Flynn Rider je najúspešnejší a zároveň najhľadanejší zlodej v kráľovstve. Na svojom poslednom úteku sa uchýli do tajomnej, osamelej a, ako sa domnieva, opustenej veže. Chyba! Zo sebavedomého suveréna sa stáva rukojemníkom najzvláštnejšieho stvorenia, aké kedy stretol. Vežu totiž obýva tajomná dievčina s predlhými zlatými kúzelnými vlasmi menom Rapunzel. Zlá starena Gothel ju ako dieťa uniesla z rodičovského hradu, aby z jej dlhých vlasov dlhých dvadsať metrov čerpala mladosť a krásu. Rapunzel celý svoj život strávila zamknutá vo veži s jediným spoločníkom – malým svojráznym chameleónikom. Dnes je vo veku tínedžerky s bujnou fantáziou a Flynnov vpád a následný zmätok je tak vítaným spestrením nudného života. Nečakaná zmena spôsobí, že Rapunzel po prvýkrát opustí svoje väzenie a vydáva sa aj s novými spoločníkmi na dramatický útek, plný dobrodružstva, zamotaných situácií a divokých zážitkov, pri ktorých ich životy visia doslova – na vlásku... (TV JOJ)

wobufet

Nádhernej film a nostalgické zavzpomínání na staré dobré disneyovské princeznovky. Teď trochu vážněji - je to klasická disneyovka, tudíž nemohou chybět písničky. Obvykle je mám hrozně rád, ale tady mi nesedly (možná je to jen českou verzí, originál jsem neslyšel). Navíc dvě z nich jsou takové... kopírující. "Hospodská o snění" je námětem naprosto totožná se Status Quo z High School Musical a píseň Mamá o tom jak je svět hnusnej = Frollo ze Zvoníka (začátek písničky Out There). Druhým problémem budiž záporák. Mamá zde hlavně dává zarachá + trošku zapletichaří, ale řádnou záporačku v ní nevidím. Strašně připomíná horší verzi již zmíněného Frolla a není tam ani žádnej pořádnej závěrečnej souboj. Komická zvířata mi zrovna nevadila, občas jsem se i zasmál (což se mi u animáků moc nestává), takže +. Hlavní dvojice je pak strašně sympatická, Locinka je asi nejvíc sexy princezna (a tradičně bosá =) ). Houžvičkův přerod zlodíjek/klaďas je takovej podivnej, ale nevadil mi. Potěšilo, že si odpustili klišé, které jsem čekal (Flin bude lhát o tom že je klaďas a princka pak najde plakát a bude průser ^^). => Příjemný nostalgický výlet se sexy princeznou a krásnou animací. ()

Willynka

Velice krásná a laskavá pohádka, která mi tu dlouho chyběla. Nějak už mám těch mluvících, parodujících zvířátek plné zuby a přiznám se, že mě scéna s lucerničkama nemilosrdně rozbrečela. Zkrátka paráda. A nejen proto, že moje nejoblíbenějši pohádkou je Locika, jejíž námět si pohádka přebírá po svém. ()

Nicole32

Nádherný animák. Síce to nieje dejovo žiadny zázrak ale je to rozprávka, tu sa nemáme nad dejovými zvratmi nijako špeciálne zamýšľať. Novodobá rozprávka o Zlatovláske a veľmi vydarená. Postavy sú nadmieru sympatické, niele hlavné ale aj tie zvieracie- špeciálne kôň (pes). Sú tam vtipy pre malé detičky ale aj pre dospelých a baviť sa na nej môžu všetci. Dokonca aj slovenský dabing je (prekvapivo) príjemný. Osobne by mi nevadila ani dlhšia minutáž pretože som sa naozaj veľmi bavila. ()

3dgeorge

Disney v 3D je naozaj veľkým lákadlom, avšak niekedy je 2D lepšie ako 3D a nepomôžu ani špeciálne efekty. Z tejto rozprávky má človek pocit, že sleduje príbeh ďalšej „barbie“ princeznej doplnený spevom, ktorý je mnoho krát zbytočný a nudný, ba až otravný. Film zachraňuje pár smiešnych scén s „koňo-psom“. Môj názor je, že Tangled je len slabučkým odvarom oproti animákom ako Hľadá sa nemo či Ako vytrénovať draka, čo sú rozprávky, ktoré sa dajú sledovať aj 100x a nenudia. Aj keď je film určený najmä pre deti, myslím, že na neho zabudnú oveľa skorej ako na iné animáky. ()

Dana1926

Tak se Disney zase něco povedlo. I když je to pohádka příběh není hloupý ani moc primitivní, navíc celý film srší humorem a skvělými hláškami, které nebyli trapné a opravdu jsem se zasmála. Taky nemůžu zapomenout zmínit vizuální stránku, která je opravdu povedená, skvělé postavy ať už ty hlaní nebo vedlejší (dostal mě kůň). Nemůžu nic jiného než doporučit. ()

vlastimil.ferko

"Let down you hair!" No prostě unešený... Takový jsem byl při čučení na tenhle hravý filmek z rodiny Disney. Skvěle se na to koukalo, písničky byly chytlavé a choreografie postaviček dokonalá. Hlavní hrdina a hrdinka se náramně dobře přitahují a celé se to nese na fajn vlně plné zábavy a nadhledu. ()

