Walt Kowalski je vdovec a nekompromisný vojnový veterán, ktorý sa tvrdošijne drží svojich názorov a predsudkov aj napriek tomu, že svet okolo neho sa mení. Tento nešťastný starnúci muž nevychádza dobre so svojimi deťmi ani svojimi susedmi. Jedným z nich je aj Thao, nepriebojný chlapec, ktorý sa pokúsi ukradnúť mu jeho milované auto Ford Gran Torino, aby tak zapôsobil na členov miestnych gangov, ktorí terorizujú okolie. (RTVS)

departed

Obyčejný film s obyčejnými hereckými výkony, obyčejnou hudbou, ostrým hláškováním hlavního hrdiny a dojemným koncem. A právě ta obyčejnost z toho dělá tak báječný film. ()

datos

Tady ten film se snad nedá ani kritizovat. Dyt to bylo veledílo v podání Clint Eastwood. Tohle mě uchvátilo a ohromilo svojí kvalitou a obrovitostí. Film byl prostě stále "zábavný" a měl co nabídnout. I když to neni nějakej "akčňák", tak je tam více akce a napětí, než by jsme čekali. Clint Eastwood nepatří mezi méé oblíbence, ale tady v tom filmu jsem ho miloval a užíval sjem si každý doušek jeho pohybu, slov a celý děj sem hltal otevřenými usty. ()

Epimetheus

Silný príbeh, bol som napätý počas celého filmu. Nie je čo vytknúť. Clint Eastwood - nerozumiem ako v tolkých rokoch môže hrať tak dobre. Respect nah yo! ()

aa12

Clint Eastwood si to prostě postavil tak aby mu to sedělo a sám si zahrál roli, kterou by nikdo nedokázal zahrát líp. Film má i svou vnitřní hloubku a to tu že i nezměnitelné se může změnit, nepřátelé se mohou stát přáteli a že i za lidi, o kterých si člověk myslí své, ale poté je lépe pozná a je schopný za ně položit svůj život. Tenhle film má všechno- výborného režiséra, příběh který člověka vezme za srdce a silný konec. Z těchto tří ingrediencí prostě musí vzniknout fantastický film. ()

sethi

Bohužel, tentokrát nepůjdu s davem.Pro mě to byl jen průměr všech průměrů,nic co by se tyčilo vysoko nad ostatní.Možná sem jenom neměla správnou náladu, možná sem byla hrozně netrpělivá díky všem hodnocením všude okolo, ale nemůžu jinak. Zaujal mě jenom Eastwoodův hlas a příběh sice silný, ale okoukaný. Na Krimi / Drama / Psychologický to bylo pro mě málo emotivní. ()

RoadBull

Clint Eastwood nebyl nikdy mým oblíbeném šálkem čaje a proto jsem 3 roky se znechucením odkládal Gran Torino, ale musím uznat že tímto dílem se zařadil mezi nezapomenutelné osobnosti mého života. Tento film je geniálním zpracováním lidského života, podaného rukou moudrého. Glory to the Eastwood !! ()

Armageddon

Je len pár filmov, ktoré som videl s Eastwoodom. Aj keď ich má dosť, zatiaľ som sa k nim nedostal. Film ma zaujal svojou myšlienkou. Jedno na tom však bolo dosť smutné a to je to, že to je z časti pravda. Film krásne opisuje alebo približuje spolunažívanie "domorodých" a "prisťahovalcov". A aj krásne opisuje, že keď ich spoznáte bližšie, môžte sa s nimi skamarátiť, alebo aspoň nájdete spoločné slovo. Film nemá slabé chvíľky. Všetko je podarené, do najmenších detailov. ()

eqmatters

Za upřímnost a za Clinta přímočaré ***, i když scénář je nadmíru naivní. A sentimentem by se mohlo víc šetřit, nebo nezbyde na jiná hollywoodská dramata ;-). ()

