Romantický dobrodružný príbeh sa odohráva v 14. storočí a rozpráva o túžbe človeka zmeniť vlastný osud. Neurodzený William Thatcher (Heath Ledger) sníva už od detstva sen o rytierskom živote, rytiermi sa však môžu stať iba muži šľachtického pôvodu. William a jeho priatelia - dobrosrdečný Roland a Wat sú svedkami smrti svojho pána, rytiera Hectora, tesne pred víťazstvom v turnaji. William sa navzdory hroziacemu trestu rozhodne obliecť brnenie mŕtveho bojovníka a v mene prežitia dokončiť boj. Tým začne Williamova premena na urodzeného sira Ulricha von Lichtensteina z Gelderlandu. Cestou na prvý rytiersky turnaj stretnú čudáckeho spisovateľa Geoffa Chaucera, ktorý sfalšuje Williamov rodokmeň a dopomôže mu tak k urodzenosti. Geoff sa stane členom Williamovej spoločnosti. Pridá sa k nim aj Kate, mladá žena, ktorá po smrti svojho manžela prevzala jeho kováčske remeslo a dokáže Williamovi vyrobiť špeciálne ľahké, ale pevné brnenie. William stretne na turnaji  krásnu šľachtičnú Jocelyn a zamiluje sa do nej. Proti nemu však stojí nemilosrdný vojvoda Adhemar (Rufus Sewell), odhodlaný zničiť jeho sen... (TV Markíza)

Snathoras

Film díky kterému jsem začal mít Heatha velmi rád :) (možná i proto, že byl asi první kde jsem si ho všiml no xD...byl jsem malý no xD)...prostě...Člověk může změnit svůj osud :) ()

RedRose

Tohle je skvele namixovany koktejl zabavy! Film mam na osoupanem DVD a videl jsem ho vice nez 10x a verim ze to porad nebylo naposled! Tady kazdy kousek zapada do dokonaleho celku! Perfektni herci... Perfektni scenar... Perfektni rezie... A v neposledni rade vyborny cesky komparz... Zadne velke artove umeni to rozhodne neni ale je to cistokrevna zabava! Skvele vyvazeny pribeh, dobrodruzny, romanticky i akcni a podtrzeny skvelym humorem a famoznim Paulem Bettanym a ostatnimi herci! Asi nebude nahoda ze zde hraje jen nutne minimum Americanu a prevazne jde o herce z UK (a taky CZ)... ...presto ze je pod filmem napis USA... 99% ()

ANTYCHRYST

Neskutečně pohodovej, dobrodružnej, středověkej příběh, kde září skvělej sympaťák Ledger. Pozornej divák si všimne i několika českých herců :) Příjemná oddychovka doplněna o dobře sedící hudbu. Na tento film se s chutí vždy znovu podívám a pokaždé se pobavím. Je vidět, že i film s menším rozpočtem, může hodně dobře šlapat po všech stránkách. 90 % ()

Azrail

Už jako dvanáctiletý jsem tento snímek žral a nic z toho nezmizelo ani o deset let později. Tento film je pro mě stále stejně úžasný, jako kdysi. Příběh o obyčejném člověku z lidu, o jednom z "nás", který změnil svůj osud a navzdory svému nuznému původu se stal uznávaným rytířem. Samozřejmě, na místě jsou i komediální prvky, ale ty pro mě ustupují do pozadí, v porovnání se samotným příběhem. Výborný Heath Ledger, budiž mu země lehká, už zamlada ukazoval, jak obrovský herecký potenciál v něm dřímá a který naplno vypustil ze řetězu jako Joker. Skvělé výkony podával i Paul Bettany a zde jsem si oblíbil i Alana Tudyka, který vždy umí dobře pobavit. Zkrátka a dobře, tento film jsem žral, žeru a budu žrát i v budoucnosti. ()

BUBO26

Taký príjemný filmík na nedeľné popoludnie, ktorý nenudí ani pri opakovanom pozretí. Kombinuje zábavu a históriu (hoc nie úplne presne) v skvelom pomere, takže je nenáročný na sledovanie. Veľmi príjemný herci (chudák Ledger), jednoduchý, ale funkčný príbeh, skvelé hlášky, nejaký ten cit a dôvod k zamysleniu... Aj cez pár vecí, ktoré mi vadili (pridávanie moderných reálií do stredovekého sveta), dávam vysoké hodnotenie. ()

denulik

S takou chuťou natočenú, uvoľnenú a miestami sebeironickú blbinu nevidieť tak často. A keďže od začiatku je jasné, že sa film neberie smrteľne vážne, je to prekvapujúco výborná zábava, v ktorej je zbytočné hľadať dobovú presnosť a reálnosť. ()

dawnie

Na tuhle srdcovku mi nikdo nesáhne. Rozkošnej Heath, skvělá trojka Bettany-Addy-Tudyk a neodolatelně naroubovaný současný prvky - kostýmy Shannyn, soundtrack - a vtipnost, která funguje s takovou lehkostí, že mě to pokaždý úplně odrovná. A samozřejmě pokaždý brečim u tatíka a závěrečný scény. Middle Ages, as fun as they'll ever be. ()

vetsinezobri

V rámci žánru dobrodružná romantická komedie neznám lepší film. Napínavé souboje na kolbišti, super zvraty, povedený záporák a mohl bych pokračovat dál a dál. Dojme i na podesáté. ()

Duke90

Příběh rytíře je v prvé řádě velmi povedená komedie se čtveřicí vynikajících britských herců (H. Ledger, P. Bettany, A. Tudyk a R. Sewell), kteří zde ztvárnili postavy mě hodně připomínající skupinu z Monthy Python. Někdy fakt úplně jak přes kopírák a hlavně ten britský přízvuk! Já si na tento typ britského humoru potrpím hodně a proto mi bylo jasné, že pod čtyři hvězdičky nemohu klesnout. Nechybí samozřejmě i romantika a (někdy trochu pošetilé) dokazování lásky + zajímavé rytířské souboje. Jeden z filmů u kterého mě opakovaná projekce jistě nemine.... ()

RAFT

Dobrá oddechová komedie.Spolu se skvělým hercem Ledger,Bettany. A neb jak mladý chudák se k princezně přišel.A ještě film doprovází hudba od Queen .Škoda že, film nešel více do hloubky .Za mě 65% ()

Arccos

Klasické schéma, ve kterém sledujeme a fandíme svému šampiónovi. Funguje to stejně jako u boxu, baseballu nebo karate, zde je ovšem děj zasazen kamsi do středověku a vše se točí kolem rytířských turnajů. Předchozí dvě věty ale nechápejte nijak negativně, naopak, dívá se na to docela dobře. Ale co se týká historie, tento film raději neberte vážně. ()

Baki

Vtipne, "moderni" pojeti se mi taky libilo, Heath je typos a we will rock you nemelo chybu ;). Plus vykon Paula Bettanyho me taky potesil. ()