Ala007

Skvělá zábava napříč věkovým spektrem! Je příjemné vidět, že u Disneyho stále ještě umí dělat klasické pohádky, které dokáží hravě konkurovat i dokonalým Pixarovkám. S nadhledem zpracovaný všem známý příběh o princezně s dlooooooooooooooooouuuuuuuuuuuuuuhatánskými vlasy uvězněné ve vysoké věži doplněný o skvělé hlášky, příjemné písničky a nezapomentulné postavičky (hlavně zvířátka, ty jsou jako obvykle u Disneyho vychytaná, mým favoritem je jednoznačně chameleon Pascal :-))), moc toho nenamluví, ale jedná :-)) a na závěr trochu více napětí a strach z toho, jestli příběh opravdu skončí jako správná pohádka - happy endem. Co myslíte? ()

kishi_SO

velmi velmi nadherna rozpravocka. Urcena vsetkym vekovym, socialnym, nabozenskym, etnickym a neviem akym este skupinam. Najde sa tu vsetko humor, napatie, humor, laska, humor, emocie, humor. Od dobrosrdecnych lupeznikov a mordovatelov, ktory maju svoj sen, cez opiteho Amora s cervenym nosom, az po kona krizeneho so psom, ktory sa stara o vacsinu vtipnych scen. ()

Movie Maniak

Dobře zvládnutý film. Děj je podle mě trochu jednodušší, ale je to vlastně pohádka pro děti, hudební čísla také nejsou moc chytlavá. Vše, ale dohání vtipem zejména pokud jsou na scéně hromotluci z hospody u kačátka, chameleon nebo úplně šílený kůň Maximus. Disney se po letech opět vrací do první ligy kreslených filmů a dohání Pixar. ()

MFZB

Celkom dobrý animáčik, len až tak veľmi ma zase nebral a zdal sa mi na môj vkus trocha detský, ale ináč v pohode. V niektorých momentoch to bola riadna sranda. PS: Kôň bol 100 bodový... ()

KeiGe

Páni! Paráda! Čekala jsem něco slabšího. Hodně slabšího. A vlastně uplně něco jiného. U žádné pohádky jsem se tolik nenasmála jako tady. Autoři se (díky Bohu) rozhodli vynechat už dávno ohrané typické pohádové vtipy (neže by se tomu děcka nasmáli) a konečně udělali něco trochu jiného a lepšího. Místy jsem byla dokonce i trošku naměko, ale možná mám jen nějakou slabší chvilku. Jen ty písničky mohli být lepší. Ta chytlavost jim chyběla. Ke konci jsem si říkala, že je to na pohádku dost dramatické, ale budiž. Potom se už z té dramatičnosti nějak vybruslilo. Ale to je asi tak všechno co bych tomu vytkla, což je dle mého unikátní výsledek(!) vzhledem k současným pohádkám. Dávám 95% :)) ()

SelfishMan

Dokonale umí pobavit jak dospělé tak menší děti. (což nebývá obvyklé, v dnešní době jsou animáky buď pro jednu nebo pro druhou kategorii) Já byl nadmíru spokojený a užil jsem si spoustu dobrých vtipů (na animák o princezně až nezvykle dobrých) a všichni prcci co znám byli nadšeni jakbysmet (ale zase z jiného důvodu než já samozřejmě). Našel jsem všechno co by asi tak správný animáček měl mít. Banda z hostince s jejich písničkou navrch kralují!! 80% ()

Xpat

Nejpovedenější Disney pohádka moderní doby. Kdyby se Disney nezahazoval takovou šaškárnou, jako je Hanna Montana a podobnými projekty, tak bych jim fandil víc, ale konkrétně toto dílo bylo fantastické a Slovenský dabing velice povedený. :) ()

HennessyVSOP

V poslední době animákům vládne Pixar. Navíc Disney se nedokázal vytáhnout s ničím kvalitním už hodně dlouho. Ale tahle pohádka byla trefou do černého. Super animace, skvělé postavy a prostředí a hudební stránka se u Disneyho dařila vždy. A mě nezbývalo než si užívat pohádkovou jízdu jako za mlada. A prosím vás, jedná se o pohádku tak neargumentujte tím, že děj je předvídatelný. ()

andrewXx

Pre mňa najkrajší a najlepší animák aký som videl. Bavil ma od začiatku do konca. Vtipné, čarovné, pravá disneyovka. Teším sa na dvojku snáď bude rovnako kvalitná. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Visí vám v pokojíčku plakát Jokera, v dětství jste vždycky fandili Darthu Vaderovi a Hans Gruber je podle vás pravý hrdina Smrtonosné pasti? Pak pro vás má studio Disney dobrou zprávu, po vzoru… (viac)

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Po seriálovém Chuckovi by člověk Zacharymu Levimu prorokoval velkou kariéru - zatím se k ní ale neodpíchnul. Jeho největším kinoúspěchem je animák Na vlásku, v němž namluvil zlodějíčka Flynna, a… (viac)

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (viac)