Walt Kowalski je vdovec a nekompromisný vojnový veterán, ktorý sa tvrdošijne drží svojich názorov a predsudkov aj napriek tomu, že svet okolo neho sa mení. Tento nešťastný starnúci muž nevychádza dobre so svojimi deťmi ani svojimi susedmi. Jedným z nich je aj Thao, nepriebojný chlapec, ktorý sa pokúsi ukradnúť mu jeho milované auto Ford Gran Torino, aby tak zapôsobil na členov miestnych gangov, ktorí terorizujú okolie. (RTVS)

JohnVodka

Starý Walt Kowalski si toho prožil asi hodně, chtěl by klidné stáří ale na předměstí Detroitu neni zrovna klid. Tenhle film si mě hodně získal především prostým, uvěřitelným a skvěle podaným příběhem, ale také brilantními hereckými výkony všech hlavních i vedlejších postav. Opravdu skvělá režisérská práce Clinta Eastwooda. Výborná kamera, střih i zvuky. Příběh o přátelství, hrdinství a o nelehkém stárnutí. Jen tak dál Clinte. Děkuju Ti. ()

Grissom

U mňa jeden z najlepších filmov posledných rokov!!Skladám veľkú poklonu Clintovi Eastwoodovi...... nemôžem si pomôcť ale filmy, ktoré som videl a hral v nich alebo ich dokonca režíroval, majú tak neskutočne silný príbeh a náboj že to musí človek vidieť a hlavne precítiť na vlastnej koži...proste neopísateľná filmová lahôdka ()

Tanner

Trošku moc přímočaré, což obzvlášť při jednoduchosti příběhu může navozovat dojem plytkosti. Na druhé straně proč se občas nepodívat na něco, co krásně hladce plyne, nemůže nepříjemně překvapit a nevyžaduje bůhvíjakou diváckou aktivitu. Obzvlášť, když je to tak krásně natočené. Je to svezení v opravdu krásném, nablýskaném autíčku s vlastní duší. Co na tom, že po zcela rovné silnici a jen na zadní sedačce . ()

Alojs

Eastwood zraje jako víno. Jeho vrstevníci by už dávno podlehli senilitě a ve svých snímcích by si – obrazně i neobrazně řečeno – stloukali rakev. Eastwood si stáří nepřipouští. Dědkem je pouze navenek. Šklebí se, plive, posílá do prdele každého, kdo má o deset a více let méně. Když si však odmyslíme všechna ta gesta, vrásčitou tvář a řídký vlasový pokryv, zahlédneme na place starého dobrého Eastwooda. Toho Eastwooda, který se proháněl po place před dvaceti, třiceti lety. Nebojácného rebela zbrojícího vůči všemu - počínaje lidskou hnilobou, konče justicí a nedotknutelností vyšších vrstev. Clint možná klame vrásčitou obálkou, avšak nikoliv duší. ()

JamesLeon

Kdo by se nechtěl něco přiučit od takovýho chlapa jako je Clint. Jeho postava je pro něj jako stvořená a starýho bručounskýho "učitele života" zahrál jako vždy skvěle. Obdivuju ho, že v jeho věku dokáže s takovou energií a pečlivostí točit jeden skvělý film za druhým.. Opět jsem prožíval silné emoce, tak jak to mám rád a jak jsem u Clinta zvyklý.. Závěrečná píseň, na které se i autorsky podílel, je moc pěkná.. ()

stiewe

Úžasné drama o jednom nevlídném veteránovi korejské války, který Vás pohltí od začátku do konce. Při mnoha scénách jsem naprosto zapomínal číst titulky a jen jsem se nechával unášet dokonalostí filmu. Neviděl jsem ten film rozhodně naposled. ()

zaso162

Vynikajúci filmový zážitok, ktorý nám naservíroval Clint Eastwood vo svojich 79 rokoch si nezasúži nič iné ako 5* ! VÝBORNÉ! ()

majesty

Film spolu s humornymi hlaskami eastwooda funguje spravne..no hlasky su to hlavne co sa musi nechat. ostatne je standardna kolaz udalosti ktora nijak nevytrca z radu.. kusok prehodnoteny film na moj vkus.. ()

