Skráť to, zlato

• Česko Zkrať to, zlato (viac)

Ako by ste žili svoj život, keby každý váš rok trval len niekoľko minút? Teddy je notorický leňoch. Jeho dni sú väčšinou jeden za druhým naplnené nudou a flákaním. Stretnutie s tajomnou cudzinkou však všetko zmení. Z jeho života sa stáva, doslova chvíľková záležitosť. Ráno po svadbe s milovanou Leannou sa Teddy zobudí a skôr ako sa nadeje, zistí, že po pár minutách jeho život skočil o rok do predu. Majú deň prvého výročia ich svadby a Leanna má krátko před pôrodom. Teddymu prešiel rok, ktorý si nepamätá, že by prežil. Jeho život sa rozpadá a pre Teddyho začínajú šialené preteky s časom. S pomocou svojho najlepšieho priateľa Sama sa Teddy snaží počas pár chvíľok dať dohromady všetko čo sa pokazilo. Musí sa naučiť žiť svoj život vo vzácnych okamžikoch, aby získal späť ženu, ktorú miluje i keď by to malo byť i len na pár sekúnd... (Magic Box)

Asmodin

Komu by se nelíbil film, ve kterém by se aspoň trochu nepoznal? Hodně podobné filmu Klik, život na dálkové ovládání. Sice trochu předvídatelné, ale koukatelné a poutavé. Sympatické obsazení, pěkné záběry krajiny. Nezbývá nám než si vzájemně přát víc dní strávených s lidmi, které milujem a míň blbácký práce. ()

EvilPhoEniX

Sympatická romantická komedie, která hravě využívá trendový námět časové smyčky a lehce ji obměňuje, zde se hlavnímu hrdinovi neopakuje den, ale každý den u něj znamená uběhnutý jeden rok, což je dost originální a netradiční a na tom celý film staví i z něj těží. Hlavní hrdina každým dnem prozkoumává, co se za poslední rok změnilo a je to vtipné a místy i emocionálně smutné. Herci sympatičtí, nápad super, emoce i vtip funguje, dialogy na úrovni. Hodně feel good žánrovka. 7.5/10, ()

angel74

Nápad na zápletku není vůbec špatný, ale zpracování mohlo být určitě lepší. Mám docela ráda příběhy s časovou smyčkou, tady jsem se však v průběhu děje začala trochu nudit. Herecké obsazení mi taky příliš nesedlo. Nicméně pointa s nevtíravým ponaučením je celkem vydařená, proto si myslím, že stojí za to tenhle film vidět. (60%) ()

BOURQUE

V podstate sa jedná sa o remake, ale Bohužiaľ na názov originálneho (európskeho) filmu si neviem spomenúť. „Zkrať to, zlato“ sa snaží využiť svoje minimalistické možnosti, ale nedarí sa mu prekročiť svoj vlastný tieň. Predpovedateľný, herecky nevýrazný a záverom strašne zjednodušený film. Osobné hodnotenie: 67% (**) ()

C0r0ner

Kdyby loni nevyšel film Zase Vánoce, uvažoval bych o čtvrté hvězdičce, ale jelikož tu oproti brazilskému snímku nebylo vůbec nic nového a všechno jelo po předem viditelných a zřetelných kolejích, není za co dávat hvězdičky navíc. Předchozí režisérova Malá smrt byla ve všech ohledech o několik levelů výše. 55% ()