Walt Kowalski je vdovec a nekompromisný vojnový veterán, ktorý sa tvrdošijne drží svojich názorov a predsudkov aj napriek tomu, že svet okolo neho sa mení. Tento nešťastný starnúci muž nevychádza dobre so svojimi deťmi ani svojimi susedmi. Jedným z nich je aj Thao, nepriebojný chlapec, ktorý sa pokúsi ukradnúť mu jeho milované auto Ford Gran Torino, aby tak zapôsobil na členov miestnych gangov, ktorí terorizujú okolie. (RTVS)

B.Brighton

Jeden z mála filmů, u kterého jsem seděla maximálně soustředěná od začátku do konce, aniž by mi to činilo námahu. Část filmu jsem se smála a fandila hlavnímu hrdinovi v jeho vyhraněných názorech, ve druhé polovině nabíral děj stále více na vážnosti a úplný konec mě překvapil a dojal natolik, že jsem jen zůstala sedět v křesle a nedokázala něco takového smysluplně okomentovat. Očekávala jsem další americký drsný akčňák, ve skutečnosti mě překvapovala každá minuta filmu. Jen teď nevím, zda si dát Clinta Eastwooda do oblíbených herců, nebo režisérů :-) ()

casyy

Politicky nekorektní účtování s vlastní minulostí, nebo účtování s politickou korektností? Ať tak či onak, Clint opět zabodoval. Je neuvěřitelné, že tenhle chlap na prahu osmdesátky udrží nejen stolici a myšlenku, ale že točí čím dál lepší filmy. Clint tu předvádí one-man show hereckou i režisérskou, kdy úsporně a přímočaře vede film do nečekaného, ale vlastně zcela logického finále. Jeden ze tří nejlepších filmů, které jsem v roce 2009 viděl v kinech. ()

elliniass

Můj nejsilnější filmový zážitek za posledních pár měsíců. Zážitky totiž měřím tím, jak dlouho a jak silně musím na daný film (popř. událost) myslet. A na tuhle Událost budu myslet hodně dlouhou dobu. ()

djerba

Tak tohle je Mont Everest Eastwoodova hereckého i režijního umění!!!!A Clint je jako ten jeho sporťák Gran Torino z roku 1972, prostě přenádhernej veterán.Naprosto jednoznačně nejlepší film roku, ne - li posledních pěti let. Fakt mě dostal na kolena, brečela jsem ještě hodinu po závěrečných titulcích, písnička na konci mě odrovnala.Diamant mezi filmy, pro mě za šest hvězdiček:-). ()

Cocteau

Jediné co na mě působilo rušivě je příliš vtipný až parodující Eastwood jako hlavní hrdina. Ale song a finále to vynahradí. ()

mgm-grand

Jeden z nejlepších filmů, co jsem v životě viděl. Film u kterýho jsem si už v průběhu říkal, jak je to svělý. Vtipnej i dojemnej. Výborný děj, který plyne jak po másle a nemá žádné slabé místo nebo zadrhnutí. Clint má mimořádnej cit pro režii a dokázal se naštěstí vyhnout kýčovitým scénám (i když se k nim občas schylovalo, ale nekonaly se). ()

brodži

Clint Eastwood zde hraje vetrána z války. Veterána, který si nese nepřijemný zážitek v duši. Byť v tomto filmu nesnáší rákosníky (jak jim říká), tak i přes nenávist si k nim najde cestu a spřátelí se s nimi. Zaujalo mě to. Starý zatvrzelý rasista. To podaní ve formě Clinta mi sedlo. Jeho slovním obratům jsem se musel až smát. Super film. ()

kanalek

uf...dopíjim drink a v klidu nechávám doznít emoce, které ve mě tenhle film zanechal.Eastwood je výborný režiser, to už víme dlouho.Ne nadarmo je Million Dollar Baby jeden z mých nejoblíbenějších filmů.Tenhle film ale povýšil Eastwooda na genia.Dlouho jsem neviděl něco tak uvěřitelného a realného. ()