Miro_CZ

Naprosto mistrovské dílo. Chce to film správně "vstřebat". Na začátku jsem přemýšlel, zda se Clintovi povede překonat jeho Million Dollar Baby a musím uznat, že se mu to podařilo bravurně. Tenhle člověk zřejmě ví, jak točit drama, doufejme, že ještě uvidíme nějaký kousek od něj :) ()

karlee

Clint je i v důchodu ostrý jak břitva. Hlavně když na černošský mini-gang obtěžující mladou asiatku vyrukuje s hláškou "Co jí chcete, bubáci?" U takových filmů neřeším věrohodnost. ()

Maniik88

Pozerať tento film bol zážitok a cťou. Hoci bolo Clintovy skoro 80, pôsobil drsnejšie než všetci hrdinovia z Expendables dokopy. Určite si to pozrite v originálnom znení, prišli by ste tak o skvelý hlas pána Eastwooda. Celý film je v podstate vláčny, pomalý, takmer žiadna akcia či zhon. Ústredná postava je takmer v každom zábere, je drsný, používa bad words, fajčí a pije pivo, no pôsobí veľmi charizmaticky. Postava sa mení zo zatrpknutého deda na niečo nedefinovateľné. Susedia mu prídu ako lepšia spoločnosť než vlastné deti, hoci podobných zabíjal vo vojne. Záver bol veľmi silný a mal som aj slzu v oku. Clint sa neuchýlil k bezduchému násiliu aké by snáď každý čakal, nehral sa na mladého a nepobehoval šialene s guľometom po okolí. Počas celého filmu hádže skvelé hlášky, často urážlivé, no cítiť z neho, že je dobrák. Proste geniálne filmarina a pán Eastwood si u mňa vyslúžil miesto medzi mojimi najobľúbenejšími režisérmi, pretože aj Million Dollar Baby bol neskutočný film a aj mnohé ďalšie, ktoré natočil. ()

DadysGirl

Tak dlouho jsem se tomu filmu vyhýbala, až jsem se zamilovala na první shlédnutí... Měla jsem informace, že je to hezké, ale dramatické, a že Clint na konci umře... Takže se mi do toho moc nechtělo... Million dollar baby miluju, ale je to taková deprese, že jsem to viděla asi jen 2x... Chtěla jsem se tedy vyhnout tomu psychickýmu semletí, které jsem od toho očekávala... a nemýlila jsem se... Film je nádherný, pro mě jako zaritého anti-rasistu hodně drsný s Clintovo bubákama, rejžákama a pod. (viděno v čj)... Ale věřila jsem mu každé slovo, každý jeho pohled a při závěrečných titulcích mi jen stékali slzy... Celkově je film tak na 4*, ale!!! Za neuvěřitelné hlášky cynického veterána, scény v kadeřnictví a Clintovo herectví nemůžu jinak než za plný počet... ()

vaava

Změna osobnosti a pochopení člověka a lidskosti. Změna osobnosti - to, čeho se většina přemýšlejících bytostí bojí. To, co člověku v jeho omezenosti nedá spát. To, co je tak osvobozující a úlevné, že to dokáže člověka dočista očistit. To, co dává Gran Torinu kouzelný smysl. Ve své podstatě silný film nasazený na téma pro tuctového diváka tak, že poselství může být předáno masám. Dobrá práce Clinte! ()

01.01.2012

Clint Eastwood – návrat k herectví?

Clint Eastwood – návrat k herectví?

08.10.2011

Tvrdil, že Gran Torino je poslední film, ve kterém se objevil před kamerou a už bude stát výhradně za ní. Jenže muzikál A Star Is Born, který hodlal natočit po eposu o vzniku FBI J. Edgar, byl… (viac)

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

20.02.2011

Zatímco napjatě čekáme na X-Men: Elitu (trailer vypadá lákavě), Matthew Vaughn už plánuje další projekt. A opět by mělo jít o komiksovou adaptaci. Předlohu nazvanou The Golden Age napsal Jonathan… (viac)

01.01.2011