodí (už jsem na to přišla - dělají to ty přivřené oči), ale na Heatha mám tudle docela alergii. A ta romantika? Dětinské dohadování Miluješ mě? Nemiluješ mě? Jestliže mě miluješ, tak prohraješ! pro mě nepředstavuje žádnou zábavnou romantickou komedii. ()

jasiska

Idol ženských sŕdc Heath Ledger, neprekonateľný Paul Bettany a James Purefoy ako Čierny Princ? K tomu ešte dobrý dej, vtipná rytierska družina a konečne aj uveriteľná lovestory? Tento film je proste super, nech si vraví kto chce, čo chce. Samozrejme, že to nie je intelektuálny počin tisícročia, ale fakt, že ma scény na kolbišti vôbec nenudili, priam naopak, a ešte som aj chápala pravidlá, to bohato vyvažuje. ()

Standito

Veľmi rozporuplný film. Na jednej strane je príjemne odľahčený. Nielen vtípky, ale aj kostýmy a hudba indikujú, že to nemáme brať príliš vážne, na strane druhej nezabudli vynechať pátos a vážne scény pôsobia ako päsť na oko. Akoby režisér nevedel, ktorým smerom sa má film uberať. Ale čert to ber, zábava je to obstojná a aj to sa ráta. ()

Prochy38

H. Ledger v jedné ze svých tradičních rolí. Bohužel příběh za moc nestál. Jedná se o krajní znásilnění středověkého života, ale aspoň to nebyla tak špatná komedie. ()

Wishkah

Škoda, že tenhle film nevyužil plně svůj potenciál. Dokud jde jen o zábavu a romantiku tak to jede jak namazaný stroj. V momentě kdy se to začne snažit o vážnost, tak kvalita kvapem klesá. Nicméně i tak se jedná o můj oblíbený film. Plusem jsou skvělé kousky českých kaskadérů ()

Xavi6

Vskutku radost se dívat na Heatha Legera. I po tak dlouhé době jsem rád, že natočili spolu s ním tento film, protože tohle je opravdu skvostný film. Perfektní děj spolčený s historickou dobou a rytířskými souboji. Dobrou roli zde hraje opět protivák Rufus Sewell, kterému se opravdu povedl vznést do filmu dobrý náboj. Tenhle film mám moc rád a jen tak se mi neokouká. ()

Darik

Nevim proč, ale tenhle film mě něčím zvláštním zaujal. Kdo ví, zda-li to byl talent Heatha Ledgera, který čekal na svou životní roli nebo ten příběh či doba, ve které se příběh koná, ale podle mě je tenhle film vyjímečný a řekl bych, že každý v něm najde něco vyjímečného. 80% ()

Itar

Svěží, vtipné a do jisté míry také originální. Heath Ledger zajistil charisma, Paul Bettany vtip a herectví, Laura Fraser jiskru a Carter Burwell hudební složku. Režie nenadchne a neurazí, nicméně jako celek funguje Knight's Tale výborně a čtyři hvězdičky si rozhodně zaslouží. ()

Hanes88

Myslím, že je to velice povedená romantická komedie. Ale co si budeme nalhávat, kdyby nehrál v hlavní roli Heath Ledger, nebylo by to tak skvělé. Navíc Shannyn Sossamon byl zde opravdu krásná. Příjemná atmosféra a vlastně celé to bylo dost dobré. 75%. ()

J*A*M*A*L

Skvělý akční film z dob středověku se skvělým humorem a obsazením.Vždy když ho dávají v televizi tak to vždy sleduju a vždy se u toho bavím.Opravdu vynikající film ještě k tomu s prvky romantického filmu.Čtyři žánry které spolu nejdou do sebe a jak se z toho vyklubal krásný film.Komedie ze středověké doby to tu ještě nebylo možná na pár vyjímek, ale tohle je to nejlepší.Brian Helgeland natočil perfektní film se skvělým obsazením a krásným příběhem o lásce. ()

lucijelucije

Myslím, že každý film může být jakýkoliv, ale pokud tam hrál H. Ledger, vždycky to stálo za to. Zdánlivě slabší snímek, přestoupil do jiné fáze s tímto úžasným pánem. Příběh rytíře, má prostě své specifické ztvárnění a mě to svým způsobem naplnilo. Viděli jste tady všechno, protože tenhle film tady zobrazuje, přes akční a dobrodružnou podívanou, i vtipnou a romantickou lázeň. Možná tenhle William spadá spíše do bláhovosti, ale to mi ani tolik nevadilo. 7/10. ()

Marťas

Zprvu jsem se bál co to bude zač,přece jenom 14.století je nějaký ten pátek zpátky.Ale ovšem film mě velice překvapil a to nejen dobrým hereckým obsazením (když jsem koukal na ty buchty,chtěl jsem žít ve 14.století-poslouchali už tehdy dobrou hudbu a docela slušně se líčili :) ), ale i kamera byla velice vydařená!Proto dávám opravdu slušné 4 hvězdičky! ()

Alf odpad!

neuvěřitelná slátanina, příběh naprosto jalový a plný klišé, rockové písničky jsou jen třešničkou na tomhle dortě, který by nedokázali spáchat ani všichni pejsi se všemi kočičkami dohromady, mimochodem - proč režisér neobsadil do role "nejkrásnější dívky křesťanstva" nějakou aspoň hezkou herečku mi je záhadou.. ()

Phorbo

Film, který buď zaujme, nebo který odpudí. Kombinace středověkého prostředí a hitu We will rock you od Queen nemusí sednout každému. Mě se film zalíbil hned. Dobrodružný film, který dokáže zaujmout. ()

Dallas

Bol som milo prekvapený keď som to videl prvý krát. Je to dobrodružné, je to romantické, je to aj vtipné a hlavne sa to neberie príliš vážne. Herci sú fajn. Paul Bettani je výborný. Pekné baby, rocková muzika, ktorá sem vážne sedí, podlý záporák a výborné súboje z tohto filmu robia nadpriemernú zábavu. Ani neviem koľko krát som to už videl, ale vždy som sa bavil. Queen forever. 75% ()