Walt Kowalski je vdovec a nekompromisný vojnový veterán, ktorý sa tvrdošijne drží svojich názorov a predsudkov aj napriek tomu, že svet okolo neho sa mení. Tento nešťastný starnúci muž nevychádza dobre so svojimi deťmi ani svojimi susedmi. Jedným z nich je aj Thao, nepriebojný chlapec, ktorý sa pokúsi ukradnúť mu jeho milované auto Ford Gran Torino, aby tak zapôsobil na členov miestnych gangov, ktorí terorizujú okolie. (RTVS)

Bodos

Tak tohle je naprosto epickej film. I když jsem před tím moc filmů od Clinta neznal, tohle mě prostě uchvátilo. Děj příjemně plyne a proměna Clintova charakteru je skvělá. Ta postava mě fakt baví, vtípky házel neskutečný. Konec mě docela dojmul (což se moc nestává), ale závěť mě vzápětí opět rozsekala. Dávám 100%, není podle mě co vytknout. ()

Repulsion

Ve své podstatě celkem pitomý film, který se dá vidět a neurazí. Od začátku je jasné, o co tam půjde a žádného velkého překvapení se nedočkáme. A to ani v tom závěru. Konec je rovněž předvídatelný. Vývoj vztahu hlavních postav je dost nepřesvědčivý. V zásadě mě nepřestává překvapovat, jak tato jednoduchá schémata na lidi zabírají. ()

zdenek305

Clint Eastwood tady opravdu zazářil. Toho starýho, nerudnýho rasistickýho dědka, který nechodí pro nadávky daleko, ztvárnil opravdu brilantně :) Jak to ale sakra, že ani žádná nominace Akademie za tenhle mistrovský kousek, to jako vážně?! ()

DmKK

No , jak začít. Clint Eastwood a jeho poslední film. Prvně se zdá film být jako nějaký typický blockbusterový film. Ale to se změní , když se příběh postupně začne zamotávat a z nevrlého souseda se stane hrdina. Skvělé nakouknutí do života v takové americké čtvrti ve které není až tak zdaleka takový klid jaký se zdá že tam je. Válka gangů , válka rodin , válka s city. A k tomu ještě BÁJEČNÝ Clint v hlavní roli. Jedna čtvrť , jeden domov. ()

LadyRainier

Proč jsem ten film viděla až včera??? Naprostá pecka, Clint je fakt borec a já jen hleděla s otevřenou pusou. Hlásil ovšem neuvěřitelně. Nejvíc scéna pro mne SPOILER na "bambusácké" oslavě, jak Walt obklopen ženskými se láduje, až se mu dělají boule za ušima KONEC SPOILERU. Co napsat?? Kdo neviděl, rychle napravte a já mám další oblíbený film. ()

Wolftalon

Ever notice how you come across somebody once in a while you shouldn't have fucked with? That's me. Skvěle provedené drama se zahořklým, hláškujícím a stále badass Eastwoodem, které musí snad na každého zapůsobit. ()

allegria

Clint Eastwood musí být génius! Možná jsem naivní, ale podle jeho scénářů jsem přesvědčená o tom, že je taky dobrý člověk "se srdcem na správném místě". Vím, že takovéhle citové výlevy do komentářů k filmům nepatří, ale co nadělám - tenhle film vzbuzuje silné emoce jistě nejen u mě. Všechno je špičkové: scénář, režie, zvuk, herecký výkon - Clint nikdy nezklame, v jeho herectví nejvíc obdivuju ten vnitřní klid, co z něj vyzařuje... A nakonec hluboce lidský podtext. Konec filmu by v jiném podání možná vyzněl pateticky, ale tady je nejen logický a věrohodný, ale vzbuzuje ve mně i touhu toho Clinta pevně obejmout.... Líbí se mi komentář, který tu psal golfista - ano, taky jsem zamilovaná! :-) ()

vinnetou500

Je to nefér, když to hraje takhle na city.. Kdyby je Clint chladnokrevně odstřelil, kdoví, možná bych dal 3* a nazdar. Takhle prostě nejde jinak, když mi dojde, jak to všechno bylo promyšlený. ()