Simir79

Do kina moc nechodím a asi dělám chybu. „Gran Torino“ mne o tom přesvědčilo, protože ačkoli jsem to již doma hřál na CD, trpěl jsem, počkal si na velké plátno a udělal jsem dobře. Clint Eastwood mi tak trochu připadá jak herec o jedné póze. Vždy drsný, nepřístupný, nesympatický, stručný. Nicméně umí to zahrát bravurně. Pokud se k tomu přidá ještě režie v jeho rukou, výborný scénář, herecká sekundace korejských kolegů (hlavně Bee Vang)není co řešit. Zraješ jako víno Clinte.... přeji ještě dlouhá a plodná léta. ()

RomaS

Neznám pana Eastwooda, ale tak nějak si ho představuji v této one men show stejně jako Kowalského - charismatického, hláškujícího a nerudného ranaře se smyslem pro čest a patriotismus. Toho dědka budete prostě milovat! :-) ()

vofo

Jestli je tohle Clintova poslední role, tak se rozloučil s plnou parádou. Otřepané téma dokázal natočit, tak jako nikdo jiný a díky tomu z toho vznikl další skvělý film o přátelství. A nejenom o tom... ()

Konys

Rozhodně zajímavá a kvalitní záležitost to Gran Torino. Ale proč je v první dvacítce?? Tak to je mi teda záhadou. Million Dollar Baby zůstává pro mě pořád jednoznačnou Eastwoodovou jedničkou. ()

Neth

Film sice výborný a krásný, leč jako kdyby mu chybělo to "něco", co třeba mělo Million Dollar Baby, díky čemu by se z Gran Torina stalo něco nezapomenutelného. ()

T.S.Garp

Ach jo, Clinte, ty mi teda dáváš. Jednoduchý a jasný děj jak facka. A když si na konci šahá do vnitřní kapsy pro zapík, chtělo se mi v tom narvaném kině vyskočit ze sedačky a zakřičet "Nedělej to!". Jenomže už mnou od půlky filmu zmítala ta úzkost v žaludku, takže jsem seděl jak přibitý. Co říct více. Tenhle starouš dělá filmy, které mě vždy dostanou a jak už to tady někdo podotkl, zraje jako víno. Není to ani půl roku, co jsem odcházel naprosto konsternovaný z Výměny a za pár měsíců tohle...Někdo může vyčítat Eastwoodovi, že si hraje ve filmech často hlavní roli - dokázali byste si zde představit někoho jiného? Ne. ()

Alfonso198

Film je skvělej, Eastwood neuvěřitelnej, ale vadila mi tam ta propagace americkejch hodnot, byť ve velmi malé míře a herecký výkon Bee Vanga - to ať se na mě nikdo nezlobí, ale s projevem emocí měl většinu filmu zásadní problémy. Možná to dělá to, že sem ten film viděl už třikrát a všímám si už jen chyb... ()

sAreOn

Velmi silný příběh, který je však ještě povýšen o několik řádů výše díky perfektnímu scénáři, výborné kameře a postavě Clinta Easwooda v hlavní roli. Od začátku je jasné, kam vše bude směřovat, ale díky umu pana Eastwooda film nepůsobí nudně nebo ohraně, spíše více přímočareji. ()

01.01.2012

Clint Eastwood – návrat k herectví?

Clint Eastwood – návrat k herectví?

08.10.2011

Tvrdil, že Gran Torino je poslední film, ve kterém se objevil před kamerou a už bude stát výhradně za ní. Jenže muzikál A Star Is Born, který hodlal natočit po eposu o vzniku FBI J. Edgar, byl… (viac)

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

20.02.2011

Zatímco napjatě čekáme na X-Men: Elitu (trailer vypadá lákavě), Matthew Vaughn už plánuje další projekt. A opět by mělo jít o komiksovou adaptaci. Předlohu nazvanou The Golden Age napsal Jonathan… (viac)

01.01.2011