john.h

Jaké jsou filmy, které mi vehnaly slzy do očí? Prvním z nich je Muž na měsíci, druhým Milionář z chatrče, u kterého jsem je měl ale jen na krajíčku, no a třetí je Gran Torino. Emočně hodně silná podívaná. Hlavní postavu si za film zkrátka dost oblíbíte. Clint Eastwood je i přes svůj celkem pokročilej věk na vrcholu, málokdo si v historii kinematografie zahrál tak silnou hlavní roli ve svém vlastoručně zrežírovaném filmu, který byl prvotřídní. Plusové body si zaslouží i scénář o životem znechuceném dědkovi, který nesnáší každého a ze všeho nejvíc cizince, a který nakonec zjistí, že asijští sousedí jsou mu bližší než jeho vlastní rodina. Obávám se ale, že bez režie a výkonu Clinta v hlavní roli by scénář nezískal potřebné ingredience k tomu, aby z něj vznikl téměř dokonalý snímek. Prostě všechno funguje jen dohromady a kdyby se cokoliv změnilo, asi by to nebyla tak silná podívaná. Nedokážu si představit nikoho jiného než Clinta v hlavní roli, netroufám si představovat, jak by film vypadal po režii někoho jiného než Clinta a nakonec by tento skvělý film nemohl vzniknout bez kvalitního scénáře, který by Clinta nezaujal a nerozhodl se ho zrežírovat. Naštěstí jsou však jednotlivé prvky filmu tak dokonale zmixované, že vznikla absolutní chuťovka. ()

nzTomParys

Vskutku geniální film. Clint Eastwood, jak se zdá, zraje jako víno. Režizérsky film přivedl k dokonalosti, a sám zahrál fantasticky. A ten scénář. Opravdu mě dostal. Clint na člověka umí zapůsobit. Všem doporučuji! ()

DonTommy

Asi by to bylo opravdu klišé o rasismu a zahořklosti. Jenže to by v tom nesměl hrát a nesměl by to režírovat Clint Eastwood, chlápek který by mohl dávat lekce drsnosti, charizmatu a také poctivé filmařiny ze staré školy. Jestli to je opravdu jeho poslední herecká role tak musím říct že loučení nemohlo dopadnout lépe. Dostane se nám morálního poučení o mládí i stáří, životě i smrti, rasismu a předsudcích, ale přitom jsem neměl pocit že mi to někdo otloukl o hlavu. No a samozřejmě dojde i na pózu Drsného Harryho který i přes to, že má na krku osmý křížek, dokáže pořád zfouknout všechny nafouněný gangstaz jak svíčku...krásný film, krásné loučení a kdo tvrdí že nebyl u nádherné závěrečné skladby alespoň trochu naměkko, ten pěkně kecá. A P.S.: na mě kdyby Clint namířil pušku a zavrčel "get off my lawn!" tak bych se z toho trávníku zdekoval a rozhodně bych se s tím pánem nepokoušel o ničem diskutovat :-) ()

wOOzIe

Tož tak tohle me hodně bavilo, Eastwood v tehle roli.. no prostě uzasny, hlavne to jeho mruceni:D...Cely film se tahnou hlavně dialogy, a nesmi vam z nich nic uniknout, vsechny majihlavu a patu, a sou to proste perlicky...., Ten konec, sem takhle opravdu necekal, mozna byl trochu uspechany , ale byl sjuper... a hudba.. no uzasna:-) ()

01.01.2012

Clint Eastwood – návrat k herectví?

Clint Eastwood – návrat k herectví?

08.10.2011

Tvrdil, že Gran Torino je poslední film, ve kterém se objevil před kamerou a už bude stát výhradně za ní. Jenže muzikál A Star Is Born, který hodlal natočit po eposu o vzniku FBI J. Edgar, byl… (viac)

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

20.02.2011

Zatímco napjatě čekáme na X-Men: Elitu (trailer vypadá lákavě), Matthew Vaughn už plánuje další projekt. A opět by mělo jít o komiksovou adaptaci. Předlohu nazvanou The Golden Age napsal Jonathan… (viac)

01.01.2011