Grimaldi

Něco tak jednoduchého,srdečného,krásného...geniálního. Roky jsem se snímku bránil,jaký to hlupák jsem byl. Tak silný lidský příběh...dochází mi slov,kdo neviděl,nepochopí. ()

RMN88

Mega film s mega námětem, mega hereckým výkonem, mega režií no prostě tu bylo všechno mega myslím že jsem dost dlouho přemýšlel, že si ho přidám do oblíbených (asi 1 den ale byla to dlouhá doba). Z konce jsem brečel celý film byla taková atmosféra kdy jste mohli čekat, že se něco stane. Od ted každý večer kontroluji jestli mi nějakej rákosník nekrade moje Gran Torino :) . ()

Indian0

Nesympatický, večne nespokojný dedo, ktorému všetko a každý naokolo dvíha tlak, pomaly počas filmu pomaly skladá masku a na jeho konci ukazuje svoju pravú tvár. Nádherný film poukazujúci na generáciu poznačenú vojnou a vekom. Pomaly vyvíjajúce sa vzťahy postáv ktoré na konci príbehu pripravia veľké finále ktoré mňa emočne odrovnalo. Clint svoju hereckú úlohu zvládol so všetkým, všade a výrazne pozitívne ovplyvnil tento film. Za mňa 95%. ()

S.hort.Y

Jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl. Jestli ne ten nejlepší. Vlastenec, rasista, zapšklý dědek. Tohle je na začátku Clint Eastwood v neuvěřitelně přesvědčivém snímku. A za necelé dvě skvěle utíkající hodiny plné zamyšlení pochopí, že lidé se nehodnotí podle toho, jak vypadají a jaký mají původ, ale podle jejich charakteru. Nečekaný závěr jen podtrhuje výjimečnost celého filmu. Co mi film dal? 1) Vzal mi hodně slz, 2) Poselství podobné jako ve Velmi nebezpečných známostech... ()

Azareth

Gran Torino je jeden z tých filmov, ktoré ma neomrzia ani keď si ich pozriem 2krát, 3krát či rovno 6krát. Perfektne natočená dráma so skvelou pointou. Jeden z TOP! ()

Dezolátos

Můj nejoblíbenější film s Clintem Eastwoodem z filmů s ním za posledních 20 let, z pohledu rasistického veterána, který má za největší hrozbu mírumilovné Asiaty. Jenže nakonec zjistí, že největším problémem jsou nakonec bílí. Hudba je také skvělá, hlavně při závěrečných titulcích. ()

Ace.A.T.L.

Clinta Eastwooda musí člověk milovat, jinak se na jeho filmy kouká všelijak. Já ho nemiluju, ale rád ho mám a proto jsem si ten film užil na 90%. Je to skvěle natočenej film, co se režie, obsazení i hereckých výkonů týká. Je to Eastwoodovka a to samo o sobě říká hodně, takže je to film, kterej si vychutnáte, nezklame, neurazí a rozhodně potěší. Za mě skvělý 4* a DOPORUČUJU ()

01.01.2012

Clint Eastwood – návrat k herectví?

Clint Eastwood – návrat k herectví?

08.10.2011

Tvrdil, že Gran Torino je poslední film, ve kterém se objevil před kamerou a už bude stát výhradně za ní. Jenže muzikál A Star Is Born, který hodlal natočit po eposu o vzniku FBI J. Edgar, byl… (viac)

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

20.02.2011

Zatímco napjatě čekáme na X-Men: Elitu (trailer vypadá lákavě), Matthew Vaughn už plánuje další projekt. A opět by mělo jít o komiksovou adaptaci. Předlohu nazvanou The Golden Age napsal Jonathan… (viac)

01.01.2011