Neuveriteľne uvravený a riadne egocentrický literárny agent Jack McCall (Eddie Murphy) má nielen extrémne podrezaný jazyk, ale aj sklon k fabulovaniu. V praxi to znamená, že aby spravil kšeft, neváha potenciálnych klientov doslova zahltiť záplavou prázdnych sľubov, ktoré neplánuje (a ani nemôže) splniť. No jedného dňa to s týmto pochybným presviedčaním skúsi na nesprávneho chlapíka, konkrétne na novodobého guru Dr. Sinju (Cliff Curtis), ktorý ho rýchlo odhalí a... Prekľaje! Zrazu v Jackovej záhrade vyrastie magický strom, ktorému po každom slove, ktoré Jack vyrečie, odpadne jeden list. Keď si po istom čase Jack uvedomí, že strata posledného listu sa stane osudnou nielen stromu, ale i jemu, poriadne ho to vydesí. A tak sa z muža, ktorý slovami nikdy nešetril, razom stane chlapík skúpy na slovo, ktorý sa buď naučí so svojím okolím komunikovať aj iným spôsobom, alebo skončí. Navyše na strome ostalo už len tisíc listov a Jackovi tisíc slov, takže by si mal riadne premyslieť, čo vypustí z úst... (TV Markíza)

Georgex

Umíte si představit film, kde jeden z nejvýřečnějších herců nemůže říct více než tisíc slov? Nový film, ve kterém si zahrál Eddie Murphy nám dokazuje, že to může být dobrá zábava. Tento dříve výborný americký komik v této komedii ukázal, že stále nepatří do starého železa a že dokáže bavit i beze slov. Film ukazuje život úspěšného podnikatele, který je ochoten udělat cokoliv, aby dosáhl svého, až jednoho dne mu na zahradě vyroste strom, se kterým je propojen a s každým slovem strom ztrácí jeden list a dříve výřečný podnikatel se dozví, že při ztrátě všech listů zemře. Rázem se jeho život mění. Nutno podotknout, že tento film má výborný nápad a nedokážu si představit lepšího herce do hlavní role. Film má mnoho vtipných scén, ve kterých Eddie musí řešit pikantní situace, aniž by mohl použít slov, proto hází jednu grimasu za druhou a nutno podotknout, že i když to není přímo jeho parketa, tak mu to jde dokonale. Tento snímek mě překvapil svojí dramatickou částí, kde je zápletka předvidatelná, nicméně stejně mě ke konci filmu dojala. Herecký výkon hlavního představitele je na velmi dobré úrovni a jako fanoušek tohoto výřečného herce doufám, že tato role odstartuje jeho comeback. Celkově hodnotím tento film jako povedenou komedii, která rozhodně patří k tomu nejlepšímu, v čem si Eddie Murphy v poslední době zahrál. Moje hodnocení 65% ()

zolo23

Celkom pozerateľná komédia ,síce patetická ale kto má rád Murphyho môže byť spokojný. Doporučujem však pozerať v pôvodnom znení, predsa len Eddie je vtipnejší vo svojom "kmeňovom" jazyku. Scenár je prostý, nemá čím prekvapiť, ale ako odychovka ujde. ()

jefff

Vlastně docela fajn komedie/drama s pitvořícím se Murphym. Humor moc nefunguje, ale celkový koncept s tisíci slovy je natolik originální, že to nevadí. Oddychovka, ale fajn. ()

fox171cz

Milá, zábavná komedie se skvělým "Edie Murphym", který to stále ještě umí. Kdo chce vypnout a trochu se pobavit, tak to je to pravé ! ()

SG-1

"Váš slovník i chování je urážlivé a naprosto neúnosné. Promiňte, ale mi neděláme kšefty s debilama." -Robert Gilmore- ()

slovan1

One man show. Být kdokoliv jiný Jackem McCallem než Eddie Murphy, tak by tenhle film šel do kytek. Jeho mimika, gesta a užvaněná huba táhnou celý film. Průměrný zábava, která výrazně neurazí... ()

sedm.1

Murphyho filmografie nikdy nedisponovala příliš mnoha náročnými snímky, většina se totiž nese v tom nejjednoduším a nejpřímočařejším možném duchu, sloužící vždy jen pro pobavení co nejprimitivnějším způsobem, což ovšem nemyslím tedy jako urážku, naopak, já tenhle typ prostoduchých komedií mám docela rád, když se tedy povedou, a důležité je podotknout, že Murphymu právě toto vychází ve většině těchto jeho počinů. A Tisíc slov je toho snad tím nejvýraznějším důkazem. Totálně plochá, miniaturní, pitomoučká a ultrajednoduchoučká zápletečka, ovšem svižná, nenudící, ve spoustě momentech zábavná, zkrátka nenáročná jednohubka, dělaná pro cílové publikum, které musí být s odvedeným výsledkem pak zcela spokojeno. A tím cílový publikem mám na mysli jen a pouze fanoušky Eddieho Murpyho, který tu odvedl svůj klasický standart, pro který ho jedni milují a druzí nenávidí, já ho mám rád, své ksichty tu házel v jednom kuse, bavil mě a škoda jen, že v tom zůstal dost sám, ostatní jsou totiž dost nevýrazní a mdlý. Tisíc slov je zkrátka taková průměrná, nenudící a neurážející rychlovka, která v sobě nemá ovšem vůbec nic přínosného. ()

JADIM

Šialená komédia postupne sa meniaca na tragickú drámu. Občas som však nechápal Jackovo správanie. Napríklad mohol miesto hádania sa so stromom použiť svoje slová na to, aby svojej žene vysvetlil stromovú problematiku aj s názornou ukážkou opadávania listov, ale namiesto toho spravil zo seba šialenca, čo však filmu iba prídávalo na zábavnosti. Pri tých Eddieho pazvukoch ma niekedy išlo roztrhať. 7,5/10 (Videné v TV, SK dabing) ()

-Dawe-

Líbilio se mi to, opravdu hodně, až mě to trochu překvapuje. Rozhodně nejlepší a nejpříjemnější film s Eddie Murphym. ()

Loki_Six

"My name is Jack McCall. If you can hear me, what you're listening to is not the sound of my voice. It's the sound of my inner voice, the one inside my head. I'd like to talk to you, but I can't. Because if I say just one more sentence out loud... I'll die." ()

iXtr3m3

Takmer klasická Murphyovka, ktorá ale od polovice začína trošku strácať dych, keďže sa nemôže rozprávať, čo je Eddieho doména, aby potom koncu milo pohladila po srdci a duši. ()

Greenpeacak

Natočiť film o tom, kde hlavná postava po úvodných minútach nerozpráva, pričom herec hlavnej postavy nič iné nevie, ja dobrý nápad. Konečne niekto tomu otravnému Murphymu zavrel hubu! ()

Tessie

No nemyslím, že to bylo tak špatné, jak to zprvu na čsfd vypadá. Rozhodně to není jedna z nejlepších komedií Eddieho, ale je dosti povedená. Docela dost vtipných momentů vyvažuje pět minut dojáku, takže jsem byla spokojena. Na nedělní odpoledne super podívaná. ()